'Ik ga door tot aan m n dood, want m'n werk is mijn leven' Vrachtwagen sleept auto mee UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 3 9 4 -D O a: 5 7 Onder invloed Verdacht van verkrachting Gewonden bij aanrijding dé krant van schouwen - duiveland! Peuter uit Middelburg verdronken Botsing Bruinisse binnenhuisadvies mdrijke berrevoets ontwerpen en adviezen realisatie complete inrichtingen en kleinschalige bouw nieuwe haven 139 4301 dl zierikzee telefoon 01110 17299 telefax 01110 14123 Volharding is geconcentreerd geduld. Carlyle Enige tijd regen H HET WEER Bewolkt en enige tijd regen, vooral in de middag. Minimumtemperatuur omstreeks 16, middagtemperatuur ongeveer 23 graden. Wind uit zuid west tot west, matig kracht 4, langs de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig, 6. B/B/ b/B/B/B WESTERENBAN Aan de Westerenbanweg komen vijftig luxe wo ningen te staan. CONTINGENT Wethouder Veerhoek pleit voor eilandelijke toe wijzing woningbouwcontingenten. GEEN LAST Volgens vleesvarkenshouder T. Scheper heeft nie mand last van zijn bedrijf aan de Lange Blokweg. KORFBAL Korfbalhoofdklasser DKOD speelt oefenduel te gen team van All-Ready. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. RENESSE - In de nacht van dinsdag op woensdag werd een 21-jarige inwoner van Nieuwe- gein betrapt op rijden onder in vloed. De man werd om 02.25 uur aan gehouden op de Jan van Renes- seweg in Renesse. De blaas- proef wees uit dat de man 360 microgram per liter alcohol in zijn bloed had. Tegen de man werd proces-verbaal opge maakt. In dezelfde nacht werd een 18-jarige inwoner van Munchengladbach aangehou den wegen bezit van drugs en een verboden wapen. De Duit ser kreeg een boete van ƒ600,- opgelegd. Een 18-jarige plaats genoot bleek eveneens in het bezit van verboden wapens. De man had een alarmpistool en verschillende messen op zak hetgeen hem op een boete van 700,- kwam te staan. GOES - Dinsdag werd in Goes een 40-jarige inwoner van die plaats aangehouden op verden king van verkrachting. De verkrachting in kwestie vond plaats in mei in Goes. De man kon worden aangehouden naar aanleiding van een signa lement. Hij is voor verhoor en nader onderzoek ingesloten in het politiebureau in Goes. LEIDEN - Het trainen van de vrijwilligers Slachtofferhulp in de regio Hollands Midden le vert duidelijk positieve effec ten op voor de opvang van slachtoffers na overvallen in het midden- en kleinbedrijf. HAAMSTEDE - Drie mensen raakten dinsdag gewond bij een aanrijding op de Kraaijen- steinweg bij Haamstede. De bij het ongeluk betrokken au to's werden totaal vernield. Het ongeluk gebeurde op de kruising Kraaijenstein- weg/Zandweg/Steursweg bij Haamstede. Een 44-jarige in woonster van Haamstede" reed met haar auto over de Zand weg, komende uit de richting van Haamstede en wilde de Kraaijensteinweg oversteken om de Steursweg in te rijden. Zij verzuimde daarbij echter voorrang te verlenen aan een van links over de Kraaijen steinweg naderende auto be stuurd door een 65-jarige inwo ner van Druten. De auto's raakten bij de botsing die volg de zo zwaar beschadigd dat zij moesten worden weggesleept. De vrouw uit Haamstede liep bij het ongeluk kneuzingen aan linkerbeen en hoofd op. Twee inzittenden van de auto van de man uit Druten werden met hekklachten en hoofdpijn naar het ziekenhuis vervoerd. Na behandeling konden zij weer naar huis. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement af 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, fHi Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee z DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1995 152e JAARGANG NR 25828 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE College negeert bezwaren Zierikzeese mini-campinghouder MIDDELBURG - Een twee-ja rig jongetje uit Middelburg is woensdagmiddag verdronken in een vijver aan de J. G. Scho rerstraat in Middelburg. De peuter had tussen 15.00 uur en 15.30 uur kans gezien onop gemerkt zijn ouderlijk huis te verlaten. Rond 17.15 werd hij door buurtbewoners in de vij ver gevonden. De vijver ligt enkele honder den meters van de ouderlijke woning. Ambulancepersoneel verleende eerste hulp, waarna het jongetje naar het zieken huis in Vlissingen werd ge bracht. Daar constateerde een arts de dood. BRUINISSE - Woensdag raak ten bij een botsing bij Bruinis se twee auto's zwaar bescha digd. Een 64-jarige inwoner van Wolphaartsdijk reed over de parallelweg van de N59 te Bruinisse. Op de voorrangs kruising met de Rijksstraat weg gaf hij geen voorrang aan de voor hem van links komen de 38-jarige bestuurster uil Rotterdam. De auto van de man uit Wolp- haartsijk raakte aan de linker kant zwaar beschadigd, de au to van de vrouw uit Rotterdam aan de voorkant. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. plan, is daarom niet noodzake lijk, vindt DAS. Ook stelt Das Rechtsbijstand dat vanwege de gang van za ken vorig jaar, de gemeente iets goed te maken heeft tegen over Kloet en dat het Zierik zeese college niet redelijk heeft gehandeld tegenover de mini-campinghouder omdat de weigering tot vrijstelling al leen is gebaseerd op de motive ring dat het huidige en'komen de bestemmingsplan ter plaatse geen ruimte biedt voor vrijstelling volgens artikel 22, lid a van de Kampeerwet, waarin het groepskamperen is geregeld. Onderschrijven De commissie bezwaar- en be roepsschriften van de gemeen te Zierikzee heeft inmiddels geoordeeld dat het beroeps schrift ongegrond verklaard dient te worden. Dit onder meer omdat de minister, toen het raadsbesluit vorig jaar aan hem werd voorgedragen, dui delijk heeft aangegeven dat hij er vanuit ging dat er voor 1995 niet opnieuw een vrijstelling wordt afgegeven. Daarmee heeft de minister volgens de commissie het standpunt van de burgemeester onderschre ven. Van een 'goedmakertje' rich ting Kloet hoeft volgens de commissie dan ook geen spra ke te zijn. De gemeenteraad be slist dinsdag 29 augustus over het beroepsschrift dat Das Rechtsbijstand namens Kloet heeft ingediend. De vergade ring wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 19.30 uur. Referendum Overigens is Kloet niet van zins zijn plannen voor uitbrei ding van zijn mini-camping op te geven. ,,Ik ga nog maar net beginnen en krijg er aardig heid in. Het aantal adviseurs en tipgevers, breidt zich steeds verder uit, en die geven me ruggesteun. Ik weet zeker dat als er een refei*endum zou wor den gehouden, de meerderheid van de Zierikzeese bevolking geen enkele moeite met mijn plannen zou hebben", aldus Kloet. Een 40-jarige inwoner van Poortvliet is woensdag met een gebroken been en inwendig letsel afgevoerd naar het ziekenhuis in Zie rikzee na een aanrijding op de N59 ter hoogte van Oosterland. Een 31-jarige inwoner van Numansdorp reed met zijn vrachtwagen met oplegger geladen met beton, over de N59 in de richting van Bruinisse. Uit de tegenovergestelde richting naderde de man uit Poortvliet die linksaf sloeg naar de Molenstraat in Oosterland. Deze bestuurder verleende hierbij geen voorrang aan de vrachtwagen. De chauffeur kon de auto niet meer ontwijken, reed over de voorkanten sleepte de auto een stuk mee. De man xdt Poortvliet zat beklemd in zijn auto en is door de brandweer bevrijd. Door rondvliegend materiaal werd ook de auto van een 26-jarige inwoner van Zeven- bergschehoek beschadigd. (Folo: Marijke Folkerisma) ZIERIKZEE - ,,De gemeente Zierikzee heeft nog nooit iets netjes tegen over camping Kloet gedaan. Ik kan niks, ik mag niks, alles wat ik aan vraag wordt afgeketst. Maar ik ga door tot aan m'n dood, want mijn werk is mijn leven", stelt een strijdbare M. Kloet van de gelijknamige mini-camping aan het Eerste Weegje in Ziérikzee. Aanleiding voor zijn boude uitspraken vormt het oordeel van het college van burgemees ter en wethouders van Zierik zee en de commissie bezwaar- en beroepschriften. Die heb ben namelijk Kloets be roepschrift tegen een eerdere beslissing om hem geen toe stemming voor groepskampe ren te verlenen-, ongegrond verklaard. ,,De gemeenteraad verleende mij vorig jaar wel toestem ming voor groepskamperen en dan is het natuurlijk niet fair als de zaken nu zo gaan lopen" vindt Kloet. Verder verwijt de mini-campinghouder de ge meente dat de beslissing zo laat in het jaar valt. ,,Als je na het seizoen pas de uitslag krijgt - vorig jaar viel die ook al zo laat in het seizoen - dan vind ik dat verre van netjes", zegt hij. Vorig jaar januari diende Kloet een aanvraag in bij de gemeente Zierikzee om groeps kamperen tot zestig personen op zijn mini-camping mogelijk te maken. Tijdens een raads vergadering op 28 juli 1994 ver leende de gemeenteraad die aangevraagde vrijstelling. Vervolgens droeg burgemees ter mr J. J. P. M. Asselbergs op 4 augustus dit besluit van de raad voor ter schorsing en ver nietiging voor aan de minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, omdat Asselbergs dit besluit strijdig achtte met de Kampeerwet en de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Tot daadwerkelijke vernieti ging van het raadsbesluit door de minister kwam het niet, om dat deze dat een te zwaar mid del vond. Als gevolg hiervan kon Kloet gedurende een deel van de maand augustus en heel de maand september 1994 groepskampeerders legaal toe laten. Kloet vroeg begin februari van dit jaar wederom vrijstelling voor groepskampeerders aan. Het verlenen van die vrijstel ling noemde het college op 12 april strijdig met het bestem mingsplan buitengebied. Al leen kamperen bij de boer, tien eenheden met uitbreiding naar vijftien in de piekperiode, mag daar. Op 18 mei diende DAS Rechts bijstand namens de mini-cam pinghouder een beroepsschrift in, waarin onder meer wordt gesteld dat met een vrijstelling van het bestemmingsplan op grond van artikel 17 van de Wet op de ruimtelijke Orde ning (WRO) zou kunnen wor den voldaan aan het verzoek van Kloet. Dit artikel maakt het mogelijk voor het college om zelfstandig een vrijstelling af te geven voor maximaal vijf jaar. Een artikel 19-procedure, voor een permanente afwij king van het bestemmings- M. Kloet probeert al geruime tijd toestemming te krijgen voor groepskamperen op zijn mini-camping aan het Eerste Weegje. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1