Palmgpop of mossel jazz geserveerd met n biertje Helikopter maakt noodlanding 2 9 4 o 6 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND RADIO T.V, VIDnO Miquel van Tongeren wint halve marathon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Twee keer te veel gedronken Zeven auto's op elkaar in file 7 dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 28 AUGUSTUS 1995 152e JAARGANG NR 25830 Zierikzee sluit met Havendag toeristenseizoen af De ZZ 10 met voorop de Koninklijke harmonie Kunst en Eer zet koers tiaar de Roggenplaat, waar Neptunus wacht. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De Kromhout scheepsmotor uit 1927 bonkt een kalm rit me. Hij slaat de maat voor het jazzorkest honderd meter verderop. Over al schuifelen mensen voorbij. De meesten met een dampende bak mosse len in de hand: Zierikzee beleefde zaterdag met de Havendag de afsluiting van het toeristisch seizoen. Vijf uur eerder stelt Wim Schot in een afgeladen bovenzaal van Auberge Maritime de 37- jarige Hester Praet voor als Mosselprinses 1995. „Hoopjes zenuwen," is haar reactie op de vraag hoe dat voelt om Mossel- prinses te zijn. Maar later op de dag heeft de parttime-lera res van de Willibrordusschool en echtgenote van mosselvis ser Peter Praet haar zenuwen perfect onder controle. Dat blijkt op het podium aan de haven waar ze aan het begin van de middag samen met loco burgemeester L. C. van Gastel de Havendag opent. Van Gas tel benadrukt nog eens hoe be langrijk de mosselvisserij voor Zierikzee is en zegt dat de vis sers hun beroep in de Ooster- schelde moeten kunnen blijven uitoefenen. Een uitspraak die Zevibel- voorzitter J. de Voogd en oud voorzitter C. L. van Liere zichtbaar deugd doet. De traditionele vaart naar de Roggenplaat om Neptunus op te halen krijgt een- bijzonder tintje. De ZZ 5 (Christina) be leeft haar maidentrip onder de vlag van Rederij Schot. Het be drijf ruilde bij Maaskant de oude, uit 1912 stammende ZZ 5 in voor de twaalf jaar oude, voormalige Yerseke 16. Schip per John Schot heeft er een iets groter schip aan, dat - en daar is het om begonnen - voorzien is van moderne apparatuur. Alle mechanica is vanuit de stuurhut te bedienen. Begeleid door twee werksche pen van Rijkswaterstaat en be volkt door honderden opstap pers zetten de acht kotters koers richting Roggenplaat. De zeegod beent al ongeduldig heen en weer als de vloot de zandplaat nadert. „Ze is ieder jaar mooier," zegt hij, als hij gezeten in een kor aan boord wordt gehesen en de prinses aanschouwt. Het mandje mosselen dat de man met de drietand de prin ses-in ruil voor n glas cham pagne aanbiedt, betekent de symbolische opening van het mosselseizoen. Zeer symbo lisch dan wel, want volgens deskundigen aan boord is sinds begin juli inmiddels voor bijna zestig miljoen gulden aan zwarte parels verhandeld. Als de schepen in een cirkel gaan liggen, zijn ruim achthon derd paar ogen getuigen van de verrichtingen van de Konink lijke Nederlandse Redding Maatschappij en de Reddings brigade Schouwen-Duiveland. De drenkelingen steken Ben gaals vuur en pijlen af voordat ze professioneel via een liftje achterin de Koningin Beatrix aan boord worden gerold. Op de terugreis hoopt Ben Schot, voorzitter van het orga niserende Helpt Elkander, van hart dat het droog weer blijft. Hij heeft 2000 kilo mossels la ten aanrukken en vreest die nergens te kunnen slijten. Zijn vrees blijkt ongegrond, want bij de mosselkramen op de kaai is er geen doorkomen aan. Wie de hand wil leggen op een bakje in ruim peper gekookt zeebanket moet van goeden huize komen. Warme paling Druk en sfeervol is het 's mid dags met de Koninklijke har monie Kunst en Eer, het draai orgel en het looporkest. Wie niet zo van mosselen houdt, doet zich aan het eind van de haven tegoed aan warme, ter plekke gerookte paling. De jongeren springen vanaf een hoogwerker op een luchtkus sen of halen voor een gulden een nat pak in een kajak. Tegen de avond breken dan de al lang verwachte buitjes los. Een verlaten kraam doet dienst als afdak voor het terras voor een van de huizen. Slechts kort hoeft er geschuild te wor den in het café, daarna gaat het buiten weer verder met de all round-band DEZZ bij 't Luitje en Jazzebel bij de Gekroonde Suikerbiet. Opkomst „Ergens tussen de vijf- en de tienduizend mensen," schat mede-organisator Ria Geluk de opkomst. „Het evenement is echt op Zierikzee gericht en daarom blijft de publieke be langstelling vrij constant. Ik kan echt niet zeggen dat het dit jdar drukker of minder druk was dan vorig jaar." Op een stoeltje voor de Suiker biet zit Wim Schot. Moe maar tevreden zet hij een biertje aan de lippen. Uitslagen: Mooiste kotter: 1. ZZ 4, 2. ZZ 5, 3. ZZ 8. Bij de andere schepen was de S.caldis van Rijkswa terstaat het mooist opgetuigd. Mooiste gevel: 1. Kapelle- straat 7, 2. Firma Bouman, 3. Venkelstraat 9-19. Boegspriet lopen visserij: 1. Jan van de ZZ 4, 2. Jaap van de ZZ 8, 3 Serge van de ZZ 8. Brandweer: 1. Jan Koster, 2. Theun Bouman, 3. Joop Juffermans. Publiek: 1. Paul Heijman, 2. Gijs de Jon ge, 3. Marcel de Bruin. H Op een stoppelveld tussen Haamstede en Serooskerke heeft vrijdagmiddag rond 14.00 uur een helikopter van de luchtmacht een noodlanding gemaakt. De helikopter, een Alouette III, kioam van de vliegbasis in Gilze-Rijen en was op een navigatie vlucht. Tijdens een controle onderweg - de route liep vanaf de basis, via Rotterdam en over Zeeland weer terug naar Gilze-Rijen - liet het instrument je dat de oliedruk moet meten, het afiueten. Uit voorzorg besloten de pilotes G. van Vuuren en G. Koster het toestel, met aan boord ook nog twee passagiers, aan de grond te zetten. ,,En gelukkig hadden we hier mogelijkheden te over", aldus Van Vuuren. Een twee de helikopter met aan boord drie monteurs kwam vanaf de basis overvliegen om de A louette III te repareren. Rond 16.00 uur vertrok ken beide helikopters weer naar Gilze-Rijen. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Een 51-jarige vrouw uit Zierikzee werd door de politie twee keer achter el kaar betrapt op liet besturen van een auto terwijl zij te veel alcoholhoudende drank op had. Nadat de politie bij de eerste aanhouding haar rijbewijs in vorderde in verband met drankgebruik, reed de vrouw enige tijd later weer rond in haar auto. Dat kwam haar op nieuw op een proces-verbaal te staan BRUINISSE -In een file op de Rijksweg N59 nabij Bruinisse vond zondagavond een kop/ staart-aanrijding plaats waar bij zeven auto's waren betrok ken. Het ongeluk gebeurde om on geveer 18.45 uur door een on verwachte remmanoeuvre van een van de auto's in de file. De automobilisten, die daarach ter reden werden daardoor zo verrast dat ze niet tijdig re ageerden of werden aangere den door de auto achter hen die niet tijdig tot stilstand kon ko men. Alle auto's werden bi j de kettingbotsing licht bescha digd. De bestuurders komen uit Leiden, Berkel en Roden rijs, het Duitse Viersen, Rot terdam en plaatsen die bij de politie niet bekend waren. Voor al uw reparaties van: SNEL, VAKKUNDIG, VOORDELIG 3 mnd. garantie op reparatie eventueel vrijblijvend prijsopgaaf vooraf. UW SPECIAALZAAK DELTA DISCS Voor muziek, beeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 01110-14699 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Het geheim der gezelligheid bestaat in de kunst, met kreupelen gelijke tred te houden. (Fliogende Blatter) Enkele buien HET WEER Half tot zwaar bewolkt en vooral in de middag en avond enkele buien. Min.temp. ±10 graden, middagtemp. ±18 graden. Wind noord tot noord west, matig tot vrij krachtig, 4 tot 5, aan de kust 6 of 7. In de middag af nemend 3 tot 4, aan de kust kracht 5. BOSNIË De Tweede Kamer dreigt met een eigen onder zoek in Srebrenica. OUDEREN Ruim tweehonderd oudere inwoners van Brou wershaven hopen dat boottochtje blijft bestaan. MARATHON Miquel van Tongeren is de winnaar van de halve marathon in Westerschouwen. ATLETIEK Marijn van Kralingen heeft de Zeeuwse Meer- kamptitel gewonnen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. ZIERIKZEE - Het Schouwse Kust Festijn, de halve marathon die jaarlijks in Westenschou- wen wordt gehouden, is dit jaar gewonnen door Miquel van Tongeren. De triatleet uit Arnemui- den zag de race als opwarmertje voor de triath lon van Zierikzee, die komende zaterdag wordt gehouden. tweede klasse. Tegen Smits- hoek bleef een nederlaag nog wel uit, maar over het spel was niemand tevreden. Met Zierik zee gaat het stukken beter. Af delingsclub VCK werd met 7-0 opgerold. Achter hem eindigde Jan van de Weck op de tweede plaats. Het was al de derde keer dat hij net naast het goud greep op deze marathon. Bij de dames kwamen Carlien Harms en Ir ma Heeren gelijktijdig als eer ste over de finish. Op voetbalgebied beleefden de junioren en pupillen van de ju bilerende SV Duiveland een hoogtepunt. Zij traden in het kader van het vijftigjarig be staan aan tegen hun leeftijds genoten van het Rotterdamse Feyenoord. De F-jes kregen het het zwaarst te verduren. Zij speelden tegen de F1 ter wijl in de andere categorieën de Rotterdammers een lager team hadden gestuurd. Zo kon het dat de C-junioren van Dui veland een 10-0 overwinning boekten. J ubilaris Bij de andere jubilaris, Bruse rBoys, heeft trainer Theo Moer land weinig reden om feest te vieren. Zijn team lijkt nog lang niet toe aan een avontuur in de Bij de korfballers van All- Ready wordt de hand van trai ner Jan Voshart langzaam zichtbaar. Zaterdag werd nipt verloren van Reflex uit Rijs wijk. Het spel, zeker dat van de eerste helft, gaf alle hoop voor de competitie. De eerste serieuze test staat dinsdag7ove rigens al op het programma als wordt aangetreden voor de be kerwedstrijd tegen Top 2. Op de Universiade in het Ja panse Fukuoka heeft Nynke Botterweg uitstekend gepres teerd. Vanzelfsprekend kwam zij in het sterke veld niet in aanmerking voor eremetaal, maar ze boekte toch een per soonlijk succes door ook in de ze wedstrijd de 36-punfen grens te passeren. Dit betekent dat ze gemiddeld meer dan een negen scoorde op haar vier on derdelen. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, metdeZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, fnni Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee z

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1