Triathlonspektakel in Zierikzee In de schijnwerper Vladimir Poelnikov naar TVM Oranje oefent in sporthal Onderdak Tiende plaats ponyteam door weigeringen bij springruiters Heren Reijdon en Schubert behalen de hoogste score Hengelsport Nederlaag Ouwerkerk Koeman niet terug in Oranje DINSDAG 29 AUGUSTUS 1995 NR 25831 9 Miquel van Tongeren is grote fa voriet ZIERIKZEE - Op tien 'wild cards' na, die nog te vergeven zijn aan bekende triatleten die op het laatste moment nog mee willen dingen naar de triathlonwinst in Zierikzee, is de inschrijving voor de 1/8 triathlon van Zierikzee gesloten. Ruim 180 deelnemers heeft de organisatie in kunnen schrijven voor de helse uithoudings- proef die de 750 meter zwemmen, twintig kilo meter fietsen en vijf kilometer lopen nou een maal is. Zaterdag om kwart over zeven zal wethouder sportzaken L. J. van Gastel de deelnemers weg schieten. Zij nemen dan een duik in het water van de Nieu we Haven en komen dan onder het oog van de vele toeschou wers de Oude Haven in zwem men. Bij de wisselplaats spoe den de deelnemers zich op de fiets voor een tocht door de polders rond Zierikzee. Het laatste onderdeel, de vijf kilo meterloop zal onder het oog van de toeschouwers de beslis sing moeten brengen. Bij de heren kunnen er zo'n acht kanshebbers voor de zege worden aangewezen. Miquel van Tongeren is favoriet. De triatleet uit Arnemuiden ver keert in blakende vorm. Dat bewees hij bijvoorbeeld afge lopen zaterdag toen hij in Wes- tenschouwen de halve mara thon op zijn naam 'schreef. Maar ook vorige week vestig de hij de aandacht al op zich door de triathlon van Zoute- lande als winnaar af te sluiten. Zijn voornaamste belager Ad- riaan Janisse uit Westkapelle werd daar derde. Janisse moet echter in de aan val want de triathlon van Zie rikzee is zijn laatste kans om Van Tongeren in het klasse ment van de Super Prestige te passeren. Voor dat klassement tellen vijf wedstrijden in het Zeeuwse, waaronder enkele kwart triathlons en een run- bike-run. De 1/8 triathlon van Zierikzee is de laatste wed strijd in de rij en voor de win naar liggen 900 punten klaar. Per zes seconden dat de achter volgers na hem over de finish komen gaat er een punt van hun totaal af. Tot de overige kanshebbers be horen de Flakkeeënaars Erie Peelman en Arve Hoogzand, de uit Steenbergen afkomstige Johan van der Branden en Jo- Ann Mudde uit Nieuwpoort. Bij de dames zal de strijd gaan tussen de zusjes Huilenaar uit Schoonhoven en Annet Wer vers uit Dirksland. Mitzy Nieuwenhuizen uit Hellevoet- sluis en Edith Gerards uit Zie rikzee zijn ook zeker niet kans loos. Daarmee is Edith Ge rards ook de voornaamste favoriet voor de Schouwse ti tel bij de. dames. Zij zal de strijd aan moeten gaan met zus Tanja. De strijd om de Schouwse titel bij de heren is geheel open. Ze ker nu de winnaar van vorig jaar, Leo Rijnberg niet van de partij kan zijn. Hij is herstel lende van een hernia-operatie. De strijd om de Super Prestige -Zeeland zal bij de veteranen een onderonsje worden tussen Mario Willems uit Terneuzen en Theo van Hal uit Middel burg. Zij dienen, wat de eind overwinning betreft in Zierik zee wel af te rekenen met Hagenaar Cees van Loon. Zomeravondbridgedrive BURGH-HAAMSTEDE - Tegen het einde van de reeks zomeravonddrives in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede neemt de belang stelling toe. Maar liefst vijftig koppels hadden zich ingeschreven voor de negende editie. Dit keer vielen er enkele hoge scores te noteren. De heren Reijdon en Schubert verwier ven de titel 'Koningskoppel' met hun score van 77.50 pro cent. Vlak daarachter kwam het echtpaar Van de Berge met 73.75 procent. In de derde groep kwam Echtpaar Van de Berg met 69.17 procent. Donderdag 31 augustus wordt de negende en laatste zomer avonddrive van het seizoen ge houden. Inschrijven is moge lijk tot tien voor half acht. Groep blauw: 1. hrn. Reijdon- Schubert 77,50 procent; 2. ep. Stokla 58,33; 2. hrn. Blonk- Karstens 58,33; 4. ep. Mes 55,00; 5. ep. Peters 52,50; 6. ds. Van Oeveren-Tennekes 48,75; 7. ep. Wisse 48,33; 8. ep. Bek kens 44,17; 9. ds. Soesman-v. Weijnen 43,75; 10. ds. Van As sendelft-Brinkman 42,92; 11. ep. Versteeg 40,83; 12. ds. v. d. Duin-Arkenbout 29,59. Groep geel: 1. ep. v. d. Berg 69,17 procent; 2. ep. Nollen 61,25; 3. hrn. Munnik-de Troije 56,67; 4. ep. Roskam 54,17; 5. ep. Visser 53,33; 6. ep. Maas kant 51,67; 7. ep. Killan 46,25; 8. ep. Lansdorp 46,25; 9. ds. Stapel-Delst 44,17; 10. ep. Van Lint 42,08; 11 ds. Plaating- Viergever 38,33; 12. ep. Wille- brands Bakker 37,08. Groep groen: 1. ep. v. d. Berge 73,75 procent; 2. ds. Glimmer veen-Kort 59,17; 3. mvr. Bookelman-hr. Kleijn Hesse- link 55,00; 4. ds. v. d. Bijl- Meijer 54,17; 5. mvr. Goedvolk- hr. v. d. Nieuwenhof 51,67; 6. ds. Van Geesbergen-v. d. Wek- ken'49,17; 7. ep. Verheul 46,25; 7. ep. Bogmans 46,25; 9. ds. Boom-Goedbloed 45,00; 10. ds. Brouwer-Steutel 42,50; 11. ep. Schell 40,42; 12. ep. Van Wan rooi j 36,67. Groep rood: 1. hrn. Van Eck-v. Krimpen 61,11 procent; 2. ep. Veenema 60,76; 3. ep. Argelo 57,64; 4. ds. Jongmans-v. d. Werf 55,56; 5. mvr. v. Reissen- hr. De Jongh 54,86; 5. mvr. Flo- hil-hr. Oost woud Wij denes 54,86; 7. ds. Offenbach-v. Win gerden 54,17; 8. ep. De Jong 51,04; 9. ep. Oostwouder 48,26; 10. ep. Kuipers 45,83; 11. hrn. Bontenbal-Coppoolse 44,10; 12. mvr. Fokker-hr. Van Veen 42,71; 13. ep. Moerman 39,93; 14. ep. Murray 29,17. HOOGEVEEN (ANP) - De Nederlandse wielerploeg TVM heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Vladimir Poelnikov. De 30-jarige Oekraï ner reed het afgelopen seizoen met weinig succes voor de Duitse formatie Telekom. Poelnikov tekende een contract voor éen jaar. TVM had vorig jaar al interes se voor de coureur. Die koos toen op het laatste moment voor Telekom, omdat hij daar 25.000 gulden meer kon verdie nen. In het voor-seizoen nam de renner zelf weer contact op met TVM. Bij zijn Duitse werkgever had hij het niet naar zijn zin. De Nederlandse ploeg van Cees Priem hapte toe. De formatie is al langer op zoek naar erva ren ronderenners, die het jonge Deense talent Bo Hamburger de komende jaren in de grote etappewedstrijden ter zijde moeten staan. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die een opmerkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende tijd aan een be langrijk evenement meedoen worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Niels Lode- wijk 'In de schijnwerper'. De voormalige bankzitter van Zierikzee speelde dit seizoen al twee competitiewedstrijden in de basis van eerste divisie club RBC uit Roosendaal. Deze ploeg is nu gedeeld kop loper in de competitie. Naam: Niels Lodewijk. Geboren: Op 12 mei 1974 in Zierikzee. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Voetbal. Partner: Die heb ik niet. Het is net uit met mijn vriendin. Vorige clubs: Zierikzee, daar heb ik tot 1993 gevoetbald. Beroep: Voetballer,- maar ik moet er nog wel een baantje bijzoeken. Hobby's: Voetbal en af en toe uitgaan. Favoriete sporten: Voetbal en tennis. Laatste boek: Geen. Ik lees al leen tijdschriften. TV-programma's: 'Uh, vergeet je tandenborstel niet', het Sportjournaal, Studio Sport en films. Kranten/tijdschriften: Ik lees de Telegraaf, de Voetbal Inter national en Voetbal. Muziek: Lekker disco en house. Ik heb niet éen speciale band of zo die ik goed vind. Eten: Macaroni, met stukjes komkommer en saus. Drinken: Spa rood en op zijn tijd een biertje. Uitgaan: Op zaterdag in Re- nesse. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Overal waar je dicht bij de zee bent. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Ik ga altijd naar Frankrijk, een beetje richting de Franse Alpen. Alleen dit jaar is het niet doorgegaan omdat we met RBC op trai ningskamp gingen. Geloof: Geen. Heeft hekel aan: Straftrai- ning. Slechtste eigenschap: Ik ben af en toe een beetje te makke lijk. Soms ben ik ook nog te stil op momenten dat ik mijn mond open moet doen. En eh, ik kan wel eens tekeer gaan tegen scheidsrechters als ze slecht fluiten. Beste eigenschap: Ik sta voor iedereen klaar en probeer waar mogelijk anderen te hel pen. Mooiste sportmoment: Mijn debuut in de eerste divisie, vorig jaar november tegen Top Oss. Ik heb de hele wedstrijd gespeeld. Het werd 2-2 en Ro nald van Oeveren scoorde een van de doelpunten. Vervelendste sportmoment: Wisselzitten bij Zierikzee. Blessures: Ik heb eigenlijk nooit een operatie gehad of zo. Een keer heb ik een enkelbles sure gehad, maar die was bin nen twee weken genezen. Sportief doel: Ik hoop nog veel wedstrijden voor RBC te spelen en als het kan natuurlijk bij een grotere club. Sportvrouw/sportman: Signo- ri van Lazio en Zamorano van Real Madrid. Dat vind ik echte spitsen. Ze werken zich kapot en pakken altijd hun doelpuntje mee. Beste trainer: Wim Koever mans en André Hoekstra. Op deze manier heb ik nog nooit trainen gehad. Ik leer ontzet tend veel. ZIERIKZEE - Voor de competi tie gemengde wedstrijden van de Zierikzeese Hengelsport vereniging Oosterschelde stond voor vrijdagavond een wedstrijd zout op het program ma. Vanwege de weersomstan digheden werd hèt havenka naal als visstek uitgekozen. Veel vis werd er niet gevangen maar wel een paar om u tegen te zeggen, namelijk een zee baars van ruim één kilo door Rudy Vercruysse en een mon ster van een paling van 1390 gram zwaar en 83 cm lang, ge vangen door Eddy Smit. De uitslag van deze wedstrijd luidt: 1. E. Smit 1430 pnt.; 2. R. Vercruysse 1050; 3. G. Reyniers 480; 4. J. Faassen 115 en 5 t/m 8 M. v. d. Zande, J. Pannekoek, R. Labeur en Arjan Zwart 1 pnt. De volgende wedstrijd is een werpwedstrijd op 9 september. ZIERIKZEE - Het tweede van Zierikzee kan door de flinke uitbreiding van de selectie een aardig team opstellen. Ouwer kerk ondervond dat vrijdag. Na de 3-3 van vorig jaar tegen dezelfde tegenstander werd nu met 6-2 van de reserves van Zierikzee verloren. De eerste helft, toen de condi tie van de Ouwerkerkse ploeg nog gelijke tred. hield met die van de thuisclub, ging het sco reverloop gelijk op. Michel Da lebout gaf de bezoekers de lei ding en nadat Zierikzee de stand had omgebogen in 2-1 zorgde Joeri Pankow weer voor de gelijkmaker. Na de rust was het snel afgelopen met Ouwerkerk. Zierikzee liep toen gemakkelijk uit naar 6-2. ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft bonds coach Guus Iliddink la ten weten niet te willen terugkeren in het Neder lands voetbalelftal. Hiddink had de libero van Feyenoord gevraagd zich weer beschikbaar te stellen. Nederland speelt op 6 september de crucia le EK-kwalificatiewed- strijd tegen Wit-Rusland. BRUSSEL (ANP) - Jan Bos kamp is terug als trainer van Anderlecht. De oud-speler van Feyenoord volgde maandag in Brussel de ontslagen Herbert Neumann op. All-Ready zorgt voor stunt ZIERIKZEE - Het Nederlands Korfbal team speelt zondag' 15 oktober een oefen wedstrijd in sporthal Onderdak in Zierik zee. Tegenstander is hoofdklasser Fortuna uit Delft. De wedstrijd wordt ge speeld in het kader van de voorbereiding op het We reldkampioenschap Korf bal dat later die maand in India wordt gehouden. Oi'anje start daar als een van de/favorieten. Het vastleggen van het Ne derlands team voor een oe fenduel is niet het eerste wapenfeit van All-Ready dit seizoen. Afgelopen weekeinde speelden de hoofdklassers DKOD en Die Haghe al een oefenduel op het veld van de korfbal club. De voor Schouwen-Duive- land belangrijkste speler in zowel Oranje als het team van DKOD is Dennis Vos- hart. De in Scharendijke woonachtige speler werd vorig jaar gekozen tot Korf baller van het jaar. Tijdens Pony Levade in Ermelo Het poriylecim van de Schouwse Ruiters na het behalen van de Zeeuivse titel in Axel. Op het NK was een tiende plaats voor het team weggelegd. (Foto: Joop van Houdt) ERMELO - Het ponyteam van de Schouwse Ruiters is tijdens de Pony Le vade in Ermelo als tiende geëindigd in de lichte klasse. Deze Nederland se kampioenschappen werden georganiseerd onder auspiciën van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie (KNF). Winnaar werd het team van De Berkelruiters uit het Gelderse Eibergen. Het ponyteam dankte de uit verkiezing aan de eerste plaats op het Zeeuws kampioenschap dat eind juli in Axel is gehou den. Via trainingen van Lutina van de Bijl (instructrice), Lies- beth van Oosten (individuele dressuur) en Piet Huige (sprin gen) werd het team voorbereid op de landelijke titelstrijd. De strijd voor clubteams is op de Levade het meest aanspre kende onderdeel. Het collec tief moet namelijk precies in balans zijn, want zowel het team als de drie individuele dressuurcombinaties en drie springcombinaties (4-tal) krij gen punten voor de geleverde prestaties (de fouten van de springcombinaties worden overigens als strafpunten van het totaal afgetrokken). Het viertal behaalde in totaal 476 punten en de dressuurcom binaties 453 punten. Met name Bedette van de Zande, met Gondi was hier haar zenuwen niet de baas. Zij bleef steken op 138 punten. Marieke Heij- boer met Ryan (162 punten) en Leonard de Boer met Cindy (153 punten) scoorden wel een ruime voldoende. Bij het springen stal Kim He- ijboer de show. Met Swift rondde zij, als laatste starter, het parcours foutloos en dat was maar weinigen gegeven. Eerder werden Marieke Heij- boer en Leonard de Boer met driekeer een ongehoorzaam heid van hun pony 'uitgebeld' waarna diskwalificatie volg de. De nadelige invloed van de uitsluitingen deed zich gelden in de eindstand, waar het po nyteam dus uiteindelijk een tiende plaats bezette. Individucel Individueel plaatste Jolanda Bevelander met Sheila zich voor de titelstrijd in de Klasse M2 van de dressuur (categorie C). Marieke Heijboer kwam met Ryan uit in de klasse-L (catego rie D/E). Beide Zeeuwse Kam pioenen konden echter in het zware veld geen potten bre ken. Bevelander reikte tot een zesde plaats met een matige score van 256 punten. Heijboer vond zich na afloop terug op de 18e plaats. Zij kwam tot een to taal van 283 punten. Zwemmenfietsen, lopen, de onderdelen van de 1/8 triathlon Zierikzee. Zaterdag om 19.15 uur gaan ruim 180 deelnemers van start. (Foto's: Archief Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9