Veel kanshebbers op zege in de zevende triathlon Voor de deelnemers TRIATHLON ZIERIKZEE HOOFDSPONSOR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Op de wedstrijddag, zaterdag 2 september is het se cretariaat in Sporthal Onderdak in Zierikzee vanaf half vijf geopend. Hier moet ook het startnummer opgehaald worden. Het startschot zal om 19.15 uur gegeven worden. Inschrijven is nog mogelijk tot een uur voor aanvang van de wedstrijd. De uitslag zal binnen een week aan de deelnemers worden toege stuurd. ZIERIKZEE - Indrukwekkend. Dat was de wijze waar op Jan van der Marei vorig jaar de triathlon van Zierik zee op zijn naam wist te schrijven. In zijn eerste 1/8 triathlon uit zijn loopbaan (hij had daarvoor alleen aan hele halve en kwart traithlons deelgenomen), liet hij de rest van de deelnemers ruim achter zich. Van der Marei had aan de finish twee minuten voorsprong op zijn naaste belager, de 16-jarige Jo ch em Kuzee uit Sint Annaland. Dit jaar moet Zierikzee het zon der de geweldenaar uit Ter Aar stellen en ook Kuzee bevind zich niet onder de inschrijvers van het eerste uur. Misschien dat ze zich echter alsnog aanmelden. Het ontbreken van Van der Marei kan een gunstig effect heb ben op de wedstrijd. Er zullen er dit keer velen zijn die zich niet al bij voorbaat kans loos achten. Dat belooft dus een spannende strijd te worden. Dat betekent dat de nummer drie van de afgelopen editie, Miquel van Tongeren automatisch tot de favorieten behoort. Van Tonge ren finishte enige seconden ach ter de jonge Kuzee en nam in zijn slipstream Arve Hoogzand uit Sommelsdijk mee. Ook hij is za terdag weer aanwezig. Dames Bij de dames is titelverdedigster Monique Huilenaar uit Schoon hoven zeker van de partij. Zij moet de concurentie aangaan met Mitzy Nieuwenhuizen, de nummer twee van 1994 en zus Wilma Huilenaar (derde in de vo rige editie). Hier doen ook twee eilandelijke deelneemsters een gooi naar de titel: Edith enTanja Gerards. Edith is de regerend ti- telhoudster van Schouwen-Dui- veland. Zus Tanja ging het jaar er voor als beste Schouwen-Dui- velandse over de finish. Een zesde kanshebber op de titel bij de vrouwen is de uit Den Haag af komstige Adriënne Voorthui zen. Zij werd vorig jaar tiende op het NK hele triathlon in Almere. De zussen De twee zussen Gerards zijn bij de dames dus tevens de favoriet voor de titel 'beste Schouwen- Duivelandse triatleet. Bij de heren ligt dat anders. Leo Rijnberg uit Burgh-Haamstede eindigde vorig jaar op een 21e plaats op bijna acht minuten van de winnaar. Dat lijkt veel, maar zijn voorsprong op de nummer twee uit het eilandelijke klasse ment was nog enorm. Erwin Gerards uit Zierikzee liet 1.13.05 aantekenen en eindigde daarmee op een 43ste plaats. Leon van der Wielen eveneens af komstig uit Zierikzee, werd vlak achter hem 46ste. Bij de veteranen is Kees van Loon de te kloppen man. De Ha genaar schreef zich op het laatste moment in. Zijn erelijst vermeld onder andere een tweede plaats op het NK kwart-triathlon voor veteranen. Met de organisatie van de 7e editie van de Zierikzeese triathlon blijkt in welk uniek parcours deze uitgezet wordt. Vanwege de getijde- haven is het pas mogelijk dat 19.15 uur het startschot gegeven kan worden. Door dit late uur is het organise ren van de jeugdtriathlon achterwege gebleven. Bij ho pelijk goede weersomstan digheden zal het publiek door het betere tijdstip mas saal het parcours kunnen volgen. Een parcours door de ha vens, de nabije polders rond Zierikzee en door de straten van Zierikzee zal ook weer een bijzondere ambiance aan deze wedstrijd geven. Graag wil ik namens het gemeente bestuur de organisatoren complimenteren met het pro gramma dat ze het publiek weer aanbieden. Met veel vrijwilligers wordt het gehele parcours uitgezet en worden de atleten bege leid. Hulde aan al deze vrij willigers. Graag de organisatie een goed verloop toegewenst met een sportieve wedstrijd en veel kijkplezier voor het pu bliek L. J. VAN GASTEL Wethouder Sportzaken Gemeente Zierikzee Samen met je beste vriendin. Lekker even bijpraten bij een warme kop chocolademelk, gieren van de slappe lach. Wat je proeft is de gezellige sfeer van je fonkelnieuwe keuken. Dat gevoel van gezelligheid, van blijdschap willen wij van Grandorama nou graag over brengen met onze keukens. Door samen met jou je keuken samen te stellen. Wordt hel hout of kunststof? Kies je voor klassiek, modern of liever tijdloos? En welke apparatuur wil je: keramische kookplaat, combi-magnetron, vaatwasser? Hoe dan ook. je kiest voor kwaliteit. En als je onze keukens ziet, valt het prijskaartje ongetwijfeld mee. Tijdloze witte kunststof keuken met naadloos afgeronde kanten. Standaard met elektr. oven en kookplaat, koelkast, geïntegreerde afzuigkap en r.v.s. spoelbak met atdruipdeel. Basisopstelling 210 x 280 cm met 89 cm hoge bovenkasten. r z oqc En als je dan bedenkt datje favoriete keuken zelfs gratis wordt geplaatst en vijf volle jaren garantie meekrijgt, dan ben je niet alleen blij. maar voel je je ook 'Grand' Klassieke'vurehouten keuken in cassette-model ook leverbaar in geborsteld blauw en patina-groen. Standaard met elektr. oven en kookplaat, koelkast, geïntegreerde afzuigkap en r.v.s. spoelbak met atdruipdeel. Basisopstelling 210 x 280 cm met 89 cm hoge bovenkasten. rn ctc Vertrouwen: internationale keten met 26 keukenspeciaalzaken in Nederland. Keuze: 200 keukens en alle bekende merken inbouwapparatuur. Zekerheid: kwaliteit voor een betaalbare prijs. Extra's: uw keuken gratis geplaatst en 5 jaar garantie. Van Zanten Zierikzee. Haringvlietplein 7b, lel. 01110-2064Z

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 23