'De schaar zegt knnnip' in een geheel nieuw interieur Scape jump high diving bi j achtste Havendag Zierikzees echtpaar agentschap voor Engelse raamdecoraties Première nieuwe Laguna Break Berdien Stenberg in Brouwershaven Haarstudio 't Marktje viert vijf-jarig bestaan met interieurvernieuwing Demonstratie KNRM en reddingsbrigade Bijeenkomsten Ouderen NGVB Bingo in Poortershof Nieuwe puppie-cursus 'Leuk om mee te denken bij inrichting woning' Open School voor Ouderen Bij autobedrijf Braai BV WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1995 NIEUWSBODE EXTRA Alleen het personeel en de produkten die worden gebruikt bleven hetzelfde i?i haarstudio 't Marktje. (Foto: Marijke Folkertsma) OOSTERLAND - „Ik denk dat het heel gezellig wordt, een hele warme sfeer." Arjen van Vaarde- gem uit Oosterland ziet het helemaal zitten. Via enkele weken hard werken werd zijn haarstudio 't Marktje in Oosterland voorzien van een geheel nieuw intérieur. „Alleen het personeel en de pro dukten waarmee we werken zijn hetzelfde gebleven. Verder is alles vernieuwd. De wanden, de vloer, de stoelen, de spiegels en de balie." De vernieuwing werd onder meer gerealiseerd omdat het dit jaar precies vijfjaar geleden is dat Van Vaardegem de kapsalon in het centrumgebied van Oosterland overnam. ZIERIKZEE - Scape Jump High Diving en een demonstratie van de Ko ninklijke Nederlandse Reddings Maatschappij (KNRM) samen met de reddingsbrigade Zierikzee/Duiveland. Dat zijn de belangrijkste twee nieuwe onderdelen van de achtste editie van de Havendag die 25 en 26 au gustus wordt gehouden op de Nieuwe Haven in Zierikzee. Eén van de hoogtepunten is verder de vaartocht met mosselkotters en andere sche pen over de Oosterschelde. „Het bevalt me hier prima. In Oosterland wonen leuke men sen en het voordeel van een kleine gemeenschap is dat je als kapper heel veelzijdig moet zijn. In de kapsalon komen zo wel vrouwen, mannen als kin deren. Mensen van jong tot oud die allemaal verschillende wensen hebben ten aanzien van hun kapsel." Arjen van Vaardegem vindt het heel leuk Oom daarop in te spelen. „Vroe ger bepaalde een kapper in grote mate hoe een-kapsel er uit kwam te zien. Tegenwoor- 'dig is het veel meer het resul taat van samenspraak tussen kapperen klant." Ruim twintig jaar geleden was in het pand aan de Markt 7 nog Zij werken vanuit hun particu liere woning. Anke neemt de telefoon aan en verzorgt, de ad ministratie en Hans gaat bij belangstellenden langs met de stalencollectie en monteert de een viswinkel gevestigd. Daar na werd het een kapperszaak. Eerst van Joke Bouma, daarna van Marco Holm, die ook in Zierikzee twee kapsalons had. Daar kreeg de uit Oostkapelle afkomstige Van Vaardegem zijn eerste baan als kapper. Hij kon boven de kapsalon in Oos terland wonen en in 1990 bood Holm hem aan de zaak over te nemen. Van Vaardegem gaf daarbij de zaak haar vroegere naam terug: 't Marktje. Het interieur van de kapsalon bleef gedurende al die jaren ongewijzigd. „Het in grote lij nen nog zoals het werd inge richt door Joke Bouma." Dat was een van de redenen waar door de kapper het initiatief nam om zijn zaak eens hele- raambekleding die is besteld. Hoewel het echtpaar nog niet zo lang actief is als agentschap voor Windéko raambekleding hebben ze het de afgelopen we ken behoorlijk druk gehad. .maal opnieuw in te richten. Een andere reden was het feit dat Van Vaardegem zich na vijf jaar 'gesetteld' voelt in Oosterland. „Ik wil hier voor lopig blijven." Verder wil hij zijn klanten graag verassen met het nieuwe interieur. „En ik werk graag met goede spul len." Het plan werd uitgevoerd in twee fases, terwijl ondertus sen het werk in de kapsalon doorging. „Eerst zijn we enke le dagen dicht gegaan om de plavuizen vloer te slopen. Daarna was de zaak een week gesloten vanwege de andere werkzaamheden. Die hielden in dat de hele kapsalon leeg werd gemaakt, inclusief het „Waarschijnlijk vanwege de warme zomer. In de gemeenten Zierikzee en Duiveland werd iedere week huis-aan-huis een folder van Windéko verspreid. Daar hebben we veel reacties verwijderen van een grote spiegelwand. Op de vloer kwam marmoleum, volgens de kapper de ideale vloerbedek king in een haarstudio. De wanden werden voorzien van beuken achterwanden, waar tegen voor elke zitplaats een aparte spiegel werd bevestigd. Van Vaardegem schafte nieu we, in hoogte verstelbare kap- perstoelen aan, nieuwe was bakken, een nieuwe balie en een nieuwe binnendeur. De ra diatoren en de kozijnen wer den geschilderd. Door het gebruik van bruin- en abrico-tinten kreeg de haarstu dio een warme en gezellige uit straling. Een sfeer waar Van Vaardegem groot belang aan op gekregen. Hans moest bijna elke avond op stap met stalen en was op zaterdag vaak bezig met het monteren van de zon wering", aldus Anke de Vrieze. Die werktijden houden ver hecht omdat hij het in zijn kap salon in de eerste plaats gezel lig wil maken. „Hoewèl het minder is dan vroeger is een kapsalon nog steeds een be langrijke plaats vooi" sociale contacten. Er worden allerlei nieuwtjes uitgewisseld. De mensen moeten zich daar op hun gemak voelen." Afgelopen vrijdag ging de opnieuw inge richte zaak weer open. Ter gelegenheid van dat heug lijke feit én het vijf-jarig be staan van de zaak werd in de kapsalon een grabbelton ge plaatst waaruit iedere klant een kortingsbon kan opdiepen, die recht geeft op een korting van vijf tot vijftig procent van de behandelingskosten. Te vens is de bon een lot waarmee de klanten kans maken op een half jaar gratis knipbeurten voor hun haar. De actie duurt tot 26 augustus. Voor de toe komst heeft de kapper nog meer plannen. „Mijn vrouw is schoonheidsspecialiste. Over enkele jaren willen we een schoonheidssalon aan de haar studio koppelen, zodat we een totaalpakket kunnen bieden." ZIERIKZEE - In de zaal van het Nederlands Hervormd kerkcentrum achter de Gast- huiskerk in Zierikzee begin nen woensdag 27 september weer de bijeenkomsten voor ouderen die uitgaan van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB). De bijeenkomsten zijn inter kerkelijk en beginnen steeds om 14.30 uur. Ze worden ge houden op. woensdag om de veertien dagen. De Open School kent een vast programma dat uit twee hoofdelementen bestaat. Ten eerste is dat de behandeling van belangrijke, vaak actuele onderwerpen die de 'groep in onderling overleg kiest. Bij de behandeling van die onderwer pen zijn de deelnemers zelf ac tief betrokken. Ieders persoon lijke levenservaring is een band met het feit dat Hans de Vrieze elders een vaste baan heeft. „We zijn het agentschap vooral begonnen omdat ik na tien jaar graag weer wilde wer ken", aldus de Anke de Vrieze die vroeger een administratie ve baan had, maar daar mee ophield bij de geboorte van haar kinderen. De advertentie waarmee Windéko een echt paar zocht voor een agentschap op Schouwen-Duiveland sprak haar aan. „Ik heb altijd heel veel interesse gehad voor wo ninginrichting. Ik, ben heel graag in huis bezig. Ik ben ook van plan om een cursus te gaan volgen over woninginrich ting". Wanneer haar jongste kind wat ouder is wil Anke de Vrieze ook zelf met de stalen collectie en produktmonsters bij mensen langs gaan. Ze vertelde dat Windéko voor het systeem van verkoop via agenten koos omdat het op die manier mogelijk is raambekle ding van topkwaliteit aan te bieden voor een zo laag moge lijke prijs. „Het is ook een heel prettige manier om produkten aan te bieden. Mensen kunnen in hun eigen omgeving de kleu ren van de stalen vergelijken met de rest van hun interieur, En ze kunnen zien wat het ef fect van de lichtinval in de ka mer er op is." Anke de Vrieze benadrukt dat de Windéko- agent geheel vrijblijvend aan huis kan worden ontboden. „Het verplicht de mensen tot niets." De collectie van Windéko om vat onder meer de 'style-lite- collectie van PVC en de 'flame retardant'. Lamellen waarin zowel stof als kunststof is ver werkt zodat ze heel gemakke lijk zijn te reinigen, maar die wel de warme uitstraling heb ben van stof. De lamellen, ja- louzieen, rolgordijnen en plis- ségordijnen zijn te krijgen in vele tientallen dessins en kleu ren en in iedere gewenste maat. In verband de coconing trend, waarbij mensen de gezellig heid vooral in eigen huis zoe ken zijn draperiëen momenteel heel populair. De Engelse landstijl, die volgens Anke de Vrieze heel goed is te combine ren met lamellen. Alle bestel de raamdecoraties worden in Engeland op maat gemaakt. Na ongeveer drie weken zijn ze gereed en kan Hans de Vrieze ze op hun plaats hangen. Het echtpaar de vrieze is bereik baar via telefoonnummer 01110-17086. De organisatie van het evene ment is in handen van Zierik zee Aktief en Visserijvereni ging Helpt Elkander. Vrijdagavond liggen de sche pen versierd en verlicht klaar langs de Nieuwe Haven. Het draaiorgel Alanti zorgt voorde muzikale omlijsting en ook de band Rubber Soul treedt op. Zaterdag om 13.15 uur verricht de mosselprinses met assisten tie van loco-burgemeester L. J. van Gastel de officiële opening van het evenement. Belang stellenden kunnen zich vanaf 13.30 uur inschepen op een mosselkotter, een schip van Rijkswaterstaat of een van de andere schepen voor een vaar tocht over de Oosterschelde. Zoals gebruikelijk wordt tij dens de tocht Neptunus opge haald. Onderweg verzorgt de KNRM samen met de reddings brigade Zierikzee/Duiveland een reddingsdemonstratie op de Oosterschelde. De KNRM komt naar Zierikzee met de reddingsboten Prinses Beatrix en de kleine snelle Harder. Beide schepen keren samen met de rest van de Havendag- vloot terug naar de haven van Zierikzee en kunnen daar door het publiek bezocht worden. bron van kennis en wijsheid, die op deze manier goed benut wordt. Taal is het tweede onderdeel van de Open School. Het gaat dan niet om taalles zoals veel ouderen die v;an vroeger ken nen met ontleden en gramma tica, maar het gaat ook hier weer om de dagelijkse prak tijk. Het lezen van de zoge naamde kleine lettertjes, het voeren van een gesprek, het schrijven van een brief of het samen bespreken of maken van een gedicht zijn voorbeel den yan wat*er allemaal kan. In alle Open School-groepen is taal en favoriet onderdeel. Deelnemers aan de Open School kunnen ook meedoen aan de extra's die het Ooster schelde College voor haar deel nemers organiseert. Te denken valt aan korte cursussen, le zingen en excursies. Belangstellenden krijgen de gelegenheid om de eerste we ken vrijblijvend mee te doen. Daarna kan men zich definitief als deelnemer aanmelden of stoppen. Ieder van 55 jaar en ouder is welkom maar het pro gramma is wel afgestemd op mensen die vroeger geen of hooguit enkele jaren voortge zet onderwijs hebben gevolgd. Belangstellenden kunnen con tact op nemen met het Ooster schelde College in Goes. Tele foon: 01100-31170. BROUWERSHAVEN - In het woonzorgcentrum Poortershof in Brouwershaven wordt woensdag 23 augustus een bin go-avond gehouden. Het evenement is in de recre atiezaal van het woonzorgcen trum en begint om 19.30 uur. Behalve de bewoners van de Poortershof kan het evene ment ook worden bijgewoond door andere belangstellenden. NOORDWELLE - In Noord- welle gaat op donderdag 31 au gustus een nieuwe puppie-cur sus van start. Eigenaren van jonge honden kunnen met hun dier aan het evenement deelnemen. De cur sus wordt wekelijks gehouden op donderdag van 10.00 tot 11.00 uur op een terrein aan de Weilandweg 4. Op maandag van 10.00 tot 11.00 uur is daar een recreatie-cursus voor hon den en hun baasjes. De cursus sen worden gepresenteerd door J. van Överbeeke. Be langstellenden kunnen voor nadere informatie of aanmel ding contact opnemen via tele foonnummer 01116-2038. Op de wal begint om 14.00 uur het Scape Jump High Diving. Daarbij wordt vanaf een plat form gesprongen. De spingers landen op een luchtkussen met een dikte van zo'n tweeenhal- ve meter. Vanaf een hoogte van twintig meter geven ge trainde springers een demon stratie. Het publiek mag ook springen, maar het platform zakt dan naar een - nog altijd respectabele - hoogte van zes meter. Platform en luchtkus sen blijven tot 22.00 uur in Zierikzee. Boegsprietlopen Tussen 16.00 en 18.00 uur kun nen belangstellenden voor een luttel bedrag mosselen eten aan de Nieuwe Haven. Om 16.00 uur geeft de reddingsbri gade Zierikzee/Duiveland een demonstratie. Om 17.00 uur be gint het boegsprietlopen voor het publiek. Om 19.00 uur tre den gekostumeerde teams van Visserijvereniging Helpt El kander en de vrijwillige brandweer Zierikzee tegen el kaar in het strijdperk. Om 19.45 uur reikt de mosselprin ses de prijzen uit. Overdag zorgt draaiorgel Berdien Stenberg begon al op achtjarige leeftijd aan een fluitstudie aan de Stedelijke Muziekschool in haar geboor teplaats Almelo. Daarna volg de zij een klassieke opleiding aan het Koninklijk Conserva torium in Den Haag. Al tijdens haar studie leerde heel Neder land haar kennen toen zij sa men met een vriendin (altvio liste) talloze koffie- en school- schoolconcerten gaf. Rondo Russo Verder verzorgde het duo di verse recitals en concerten met bekende regionale en nationa le orkesten. Al spoedig bega ven zij zich buiten de Neder landse grenzen en kon men hen ook vinden in de straten en parken van steden als Londen en Parijs. De doorbraak voor Stenberg kwam met haar be werking van Saverio Merca- dante's Rondo Russo. Haar de buutelpee werd onmiddellijk een doorslaand succes. Na Rondo Russo volgden Ber- dinerie (1984), Ode aan Ama- De presentatie van de nieuwe auto is gepland op 21 septem ber. De Laguna break is een ruime, multifunctionele sta tionwagen die werd gemaakt op basis van de Renault Lagu- na. De auto komt op de markt in zeven verschillende versies, waarbij een keuze kan worden gemaakt uit vier verschillende motoren. Een 2,2 liter diesel motor van 61 kw (85 pk), een 1,8 liter benzinemotor van 68,5 kW (95 pk), een 2,0 liter benzi nemotor van 85 kW (115 pk) en een 2,0 liter zestienkleppen benzinemotor met een vermo gen van 102 kW (140 pk). De break is ook te krijgen in 'een zevenpersoons-uitvoering met achterin een opklapbare klep waar twee kinderen van vier tot tien jaar kunnen zit ten. Die klep is uit veiligheids overwegingen achterstevoren Alanti voor muziek, samen met het looporkest Lazy River Jazzband, 's Avonds treden op twee lokaties langs de Nieuwe Haven bands vanaf 20.30 uur bands op. In de omgeving van 't Luitje staat het podium waar de Wal- cherse band DEZZ speelt. Ter hoogte van de passantenstei ger zorgt Jazzebel van de (jaz zy) muziek. Over de complete lengte van de Nieuwe Haven staan kraampjes van vereni gingen en instellingen. De be zoekers van de havendag kun nen zien hoe palingroken in zijn werk gaat en de kinderen kunnen zich door de mensen van de Amateur Comedie Zier ikzee (ACZ) laten schminken. Voor de kinderen is er ook de Crazy Piggy. Tijdens de Havendag liggen naast de mosselkotters en de schepen van de KNRM ook schepen uit de Museumhaven Zierikzee en van de Stichting Behoud Hoogaars ter bezichti ging in de haven. Liefhebbers van wandelen kunnen om 11.00 uur mee met de door de VVV- Zierikzee verzorgde wandel tocht met het thema Zierikzee. Vertrek vanaf het VVV-kan- toor. deus (1985), All Seasons (1985). De elpee Christmas (1986) werd in drie weken goud en beteken de het begin van Stenbergs sa menwerking met Tom Parker. In 1988 en 1989 werkte Sten berg achtereenvolgens met or kestleider James Last en pianofenomeen Richard Clay- derman. Sedert 1987 staat Berdien Stenberg ook in het theater. Zelf zegt ze hierover: „Als kind van twaalf was ik helemaal ge obsedeerd door theater. Ik schreef toneelstukken en liet vervolgens mijn klasgenootjes oude gordijnen meenemen waar ik dan de kostuums van maakte. Ook de decors maakte ik zelf. En maar net zo lang re peteren tot alles goed was'. Kaarten voor het concert van Berdien Stenberg en het Zeeuws Mannenkoor zijn te krijgen bij de VVV's in Zierik zee, Brouwershaven, Scharen- dijke en Bruinisse. Men kan ook terecht bij Steakhouse Ja cob Cats, het postagentschap en Roca Evenementenservice in Brouwershaven en bij Delta Discs in Zierikzee. geplaatst. Volgens een woord voerder van autobedrijf Braai is de Laguna break een zeer doordachte auto die zowel ge schikt is voor recreatieve doel einden als voor zakelijk ge- .bruik. De hoog doorgetrokken zijruiten en de, in twee delen te openen, achterdeur geven veel gebruiksmogelijkheden. Elke belangstellende die het nazomerfestival bij Braai be zoekt krijgt een voucher die tot twintig gulden, korting geeft op een toegangskaart voor het avonturenpark De Ef- teling. Ook ontvangt iedereen een kraskaart die kans biedt op een weekeinde-arrange ment, inclusief overnachting in de Efteling. Tenslotte maakt men bij aankoop van een auto kans op een de zestien droomcruises die Re nault cadeau doet. Anke en Hans .e Vrieze. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - In Engeland is collectie raambekleding van de ondernemingsgroep Hillarys al vele jaren een begrip. In Nederland krijgen de jaloezieën, lamellen, draperien en plissé-, vouw- en rol gordijnen, onder de handelsnamen Albany en Windéko blinds, ook steeds meer bekendheid. De Engelse raambekleding wordt niet verkocht in winkels, maar via agentschappen. Dat houdt in dat de stalencollecties en produktmonsters thuis worden gepresenteerd bij mensen die telefo nisch aangeven daarvoor belangstelling te hebben. Anke de Vrieze-de Wilde en haar echtgenoot Hans de Vrieze uit Zierikzee vormen sinds kort het agentschap voor Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE - Vanaf donderdagmiddag 31 au gustus begint de Open School voor Ouderen weer met haar bijeenkomsten in Zierikzee. De Open School komt wekelijks bij elkaar gedu rende een heel schooljaar. De groep hoopt dat zich weer enkele mensen zullen aanmelden want er zijn nog plaatsen vrij. Ook optreden van Zeeuws Mannenkoor BROUWERSHAVEN - Goed nieuws voor de fans van Berdien Stenberg. De dwarsfluitiste verzorgt zaterdag 9 september een concert in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven Die avond treedt ook het Zeeuws Mannenkoor op in de Brouwse kerk. Het concert begint om 20.30 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. ZIERIKZEE - Bij Renaultdealer autobedrijf Braai BV in Zierikzee wordt van 7 tot en met 25 september een nazomerfestival gehouden waarbij de nieuwe Renault Laguna break wordt gepresenteerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 2