1} o like re wolken hangen boven molen De Hoop in Zierikzee Friese wandelaar zamelt met kruiwagen geld ie 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Tjbci Auto gestolen Botsing niet een taxi 0 5 BIBLIOBUS 7 TV-ZENDERS 9 TRIATHLON Dode schapen in weiland Verdachten overval aangehouden Poging tot inbraak dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 29 AUGUSTUS 1995 152e JAARGANG NR 25831 Molenaar in beroep tegen bepalingen gemeente T. van der Bok neemt sinds november 1993 full-time de exploitatie van molen De Hoop voor zijn rekening. (Archieffoto) ZIERIKZEE - Molenaar T. van der Bok van korenmolen De Hoop in Zie rikzee ziet geen mogelijkheid meer om De Hoop op ambachtelijke wijze te exploiteren als de gemeente hem in zijn draaiuren beperkt. De ge meente heeft bepaald dat de molenaar uit het oogpunt van geluidseisen, alleen nog van 8.00 uur tot 19.00 uur elektrische installaties mag gebrui ken, en incidenteel in de avonduren. „De molen heeft authentieke apparaten in huis die nu een maal meer lawaai maken dan moderne apparatuur. Gelet op het geluid dat de elektrische installaties produceren, heb ben we in het kader van de Wet Milieubeheer, de uren dat ze mogen draaien, ingeperkt", al dus een gemeentewoordvoer der. Hij benadrukt dat de molen een monumentaal pand is waar nauwelijks voorzienin gen te treffen zijn om de ge luidsoverlast voor omwonen den te beperken. „De locatie ligt ook nog eens tussen de hui zen, een situatie die historisch is gegroeid, maar die het er voor ons niet gemakkelijk op maakt. Het is tenslotte ook in ons belang dat in déze gemeen te een ambachtelijk geëxploi teerde molen bestaat", zegt de woordvoerder. De molenaar tekende beroep aan bij de Raad van State te gen een aantal bepalingen in de definitieve vergunning die hij afgelopen vporjaar door de gemeente kreeg voorgelegd. Vandaag, dinsdag, wordt de zaak in een zitting van de Raad behandeld. Van der Bok start nu zo rond zeven uur 's morgens en als het erg druk is soms ook eerder. Maar dat zal als het aan de ge meente ligt, straks zijn afgelo pen. „Een uur per dag is wèl zes uur per week. We hebben in het verleden al zoveel conces sies gedaan. Nu is het genoeg. We willen niet nog meer inle veren. Sinds een jaar zijn we op zaterdagmiddag ook al dicht", aldus de molenaar. Het inleveren van het uur 's morgens en de bepaling dat hij tussen 23.00 uur ,n 7.00 uur he lemaal geen elektrische instal laties mag hebben draaien, is hem in het verkeerde keelgat geschoten. Van der Bok is echter wel be reid om zich aan het voorge schreven aantal maximum de cibellen voor de nachturen te houden. „Ik heb bijvoorbeeld een mengmachine die dan zou kunnen draaien, want die blijft volgens mij beslist onder het maximum aantal decibel len. Ik zou graag om zes uur willen kunnen beginnen als dat zo uitkomt, door bijvoor beeld alvast een machine op te starten. Natuurlijk met in achtneming van het voorge schreven maximale aantal de cibellen. Volgens de bepalin gen die nu in de vergunning staan, mag ik dat dus straks niet meer", aldus de molenaar. Van der Bok mag volgens de bepalingen in de vergunning als het erg druk is, zo nu en dan ook 's avonds na 19.00 uur draaien. Maar de molenaar moet dat dan wel twee weken tevoren bij de gemeente mel den. Volgens Van der Bok een onhaalbare zaak omdat orders soms onverwacht binnenko men en moeten worden afge handeld. De gemeentewoord voerder: „De molenaar weet twee weken van tevoren best wat er komen gaat." Als de beperking van uren werkelijkheid wordt, blijven er volgens Van der Bok nog twee mogelijkheden vodr hem over: gewoon om 7.00 uur be ginnen en de deur op slot draai en en wachten tot de politie bij hem voor de deur staat, of zich aan de regels houden en zijn in komen zodanig zien dalen dat Van der Bok - naar zijn zeggen straks de deur definitief dicht moet gooien. „Wat dat betreft hangen er dus alleen maar donkere wolken boven de molen", zegt hij. Naast de beperking in uren, mag Van der Bok volgens de vergunning niet meer dan tien bezoekers met begeleiding te gelijk in zijn molen toelaten. „We hebben zes grote zolders en een grote balustrade. Daar kunnen gemakkelijk ruim der tig man tegelijk terecht. Nu ge ven we al werkend informatie. Volgens de vergunning moeten we iemand speciaal aanstellen om die riiensen te begeleiden. Dat betekent weer een extra kostenpost", aldus de mole naar. Van der Bok huurt de molen van de gemeente. Vanaf no vember 1982 tot januari 1985 opende hij De Hoop alleen op zaterdagen, van 1985 tot no vember 1993 bestierde hij de molen een deel van de week en werkte verder bij Koninklijke Zeelandia H. J. Doeleman BV. Daarna ging Van der Bok full time in De Hoop aan de slag als ambachtelijk molenaar. Een ambachtelijke korenmolen was niet hinderwetplichtig, tot de Wet Milieubeheer in maart 1993 haar intrede deed en De Hoop ook een vergun ning nodig had. De wandelende Fries Henk Suk is maandag op caravanpark Onze Hoeve in Bruinisse aangekomen. Henk maakt een voettocht met een kruiwagen door Nederland, om daarmee de aandacht te vestigen op het goede doel waar hij actie voor voert. Bij een vakantie in Polen kwam hij iri aanraking met personeel van een kleuterschool. Bij een bezoek aan de school vond hij die in een deplorabele toe stand, verveloos en vrijwel zonder speelgoed. Nu wil Henk in samenwerking met Radio Friesland 80.000 gulden inzamelen, om de school op te laten knappen. Hij doet dagelijks verslag op Radio Friesland van zijn bevindingen. Daarbij vertelt hij iets van de omge ving waar zijn wandeltocht doorheen voert. Hij brengt het ingezamelde geld ojs de bank, zodat de stancl van zaken meteen doorgege ven kan worden aan Radio Friesland. Henk is herkenbaar aan zijn kruiwagen met de Friese vlag. Zijn klompen, bestemd voor ue in zameling, zijn aan de kruiwagen gebonden. Na een tocht over de Zeeuwse eilanden, staan Brabant en Limburg op het programma. Daarna trekt hij weer naar het hoge noorden. Henk Suk heeft tot nu toe ongeveer 20.U00 gulden ingezameld. (Foto: Joop van Houdt) RENESSE - Een 55-jarige in woonster van Lunteren ont dekte, toen ze maandag wilde vertrekken, dat haar auto ver dwenen was. Ze had de wagen de avond tevoren geparkeerd aan de Mauritsweg in Renesse. De lichtgroene Opel Ascona met het kenteken KJ-81-YB had zij omstreeks 23.00 uur ge parkeerd. Toen ze de andere ochtend rond half tien haar au to op wilde halen bleek deze verdwenen. De politie meldt dat het voertuig een geschatte dagwaarde heeft van vierdui zend gulden. OOSTERLAND - Bij een bot sing tussen een taxi en een per sonenauto ter hoogte van Oos- terland werden de twee auto's zwaar beschadigd. Een 24-jarige inwoner van Bruinisse reed maandagoch tend op de Rijksweg N59 en wilde ter hoogte van de Blau we Keet linksaf slaan in de richting Oosterland. Hij wilde hierbij de parallelweg overste ken, maar merkte daarbij te laat de naderende taxi op, die bestuurd werd door een 47-ja- rige inwoner van Melissant. Bij de botsing die daarop volg de werden beide voertuigen zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. Er waren geen gewonden. In de taxi bevond zich een dia lyse-patiënt, die met spoed naar het Oosterscheldezieken- huis gebracht moest worden. In snel tempo werd voor de pa tiënt een andere taxi geregeld. U kunt bij ons terecht voor alle haar- behandelingen. Ook zijn wij gespecialiseerd in haarverlenging en haarverdikking. WIJ WERKEN ALLEEN VOLGENS AFSPRAAK Telefoon 01115-4199 Burghsering 1a, Burgh-Haamstede WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Hoop en vrees zijn onafscheidelijk. La Rochefoucauld Enkele bui H HET WEER Wisselend bewolkt en een enkele bui. Minimumtemperatuur omstreeks 9 graden. Middagtemperatuur ongeveer 18 graden. Noordenwind, matig,kracht 3 tot 4, aan de kust en op het IJsselmeer vrij krachtig, 5. DE BULKE Opzet dienstwoning en omgeving bij camping in ogen gemeenteraad te groots. De nieuwe bibliobus draagt de naam van een ro man van Gerda van Wageningen. Nederlander loopt nog niet warm voor nieuwe te levisiezenders. Miquel van Tongeren grote favoriet triathlon in Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. THOLEN - Zondag kreeg de politie van Tholen de melding binnen' dat er een dood schaap zou liggen in een wei onder Sint Philipsland. Toen de politie ter plaatse kwam bleken er niet één maar vijf kadavers vai, dode scha pen te liggen: drie lammeren en twee ooien. Sommige waren al in vergaande staat van ont binding. Verder lagen in de wei nog een ooi met een lam die beide niet meer op hun po ten konden staan en door de in middels gearriveerde dieren arts ter plaatse moesten worden afgemaakt. Verder bleek dat de drinkbakken in het weiland - waar tweeënder tig schapen liepen - leeg te zijn. Niet te bereiken Omdat de eigenaar van de schapen niet te bereiken was en het volgens de arts dringend noodzakelijk was de overge bleven dieren water en kracht voer toe te dienen werd een in de omgeving van de weide wo nende landbouwer bereid ge vonden de zorg voor de scha pen op zich te nemen. Eén van de kadavers werd door de poli tie in beslag genomen voor on derzoek. Tegen de eigenaar van de schapen wordt proces verbaal opgemaakt wegens het onthouden van de nodige zorg aan zijn dieren. GOES - De politie heeft twee mannen uit Den Haag aange houden op verdenking van het plegen van een gewapende overval, een beroving en een poging tot verkrachting. Op 3 augustus werd in de wijk De Spinne in Goes een gewa pende overval gepleegd op een bankfiliaal. Ook werd een in dezelfde wijk wonend echt- paar beroofd. Bij beide over vallen werd gebruik gemaakt van een vuurwapen. Bij de be roving werd de vrouw onder bedreiging van een vuurwapen gedwongen haar man vast te binden. Vervolgens probeerde een van de overvallers de vrouw te verkrachten. Op ba sis van signalementen van de twee kon de politie uiteinde lijk de twee Hagenaars in de kraag vatten. De politie ver wacht dat in deze twee zaken geen verdere aanhoudingen zullen volgen. ZIERIKZEE - Een 17-jarige in woner van Utrecht werd maan dagochtend in de kraag gevat bij een poging tot inbraak in een woning in Zierikzee. Hij is voor verder verhoor en onderzoek ingesloten. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q> Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, irn Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee z

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1