Duiveland op inzet langs gehavend en slap WIK J an Timman op de weg terug Even een rondje om de Grevelingen Rode kaart en goal voor Emiel Dorst Zomeravondschaak Keepers beide teams zorgen voor onrust Ben Meziane Eerste oefening handballers Delta Sport Laatste toertocht van het jaar Moeizame start Istanbulspor SKNWK jaagt tevergeefs op gelijkmakende goals Bowling- MAANDAG 21 AUGUSTUS 1995 NR 25826 fSÜP Mm ...tpfo Rob Wijnstekers (Duiveland) in duel m'et Erik Jan Kort (WIK). (Foto: Marijke Folkertsma) KERKWERVE - Trainers kunnen nog zo vaak beweren dat uitslagen in oefenwedstrijden van ondergeschikt belang zijn maar winst in een ei- landelijke ontmoeting telt. Zeker als die uit slag op papier een verrassing betreft. Afde lingsclub Duiveland won zaterdag in Kerkwerve met 3-1 van vierdeklasser WIK. WIK was in dit duel niet com pleet, maar Duiveland had ook geen optimale voorbereiding. Tien minuten na het eigenlijke aanvangstijdstip stond coach Jaap van Huizen bij het hek van het sportterrein in Kerk werve nog op jtwee spelers te wachten. Ondertussen legde trainer Pe ter van Poortvliet van WIK uit dat zijn ploeg vooral in verde digend opzicht problemen heeft. „Vandaag proberen we de nul te houden.", aldus de coach. Tien minuten na aanvang van de wedstrijd kon zijn voorne men de prullenbak weer in. Duiveland kreeg een vrije trap te nemen en uit het vervolg bleek dat de verdediging van WIK nog wel wat lessen orga nisatiekunde kan gebruiken. De vrijstaande Martin Capelle kon bij de tweede paal onge hinderd in koppen na een vrije trap van links van Jan Stou ten, 0-1. WIK kende meer problemen achterin. Erik de Vlieger had op links grote moeite met rechtsbuiten René van der Werf. Doelman Hendrikse van WIK toonde zich niet klemvast bij schoten op doel en op een moment in de wedstrijd dat hij een keer los riep was een ver dediger zo vrij de bal toch weg te koppen, wat maar weer aan geeft dat de coördinatie ook nog niet optimaal verloopt. Van Poortvliet: „Krijn is een keeper voor in tweede instan tie. Dat zorgt voor onrust. Je merkt dat dat doorwerkt op de v'érdediging." „Dit was onze slechtste wed strijd", viel laatste man en aanvoerder Han van der Sande zijn coach bij. „Er werd te wei nig bewogen. We zouden ook kort op de man spelen, maar dat gebeurde niet. Van alles wat Van Poortvliet had aange geven is helaas weinig uitge komen." Probleem Afgaande op de wedstrijd te gen Duiveland heeft WIK er bovendien een zorg bij. De voorhoede was tot zaterdag niet echt een zorg ^oor Van Poortvliet maar tegen Duive land werden zoveel kansen om zeep geholpen dat het er wel een begint te worden. Van der Sande: „Als je al die kansen ziet, moet je zo'n wedstrijd toch winnen." Het begin van de wedstrijd had het meeste te bieden, want ook Duiveland zakte in niveau naarmate de eerste helft vor derde. Ballen gingen onnodig uit en werden veelvuldig ver keerd gepassed. Doelman Hans Cappelle, jaren veldspe- ler geweest, bewees weliswaar over een goede timing en re flexen te beschikken maar toonde zich onrustig in het doel. De bal even iets langer vasthouden zou de rust in het spel van Duiveland zeker ten goede komen. Na bijna 45 mi nuten spelen kwam er einde lijk weer een acceptabele aan val op het droge veld van WIK. Een combinatie met Van der Hulle, Van der Werf en Wijn stekers stierf echter in schoon heid. WIK begon de tweede helft met een offensief dat echter snel doodbloedde. Duiveland nam het initiatief over en na een so lo van Van der Werf kwamen de bezoekers op 0-2. Hij scoor de met een lage schuiver. Niet veel later kwam ook de derde Duivelandse goal op het score bord. Dit gebeurde nadat Ver- hage in het zestienmetergebied René van de Werf had ge vloerd. Van elf meter schoot Chris Stouten raak, 0-3. Via Joost Rotte deed WIK nog wel iets terug, maar het bleef bij die ene treffer voor de Kerk- wervse ploeg. Bezieling De verliezende coach Van Poortvliet weet de nederlaag aan de weinige bezieling die zijn ploeg had getoond. „We le den vanmiddag veel balver lies, De eerste gegeven bal kwam niet aan en we gaven te veel ruimte weg. Dat leidde tot veel vrije trappen en de straf schop. Ons spel ging als een nachtkaars uit. Ik wil in het vervolg meer strijd en inzet, anders heeft voetballen hele maal geen zin." De winnende coach Van Hui zen zag dat zijn ploeg goed had geprofiteerd van de gaten die WIK liet vallen. „Bovendien verdient het hele team een compliment omdat ze tot op het laatst toe inzet hebben ge toond en stand hebben gehou den. Want dat het spel van WIK vandaag niet goed oogde is toch ook onze verdienste." LEIDEN - Bij wedstrijden in Leiden heeft Rachid Ben Me ziane de vijf kilometer afge legd in 14 minuten en 57 secon den. Het was de eerste keer dit jaar dat de Delta Sport-atleet onder het kwartier liep op deze af stand. Aanstaand weekeinde zal de Zierikzeese loper uitko men op het Zeeuws Kampioen schap. Hij komt dan uit op de 1500 meter en de vijf kilome ter. ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport speelden zon dag hun eerste wedstrijden in het nieuwe seizoen. Op het toernooi bij WIK in Vlaardin- gen werden tw'ee nederlagen geleden. Niet zo verwonderlijk want de Zierikzeesche ploeg had nog geen training in de be nen. „Het was een vrij zware dag, want we moesten twee volle wedstrijden achter elkaar spe len. Bovendien beschikte ik maar over een kleine ploeg waardoor we niet veel konden wisselen", aldus coach Alex de Brauwer die bij zijn debuut nog veel balverlies constateer de. „Ik til niet zwaar aan de ne derlagen. We moeten eerst de conditie weer eens opvijzelen. Wel heb ik al een positieve in druk gekregen van enkele jon ge spelers." Delta Sport trad eerst aan te gen Animo. Dit duel leverde een 16-19 verlies op. Tegen WIK viel de nederlaag iets gro ter uit, 27-21. Donderdagavond om 21.00 uur staat de eerste thuiswedstrijd op het programma. Deze wordt gespeeld in sporthal Onderdak in Zierikzee. RIO DE JANEIRO - Vijftig mensen, onder wie 22 politie agenten, zijn zondag gewond geraakt tijdens gevechten na de finale van een voetbaltoer nooi, waarbij de jeugdteams van Palmeiras en Sao Paulo betrokken waren. AMSTERDAM (ANP) - Jan Timman heeft het afgelopen weekeinde de leidende positie in het Donner Memorial- schaaktoernooi behouden. Vrijdag stond de Amsterdam mer nog gelijk met twee spe lers, zondag met één: Granda Zuniga uit Peru. Timman won zaterdag in een toren-eindspel van landgenoot Van Wely. In de negende ron de behaalde hij op het nipper tje remise tegen de Spanjaard Salov. Granda Zuniga won van Sjirov en kwam remise over een met Jeroen Piket. Timman is in de tweede editie van het Donner Memorial op de weg te rug naar de schaaktop. Een half jaar bevond hij zich in een dal, in de Amsterdamse RAI lijkt hij daar uit te klimmen. De zege op Van Wely kwam tot stand dank zij enkele subtiele manoeuvres. Zondag was Tim man met zwart minder op dreef. Timmans openingsva riatie leverde geen voordeel op en tegenstander Salov leek de winst voor het grijpen te heb ben. Timman ontsnapte op miraculeuze wijze. Granda Zu niga is de openbaring van het schaaktoernooi in Amster dam. De Peruviaan is geen kunstenaar in openingszetten, maar gaandeweg de partijen een geducht opponent. Sjirov merkte het zaterdag, Piket kon een voordelige positie de dag later niet optimaal benut ten. Timman is topper, de ove rige Nederlandse deelnemers tobbers. Piket heeft na acht ronden 'e'en punt, Van Wely twee. Piket liet zaterdag zien niet in vorm te zijn, hij gaf de partij tegen Nunn op de 41e zet gewonnen, terwijl de stelling beter voor hem was. Rijwiel Tourclub Schouwen-Duiveland hield gisteren haar laatste toertocht van dit jaar. Op het programma stond de 'Omloop Gre velingen', een rit over 120 kilometer. Om half negen stonden 32 leden aan de start. Zij volgden de voorgangers richting Brouwersdam om van daar koers te zetten naar Middelhamis waar een pauze werd ingelast. De gemiddelde snelheid lag rond de 25 kilometer. On derweg kreeg het peloton te maken met opvallend veel lekke banden. Maar liefst zes rijders moesten met behulp van de'bezemwagen weer bij de groep gebracht worden. Uiteindelijk kwam het complete peloton rond twee uur weer aan in Zierikzee. ANKARA (ANP) - Peter van Vossen beleeft een moeizame start in de Turkse competi tie. Istanbulspor verloor vrijdag met 3-1 van Anakaragucu. In het eerste duel tegen Eskisehirspor ging de club met dezelfde cijfers onderuit. De voorzitter van Istan bulspor heeft grootse plan nen. Met behulp van Been hakker, zijn assistent Fritz Korbach en de ex-ajacieden Peter van Vossen en John van den Brom moet zijn club zo snel mogelijk door stomen naar de top van de Turkse competitie. De weg is nog lang. Met nul punten uit twee duels is Istanbulspor voorlopig hekkesluiter. Hoofdrol voor Bruenaar bij RBC VENLO/BRUINISSE - Met een verwoestende knal werd Emiel Dorst zaterdagavond match winnaar voor RBC in de uitwedstrijd tegen VVV. De Bruenaar scoorde al na negen minuten voor de Roosendaalse club. „De bal viel na een aanval net buiten de zestien en ik dacht 'het is alles of niets'. Het werd gelukkig alles", aldus de rechtermiddenvelder. Later in de wedstrijd kwam Dorst ook negatief in het nieuws. Na een forse overtre ding op de Venlose linkshalf werd hij door de scheidsrech ter met rood naar de kant ge stuurd. „Eigenlijk gaat er een heel verhaal aan die kaart vooraf. We waren in de aanval en Simons leed balverlies om dat hij het solo probeerde in plaats van de bal naar mij te spelen. Toen WV vervolgens ten aanval trok, schoven ze de bal bij mijn directe tegenstan der in de voeten. Ik kwam van ver en kon hem nog net van achteren raken." Geel „In eerste instantie dacht ik aan geel, maar toen hoorde ik het publiek in het stadion jui chen. Ik keek om en zag rood. Stom natuurlijk, ik had het een beetje kunnen weten. De scheidsrechters hebben net weer nieuwe instructies gehad en in het begin van het seizoen zijn ze altijd extra streng. Ik dacht meteen, als we nou maar winnen, dan heb ik toch nog een lekker gevoel" De kaart zal Dorst op drie of meer wedstrijden schorsing komen te staan. Voor de Bru enaar komt de uitsluiting op een vervelend moment, want hij leek net een basisplaats te hebben veroverd. „De concur rentie binnen de groep is groot. Ik kan best begrijpen dat de andere jongens nu hun kans ruiken. Zo zou ik zelf ook zijn. Ik hoop dat de schorsing voor de bekerwedstrijd tegen Hoek binnen is, want dan ben ik mis schien in één week van mijn straf af en mis ik maar één competitieduel omdat RBC volgende week woensdag ook voor de beker uitkomt." Bij RBC stonden ook Ronald van Oeveren en Niels Lode- wijk in de basisopstelling. Bei den konden terugzien op een goede wedstrijd. NIEUWERKERK - Rillandia en SKNWK maakten er een aantrekkelijk potje voetbal van. De bezoekers die zaterdag de warmte trot seerden kregen maar liefst tien doelpunten te zien waarbij Rillandia er zes kon noteren en SKNWK vier. Grootste winst van de oefen partij was volgens coach Cees Willemse dat zijn spelers de ke ren dat ze op achterstand wer den gezet bleven volharden in de strijd. Eerder in de voorbe reiding had hij al eens lijd zaam moeten toezien dat de kopjes naar beneden gingen. ,Wel werd er bij ons te veel on nodig balverlies geleden. Daardoor kwamen we ook al snel met 3-0 achter." De eerste Nieuwerkerkse treffer was wel het fraaiste doelpunt van de wedstrijd. Na een goed opgezette aanval via Kees Jan van Nieuwenhuize en Wilco de Valk kwam de bal voor de voeten van Martijn Neele die van een meter of 25 verwoestend uithaalde, 3-1. Fraaie reddingen In het daaropvolgende kwar tiertje vestigde doelman Leon Quik nadrukkelijk de aan dacht op zich. Met enkele fraaie reddingen hield hij de schade tot aan de rust beperkt tot de eerder gemaakte drie treffers. Na de hervatting werd het eerst nog 4-1 voordat Wilco de Valk zijn doelpuntje mee kon pakken. Het was een solo die naar succes leidde, 4-2. Een doorbraak van Jan Jaap Pad mos, die door de keeper onele gant werd gevloerd, leidde tot de aansluitingstreffer. Peter van der Cingel mocht van elf meter aanleggen en faalde daarbij niet, 4-3. SKNWK kreeg enkele kansen op de gelijkmaker maar uitein delijk was het toch de thuis club die via een counter uitliep naar 5-3. Voor één keer kwam SKNWK nog dichtbij, toen Michel Flik- weert de 5-4 inschoot. In een hernieuwde jacht op de gelijkmaker trok de Nieuwer kerkse ploeg echter opnieuw aan het kortste eind. Rillandia maakte in de slotminuten 6-4. ZIERIKZEE - Vanavond wordt in het UVV-ge- bouw in Zierikzee de zomeravondcompetitie van de schaakclub voortgezet. De meeste deel nemers zijn al uitgespeeld, een enkeling kan zijn puntentotaal echter nog behoorlijk opvij zelen. Vorige week behaalde André van der Berg als enige speler een honderd procent score. De competitie duurt nog tot 28 au gustus. De stand aan kop ziet er als volgt uit: Verkerk 9; 16. Jan Verduyn de Boer 9; 17. Johan Hoogstrate 8.50; 18. J. de Jonge 8.50; 19. Adrie de Jonge 8; 20. Piet Kra mer 8. Stand I. Gerard van Es 19.50; 2. Ste fan Klee 13; 3. Peter van den Belt 13; 4. Arend Brandsma, II.50; 5. Jan Bom, 11.50; 6. Pa- trik v. d. Berg 11.50; 7. Marnix de Boer 11; 8. Koos Pannekoek 11; 9. Kees Polderman 11; 10. Hans Nelisse 10.50; 11. Johan Dopper 10; 12. Tfeun Brouwer 10; 13. Jan4Vis 9.50; 14. Arjan van Wijngaarden 9.50; 15. Jan RENESSE - De Nationale Bow ling Federatie heeft de 15-jari- ge Raymon de Jong uit Seroos- kerke (S) geselecteerd voor de Nederlandse jeugdselectie. De Jong speelt voor bowling vereniging Renesse. De 15-jari- ge wordt getraind door Leo Dorreman uit Zierikzee en Rens Vader uit Middelburg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9