E 'De spelers moeten mijn spelletje gaan begrijpen' Cees Willemse tempert de hoge verwachtingen Zierikzee wacht 'pittig jaar' Bruse Boys tevreden met klassebehond VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1995 NR 25833 Krappe selectie speelt coach parten Jacob Muller Tonnie van den Berge John van Dijke Wilko Hanzen Martin Verspoor Johan Benard Erwin van de Maas Peter Willemse Leo Burgers Willem Webers Jacob van den Overige selectiespelers Eric Beije Erik Bleiji Merien Benard Ralph van den Ouden Jan Witte Robin Ruitenbeek Arjan Stoutjesdijk Theunis van den Berge Jakkoo Brouwer BRUINISSE - Bruse Boys is nog steeds de hoogst spelende vereniging op het eiland. Lijfsbehoud in de tweede klasse zaterdag van de KNVB le vert bovendien het komend seizoen weer promotie op want door het toe voegen van een hoofdklasse aan het zaterdagamateurvoetbal wordt de tweede klasse volgend seizoen omgedoopt tot eerste klasse, of eerste di visie. In de oefencampagne is Bruse Boys goed begonnen en goed geëindigd. Over de tussenlig gende wedstrijden kan trainer Theo Moerland echter onmoge lijk positief zijn. De inzet en het spel waren volgens hem kwalitatief niet genoeg om be houd van het tweede klasser- schap te garanderen. Zijn ploeg speelt nog op het niveau van een derde klasser, zo stelt hij. Als enige van de vier eilan- delijke clubs die uitkomen in de KNVB is Bruse Boys ook al uitgebekerd. De laatste wed strijd, dinsdag tegen Gastel ging via strafschoppen verlo ren. „Maar in die wedstrijd heb ik wel bezieling gezien bij mijn spelers." Probleem Moerland: „Het probleem zit door het hele elftal. Ik kan niet één linie aanwijzen die zwak gepresteerd heeft. De verdedi ging was echter altijd ons ster ke punt, maar dat heb ik in de voorbereiding niet gezien." „Natuurlijk gaan we een moei lijk jaar tegemoet. Dat was vorig jaar al duidelijk. We sta ken in de derde klasse niet met kop en schouders boven de rest uit. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat ik me al bij voorbaat neer leg bij een gevecht om de on derste plaatsen. Maar probe ren er in te blijven is voor Bruse Boys het streven. Voor de club is dat ook het hoogst haalbare." Uitleg Eric Beye en Erwin van der Maas zijn dit jaar de selectie komen versterken. Het is ech ter nog niet duidelijk of zij in derdaad in de eerste competi tiewedstrijd in de basis zullen verschijnen. Ook voorin lijkt Moerland er nog niet helemaal uit. Jacob van den Berge kampt nog met een blessure, dus zal er een ander in de spits plaats dienen te nemen." Moerland: „Ik ben er nog niet uit. Er zijn drie of vier plaat sen die ik met verschillende spelers kan bezetten. De ko mende week zal ik de groep uitleg geven hoe en met wie ik de competitie in eerste instan tie wil ingaan. Dat zullen in eerste instantie dertien of veertien man zijn, maar het is de bedoeling zo'n zestien man warm te houden voor een plaatsje in het eerste, want uit eindelijk heb je, vanwege bles sures en schorsingen, die men sen toch nodig." Volgende week zaterdag zal er wat de opstelling betreft meer duidelijk zijn. Dan speelt Bruse Boys de uitwedstrijd tegen Dinteloord. De Boys krijgen de volgende tegenstanders: Altena, Roda Boys, Veere, BLC, MW, WGZ, Dinteloord, Groote Lindt, Wilhelmina, SHO en 's-Heer Arendskerke. WIK-trainer Peter van Poortvliet: KERKWERVE - Het vertrek van laatste man Patrick de Broekert valt WIK nog zwaar. De verdediging van de ploeg uit Kerkwerve is dan ook het grootste zorgenpunt van trainer Peter van Poortvliet. De nieuwe man is niettemin hoopvol gestemd over het komende seizoen. Het vertrouwen in eigen kun nen werd bij WIK nog eens ge voed door de 3-0 bekerwinst op Serooskerke, een ploeg die vorig seizoen nog uitkwam in de tweede klasse, maar daar uit vorig jaar degradeerde. De oefenwedstrijden verliepen echter minder succesvol. Voor al de nederlaag tegen Duive- land vormde een dieptepunt in het spel van WIK waar het inzet en bezieling aangaat. In feite is de coach nog ongewis over de exacte mogelijkheden van zijn team. Nog niet één keer heeft hij in zijn beoogde opstelling kunnen spelen. Blessures en vakanties noop ten hem steeds tot experimen ten. Over één ding is hij echter heel stellig. „WIK moet in ieder geval hoger eindigen dan vorig seizoen. Dat is zeker mo gelijk als we buiten al te veel blessureleed blijven en niet te veel schorsingen krijgen. En er is nog een voorwaarde. De spe lers moeten mijn tactisch spel letje gaan begrijpen. Dat is ei genlijk het grootste knelpunt. Ze hebben nog moeite met de opdrachten. Maar er zijn dit jaar meerdere prijzen te ver dienen. Wie een periodetitel pakt, promoveert automa tisch. We hebben bovendien een goed competitieprogram ma. De eerste tegenstanders zijn niet de sterkste en als we maar met een goed resultaat beginnen geeft dat vertrou wen." Naar onderen kijken doet Van Poortvliet sowieso niet. „Er Krijn Hendrikse Han van de Sande Erik Jan Kort Gerrie van den Hoek Marco Ganzeman Elmar Verhage Leon Hendrikse Richard Verhage Erik van de Sande Theo Wittenberg Joost Rotte degradeert er maar één, dus dat overkomt ons zeker niet. Maar dat kwetsbare, wat toch in de ploeg zit, dat moet er uit. Daarvoor moet fanatisme in de plaats komen. Het willen win nen moet voorop staan." Basisopstelling Over zijn basisopstelling doet Van Poortvliet nog wat ge heimzinnig. De hieronder ge publiceerde opstelling is dus geheel voor rekening van de krant. Han van de Sande lijkt de beoogde opvolger van De Broekert in het centrum van de verdediging. Aan de linker kant strijden Marco Ganze man, Eric de Vlieger en Leon Hendrikse om twee plaatsen. Ook in de as heeft Van Poort vliet meerdere mogelijkheden. Tegenstanders WIK: Kruinin- gen, Middelburg, Krabbendij- ke, De Meeuwen, SKNWK, Terneuzense Boys, NO AD, Zaamslag, Wemeldinge, SSV en Bevelanders. Overige selectiespelers Maurice de Vlieger Eric de Vlieger Edwin Ganzeman Wim van de Velde Jan Berrevoets Arjan Berrevoets Druk bij SKNWK groot Leon Quik Ronnie de Bruine Joop Wandel Mare de Haan Jacky de Bruine Martijn Neele Kees Jan van Nieuwenhuize Peter van de Cingel Erwin Theunisse Michel Flikweert Wilco de Valk Overige selectiespelers Erik de Bruine Sam Flikweert Simon van der Meer Steven Neele Jan Jaap Padmos Oby Kikstra NIEUWERKERK - Twee jaar achter elkaar haalde SKNWK de nacompe- titie. Evenzoveel keer ging het mis met de ploeg in de jacht op promotie. Cees Willemse begrijpt wat er van hem wordt verlangd, maar hij weet niet of hij de fouten uit het spel van SKNWK kan halen. „Voor iedereen die bij SKNWK hoort, zijn de ver wachtingen hooggespannen. Bij mezelf is dat wat minder. Ik zie toch wat dingen die tot puntverlies zouden kunnen lij den. Er wordt nog steeds te makkelijk balverlies geleden en het meeverdedigen moet beter. Als het leuk gaat zie je de backs bijvoorbeeld vrolijk mee naar voren stormen, maar als er dan balverlies wordt ge leden staan er ineens zeven man voor de bal." Zolang dat niet is verholpen kan de Nieuwerkerkse ploeg net als de voorgaande jaren voor verrassende uitslagen blijven zorgen. Riante over winningen gingen in het verle den vaak gepaard met ruime nederlagen. Het maakte daar bij niet uit of de tegenstander tot de koplopers behoorde of vocht tegen de degradatie. Wil lemse: „Het blijft iets onver klaarbaars. De spelers willen echt, maar als het even tegen zit kan dat ineens gebeuren. Dan gaan de kopjes naar bene den in plaats van dat de mou wen worden opgestroopt." Het na-competitieduel tegen Kruiningen (2-6) zit wat dat be treft nog vers in het geheugen. Van recenter datum is de 14-3 afstraffing van Oostkapelle in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen. „De laatste tijd loopt het ver dedigend wel goed, maar het is de vraag of dat zo blijft. De spelers zullen allemaal wat extra's moeten brengen. Voor de één betekent dat, wat meer meeverdedigen, voor de ander, beter aansluiten. Dat soort dingen. Ze moeten de rust leren bewaren om op een goal te wachten." Het basiselftal staat voor Wil lemse zo'n beetje vast. In de voorbereiding is vooral Mar tijn Neele hem in positieve zin opgevallen. Hij krijgt zijn plaats als verdedigende mid denvelder. Ronnie de Bruine, die zelf zo graag op het mid denveld speelt, zal het seizoen beginnen als laatste man. Op de rechtsbackpositie zal de eerste weken wellicht Oby Kikstra komen te staan. Joop Wandel kampt namelijk mo menteel met een enkelbles sure. Tegen de winterstop wordt Sam Flikweert weer verwacht op die positie. Voor in verandert er weinig. Ook dit jaar zal Wilco de Valk, vorig jaar goed voor zestien treffers, waarschijnlijk weer goud waard blijken te zijn. Tegenstanders SKNWK: Kruiningen, Middelburg, Krabbendijke, WIK, De Meeu wen, Terneuzense Boys, NOAD, Zaamslag, Wemeldin ge, SSV en Bevelanders. Meulmeester wil niet schommelen ZIERIKZEE - Jan Meulmeester weet één ding zeker. Zierikzee gaat een moeilijk jaar tegemoet. Die mening baseert hij bijvoorbeeld op het vorig seizoen. Vlissingen dat twee jaar geleden met overmacht kampioen werd, degradeerde namelijk meteen weer terug naar de vierde klasse. Met de verscherpte degradatieregeling, drie teams in plaats van twee, zou Zierikzee hetzelfde kunnen overkomen. Aan middenvelders heeft Meulmeester geen gebrek. Al leen al hier zou hij bij wijze van spreken een heel elftal op kunnen stellen. Danny van Oe- veren, David Scheele, Patrick Roggeband, Michel Janse en Kees Verwest zullen zich ten koste van Frans Kommer, Marco van Oeveren, Jarno Ver meulen en Marco Jonker een plaatsje in het team moeten knokken. Schuiven Patrick de Broekert heeft zich in de voorbereiding voldoende bewezen om zijn plaats als laatste man veilig te stellen. Barry Hage en Robbert Rogge band lijken de competitie als mandekkers te beginnen, ter wijl Michel Winkels de plaats als voorstopper in zal nemen. Over de positie van Wim Lafe- ber bestaat geen enkele discus sie. De uitgebreide mogelijkheden om met spelers te schuiven be- „In de voorbereiding hebben we het niet slecht gedaan, maar of dat nou genoeg is voor de derde klasse? Als ik kijk naar vorig seizoen zit de hele groep dicht bij elkaar, dus moet je veel punten halen om niet te degraderen. We zullen gewoon moeten proberen om de club in de derde klas zien te houden. Dat is al heel wat, want in het verleden heeft Zie rikzee al meer heen en weer ge schommeld. Nee, het wordt een zeer pittig jaar." Nou is enige voorzichtigheid Meulmeester niet vreemd maar vast staat dat ploegen als Middelburg en HVV, die vorig seizoen gedegradeerd zijn, als zeer sterke tegenstander kun nen worden beschouwd. Om elf spelers in te vullen lijkt Meulmeester onverstandig. Dat laat hij liever over aan de redactie. „Want ik ben er ook niet helemaal zeker van." Zorg De grootste zorg voor Meul meester betreft de voorhoede. Alleen John van der Have is een pure spits en daarom hoopt Meulmeester dat het met Jan Leen Boot, die volgende week aan zijn meniscus wordt geope reerd, allemaal nog goed komt, zodat de spits vanaf de winter stop weer in actie kan komen. Erwin Nelissen kan dan een plaats links op het middenveld krijgen. „Bij blessures en schorsingen, heb ik te weinig spitsen. De aanval is dus het kwetsbaarste onderdeel. Niet dat ik dus zwakke spelers heb, maar de bezetting in de breedte is te mager." schouwt Meulmeester als een groot voordeel in vergelijking met vorig seizoen. Want naast bovengenoemde spelers heeft de coach ook Marco Saman, Raymond Massop, Peter van Beveren en Sjaak van der Weele nog achter de hand. Zierikzee koint dit seizoen uit tegen de volgende tegenstan ders: VVR, RCS, Middelburg, Virtus, Steenbergen, BSC, HW, Patrijzen, Moerse Boys, Roosendaal, MOC. Als iedereen fit is, kan de op stelling van Zierikzee er uit zien zoals op bijgevoegd kaart je. Wim Lafeber Patrick de Broekert Barrie Hage Robbert Roggeband Michel Winkels Marco Jonker Frans Kommer Jarno Vermeulen Marco van Oeveren John van der Have Erwin Nelissen Overige selectiespelers Marco Saman Kees Verwest Danny van Oeveren Sjaak van der Weele David Scheele Raymond Massop Peter van Beveren Patrick Roggeband Michel Janse Rogier Bourgonje

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 11