KNVB pakt blessures aan Elitegroepje verdeelt tennistitels bij clubkampioenschappen Kerkwerve In d e sc h i j n we r p e r Twee koppels met de hoogste bridgescore Jeroen Blijlevens kan twee jaar bijtekenen Jeugd eilandkampioenschappen DINSDAG 22 AUGUSTUS 1995 NR 25827 9 Angela van der Horst drie keer de beste Angela van der Horst en Petra Flikweert in aktie tijdens de dames dubbel-finale. Het koppel zou deze met twee maal 6-4 winnen Van Rian van der Velde en Hubrina de Vlieger. (Foto: Marijke Folkertsma) KERKWERVE - Alex de Klerk en Angela van der Horst mogen zich een jaar lang de beste noe men van tennisvereniging WIK uit Kerkwerve. Zondag werden zij gekroond tot clubkampioen. BURG-HAAMSTEDE - Aan de zevende zomer avonddrive van Bridgekring'68 deden maar liefst 46 paren mee. De hoogste score in dorps huis De Sehutse in Burgh-Haamstede ging naar twee koppels die beiden in dezelfde poule uit kwamen. Aan de finaledag waren veel wedstrijden vooraf gegaan. Ruim twintig deelnemers, meer dan de helft van het aan tal leden, streden in poules waarna de eerste twee van de eindstand per categorie in een finale nog eens mochten uitma ken wie zich de beste mocht noemen. Voor deze opzet was gekozen om de leden de gele genheid te geven zo veel moge lijk te spelen. Met die poule wedstrijden was al half mei een aanvang gemaakt. Zoals zo vaak bij kleine vereni gingen worden de finales ge speeld door een elite-groepje. Voor de in totaal zestien finale plaatsen kwamen negen ver schillende spelers en speelsters in actie. Eelco Kouwenberg en Angela van der Horst speelden in drie finales, Alex de Klerk, Joost Rotte en Petra Flikweert bereikten ieder twee keer een eindstrijd. Pia Berrevoets, Gerard van Wijk, Rian van der Velde en Hubrina de Vlieger, completeerden de rij finalis ten. Angela van der Horst was uit eindelijk het succesvolste WIK-lid. Zij won al haar drie partijen. Zij had daarvoor op de snikhete zaterdag drie par tijen achter elkaar op de baan moeten staan. Geen wonder dat haar laatste wedstrijd, de dames-enkel finale niet meer het niveau liet zien wat ze in eerdere wedstrijden op het ei land ten toon spreidde. De strijd tegen Petra Flikweert werd zelfs in een drie-setter be slist. ,,Drie partijen op één dag is in dit weer ook eigenlijk niet te doen. Met een beetje rust en veel drinken probeer je je krachten nog wel te verdelen, maar op den duur kom je niet meer vooruit." Van der Horst speelde dit jaar voornamelijk in de dubbel en de mix. Hierin zal ze het ko mende tennisseizoen zeker haar huidige Dl status ontstij gen en haar debuut in de C2 gaan maken. Voor volgend jaar wil ze zich overigens wat meer op het enkelspel gaan richten. De damesdubbel, waarin Van der Horst streed met Petra Flikweert aan haar zijde werd een pittige strijd. Van der Horst beschikt weliswaar over een harde service, maar deze werd aan de andere kant van het net door Rian van der Vel de en Hubrina de Vlieger goed teruggeslagen. Dat resulteerde in veel service-breaks en lange ralleys. Uiteindelijk werd de strijd met 6-4 6-4 toch in het voordeel van Van der Horst en Flikweert beslist- Samen met Eelco Kouwenberg versloeg Van Horst Joost Rot te en Pia Berrevoets. Het kop pel van der Horst/Kouwen- berg mixed dit jaar voor het eerst samen en had al eerder succes in het Bruse Mosseltoer- nooi. Dit keer ging hun de eindstrijd getuige de 6-4 6-1 set standen relatief gemakkelijk af. In de heren enkelfinale ging de titel naar de enige C2-speler in de vereniging. Alex de Klerk, die samen met Joost Rotte in de ochtenduren ook al de he- rendubbel had gewonnen, ver sloeg Eelco Kouwenberg met 6- 2 6-4. Het betrof hier de slotpartij van de dag en de laatste bal was tevens het startsein voor de afsluitende barbecue. Uitslagen Kerkwerve, clubkampioen- schappen tennisvereniging WIK: Heren enkel: Alex de Klerk - Eelco Kouwenberg 6-4 6-2. Dames enkel: Angela van der Horst - Petra Flikweert 6-4 3-6 6-2. Heren dubbel: Alex de Klerk/Joost Rotte - Eelco Kou- wenberg/gerard van Wijk 6-1 6-3. Dames dubbel: Angela van der Horst/Petra Flikweert - Rian van der Velde/Hubrina de Vlieger 6-4 6-4. Gemengd dubbel: Eelco Kou wenberg/Angela van der Horst - Joost Rotte/Pia Berre voets 6-4 6-1. Mevrouw Tuinman en meneer van Assendelft bereikten een score van 66.25 procent. Tot hetzelfde totaal kwamen de heren Bontebal en Van Krim pen. Met 65.83 procent bleven mevrouw Henderson en de heer Ten Wolde maar net ach ter. Donderdagavond wordt de achtste drive gehouden. Tot tien voor half acht kunnen be langstellenden zich aan de zaal melden. Groep rood: 1. mvr. Tuinman- hr. v. Assendelft 66,25 procent; 1. hrn Bontenbal-v. Krimpen 66,25; 3. hrn. Reijdon-Schubert 58,33; 4. ep. Van Weijnen 47,92; 4. ep. Brugmans 47,92; 4. ep. Verheul 47,92; 7. ep. Van Lint 47,08; 7. ep. Visser 47,08; 9. ep. Stouten 45,85; 10. ep. Veenema 43,75; 11. ds. Kikkert-Ensing 43,33; 12. ep. Maaskant 38,34. Groep geel: 1. ds. Steutel-Brou- wer 58,75 procent; 2. ep. v. d. Zaan 54,17; 3. ds. Hoogerheide- v. d. Wekken 53,75; 4. mvr. Pe- ters-hr. v. Wezel 52,08; 5. hrn v. Blijlevens is dit seizoen de suc cesvolste renner uit de ploeg van Cees Priem. Van de 39 overwinningen staan er tien achter de naam van de rappe man uit Rijen. De sprintzege in Duinkerken tijdens de Ronde van Frankrijk is zijn belang rijkste wapenfeit tot nu toe. Eck-v. Veen 50,83; 6. ds. Boek- horst-Marx 50,42; 6. ds. Jong- mans-v. d. Werf 50,42; 6. ep. Kuipers 50,42; 9. mvr. De Feijf- er-hr. Kleijn Hesselink 49,17; 10. ds. v. d. Bijl-Meijer 45,42; 11. ds. v. Geesbergen-v. Assen delft 43,75; 12. ep. Killan 40,82. Groep blauw: 1. mvr. Hender son 65,83 procent; 2. ep. Mes 58,75; 3. ep. Van Wanrooij 55,42; 4. ds. Holster-Hubers 54,58; 5. ep. Stokla 51,68; 6. ep. Bogmans 50,00; 7. ep. Schell 48,75; 8. ds. v. Oeveren-Ten- nekes 47,50; 9. ep. Nollen 45,00; 10. ds. Glimmerveen-Kort 43,33; 11. ds. Boom-Goedbloed 40,83; 12. 6p. Heeres 38,33. Groep groen: 1. ds. Plaating- Viergever 58,85 procent; 2. ep. Lansdorp 58,33; 3. hrn. Blonk- Karstens 57,81; 4. ep. v. d. Ber ge 55,21; 5. mvr. v,. Reissen-hr. De Jongh 54,69; 6. ep. Roskam 52,60; 7. ds. v. Delst-Stapel 50,53; 8. ep. Moerman 47,40; 9. mvr. De Laat-hr. De Pee 40,10; 10. ds. v. d. Duin-Arkenbout 24,48. ,,Hij is uiterst content met de aanbieding, ziet daar een basis in voor verdere samenwer king. Hij wilde echter nog be denktijd", aldus pr-man Bos. Na afloop van de eerste etappe van de Profronde van Neder land, dinsdag in Breda, spre ken beide partijen verder. HOOGEVEEN (ANP) - TVM hoopt vandaag, dinsdag, het laatste, afrondende gesprek met sprinter Jeroen Blijlevens te voeren over con tractverlenging. De 24-jarige Brabantse sprin ter kan voor twee jaar bijtekenen, maar heeft ook nog enkele aanbiedingen van buitenlandse formaties in beraad. BROUWERSHAVEN/KERKWERVE - Morgen wordt bij de tennisver enigingen in Brouwershaven en Kerkwerve een begin gemaakt met het Jeugd-eilandtoernooi. Hier zijn de eilandelijke titels in het enkelspel te verdelen. De finales worden zondag ge houden. De wedstrijden wor den gespeeld in de middag en de vroege avond. De organisa tie is teleurgesteld over het ge ringe aantal inschrijvingen. Er zijn vier leeftijdscategorieën, maar slechts zes finales. In twee categorieën zijn namelijk niet de minimaal twee beno digde inschrijvingen binnen gekomen die voor een finale vereist zijn. De oorzaken wor den gezocht in het aanhoudend warme weer, de vele toernooi en die her en der worden ge houden en het feit dat de scho len inmiddels alweer begon nen zijn. Bij de jongens tot en met 14 jaar is de finale bekend. Jacco de Looff en Dennis Stevense spelen hier tegen elkaar. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die in het weekeinde een opmerkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende dagen aan een belangrijk eve nement meedoen worden uit genodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Nynke Botterweg 'In de schijnwerper'. Zij verblijft momenteel in Japan waar zij meedoet aan de Universiade, de Olympische Spelen voor studenten. Botterweg komt komend weekeinde in actie. Over haar kansen kan ze wei nig zeggen. Ze heft geen idee hoe sterk het deelnemersveld Naam: Nynke Botterweg. Geboren: Op 2 januari 1973 in Zierikzee. Woonplaats: Amstelveen. Sport: Turnen. Partner: Mijn vriend Ronald. Club(s): Pro Patria in Zoeter- meer. Mijn vorige club was Delta Sport in Zierikzee. Beroep: Ik ben studente Bewe gingswetenschap in Amster dam. Hobby's: Turnen en op vakan tie-gaan. Favoriete sporten: Turnen en atletiek. Laatste boek: Vertraging van Tim Krabbé. Schrijver: John Grisham. TV-programma's: Ik kijk nau welijks televisie, maar als ik kijk dan is het naar het Jour naal, het Sport joui'naal en NOVA. Kranten/tijdschriften: Ik lees de Volkskrant en Vrij Neder land. En als ik in Zierikzee ben, lees ik de Zierikzeesche Nieuwsbode. Muziek: Ik houd van de Rol ling Stones, Prince, Pink Floyd en oude rock. Moderne muziek, daar ben ik niet zo kapot van. Eten: Ik heb geen echte voor keur. Ik éet eigenlijk alles. Drinken: Rivella. Uitgaan: Ik ga meestal naai de film of uit eten. Het liefst in Amsterdam of Den Haag. Mooiste plekje op Scliouwen- Duiveland: Het strand. Het strand is hier rustig en staat gelukkig niet vol met strandtenten. Vakantie: Ik ben vorig jaar naar Noorwegen geweest. Ik ga het liefst richting ongerep te natuur, zonder al te veel mensen om me heen. Geloof: Geen. Heeft hekel aan: Mensen die voor mijn voeten lopen. Slechtste eigenschap: Ik ben vreselijk prestatiege richt en eerzuchtig. Beste eigenschap: Ik ben vreselijk prestatiege richt. Mooiste sportmoment: Ik hoop dat dat moment in Japan nog gaat komen. Vervelendste sportmoment: Mijn blessure die ik dit voor jaar opgelopen heb bij een wedstrijd in Middelburg. Blessures: Mijn enkelblessure die al veel te lang duurt. Om blessures te voorkomen moet je proberen fysiek zo in vorm te zijn dat je een stootje kunt hebben. Veel kracht- en conditietraining helpt daarbij. Sportief doel: Ik hoop in Japan de grens van 36 punten te bereiken. Sportvrouw/sportman: Uit de regio Peter van Vossen en verder bewonder ik Ellen van Langen. Zij zit nu ook met een blessure, ik kan me goed inlevexi hoe dat is. Beste trainer: Jossie van der Beemt. Zij heeft mij in Zierikzee ge traind. Ze heeft me mijn ba sisopleiding gegeven. ZEIST - Het lijkt er op dat het aantal bles sures binnen de voetbalsport niet meer stijgt. Heel voorzichtig kan zelfs geconstateerd wor den dat het aantal voetballetsels dat medisch behandeld moet worden iets aan het dalen is. Het slechte nieuws is (en blijft) dat zich in een voetbal seizoen (veld en zaal) toch zo'n ruim 900.000 blessures (van licht tot ernstig) voor doen. Zachtjes uitgedrukt: vervelend voor de spelers en speelsters zelf maar ook voor de teamgenoten, de trainers, de clubs en de aanhang. Niet zo gek dat de zojuist gestarte nieuwe en grootscheepse blessurecampagne de naam 'Een sportblessure, vervelen der dan je denkt' heeft mee gekregen. De start van de nieuwe cam pagne viel samen met het be gin van de competitie in het betaald voetbal. Het gaat in de nieuwe blessurecampagne echter niet om de profs maar om dat enorme grote aantal voetballers bij de amateurs. Zij moeten de komende tijd iets gaan merken van de nieuwe campagne. Daartoe aangezet door de in de bles surepreventie-actie centraal staande clubbesturen en de trainers moet het aantal voetbalblessures verder te ruggedrongen worden. Voor al met maatregelen die ook op langere termijn nog posi tieve effecten hebben, want met een korte opleving schiet je weinig op. Gesternte Het lijkt dat de nieuwe actie onder een goed gesternte ge boren is. Het nieuws dat in elk geval het aantal medisch behandelde voetbalblessures iets aan het dalen is, lijkt een vingerwijzing in die richting. Pas eind van het jaar komen de cijfers waaruit dat blijkt officieel naar buiten, maar het Nederlands Instituut voor Sport en Gezondheid (NISG) en de Vakgroep Medi sche Fysiologie en Sportge neeskunde van de Universi teit van Utrecht stonden het toe even te 'spieken' in he hoofdstuk voetbal. Uit de voetbalgegevens bleek dat nu 931.00 blessures voor rekening van de voet balsport komen tegen onge veer een miljoen in '87. Bo vendien daalde het aantal medisch behandelde bles sures van meer dan 400.000 naar 369.000. Cijfers van veld -en zaalvoetbal waarbij het veel meer beoefende veld- voetbal uiteraard 'hofleve rancier' is van voetballetsel dat de volgende top-3 kent: enkel, bovenbeen en knie. Boosdoener Voor tweederde gaat het hierbij om kneuzingen of ver stuikingen met als grootste boosdoener lichamelijk con tact. Voor de lichte winst die er geboekt is, zijn moeilijk oorzaken aan te geven. Het kan zijn dat eerdere blessure acties effect hebben gehad of dat een enkele spelregelwij ziging (rood bij het neerhalen van een doorgebroken tegen stander bijvoorbeeld) het aantal forse overtredingen met vaak ernstig letsel als ge volg, heeft doen verminde ren. Ook is het waarschijn lijk dat clubs in de loop der jaren meer aandacht heb ben gekregen voor blessure preventie en meer aandacht geven aan de trainingstechni- sche en medische begelei ding. Hetgeen weer positief doorgewerkt naar spelers en speelster zelf. Hoe dan ook, de eerste winst is binnen, hoe bescheiden ook. Onderzoeken Uit de vooronderzoeken is gebleken dat clubs en trai ners veel zien in een nieuwe blessurecampagne. Ze willen er graag in meedraaien mits ze daarbij geholpen worden. En dat gaat gebeuren. Zo krijgen besturen van vereni gingen een handleiding voor het opzetten van de organisa tie van blessurepreventie binnen de club, verder een in het clubhuis op te hangen poster met blessurepreven tietips en instructiekaarten met aanwijzigingen hoe te handelen na blessures. Ook zijn er kaarten met ad viezen voor spelers die net hersteld zijn van een blessure en gaan starten met trainen. De ervaring is namelijk dat veel blessures onnodig terug keren omdat veel spelers weer te vroeg beginnen. Dat is dus het pakket voor de ver enigingen. De trainers krijgen een lijst met 150 praktische tips om blessures te voorkomen. Ad viezen op verschillende ge bieden: Voorbereiding, eer ste helft, rust, tweede helft en na afloop van de wed strijd. Of tips voor de trai ning, voor het spelen van een toernooi, enz. Voorkomen Voor duizend verenigingen is er dit voorlichtingsmateriaal maar dat neemt niet weg dat clubs die buiten die duizend vallen niet actiever kunnen worden in het voorkomen van blessures. Hetgeen ook geldt voor spelers zelf. Wat betreft die laatsten een enkel voorbeeld. Alleen al door er voor te waken dat je na een blessure weer te vroeg be gint, kan het aantal enkel blessures jaarlijks met vale duizenden teruggedrongen worden. Of het in de training even wat meer aandacht te hebben voor technisch goed onder de knie krijgen van de sliding, kan veel en vaak ook ernstige blessures voorko men. Van de speler zelf of van zijn tegenstander. Om nog maar niet te spreken van de winst die er te boeken is met 'even iets meer begrip voor elkaar, even iets meer sporti viteit op het veld'. Voor tal van spelers zou dat minder baaldagen beteke nen, want vrijwel iedere voetballer weet het: een sportblessure is echt verve lender dan je denkt!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9