Korfbalhoofdklassers spelen een oefenduel bij All-Ready Renesse mist minste kansen in onderonsje met Ouwerkerk Bruse Boys verder in de bekerstrijd m si 't' Nederlaag Dreischor RBC komt niet langs Hoek Delta Sport EK zwemmen Zierikzee verslaat de voormalige concurrent Remise voor Duiveland DUIVENRUBRIEK DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1995 NR 25828 7 Systeem van Jan Voshart werpt vruchten af Het 'vak Ro thuisploeg v van All-Reacly in de verdediging tegen het aanvallende vak van Good Luck. Het afvangen onder de paal leverde de \eller balbezit op. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De korfbalhoofdklassers DKOD en Die Haghe spelen zaterdag een oefenduel op het veld van de Zierikzeesche korfbalvereni ging All-Ready. Voorafgaand aan dit duel, dat om 16.00 uur begint, spelen de tweede teams van beide verenigingen eveneens een wedstrijd. Op Sportpark Bannink komt All-Ready zelf ook in actie en wel om 14.00 uur. Tegenstander is Eerste klasser Reflex uit Rijswijk. Bij DKOD spelen de interna tionals Heieen van de Wild en Dennis Voshart. Deze laatste is de zoon van de nieuwe trainer van de Zierikzeesche ploeg, Jan Voshart. Jan Voshart: „De., ploegen van DKOD en Reflex zitten bij mij op het bungelow- park, dus dat balletje was snel opgegooid. DKOD heeft toen Die Haghe uitgenodigd en Re flex wilde tegen All-Ready spelen. Ik ga uit van een ver- liespartij. Op papier zouden we zelfs weggespeeld kunnen worden, maar ik denk echter dat we het de tegenstander ver dedigend erg lastig kunnen maken. Wat dan nu nog het verschil maakt is de zuiver heid van het schot. Daar kan .bij ong nog.,\yel.wat aan ver.be-: teren." Om zich voor te bereiden op de krachtmeting van zaterdag speelde All-Ready gisteren een oefenpartij tegen eerste klas ser Good Luck Uit Middelhar- nis. Een wedstrijd die door de Zierikzeesche ploeg met 10-5 werd gewonnen. Good Luck is een ploeg in op bouw. Coach Theo Wurtz dient dit jaar veel jonge spelers in te passen. De nederlaag kwam daarom voor hem niet onver wacht. All-Ready legde de na druk op de afvang bij de paal. Dat deden ze erg goed. Als ze bij het verdedigen meteen zak ken naar de paal wordt het erg moeilijk om balbezit te hou den. Ieder eerste schot moet raak zijn." Met zijn analyse doorgrondde Wurtz meteen de bedoelingen van Voshart die zijn team graag het systeem van re bound-verdediging laat spe len. Voshart: Gewoon eerder bij de paal zijn dan je tegenstan der. Als er dan geschoten wordt, in aanvallend of verde digend opzicht, heb je altijd de bal." Het systeem bleek afge lopen zaterdag tegen eerste klasser TOP uit Arnemuiden (uitslag 9-9) al goed te werken. Voshart: ,,Het verbaasde -me wel dat zo'n ploeg geen ani- woord op ons spel had." Tekortkomingen In het duel tegen Good Luck stuurde Voshart de formatie het veld in die hij ook voor de competitie in zijn hoofd heeft. Voor de duidelijkheid spreekt hij over het 'vak Ronald' en het 'vak Wim'. Het eerste kwartet, dat begint met de aanval, bestaat uit Ronald Snoek, Wouter van Marie, Est her Snoek en Miriam van Tig- gelhoven. Het tweede viertal wordt gevormd door Wim en Anita in 't Veld, Debbie Vos hart en Patrick den Dekker. Met name bij het 'vak Wim' had Voshart gisteren nog wat tékortkomingen geconsta teerd. ,,Hier stokt de aanval nog te vaak. De oplossingen die zich aandienen worden nog niet gekozen. Ze moeten meer actie nemen nadat ze de bal Michael Dalebout heeft vreemde gewoonte Freek van Marle wint het duel om de bal. (Foto: .Joop van Houdt) SEROOSKERKE - De ploegen van Ouwerkerk en Renesse waren vanwege de slechte gesteld heid van hun eigen velden uitgeweken naar neutraal terrein voor het spelen van een onder linge oefenpartij. Op het veld van het Schouwse Serooskerke kwam de overwinning bij toeval terecht bij de hoogste spelende club, Renesse (3-1). Vooral Joeri Pankow had de uitslag voor tweede klasser Ouwerkerk al in de eerste helft een beter aanzien kunnen ge ven. In de eerste helft miste hij echter twee opgelegde kansen. Daarna kwam de spits niet meer in het spel voor omdat hij bij een conflict over een spelsi tuatie 'lelijk' deed tegen de scheidsrechter. Deze. was ove rigens wel zo coulant om een wissel toe te staan. De andere aanvalsleider in het team van Ouwerkerk, Michael Dalebout, dient nog af-te reke nen met een vreemde gewoon te. Enkele malen kreeg hij, met het doel recht voor zich, de bal in zijn voeten. In plaats van echter recht op keeper Jeroeh Verboom van eersteklasser Re nesse af te lopen, week hij uit naar de rechterflank en mini maliseerde daarmee zijn doel kansen. Voor het spel van Renesse pleitte dinsdag het feit dat het vermogen om te combineren er al een stuk beter inzit dan bij Ouwerkerk. Ook de organisa tie achterin oogde solide. Dus dat de openingsgoal uiteinde lijk toch door Renesse ge maakt werd was niet onver diend. Op slag van rust school Peter Bouterse op doelman Be- geman van Ouwerkerk. In plaats van naar de zijkant stompte deze de bal naar het midden van het doel en dat was juist de plek waar Richard Fennet zich had opgesteld. In de tweede helft werd de marge al snel verdubbeld. Pe ter Messemakér kreeg in het centrum alle ruimte om uit te halen. Een tevreden glimlach ontsprong toen op het gezicht van coach Nico Kind. „Er hebben gespeeld en beter kij ken naar wat er gebeurt in het veld." Het spel van het 'vak Ronald' noemde de coach al 'perfect'. Voshart onderstreepte dit door te stellen dat Snoek zich een waardig aanvoerder had ge toond. De waardering voor el kaar blijkt bo.vendien weder zijds te zijn, want in de drie weken dat de ploeg nu bezig is, had Snoek al een duidelijk ver schil opgemerkt met het team van vorig jaar. All-Ready is onder Voshart meer een team geworden. We vechten met el kaar. Vorig seizoen was dat toch minder." Kansen Snoek, die in totaal drie keer scoorde, was vooral in de eer ste helft succesvol bij lange worpen. In het eerste bedrijf, afgesloten in 8-3 werd ook meer gescoord dan in de twee de helft. Dat kan me,t de inval lende duisternis te maken heb ben, maar meer waarschijnlijk is het een conditioneel pro bleem. Al zag coach Wurtz van Good Luck dat anders. ,,We hebben de tweede helft wat fel ler verdedigd, daardoor ont stonden er minder kansen." Zierikzee, All-Ready - Good Luck 10-5: Doelpunten All-Re ady: Ronald Snoek 3, Wim in 't Veld 2, Patrick den Dekker 2, Wouter van Marle 1, Esther Snoek 1, Mirjam van Tiggelho- ven 1. wordt duidelijk meer ge- coached in het veld dan in de vorige wedstrijd. Alleen kun je zien dat we conditioneel nog niet honderd procent zijn." Sleutelen Dat ook Kind nog genoeg te sleutelen heeft in aanvallend opzicht bleek even later toen drie van zijn aanvallers de mo gelijkheid en de tijd hadden om de keeper uit te spelen. Dat werd zo dramatisch slecht ge daan dat de bal in de hahden van de Ouwerkerkse doelman belandde. Van de toen voorgenomen spel systemen (4-4-2 bij Ouwerkerk en 4-3-3) bij Renesse was wei nig meer over. Op het veld leek i het meer op 8-0-2 aan beide kanten. Kortom van het mid denveld was vanwege al de leeg gelopen accu's niets meer over. In het lange-halen spel wat toen volgde kon Peter Bouterse ook de derde goal voor Renesse aantekenen. De opstekende koele zeewind die toen inmiddels tot in Ser ooskerke was doorgedrongen deed vooral Ouwerkerk goed. De ploeg van Jaap Goud perste er in de slotfase zowaar nog een offensiefje uit. Ballen op paal en lat waren toen de voor bode van een Ouwerkerkse treffer, een'lobje van Wouter van Marle, 1-3. Goud: „Het is me vandaag duidelijk gewor den dat we nog niet zonder vas te basiskrachten als Johny Ha- ge en John Roks kunnen voetballen. Die geven toch iets extra's." Nico Kind had een vrolijker conclusie; „Het niveau valt me niet tegen na slechts drie keer trainen. In deze ploeg zitten ge noeg mogelijkheden. Ik heb weer een aantal jongens uit het tweede zien spelen, van hen weet ik nu wat ze kunnen." DREISCHOR - In de eerste oe fenwedstrijd van het seizoen heeft Dreischor goed partij kunnen bieden tegen het derde van Bruse Boys. Pas in de laat ste minuut slaagden de bezoe kers er in het winnende doel punt te maken, 2-3. "Een onverdiende nederlaag", vindt coach Toine Tiggelman van Dreischor. „Gezien de ge- lijkopgaande strijd was een ge lijkspel op zijn plaats' ge weest." Tiggelman doelt daarmee niet op de eerste helft van zijn ploeg. „Die was rom melig. Er werden te veel lange ballen' gegeven. Er zat toen to taal geen lijn in ons spel. De tweede helft stemde mij wel te vreden." Dreischor nam al na zeven mi nuten een voorsprong. Gert Jan van de Berg was de doel puntenmaker. Hij scoorde op aangeven van Jamie Tiggel man. Vier minuten later trok Bruse Boys de stand weer ge lijk. Pas toen Tiggelman in de rust zijn spelers met hun neus op de feiten had gedrukt kwam er meer lijn in het spel van de thuisclub. Dreischor had het beste van het spel, maar Bru scoorde tegen de verhouding in 1-2. Via Dennis Dijst werd het 2-2. Kramp en blessures waren er vervolgens de oorzaak van dat het achterin bij Dreischor in de slotfase niet meer naar wens liep. De winnende Bruse goal was het gevolg. ROOSENDAAL In de strijd om de Amstel Cup heeft RBC gisteren met 0-0 gelijkgespeeld tegen de amateurs van Hoek. Niels Lodewijk uit Zierikzee nam bij de Roosendaalse ploeg de plaats in van Emiel Dorst. De Bruenaar is alvast voorlo pig geschorst naar aanleiding van zijn rode kaart in de com petitiewedstrijd tegen VVV. Volgende week speelt RBC de laatste van de drie poulewed strijden tegen Halsteren. ZIERIKZEE - De oefenwed strijd die de handballers van Delta Sport vanavond, donder dagavond, zouden spelen tegen Walburg uit Zwijdrecht gaat niet door. WENEN (ANP) - Carla Geurts en Kirsten Vlieghuis hebben zich donderdag bij de Europese titelstrijd zwemmen geplaatst voor de finale van de 400 meter vrije slag. Geurts won de vier de serie in 4.16,75. Vlieghpis eindigde in dezelfde race als derde. Haar tijd, 4.17,21. was eveneens goed voor een finale plaats. BRUINISSE - Bruse Boys heeft de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker be reikt. Na de 2-1 overwinning op zaterdag vierde klasser NOAD'67 speelt de Bruse ploeg aanstaande dinsdag een uitwedstrijd tegen SC Gastel. Het duel tegen NO AD le verde een moeizame over winning op. Bruse Boys keek binnen tien minuten zelfs tegen een 1-0 achter stand aan. Een hoge bal van rechts verdween over de laatste man waarna de spits de bal voor het intikken had. Na een half uur spelen wist Jakkoo Brouwer eindelijk een bres te slaan in de NO- AD-verdediging. Hij om zeilde de buitenspelval en zag de meelopende Marco de Oude in een betere posi tie. Den Oude beschaamde het vertrouwen niet en schoot zijn ploeg koelbloe dig naar 1-1. Het duurde nog tot de zes tigste minuut voordat Bru se Boys de verhoudingen in het veld ook in de score tot uiting had gebracht. Inval ler Willem Weber, vervan ger van de geblesseerd uit gevallen Marco de Oude, schoot zijn ploeg naar 1-2. In de resterende speeltijd verzuimde Bruse Boys ruim afstand te nemen. Omdat NOAD hier nog moed uit putte beleefde de ploeg nog enkele moeilijke momen ten. Nipte zege op Walcheren ZIERIKZEE - Ter compensatie van de afgelaste bekerwedstrijd tegen Bevelanders speelde Zie rikzee dinsdag een oefenduel tegen Walcheren. Deze ploeg was vorig jaar de grootste concur rent in de strijd om het kampioenschap in de vierde klasse. Gezien de 1-0 winst van Zierikzee is de titel bij de juiste ploeg terecht gekomen. Coach Jan Meulmeester toonde zich eveneens content met het spel van zijn ploeg. „Zeker voor rust speelden we een goe de wedstrijd. We waren toen ook duidelijk beter." Het overwicht leidde na zo'n 25 minuten spelen tot de enige treffer in de wedstrijd. Erwin Nelissen, die ook in de compe titie als spits in het veld lijkt te komen, was de doelpunten maker. Marco van Oeveren en Kees Verwest hadden met wat meer overzicht de score nog een beter aanzien kunnen ge ven. Walcheren begon naarmate de wedstrijd vorderde beter te spelen. De ploeg speelde feller op de man, waardoor het kon voorkomen dat de drie wissels Zierikzee niet verder vooruit hielpen. Wim Lafeber moest zelfs enkele malen, adequaat ingrijpen om de voorsprong vast te houden. Tegen het ein de van de wedstrijd trok Zie rikzee het initiatief weer naar zich toe. Verder dan een paar afstandschoten, die slechts bij- na-doelpunten opleverden, kwam de ploeg echter niet. De dinsdag afgelaste beker wedstrijd tegen Bevelanders zal overigens ook vandaag, donderdag, geen doorgang kunnen vinden. Dit in verband met de slechte gesteldheid van het veld. De KNVB heeft het duel nu voor dinsdag de 29e op het programma gezet. De uitwedstrijd tegen VCK die Zierikzee komende zaterdag zou spelen is omgezet. Het duel op Den Hogen Blok begint 19.00 uur. ZIERIKZEE - Het tweede van Zierikzee en het eerste van SV Duiveland bleken dinsdag aan elkaar gewaagd. De onderlin ge wedstrijd werd begonnen en afgesloten met 0-0. Van een bloedeloze 0-0, was echter geen sprake. Coach Jaap van Huizen van Duive land zag tot zijn voldoening dat er door zijn verdediging weinig kansen werden wegge geven. Door de afwezigheid van René van der Werf speelde Duive land met twee a-junioren in de voorhoede. Barry van der Lub- be en Wilfred van de Maas heb ben volgens de coach 'lekker lopen voetballen'. ZIERIKZEE - De navlucht voor oude en jonge duiven van de P.V. Zierick, was vanuit Arras. Honderdzeventig kilometer moesten de duiven afleggen om thuis te komen. De lossing was om 7.50 uur bij een noordoosten wind. Met een snelheid van 1195 me ter per minuut wist Rinus Krij ger om 10.12 uur, met een ver schil van zes centimeter, Rini Bolle te kloppen, hetgeen een zeer mooie prestatie was van Rinus Krijger. Rini Bolleklok- te zoals gewoonlijk weer als tweede, »derde, vierde enzo voort, waardoor veel leden het nakijken hadden. Er waren 192 duiven in concours. M. IC. Krijger 1, 29; M. C.' Bolle 2, 3, 4, 6, 7, 8. 11, 14, 16, 18, 19, 26, 27, 34, 39, 42; Combinatie van der Kamp 5, 9, 10, 17, 23, 24, 33, 36, 38, 44; ICaaysteker den Boer 12; Gebr. Berrevoets 13, 20, 28, 32, 45. 48; Combina tie Snijders 15; L. Heyboer 20, 21, 41, 43; J. den Hengst 25, 35, 46, 47; W. M. Blom 30, 37; Com binatie J. Hillebrand 31, 40. Jonge duiven De jonge duivenvlucht van de P.V. Zierick was vanaf Pont Sl. Maxence. Honderdertien duiven waren voor de strijd in gezet. Over een afstand van 280 kilometer met een noordoos ten wind en met een snelheid van 1185 meter per minuut, ar riveerde bij de Combinatie van der Kamp, de eerste prijsduif om 11.08 uur. Wim Blom klok te een mooie tweede prijsduif, terwijl Leen Heyboer de derde prijsduif op het hok vond. Combinatie van der Kamp 1, 15, 24, 29; W. M. Blom 2, 14, 18; L. Heyboer 3, 5; M. C. Bolle 4, 6,7,8,9, 10. 11, 17,20,21,23,25, 26, 27, 28; J. den hengst 12, 13, 22; Gebr. Berrevoets 16, 19. PV Duiveland Uitslag van de wedvlucht van PV Duiveland vanuit Aras op 19 augustus. Duiven gelost om 7.50 uur met een noord-noord- oosten wind. Aantal duiven 337. Aankomst eerste prijsduif 10.25 uur, snelheid 1136 meter per minuut. Aankomst laatste- prijsduif 11.09 uur, snelheid 866 meter per minuut. P. W. A v. d. Meulen 1, 2, 6, 9, 16, 19, 20, 22 en 28; C. van Dijke 3, 7, 29, 46, 51 en 71; M. v. d. Wielen 4. 10, 12 en 23;Arjan Hoek 5 en 37; J. v. d. Werf 8, 13, 15, 21, 47, 67, 81 en 82; A. J. Knop 11, 32, 36, 59. 62, 69 en 70; H. P. van Noorden 14. 39, 72, 80 - en 83; W. M. Luiting 17, 24, 38, 43, 52, 65 en 66; C. J. Krijger 18, 25, 26, 30, 31, 33, 35 en 60; C. Bal 27, 41 en 58; Comb. Dooge- Groenleer 34, 45. 49, 50, 55, 63, 64, 68, 74, 75, 77 en 78; L. Knop 40, 42 en 54; A. de Jonge 44 en 57; Johan Bogert 48 en 56; Hans Matthijsse 53; P. A. Verschoor 61, 73, 79, 84 en 85; A. de Ronde 76.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7