gemeente Zfflrikzee GEMEENTE BROUWERSHAVEN de Jonge iraricet MM ALUMIN! beter bij [UM iestoso! Westerschouiuen ZEEUWSE KABELTELEVISIEMAATSCHAPPIJ ZEKATEL B.V. ZE KATEL WOLNSUAÜ 30 AUGUSTUS 1995 NIEUWSBODE EXTRA De commissie Welzijn en Sociale Zaken vergadert maandag 4 september om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis over het haalbaarheidsonderzoek van Bouw winkel Zeeland over een eventuele her bestemming van het gebouw Jannewekken 19. Met een afvaardiging van beide scholen bespreekt de-commissie de eindrapportage van het onderzoek naar samenwerking tussen RSG "Professor Zee man" en Scholengemeenschap Schouwen-Duive- land. De noodlokalen van basisschool "Binnen de Veste" zijn aan vervanging toe. De voorkeur gaat uit naar een permanente uitbreiding. De Beatrixschool is op zoek naar vervangende huisvesting voor de afde ling VSO-MLK. Deze is thans aan de Kanterlaan gevestigd. Overige onderwijsaangelegenheden zijn de wijzi ging van de functie adjunct-directeur van openbare basisschool "Binnen de Veste", de herziene begro ting 1996 van Overlegorgaan Stichting RPCZ en de vervanging van zonwering van openbare basis- school t Kofschip. De twee welzijnspunten zijn de subsidie voör Ko ninklijke Harmonie "Kunst Eer" en een leer plaats in het kader van het leerlingstelsel voor een medewerker van de gemeentelijke plantsoenen dienst De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling vergadert woensdag 6 september om 20.00 uur in de raadzaal over de beslispuntennotitie actualisering streek plan Zeeland. Eind 1994 is een start gemaakt met de actualisering van het streekplan Zeeland uit 1988. Voorafgaand aan de opstelling van een ontwerp-plan is met ad viesorganen, doelgroepen en andere overheden ge discussieerd over een aantal cruciale onderwerpen. Deze discussie is gevoerd op basis van de Beslis punternotitie Actualisering streekplan Zeeland. In de Beslispuntennotitie worden keuzemogelijk heden aangereikt zonder dat van provinciezijde voorkeuren worden uitgesproken. Met deze opzet is beoogd om een zo open mogelijke gedachtenwisse- ling te bewerkstelligen. Mede op basis van de overlegresultaten zijn keuzes gemaakt, die zijn neergelegd in de keuzenotitie ten aanzien van Beslispunten Actualisering streekplan Zeeland. De overige twee agendapunten zijn een ontwerp- visie van de Stuurgroep Oosterschelde naar de haalbaarheid van een Nationaal Park Oosterschel de en de mogelijkheid om de geldende voorschrif ten voor het plaatsen van tuinhuisjes en andere bij gebouw en in de binnenstad te verruimen. Iedere burger kan een commissievergadering bij- wonei: De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in de leeskamer in het stadhuis. U kunt de stukken tijdens kantooruren inzien na afspraak met de secretaris van de com missie. Voor de commissie welzijn en sociale zaken is dit mevrouw M. A. Bergwerf (tel. 54446) en voor de commissie ï'uimtelijke ontwikkeling de heer K. A. de Vlaam (tel. 54440). Voor het bezoeken van de vergadering hoeft u zich niet van te voren aan te melden. Voorafgaand aan het behandelen van een agendapunt krijgt u de ge legenheid het woord te voeren. Daarna heeft u in twee termijnen de gelegenheid met de raadsleden mee te spreken. U kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dit betreft de agenda's voorafgaande aan de verga dering en de verslagen achteraf. Voor één raads commissie kost dit 13,25 en voor alle raadscom missies 52,- per jaar. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u u abonneren bij de afde ling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 54415. Nieuw raadslid In de raadsvergadering van gisteren, dinsdag 29 au gustus, is de heer R. W. A. M. Pessers geïnstalleerd als raadslid voor D66 als opvolger van de heer J. B. Katerberg. De heer Pessers neemt zitting in de commissies Openbare Werken en Milieu en Ruimte lijke Ontwikkeling. De heer'J. Th. M. van der Veer is de nieuwe fractie- voorzin er van deze partij en neemt zitting in de commissie Bestuurszaken. Wijziging' locatie spreekuren De Kamer van Koophandel en Fabriekeii voor Mid den- en Noord-Zeeland en de Huurcommissie Zee- lar.d - Westelijk Noord-Brabant hadden maande lijks een spreekuur in het stadhuis van Zierikzee. Met ingang van heden verandert dit. De Kamer van Koophandel houdt de maandelijkse zitting vanaf oktober op de eerste maandag van de maand van 9.00 tot 12.00 uur bij het Arbeidsbu reau, Oude Haven 15. In verband met vakantie ver valt het spreekuur op 4 september. De huurcommissie kunt u iedere tweede dinsdag van de maand van 9.30 tot 12.00 uur spreken in MFC-Zierikzee, De Huybertstraat 35. Wet op de Ruimtelijke Ordening De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat bouwaanvragen zijn ingediend door: A. de heer D. H. J. van der Wekken, Caustraat 59, voor het verbouwen en uitbreiden van een wo ning, plaatselijk bekend Zaagmolen 11, kada straal bekend gemeente Zierikzee, sectie G nr. 473. B. Bouwgroep Zuid b.v., v.d. Spiegelstraat 38-42, Goes, voor het bouwen van 8 woningen met ga rages, plaatselijk bekend Caustraat-Mulock- straat, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie G nr. 588. Bouwaanvraag A. is in strijd met het bestemmings plan "Uitbreidingsplan in hoofdzaak", maar in overeenstemming met het ontwerp-bestemmings- plan "Zelkeweg e.o". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan dit bouwplan medewerking te ver lenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 6 van de Woningwet. Bouwaanvraag B. is in strijd met het bestemmings plan "Malta". Deze bouwaanvraag is in overeen stemming met een gedeeltelijke in voorbereiding hiervan. Burgemeester en wethouders zijn bereid aan dit bouwplan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 6 van de Wo ningwet. De aangevraagde bouwvergunningen kunnen ech ter eerst worden verleend nadat gedeputeerde sta ten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar hebben afgegeven. Deze verklaringen kunnen pas worden aangevraagd nadat men gedurende de ter mijn van ter-inzage-legging in de gelegenheid is ge steld van het bouwplan kennis te nemen en daarte gen bedenkingen in te dienen. In verband hiermee liggen de op deze bouwaanvra gen betrekking hebbende bescheiden met ingang van 31 augustus a.s. gedurende twee weken ter in zage bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men bedenkin gen schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Monumentenwet De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat aanvragen om vergunning ingevolge artikel 11, lid 2, sub a van de Monumentenwet zijn ingediend door: A. Restaurant "De Beuze", Havenplein 7, Zierik zee, voor het veranderen van de bestaande ge veltekst in lichtreklame nïet losse letters, plaat selijk bekend Havenplein 7. B. de heer J. C. Schoneman, Ingridstraat 7, Noord- welle, voor het verbouwen van een bovenwo ning, plaatselijk bekend Oude Haven 9. Genoemde aanvragen met bijbehorende bescheiden liggen met ingang van 31 augustus a.s. gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men zijn zienswijze tegen het verlenen van een ver gunning op grond van artikel 11 van de Monumen tenwet schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Plaatsing blokhut De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer P. A. Jeroense, Gruttostraat 30, een melding bouwvoornemen is ingediend voor het plaatsen van een blokhut, plaatselijk bekend Grut tostraat 30, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie K nr: 456 (gedeeltelijk). Genoemde melding is in strijd met het bestem mingsplan "Poortambacht 9". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan de ingediende melding medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan. In verband hiermee liggen de op voornoemde mel ding bouwvoornemen betrekking hebbende be scheiden met ingang van 31 augustus a.s. geduren de twee weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00- 12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men bedenkingen tegen het verlenen van een vrij stelling schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Wet geluidshinder Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat zij voornemens zijn bij gedeputeerde staten van Zeeland een verzoek om een hogere waarde als bedoeld in hoofdstuk IV van het Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen in te die nen. Aanleiding daartoe vormt de geplande nieuwbouw door Bouwgroep Zuid BV, v.d. Spiegelstraat 38-42, 4461 LM te Goes van 8 woningen met garages aan de Mulockstraat resp. Caustraat, kadastraal be kend gemeente Zierikzee, sectie G, nummer 588. Ons college is bereid met toepassing van artikel 50, lid 6 van de Woningwet aan dit bouwplan mede werking te verlenen. Het perceel is gelegen binnen de geluidszone van de Mulockstraat c.q. Caustraat. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat het be oordelingsniveau van de geluidbelasting vanwege de weg aan de gevels waarden zal hebben van resp. 56 dB(A) voor de Caustraat resp. 57 dB(A) voor de MVlockstraat. Daarmee wordt de wettelijke voorkeursgrenswaar de van 50 dB(A) met 6 resp. 7 dB(A) overschreden. Uit het akoestisch onderzoek is gebleken dat toe passing van bronmaatregelen dan wel van maatre gelen in het overdrachtsgebied, gericht op het terugbrengen van de te verwachten geluidsbelas ting op de gevels niet haalbaar zal zijn. De geplande woningbouwlokatie vormt een open ruimte binnen de binnenstedelijke structuur van Zierikzee. De ruimte is ontstaan vanwege het ge deeltelijk afgebrande schoolgebouw "De Kluut". Gelet op het feit dat door het bouwplan een zgn. vlek wordt opgevuld in een gebied waar de woon functie reeds overheerst wil het gemeentebestuur medewerking verlenen aan dit bouwplan. De ge plande woningbouw past binnen het gemeentelijk beleid wat is gericht op de versterking van de woonfunctie in de hiervoor bedoelde wijken. Gebleken is dat door het treffen van isolerende voorzieningen een binnenetmaalwaarde in de wo ningen kan worden gerealiseerd van 35 dB(A). Op basis van deze gegevens zal aan gedeputeerde staten van Zeeland worden verzocht een hogere grenswaarde vast te stellen. In verband hiermee ligt met ingang van 31 augus tus a.s. gedurende vier weken het ontwerp-verzoek aan gedeputeerde staten met de daarbij behorende stukkeri ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Tijdens deze termijn kunnen zienswijzen ten aan zien van het ontwerp worden gemaakt. Tevens wordt op woensdag 20 september om 10.00 uur een openbare zitting in het stadhuis gehouden. Men heeft dan de gelegenheid opmerkingen over het ontwerp van het verzoek te maken. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de heer E. M. Caspers, tel. 01110-54444. Uitbreiden woning De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer J. M. Giljam, p/a Julianastraat 3, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het uitbreiden van een woning, plaatselijk bekend Julianastraat 3, kadastraal bekend gemeente Zie rikzee, sectie F nr. 1325; Genoemde bouwaanvraag is in strijd met het be stemmingsplan "Groeneweegje". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan de aanvraag om bouw vergunning medewerking te verlenen door ingevol ge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan. In verband hiermee liggen de op voornoemde aan vraag betrekking hebbende bescheiden met ingang van 31 augustus a.s. gedurende twee weken ter in zage bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men bedenkingen tegen het verlenen van een vrij stelling schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Bouwplannen' A. Ingekomen meldingen (art. 42 Woningwet) plaatsen tuinhuisje aan de Mauritslaan 11 door J. Beijer; plaatsen overdekt terras aan de Vondelingsplaat 9 door M. J. de Feijter; B. Aangevraagde bouwvergunningen (art. 41 Woningwet) uitbreiden bedrijfspand aan de Julianastraat 48 door B.V. Precisiewerk Zierikzee; C. Geweigerde bouwvergunningen aanbrengen markiezen (buitenzonwering) op de kozijnen van de voorgevel aan de Balie 9-10 door A. T. Ong; bouwen serre aan de Mauritslaan 21 door A. C. J. de Vos; D. Sloopvergunning sloop aanbouw aan de Molenstraat 8 door S. Let- tinga. Tegen de verleende sloopvergunning (onder D) kan men op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na deze bekendmaking een be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tegelijkertijd kan de president van de recht bank, Hofplein 8, 4331 CK Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE ALLE SOORTEN PARKET OOKSCHUREN VAN BESTAANDE VLOEREN Ook voor de doe-het-zelver Lame/parket i Massief Parket M Planken vloeren i Bezoek onze showroom Goessestraat 7a - Kapelle 4 01102-4 23 05 TARKETT eiken lamelparketr 82,- per m2 9 Iprijsvoorbeeld y|Ar 180x150 CM fclVï gratis op maat gemaakt f 1 ZIERIKZEE - Zeehondenplaat 11 01110-17626 j« 1 ZONWERINGEN B. V. ook na 18.00 uur bij geen gehoor 013-43442 VASTE AKTIE PRIJZEN, BIKKELHARDE GARANTIES LEES DE ZiERIKZEESCHE NIEUWSBODE. DAN BLIJF JE OP DE HOOGTE. RECREATIEGEMEENTE EXPOSITIE "BEELDEN VOOR GERECHTIGHEID" 5 t/m 15 september in gemeentehuis Dinsdag 5 september om 11.30 uur zal door de heer Tees, burgemeester van Westerschouwen, in de hal van het gemeentehuis een tentoonstelling worden geopend. Deze tentoonstelling geeft d.m.v. foto's en verkla rende teksten een indruk van de werkzaamheden van het Internationaal Oorlogstribunaal voor het voormalig Joegoslavië en van situaties waarmee het Tribunaal geconfronteerd wordt. Het "Internationaal Oorlogstribunaal voor het voor malig Joegoslavië" werd in 1993 door de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties ingesteld. Het doet onderzoek naar en vervolgt personen die ver antwoordelijk kunnen worden gesteld voor vaak gruwelijke oorlogsmisdaden in het voormalig Joe goslavië. De president van de Internationale Stichting voor de Mensenrechten (afd. Nederland), mr. P. H. Maarsen, zal de opening bijwonen. Opening en expositie zijn voor iedereen vrij toegan kelijk. De expositie is tijdens werkdagen voor het publiek geopend. Zaterdag 9 september om 09.30 uur TRADITIONELE PERENVERKOOP TE BURGH Rijp en rond hangen ze aan de perebomen die de Burghsering, de Kerkstraat, de Dreef, het Lage Burgh en de Hogeweg sieren. De Gieser Wildeman en de St. Remy, twee - volgens de liefhebbers roodkokende - stoof perensoorten. Sinds vele jaren worden in dit Westerschouwse dorp bij Haamstede de peren op een zaterdagochtend in september openbaar geveild. Aan de boom, wel te verstaan. Want het is de bedoeling dat de kersverse eigenaar de peren zelf van de boom plukt of laat plukken. De (zachte) prijsjes zijn er dan ook naar. Onder toezicht van burgemeester H. Tees van Wes terschouwen worden de aan de straat groeiende peren "per boom" verkocht door veilingmeester/ plantsoenmedewerker H. A. van Felius. "Contant, terstond en tegen kwijting te voldoen". Wie getuige wil zijn van deze folkloristische veiling dient zich dus des zaterdags vóór half tien te ver voegen in Burgh. ledereen is van harte welkom. BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) - C. Dorremnan, bouw dakkapel Mauritsweg 80 te Renesse; - J. de Korte, bouw woning en schuur Stoofweg 16 te Renesse; - D. Staats, bouw woning en garage Kamillelaan 7 te Burgh-Haamstede. ART. 18A W.R.O. De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend: dat burgemeester en wethouders van deze ge meente voornemens zijn om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (vrijstelling geldend bestemmingsplan) ver gunning te verlenen aan: 1A. D. Priemis voor het bouwen van een carport op het perceel sectie F nr. 929, Oosterschelde- laan 5 te Burgh-Haamstede; 2. Verzorgingscentrum Duinoord voor het bouwen van een beuze op het perceel sectie F nr. 1292, Kloosterweg 18 te Burgh-Haamstede; 3. F. Steehouwer voor het uitbreiden van een wo ning en het bouwen van een carport op het per ceel sectie D nr. 194, Dijkweg 30 te^Seroosker- ke. Bovengenoemde plannen liggen met ingang van donderdag 31 augustus 1995 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling VROR ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen kenbaar maken bij genoemd college van burgemeester en wethouders, tegen zijn ver meld voornemen. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Westerschou wen, maken gelet op artikel 13.4, van de Wet mi lieubeheer bekend dat zij voornemens zijn positief te besluiten op de vergunningaanvragen ingevolge de Wet milieubeheer van: - Camping en Caravanpark "De Oase" B.V. te Re nesse voor het oprichten en in werking hebben van een camping aan de Roelandsweg 8 te Re nesse; - Fa. Gebr. Boot te Burgh-Haamstede voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een agrarisch mechanisatiebedrijf aan de-Steurswekken 5 te Burgh-Haamstede; - Camping 't Torentje te Burgh-Haamstede voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een camping aan de Kloosterweg 79 te Burgh-Haamstede. De ontwerp-besluiten, de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 31 augustus 1995 gedurende vier weken van 09.00 tot 12.00 uur en 14.00 tot 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Milieu. Na telefonische afspraak kunnen de stukken ook buiten kantooruren worden ingezien. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen gemo tiveerde, schriftelijke bedenkingen bij ons college, Postbus 50014328 ZV Burgh-Haamstede worden ingebracht. Degene die bedenkingen heeft inge bracht kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 21 september 1995 kan een ieder ver zoeken om een gedachtenwisseling over het ont- werp-besluit. Hierbij wordt de aanvrager in de gele genheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondeling bedenkingen worden ingebracht. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Westerschou wen, maken gelet op artikel 8.41 van de Wet milieu beheer bekend dat zij de volgende meldingen inge volge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: - J. C. Willemse-van den Bout, Korte Reke 5 te Re nesse voor het in werking hebben van een hore cabedrijf; - C. M. Oosterling en C. M. van de Hoek, Kuijer- damseweg 1 te Noordwelle voor het in werking hebben van een akkerbouwbedrijf. De bovenstaande meldingen liggen van 31 augus tus 1995 gedurende vier weken van 09.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur ter inzage in het ge meentehuis, afdeling Milieu. UITNODIGING VOORLICHTINGSAVOND De gemeenteraad van Brouwershaven heeft d.d. 26-06-'95 definitief besloten voor de kernen Brouwershaven, Dreischor, Noordgouwe en Zon- nemaire dorpsraden in te stellen. Via voorlichtingsavonden zal per kern voorlich ting worden gegeven. Tijdens deze avonden kunt u nadere vragen stellen c.q. in discussie gaan met bestuurders. U wordt van harte uitgenodigd deze voorlich tingsavonden bij te wonen. De data zijn als volgt: Dreischor: Dinsdag 12 september, om 20.00 uur in het dorpshuis te Dreischor. Noordgouwe/Scliuddebeurs: Woensdag 13 sep tember, om 20.00 uur in het dorpshuis te Noord- gouwe. Zonnemaire: Maandag 18 september, om 20.00 uur in het dorpshuis te Zonnemaire. Brouwershaven: Woensdag 20 september, om 20.00 uur in het Tonnenmagazijn. Burgemeester en wethouders van Brouwersha ven, De burgemeester, L. N. LABRUYÈRE De secretaris, A. P. G. VAN DER SLUIS Brouwershaven, 30 augustus 1995 OPENBARE VERGADERING van de commissie algemene zaken op donderdag 7 september 1995, aanvang 19.30 uur in het stad huis van Brouwershaven. 1. Opening. 2. Vaststelling agenda. 3. Vaststelling verslag commissie AZ d.d. 8 juni 1995. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Concept welzijnsprogramma 1996. 6. Begroting VVV 1996. 7. Subsidieverzoek Tafeltje dekje. 8. Herindeling. 9. Rondvraag en sluiting. Mededeling aan de abonnees van Zekatei B. V. Toegevoegd aan het televisie-programmapakket: In de regio's: Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland en Tholen: Per 28 augustus: SBS6 kanaal 57 frequentie: 759,25 MHz Per 1 september: Veronica kanaal 50+ frequentie: 705,75 MHz In de regio: Per 1 september: ZEKATEL B.V. Zeeuwsch-Vlaanderen: Veronica kanaal 66+ frequentie: 837,00 MHz

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 14