'Zweefvliegen net fietsen, je verleert liet eigenlijk nooit Woningbouw Jannewekken wordt te duur én te lastig Tuinhuisjes in Zierikzee Beelden voor gerechtigheid PALINGMAAND Be JSrljoufasg Opening Technovatie Werkplaats VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1995 NR 25833 5 Voorkeur voor aanpassing schoolgebouw Commissaris Van Gelder solo de lucht in Commissaris van de Koningin Van Gelderondernam zijn solozweefVlucht samen met instructeur Niels Visser uit Zevenaar. (Foto: Joop van Houdt) BURGH-HAAMSTEDE - Bijna vijfentwintig jaar geleden was het dat Commissaris van de Koningin in Zeeland drs. W. T. van Gelder voor het laatst in een zweefvliegtuig stapte. Gisteren kwam aan die periode van 'geheelonthouding' echter een einde. Op vliegveld Haamstede maakte Van Gelder donderdag zijn rentree als solozweefvlieger met een korte, maar geslaagde vlucht over het duingebied. ZIERIKZEE - Als het aan de dienst gemeente werken van de gemeente Zierikzee ligt komt er geen woningbouw op de plaats aan het Janne wekken waar nu nog een schoolgebouw staat. De dienst adviseert het college, op basis van een door de Bouwwinkel Zeeland verzorgd onder zoek, het gebouw te laten staan en te verbou wen om het heter geschikt te maken voor de huidige gebruikers. Voor Vari Gelder zijn solo vlucht ondernam, had hij er al een paar dagen van instructie en oefening opzitten. Als gast van de Stichting VIOD, Vlie gen Is Ons Doel, die deze week een zogenaamd 'ambtenaren- kamp' houdt op het vliegveld, is de commissaris al vanaf maandag metveel plezier in de weer om zijn'vroegere zweef- vliegkunsten op te halen. Van Gelder begon op vijftien jarige leeftijd en vloog vanaf zijn vijfentwintigste solo. Door tijdgebrek schoot het zweefvliegen er vanaf 1971 echter helemaal bij in. ,,En nu heb ik natuurlijk spijt dat ik zo lang niet meer heb gevlogen. Maar ik moet zeggen - al heb je De Technovatie Werkplaats, die in februari van dit jaar is opgericht, is een initiatief van de Stichting Technovatie Werkplaats Zeeland. Gemotiveerde schoolverlaters van de Hogeschool Zeeland en het 24 jaar lang niet meer ge daan - verleren doe je het niet. Het is alleen een kwestie van de verfijning terug zien te krij gen. De toestellen zijn trou wens wel veranderd, mooier en gestroomlijnde!-. Volgend jaar ben ik zeker bij. Het duurt dit keer echt geen 24 jaar voor ik weer ga zweefvliegen", ver telt hij. Zijn vroegere vliegkunsten voerde Van Gelder uit vanaf de velden Teriet, Soesterberg en Loosdrecht. Deze week zweef de hij voor het eerst boven Zeeuwse bodem. En dat is hem uitermate goed bevallen: ,,Ik kan mensen nu attenderen op nog een Zeeuwse attractie, na melijk de schitterende wolken partijen." het Zeeland College kunnen zichzelf profileren door tech nologische onderzoeksprojec ten voor Zeeuwse bedrijven en instellingen uit te voeren, waarbij de kennis en facilitei ten van beide onderwijsinsti tuten als belangrijke onder- Deze week zijn er ruim dertig vliegliefhebbers uit heel Ne derland, voornamelijk ambte naren, te vinden op het vlieg veld Haamstede. Ze maken deel uit van een kamp dat de Stichting VIOD jaarlijks orga niseert. Het materiaal en het veld huren ze voor deze gele genheid van de Vliegclub Haamstede, die ook voor bege leiders zorgt. De instructeurs daarentegen, heeft de VIOD zelf meegebracht. Douane Voorzitter van de Stichting, Jan Veenstra vertelt dat de 'kampgangers' stuk voor stuk mensen zijn die iets met de steuning gelden. Het unieke project zorgt er niet alleen voor dat Zeeuwse bedrijven op technologisch gebied worden bijgestaan door het Technisch onderwijs in deze regio, maar ook dat de gang van pas afge studeerde HBO'ers en MBO'ers naar de Zeeuwse be drijven vergemakkelijkt wordt. Ook voor jonge ondernemers die een produkt op de markt willen brengen waarbij het Technisch Onderwijs een goe de steun in de rug kan vormen, zet de Technovatie Werkplaats Zeeland haar deuren open. luchtvaart te maken hebben. ,,We nodigen bijvoorbeeld ver keersleiders uit, rechters, ad vocaten, officieren van justi- .tie, of mensen van de douane", zegt Veenstra die zelf, hoofd van de douane in Amsterdam is. Bedoeling van het kamp is om deze mensen met elkaar in con tact te brengen en ze de keerzij de van de medaille, in positie ve zin dan wel, te laten zien door ze zelf te laten vliegen of meevliegen. Aardigheidje De uitnodiging aan Van Gelder bracht voor de,, ambtenaren nog een aardigheidje met zich mee. Maandag was het weer namelijk te slecht om te kun nen vliegen, waarop de com missaris het gezelschap uitno digde voor een bezoek aan Middelburg. In de loop van vandaag, vrij dag, vertrekken de deelnemers aan het kamp weer huis waarts. ZIERIKZEE - Tuinhuisjes in de binnenstad. Dat is één van de onderwerpen die aan de or de komt tijdens de vergade ring woensdag 6 september van de commissie ruimtelijke ontwikkeling van de gemeente Zierikzee. De vergadering wordt gehou den in het stadhuis en begint om 20.00 uur. Op verzoek van het gemeentebestuur heeft de stedebouwkundig adviseur ge keken naar de mogelijkheden om de geldende voorschriften te verruimen voor het plaatsen van tuinhuisjes en andere bij gebouwen in de binnenstad. Het inmiddels hierover uitge brachte advies wordt voorge legd aan de commissie. Verder komt aan de orde de actualise ring van het streekplan Zee land en de studie naar de haal baarheid van het instellen van een Nationaal Park Ooster- schelde. BURGII-HAAMSTEDE - Beel den voor gerechtigheid. Dat is de titel van de expositie die van 5 tot en met 15 september te zien is in het gemeentehuis in Burgh-Haamstede. De tentoonstelling geeft door middel van foto's en verkla rende teksten een indruk van de werkzaamheden van het Internationaal Oorlogstribu naal voor het voormalig Joego slavië en van situaties waar mee het Tribunaal geconfror teerd wordt. Het Tribunaal werd in 1993 i_ gesteld door de Veiligheis" raad van de Verenigde NatiS- Het doet onderzoek naar or- logsmisdaden en vervolgUer- sonen die daarvoor veant- woordelijk kunnen wrden gesteld. De expositie wordt dipdag 5. september om 11.30 iir ge» pend door burgemefter H. Tees van Westerschou'en. De expositie is tijden werkda gen voor het publiek>eopend. Het gebouw aan het Janne wekken - in 1934 neergezet als landbouwhuishoudschool wordt momenteel gebruikt door het Regionaal Educatief Centrum (REC), de Dag en Avond Scholengemeenschap (DAS), de afdeling Voortgezet Speciaal Onderwijs van de Beatrixschool .én Peuterspeel zaal De Harlekijn. Om het ge bouw beter geschikt te maken voor die gebruikers moet de gemeente Zierikzee bijna acht ton op tafel leggen. Het leeu- wedeel van de kosten betreft het tegemoet komen aan de wensen van de gebruikers. Eigen ingang De VSO-afdeling van de Bea trixschool wil bijvoorbeeld het liefst een eigen ingang en voor het volwassenenonderwijs zouden er extra toiletgroepen aangelegd moeten worden. Ook zou er een lift in het ge bouw aangebracht moeten worden en moet groot onder houd gepleegd worden aan houtwerk en dakbedekking. Verder moet de bestrating ver beterd worden om het gebouw beter bereikbaar te maken. brouwershaven Oud papier De Algemene Sportvereniging Brouwershaven haalt zaterdag 2 september vanaf 09.00 uur oud papier op. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. dreischor/ouwerkerk Ouderengym Dinsdag 5 september beginnen in Dreischor en Ouwerkerk de gymnastiekbijeenkomsten 'Meer bewegen voor ouderen' In Dreischor is dat van 9.00 uu' tot 9.45 uur in de gymzaal en h Ouwerkerk van 10.15 tot 1110 uur in het dorpshuis. Nieuve leden zijn welkom. Inlichin- gen kunnen worden verkrgen bij mevrouw C. van de Vide, telefoonnummer 01110-1605. zonnemaire Oud papier Dinsdagavond 5 september ha len leden van harmopevereni- ging Nut en Uitsparing oud papier op in de kern Jonnemai- re en het buitengebed. De op halers gaan om 18.3 uur uit de startblokken. Merwordt ver zocht het oud ppier gebun deld gereed te zeten. schuddebeuts Geslaagd Ineke Mol uitJchuddebeurs is geslaagd voc' haar doctoraal examen bed'jfseconomie aan de Kathol-ke Universiteit Brabant in 'ilburg. oosteriand Oud pa^er Ten bat van de zending van de Gerefomeerde Gemeenten wordt aterdag 2 september in Oosteiand oud papier opge- haalc De actie start om 08.30 uur. erzocht wordt het papier gebedeld gereed te zetten. bfjinisse O Tekenaers a de vergaderzaal van het Jruse dorpshuis beginnen dinsdag 5 september weer de bijeenkomsten van de teken en schilderclub De Tekenaers. De bijeenkomsten worden we kelijks gehouden van 19.00 tot 20.00 uur. De Tekenaers heeft plaats voor nieuwe leden. Zij kunnen zich aanmelden via te lefoonnummer 01113-1894 (na 17.00 uur). kwadendamme Wandeltocht Wandelcomité Kasporgo uit Goes houdt óp zaterdag 2 sep tember zijn jaarlijkse Zomer- wandeltocht te Kwadendam- me. De start en finish zijn in het café 's Landwelvaren aan de A. de Koningsstraat 5, waar Op zich, zo concludeert de Bouwwinkel in haar onder zoek, is het casco in redelijke tot goede staat en is er genoeg ruimte voor de huidige gebrui kers. Nieuwbouw van een der gelijk gebouw zou volgens de Bouwwinkel een stuk duurder zijn. Aanpassing kost zoals al aangestipt bijna acht ton, maar nieuwbouw zou volgens de berekeningen ruim 1,9 mil joen gulden kosten. De sloop- kosten van het schoolgebouw niet meegerekend. In juni was de toekomst van het schoolgebouw al onder werp van gesprek tijdens een gemeenteraadsvergadering. Toen werd besloten een aan vullend onderzoek uit te laten voeren naar de mogelijkheden om het schoolgebouw te slopen en op die lokatie woningbouw te (laten) plegen. De gemeente stond daarbij de bouw van se niorenwoningen of kleinere huishoudens voor ogen. Dat onderzoek is inmiddels afge rond. In het onderzoeksrapport pre senteert de Bouwwinkel Zee land drie mogelijke varianten voor woningbouw. Het aantal ingeschieven kan worden van af 13.lf uur. De start is om 14.00 iur. De afstanden zijn vijf, tbn en vijftien kilometer. Telefmische informatie: OllOr-27179 of 01100-30669. GOSS Manhuisconcert pe muziekvereniging Con Af- ezzione uit Kwadendamme te bouwen woningen varieert daarbij van veertien tot zesen dertig woningen. Probleem dat bij alle drie varianten om de hoek komt kijken is par keerruimte. Zeker als er senio renwoningen zouden komen is parkeerruimte dichtbij een must. En daar is volgens de Bouwwinkel eigenlijk geen ruimte voor. Bovendien zou de gemeente er volgens de Bouwwinkel op toe moeten leggen. De grondex ploitatie wordt berekend op ruim een miljoen gulden en zelfs in het gunstigste geval krijgt men er via de verkoop van de kavels niet meer dan 765.000,- voor terug. Hetgeen een verlies van 314.000,- bete kent. Alternatief Bovendien zou sloop van de school voor de gemeente bete kenen dat men de huidige ge bruikers van de school een al ternatieve ruimte zou moeten bieden, en dat is nog niet zo simpel. De Bouwwinkel doet de suggestie om te kijken of het wellicht mogelijk is om binnen het bestaande gebouw wooneenheden te creëren. De dienst gemeentewerken gaat daar in haar ambtelijk advies aan het college niet op in. De kwestie komt aan de orde tij dens de vergadering van de commissie welzijn en sociale zaken van de gemeente Zierik zee op maandag 4 september. De vergadering wordt gehou den in de raadzaal van het Zie- rikzeese stadhuis en begint om 20.00 uur. presenteert op zondag 3 sep tember het dertiende concert in de serie Manhuisconcerten van dit seizoen. Het concert wordt verzorgd door de brass band van de muziekvereniging die wordt geleid door Rinus Zuidijk. Het concert is van 12.00 tot 13.00 uur in de Man- huistuin aan de Zusterstraat 11 in Goes. Bij slecht weer wordt het concert gepresenteerd in de Grote Kerk. De Rabobank Schouwen-Zierikzee heeft vanochtend, vrijdag, om 7.15 uur haar nieuwe algemeen directeur G. B. Beltman verwelkomd met een bedrijfsontbijt. Het zakenontbijt is een betrekkelijk nieuw fenomeen in het bedrijfsleven dat bezig is de zakenlunch naar de achtergrond te dringen. De nieuwe Rabo-direcleur is afkomstig van de regio Oosterbeek/Renkum. Op de foto staat Beltman als vijfde van links te praten met de Middenschouwse burgemeester W. den Boer. (Foto: Joop van Houdt) Menu geldig gedurende de maand september VOORAF: Overheerlijke rijkelijk gevulde ZEEUWSE VISSOEP MET ROOM geserveerd met stokbrood en kruidenboter HOOFD: Kersverse GEBAKKEN OOSTERSCHELDE PALING geserveerd met aardappeltjes, worteltjes, sla met spekjes, enz. NA: COUPE MONT BLANC vanille roomijs met: ADVOKAAT, CHOCOLADE en SLAGROOM Prijs complete menu: 54,50 j Tegen inlevering van deze bon i ELK COMPLETE 2E MENU U GENIET DUS SAMEN VOOR SLECHTS 84,- VAN EEN VOORTREFFELIJK DINER Brasserie Restaurant Westenschouwenseweg 18-22 Westenschouwen - Burgh-Haamstede - 01115-2325 Irl' -?'"**1 VLISSINGEN - Met als doel de relaties tussen Zeeuwse bedrijven en het Technisch onderwijs in de provincie te versterken, wordt op dinsdag 12 september de Technovatie Werkplaats Zee land in Vlissingen officieel geopend. De ope ning wordt verricht door gedeputeerde D. J. P. Bruinooge.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5