a lekker windje! k L meesterwerk van de meesterschilder Peuterspeelzaal Harlekijn wil nieuw gebouw op oude plek x C H Av- It Voor al het voorkomende FIJNMECHANISCH DRAAI EN FREESWERK INSTRUMENTMAKERIJ DE KONING Zeilmakerij 't Loefje lichtboei(end) nieuws 7 Joke van Nieuwenhuyzen is leid stervan peuterspeelzaal Harlekijn, een van de twee peuterspeelzalen die onderdeel zijn van SKW De Lichtboei De andere speelzaal heet peuter speelzaal Kwibus. 23 Jaar geleden, in 1972 dus, kwam Joke in Zierikzee wonen met de akte kleuterleidster in haar bezit. Een jaar eerder was er in het oude gebouw van het Leger des Heils in de Poststraat, een peuterspeelzaal opgericht; de eerste op Schouwen-Duiveland. Het leek haar leuk daar te gaan wer ken en na een sollicitatiegesprek werd zij aangenomen als peuter- speelleidster. Natuurlijk stond het werk toen nog in de kinderschoenen. Joke vertelt over deze beginjaren. "In die beginjaren ging het er allemaal nogal gemoedelijk aan toe. Wat te denken van dertig peuters onder be geleiding van drie kleuterleidsters, in één ruimte. Er was geen aangepaste toiletruimte, dus de oplossing werd gevonden in chemische toiletjes in de gang. Bij mooi weer speelden we in het tuin tje achter het gebouw. Het gras stond hie»' altijd zeer hoog en fietsen kon je dus wel vergeten. Schommelen, kringspelletjes en in de zandbak spe len waren de mogelijkheden voor bui ten. Het aanbod van nieuwe peuters rees de pan uit en na enkele jaren be sloten we de speelzaal te splitsen. Zo ontstonden de peuterspeelzalen Kwibus en Harlekijn. Peuterspeelzaal Kwibus bleef voorlopig in de grote benedenzaal van het pand in de Post straat. Wij als p.s.z Harlekijn vertrok ken naar de CJV-ruimte in de Vis- straatr Dit was een knus gebouwtje met een leuke buitenspeelplaats. Hier zaten wij dan ook een aantal jaren zeer naar ons zin. Totdat wij genoopt werden een ander onderkomen te zoeken; een tijdelijk oplossing vonden wij op de bovenetage van het pand in de Poststraat, in klubhuis De Lichtboei. Praktisch gezien had dit wel haken en ogen omdat er ondermeer een steile draaitrap was waar de peuters op en af moesten. Wij konden in het lokaal niets laten staan of hangen; onze ruimte werd telkens door diverse klubs gebruikt, dit betekende dus dat er elke dag meubilair gestapeld moest worden. Nieuwe bestemming Er werd voor p.s.z. Harlekijn een nieu we bestemming gevonden, dus ver huisden we maar weer. Deze keer kwamen wij terecht in het oude schooltje achter de voormalige Cor- nelia-stichting. Deze ruimte had wel iets, een apart sfeertje uit vervlogen tijden. Ook hier was het weer reuze naar ons zin en de peuters hadden de ruimte, zowel binnen als buiten. Maar ja, ook dit gebouw moest eraan gelo ven. Het beoogde bestemmingsplan vond doorgang, de Cornelia-stich- ting verhuisde naar buiten de poorten van Zierikzee en op haar plaats kwa men appartementen. Helaas werd het oude schooltje afgebroken. Waar kon p.s.z. Harlekijn nu heen? Opnieuw verhuizen Wij verhuisden naar de inmiddels ook al afgebroken Nuts-kleuterschool. Hier stond een lokaal leeg en wij von den onze stek. Opnieuw hadden wij enkele jaren een prima onderkomen, todatook hier de slopershamer toesloeg. Dan maar weer met je hele hebben en houwen verhuizen. We kwamen terecht aan de Mossel boomgaard èn zaten een periode in het oude Speel-o-the'ek-lokaal. Nog eenmaal verhuisden we in ditzelfde gebouw naar onze huidige ruimte. Maar.... nu is ook dit gebouw afge schreven. Onze liefste wens is een stenen ge bouw op deze unieke plaats, aange past aari de normen en eisen van de tegenwoordige tijd. Wij zijn in de loop der jaren professioneler gaan wer ken, hebben een ouderraad als on dersteuning, evenals een provinciaal overleg vanuit het SOKZ. In samen werking hiermee is eronlangs een pe dagogisch werkplan opgezet. Ook vanuit De Lichtboei en ons lan delijk buro krijgen wij de noodzakelij ke steun. De belangrijkste faktoren voor dit be roep moeten we echter niet uit het oog verliezen, dat is: plezier in het werk en liefde en geduld hebben voor onze peuters." Peuterleidster, Joke van Nieuwenhuyzen. Voor verdere informatie en/of aan meldingen kunt u terecht bij: Psz. Harlekijn Basterdstraat (Mos selboomgaard) Tel. 01110-13413. Psz. Kwibus Mierenweg (naast Brugzicht) in Poort ambacht. Tel. 01110-16804. En u kunt uw peuter al opgeven wan neer/hij/zij de leeftijd van 1 jaar be reikt. Als allround schilders- en afwerkingsbedrijf heeft Schults Schilders u veel te bieden. Zo'n 50 jaar ervaring, gedegen vakkennis en een flexibele instelling zorgen voor veel tevreden klanten. Want alleen meesterwerk'is goed genoeg! Schults Schilders: meesterschilders ScImiUs Schilders INDUSTRIEWEG 7 - 4301 RS ZIERIKZEE TELEFOON 011 -416513 - PRIVÉ: 0111 -4X6347 Telefax 0111-416513 maar waar vind je: watersportkleding zeilen bootbeslag en alle andere watersportartikelen? bij Nieuwe Hciven 1-3 Zierikzee 01110-13403 KORT AUTOSCHADE BANNINKLAAN 8 ZIERIKZEE TELEFOON 0111-413551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 17