Politiebureau Zierikzee bij voorkeur aan rand van stad 1 Een Koninklijk Sail-souvenir UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 32^ 0 Grote brand op woonwagenterrein Verrekijker gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Snorfiets tegen auto Drie auto's op elkaar Schapen doodgebeten in Ellemeet 3 SCHELPHOEK dé krant van schouwen - duiveland! vrtSSB'BLIOr/^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 22 AUGUSTUS 1995 152e JAARGANG NR 25627 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 I KArSALIN U kunt bij ons terecht voor alle haar- Jbr behandelingen. y\VMJV Ook zijn wij gespecialiseerd in haarverlenging en haarverdikking. WIJ WERKEN ALLEEN VOLGENS AFSPRAAK Telefoon 01115-4199 Burghsering 1a, Burgh-Haamstede Asselbergs: Gebouw mag geen schoenendoos worden ZIERIKZEE - Zowel politie als gemeentebestuur willen dat het nieuwe bureau van politie aan de stadsrand van Zierikzee wordt gebouwd. De politie wil bij calamiteiten zowel in de stad als elders op Schouwen-Duiveland snel ter plaatse zijn. Twee lokaties voldoen aan die voorwaarde. Het hui dige politiebureau wordt verkocht. „Een lokale instelling," heeft volgens burgemeester J. J. P. M. Asselbergs interesse getoond. Een lokale instelling zou belangstelling hebben voor het huidige -politiebureau in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt) Voor het ontwerp van het nieu we politiebureau hebben zich 34 architecten ingeschreven. Ook elders in Zeeland worden nieuwe politiebureaus ge bouwd of bestaande ver bouwd Ondanks het negatieve advies van vereniging van ar chitecten hebben zich hiervoor in totaal 200 architecten aange meld. De vereniging ontried inschrijving omdat voor alle tien bouwprojecten 'slechts' miljoen beschikbaar is. „Er is nog geen definitieve keuze gemaakt," vertelt poli- tievoorlichter J. van M'ourik. „Pas vorige week is de in schrijving van de architecten gesloten." Volgens Asselbergs vinden in Zierikzee al wel on derhandelingen over grond verwerving plaats. Al langer worden in Zierikzee de Laan van St. Hilaire en een stuk in- dustriegrond aan de Boeren- weg genoemd als mogelijke lokaties voor het politiebu reau. Geen schoenendoos Het besluit over ontwerp en lo- katie wordt genomen door het 'driehoeksoverleg', de verga dering van burgemeesters, po litie en de officier van justitie. In de loop van volgend jaar moet in Zierikzee de bouw be ginnen. „We hechten aan een goede uitstraling van het gebouw. Het mag geen schoe nendoos worden," hield Assel bergs onlangs de raadscommis sie voor bestuurszaken van de gemeente Zierikzee voor. Te koop Het huidige politiebureau aan het Kerkhof Zuid komt te koop. Volgens Asselbergs heeft geruime tijd geleden al een lokale instelling interesse aan de dag gelegd voor dit ge bouw. Het Leger des Heils in Zierikzee streeft ernaar al zijn activiteiten te concentreren in één gebouw. Maar het politie bureau heeft volgens kapitein, mevrouw G. Bot momenteel niet de belangstelling. „We zijn er nog niet mee bezig.. Mo menteel concentreren we ons op de verkoop van onze huidi ge panden," aldus Bot. 'Die Geuzenvlag viel zo voor m'n voeten ZIERIKZEE - De meeste bezoe kers van Sail Amsterdam heb ben wel iets van een souvenir van het evenement meegeno men naar huis, maar Ria Geluk uit Nieuwerkerk - politica en horeca-onderneemster - kwam wel met een heel bijzondere herinnering aan het vijfjaar lijkse zeilevenement terug naar huis: De Geuzenvlag van de Koninklijke Lemsteraak De Groene Draeck. Het begon allemaal toen Geluk een puzzeltje in het bierblad van de Heinekenbrouwerij op loste en tot haar verbazing ('Ik win nooit iets bij wedstrijden') te horen kreeg dat zij een ge heel verzorgd weekendje Sail had gewonnen, compleet met hotel, diner en dergelijke. Daar ga ik nou eens lekker van genieten, dacht Geluk, en zette koers naar Amsterdam. Partyschip Daar werd zij door de bier brouwer in de watten gelegd en mocht zich inschepen op een groot Party-schip. Vanaf dat schip was zij getuige van het Admiraal-zeilen waarbij alle schepen langs de Koninklijke Lemsteraak De Groene Draeck varen om de koninklijke fami lie - prins Willem Alexander en hare majesteit Koningin Beat rix - te begroeten. Het is de be doeling dat de schepen daarna op gegeven moment ordeljk en gediciplineerd de aftocht bla zen. Dat liep een beetje anders. Ria Geluk: „Op gegeven mo ment ging er eentje varen en toen begonnen ze ineens alle maal weer te varen. Het werd een complete puinhoop en op gegeven moment was de Groe ne Draeck helemaal omringd door allerlei schepen". Prins Willem Alexander probeerde uit de kluwen van schepen te ontsnappen. Bij die nautische manoeuvre raakte de koninklijke Lemste raak echter een beetje uit de koers en dreigde er zelfs een aanvaring met het partyschip. „Het scheelde echt niet veel", vertelt Ria Geluk. „We gingen zo dicht langs elkaar dat de kluiverboom van de Groene Draeck over het dek van het partyschip zwaaide. Dus al die mensen daar stonden die klui verboom een beetje af te hou den". Dat ging allemaal goed, totdat de Geuzenvlag van de Groene Draeck achter de vlaggemast van het partyschip bleef ha ken. „Die vlag zit aan een koperen stangetje en dat stan getje brak af. Dat ding kwam precies voor mijn voeten te recht. Ik heb de vlag opgerold eri in mijn tas gestopt". Het is de bedoeling dat de Koninklij ke trofee - totdat de rechtmati ge eigenaar hem op komt eisen - een ereplaatsje krijgt in De Gekroonde Suikerbiet, het café van Geluk aan de Nieuwe Haven. Ria Geluk met haar Koninklijke trofee: de Geuzenvlag van de Groene Draeck (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Maandag reed een 19-jarige inwoner van Zie rikzee met zijn snorfiets ko mende yit de Raamstraat op het kruispunt Kerkhof tegen een auto. Hij gaf op deze voorrangskrui sing geen voorrang aan een voor hem van rechts komende auto, die bestuurd werd door een 41-jarige inwoner van Haamstede. Het voorwiel en de voorvork van de snorfiets werden ontzet. De auto raakte aan de linkerachterkant be schadigd. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. WESTENSCHOUWEN - In Westenschouwen reden maan dag drie auto's op elkaar. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een 61-jarige inwoner van Roosendaal sloeg, ondanks het verbodsbord op de kruising N57 met de Lageweg, toch linksaf. Hierdoor konden de auto's die achter hem reden niet meer op tijd remmen. De auto van een 34-jarige man uit Arnhem werd bij de botsing, die daarop volgde vóór en ach ter beschadigd. De auto van een 36-jarige man uit Arnhem werd aan de voorkant bescha digd en die van de 61-jarige man aan de achterzijde. ELLEMEET - Twee honden hebben zaterdag in Ellemeet huisgehouden onder een kudde stamboekschapen. Bij aankomst van de dieren arts waren vier dieren al dood. Vijf andere schapen moesten worden afgemaakt. Van één, aan de kop gewond dier wordt verwacht dat het nog levens kansen heeft. De eigenaar van de schapen, een 62-jarige inwo ner van Ellemeet, heeft aangif te gedaan bij de politie. Een dergelijk incident deed zich in december vorig jaar eveneens voor in Ellemeet. De heer moet niet eerbiedwaardig zijn door zijn huis, doch het huis door de heer. Cicero Kans op een bui HET WEER Vannacht enkele mistbanken en min. temp. omstreeks 15 graden. Mor gen overdag toenemende bewolking gevolgd door enkele regen- en on weersbuien, mogelijk met windstoten. Max. temp. van 23 tot ongeveer27 graden in het zuiden. Wind zuidoost 3. De Schelphoek wordt weer in de oorspronkelijke staat teruggebracht. ZONERING WD-gedeputeerde Van Zwieten is voor zonering en quotering van mini-campings. ALTEKLEIN Muziekgezelschap Alteklein present eert binnen kort haar allereerste CD. TENNIS Elitegroepje verdeelt tennistitels b pioenschappen in Kerkwerve. lij clubkam- Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Oorzaak nog onduidelijk GOES - In de nacht van maandag op dinsdag kwam bij de politie in Goes melding binnen van een brand op het woonwagenterrein. Over de oorzaak van de brand is nog geen duidelijk heid. Bij de orand raakte niemand gewond. Op het oude - niet meer in ge bruik zijnde - sloopterrein bleek brand te zijn ontstaan. Toen de politie ter plaatse kwam was al sprake van een vrij grote brand. Een forse par tijtje banden en ander van de sloop afkomstig materiaal stond in lichterlaaie. De brand ging gepaard met vrij grote klappen. De politie vermoedt dat er op het sloopterrein nog oude gas- en benzinetanks la gen. De brandweer rukte met vijf wagen, waaronder drie blus- wagens, uit naar de plaats des onheils. In verband met het weglopen van bluswater in de sloot rondom het terrein wer den de afdelingen milieu van het waterschap en de gemeente goes gewaarschuwd. Voor de politie leverde de brand nog een onverwacht meevallertje op. Een personen auto reed zich klem op de op de parallelweg bij het woonwa genkamp staande auto's. De inzittenden bleken voort vluchtige verdachten. Zij worden verdacht van zware mishandeling in een bar op Walcheren. Eén van hen een 33-jarige inwoner van Goes, werd aangehouden. De andere drie slaagden erin te ontko men. SEROOSKERKE - Een 39-jari- ge inwoner van Vosselaar (B) deed maandag aangifte van diefstal uit zijn auto. De wagen stond geparkeerd aan de Hoosjesweg in Seroos- kerke. Weggenomen is een verrekij ker met een waarde van onge veer twee duizend gulden. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam :Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, rrn Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee itsjj z i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1