Zierikzee heeft geen moeite met schrik van Mieuwerkerk 'Het wilde moet er nog af' Willem II troeft alle topclubs af Ouwerkerk tweede op toernooi bij Kortgene Brase Boys kan draai nog lang niet vinden Oostkapelle kan geen vuist maken Nederlaag Brouw Halve marathon G-voetbal DFS-trainer Kees Joosse: i 4 Jarno Vermeul zoekt in volle vaart het doel van Oostkapelle, achter hem loopt John van der Have. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Oostkapelle, de schrik van Nieu- werkerk, werd bijna het lachertje van Zierik- zee. Nadat de partijen elkaar zaterdag ruim een uur in evenwicht hadden gehouden, scoorde Zierikzee in korte tijd drie keer en hield zelf het eigen doel schoon. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vierde van Kloetinge winnaar OUWERKERK - Ouwerkerk heeft het toernooi in Kortgene zaterdag afgesloten met een twee de plaats. De ploeg van coach Jaap Goud be haalde evenveel punten als winnaar Kloetinge 4, maar beschikte over een minder doelsaldo. Een avond stappen in Rotter dam, een dagje strand en het gemis van vijf achterhoedespe lers had het vermogen van de bezoekers enigszins terugge bracht. Er bleef gelukkig nog wel genoeg klasse over om Zierikzee ruim een helft lang goed partij te bieden. De eerste helft leek het wel of beide ploegen een niet-aan- valsverdrag hadden gesloten, zo weinig kansen vielen er te noteren. Erwin Nelissenkwam één keer tot een schot in de DFS kon menig toeschouwer bekoren. Bij vlagen liet de werklustige jonge ploeg goed combinatievoetbal zien. Voeg daarbij de goede tempowisse lingen en perfect uitgevoerde counters en het was bijna on mogelijk te denken dat dit de zelfde ploeg was die in eerste wedstrijd van de oefensessie dik klop kreeg van ZSC. „Wat ik van vorig seizoen al van ze wist is dat ze voetbal lend en technisch goed zijn. Maar tactisch maakten ze blunders, ook toen ik met WIK tegen ze speelde. Tegen ZSC had ik nog niet zoveel tegen ze gezegd. Vandaag ging het al een stuk beter. De mentaliteit is goed. Als ze maar luisteren en geen domme dingen doen. Het wilde moet er nog af", ver telde Joosse. De keuzeheer doelt hierbij handen van de doelman en schoot een keer over. Dat was al. De beste-stuurlui aan de zij lijn kwamen dit keer boven dien van Nieuwerkerk. Zij lie ten maar al te graag weten dat het hun wel degelijk gelukt was drie keer te scoren tegen Oostkapelle. Over de dertien, veertien of vijftien tegen treffers werden zij niet ge hoord. De schimpscheuten hadden be wust of onbewust wel degelijk invloed óp de spelers van Zier ikzee. Op het moment dat vooral op verbaal geweld te gen de arbitrage. Dit koste Herber Goudswaard tegen WFB een vermaning van scheidsrechter Cees Dalebout. En langs de zijlijn had Kees Joosse de eerste helft de dis cussie met Goudswaard en Ri chard Eerdmans over hetzelfde item. Blijkbaar was Joosses relaas dus niet duidelijk ge noeg overgekomen. Op dit vlak ligt voor hem nog de grootste uitdaging bij DFS. WFB uit Ouddorp, dat uitkomt in de hoofdklasse van de afde ling Rotterdam, werd het eer ste kwartier overspeeld. Zo was Ronald Braam al dicht bij een treffer en werd een geldige goal van Huib Nortier afge keurd voordat René Brussé op aangeven van Bram Nortier 1-0 binnenschoot. Nortier is een van de r.ieuwe- Oostkapelle er door zat sloeg de ploeg van Meulmeester ge nadeloos toe. Nuttig John van der Have zette een één-twee op met Patrick Rog geband en kreeg de bal op maat terug. Van dichtbij be kroonde hij de fraaie combina tie, 1-0. Van der Have was veel beter op dreef dan in de voor gaande wedstrijden. Hij leek aan sprintsnelheid gewonnen te hebben en maakte zich erg nuttig bij het kaatsen van de ballen naar de opkomende middenvelders. Precies zoals coach Meulmeester het wil. „Het gaat iedere wedstrijd be ter. Doordat ik meer conditie heb, ben ik nu vaker op tijd bij de bal. Het doelpunt gaf een heerlijk gevoel. Het was een lingen die zijn kans krijgt en het zaterdag niet onaardig deed. Eind vorig seizoen speel de hij ook al een aantal wed strijden onder Peter Aertssen. Bram Nortier sukkelde drie jaar lang met zijn rechterknie en dacht lange tijd niet meer aan voetballen toe te komen. Samen met zijn broer Huib speelde hij dus nu in de hoofd macht van DFS. Na afloop was hij ondanks de twee extra inge laste drinkpauzes, zoals veel andere spelers, bevangen door de hitte. „Ik ben kapot. Goh, ik heb donderdag met het tweede meegedaan en nu weer. Dat voel ik wel hoor. Maar het ging lekker." Houtwerk WFB toonde bij een van de goede afsluiting van een perio de in de wedstrijd waarin we als team keihard hebben ge werkt", aldus de spits. Toen Van der Have zijn ploeg genoten eenmaal de weg naar het doel had gewezen, ver scheen de tweede spits van Zierikzee in de schijnwerpers. Erwin Nelissen werd gelan ceerd vanaf het middenveld en liet twee Oostkapej.se verdedi gers achter zich. De uitlopende doelman werd op handige wij ze op het verkeerde been gezet en grabbelend achtergelaten. In het laatste stukje van de uit voering, het verzilveren van de kans, verzuimde nelissen even min, 2-0. Coach Jan Meulmeester wist op dat moment dat hij de over winning binnen had. „De ach terhoede van Oostkapelle fla- terde op steekballen, maar je weinige plaagstootjes aan waar de zwakte van de ploeg uit Burgh-Haamstede nog ligt. Uit een corner kon Ouddorper Jaap Moerkerken geheel vrij 1-1 koppend binnen tikken. Het laatste deel voor rust zette DFS nog eens aan. Arco Dek ker trof eerst het houtwerk en een paar minuten voor rust was het Huib Nortier die een van de paal teruggekomen in zet van Brussé simpel kon bin- nentikken. Na'\rust toonde Anco van de Linde aan een goeie spits te zijn door uit een snelle counter de voorsprong te vergroten. René Brussé, de andere aan valler, scoorde tien minuten voor tijd 4-1. Vijf minuten daarna was het Ferry Jansen die met een pegel van afstand de WFB-keeper geen schijn van kans gaf. Mopperen Al met al een goed optreden dus van DFS met achterin een sterk spelende Ferry Jansen. Jansen zorgde voor een goede opbouw en schoof af en toe door naar het middenveld. Maar hij was niet de enige die kon bekoren. Er waren er meer. En dat maakt de keuze voor Kees Joosse er niet ge makkelijker op. Feit is wel dat Herber Gouds waard openlijk toegeeft niet blij te zijn met de rechtsback positie. „Hij zegt dat hij al zo veel mensen heeft voor het cen- trum. Laat hij die dan maar op de back zetten. Ik kan daar echt niet voetballen", mopper de hij tijdens de gang naar de kleedkamer over zijn trainer. Dinsdag vervolgt die trainer zijn speurtocht naar de ideale elf. Wissenkerke heet dan de tegenstander. „Voor mezelf ben ik er al een eind uit. Er is niet zoveel verandex-d. Ik heb achttien of negentien man. Daar kan ik uit kiezen." Als men zo blijft voetballen als za terdag, alles heel blijft en ex- niet te veel kaarten verzameld worden zou dit DFS wel eeixs hoge ogen kunnen gaan gooien in de eerste klas afdeling. kunt het ook omdraaien en stellen dat de diepteballen van ons ei*g gevaai-lijk waren." Achter het derde doelpunt zat het zelfde idee en ondei-sti-eep- te de visie van Meulmeester. Een lange bal van Patrick te Broekert belandde in de voe ten van Nelissen die ook dit keer de moegestreden verdedi gers te slim af was. De doel man wilde zich dit keer echter niet weer voor schut laten zet ten en in plaats van naar de bal te graaien deed hij met succes een aanval op de benen van de behendige aanvaller. Nelissen ging neer en wist zich verze kerd van een strafschpp. De van RBC-gekomen spits nam zelf plaats achter de bal en stuurde van elf meter de keep er de vei-keerde kant op, 3-0. Daarmee was Zierikzee in het aantal gemaakte doelpunten op gelijke hoogte gekomen met Nieuwei-kei-k, waarvan de spe- lers aan de kant ook ineens een BROUWERSHAVEN - In Brouwershaven is het veld nog redelijk bespeelbaar. Dat er ook nog goed op gevoetbald kan worden ondervond de thuisclub zaterdag toen het door Bernisse met 1-4 werd verslagen. Het gemis van Remy Lievense deed zich in deze wedstrijd na drukkelijk gelden. De spelbe- palende middenvelder van Brouwershaven kneusde in de voorgaande oefenwedstrijd enige ribben en hield rust. Na 25 minuten produceerden de bezoekers de eerste treffer. Via Marcel Duinhouwer, die scoorde uit een voorzet van Martin Quist kwam Brouwers haven nog één keer op gelijke hoogte. In de tweede helft vielen bin nen een kwartier drie tegen doelpunten. Vervolgens waren beide partijen als gevolg van de warmte niet meer vooruit te branden. ZIERIKZEE - Atletiekvereni ging Delta Sport houdt zater dag 26 augustus een halve ma rathon in het bos- en duinge bied van Westenschouwen. Om 12.00 uur gaan wedstrijdlopers en trimmers gezamenlijk van start voor hun ruim 21 kilome ter lange tocht. Het over bos- en zandpaden voerende parcours staat in Ne derland bekend als een van de mooiste en ook als een van de zwaarste halve marathons. De inschrijving is in manege Lisi- duna te Burgh-Haamstede, waar ook kleed-douchegele- genheid is. Voor trimmers 'en recreatieve lopers die een halve marathon te lang vinden is er een korte trimloop over zes ki lometer. Start eveneens om 12.00 uur. ZIERIKZEE - Aan het strand van Scharendijke wordt dit weekeinde een beachvolley- baltoernooi gehouden. De eer ste wedstrijden beginnen om 10.30 uur. Het toernooi stond eigenlijk voor half juni op de agenda maar werd toen afge last vanwege overvloedige re genval. Ouwerkerk speelde zes wed strijden van twintig minuten en begon met een duel tegen het vierde van Kloetinge. Door doelpunten van Johnny Hage en Joeri Pankow werd de late re winriaar met 2-0 verslgen. De tweede wedstrijd, tegen Kats, werd pas in de laatste minuut in het voordeel van Ou werkerk beslist. John Roks was de doelpuntenmaker, Da lebout gaf de voorzet, 1-0. Na de twee openingswedstrij den kwam Ouwerkerk in een dipje. Veel kansen, maar geen doelpunten. Het resultaat een 0-0 tegen Kortgene. Ook de daaropvolgende wedstrijd te- Onthutsende uitslagen deden zich niet voor in de openings- ronde, opvallende wel. Willem II versloeg Sparta met maar liefst 6-0 en is voorlopig koplo per. Het leidde mede tot het aanvaardbare totaal van 42 doelpunten. Bij het begin van de vorige editie waren dat er slechts 27. Heerenveen haalde een punt bij de runner-up van vorig sei zoen, Roda JC (2-2). FC Gro ningen gaf in Deventer bij Go Ahead Eagles twee keer een door Bombarda verkregen voorsprong weg en finishte op 2-2. Rode kaart FC Twente had weinig moeite met Volendam en won op de Dijk, onder meer door twee treffers van het jeugdige talent Brug- gink, met 3-1. Kromheer van de thuisclub kreeg in de 71e mi nuut de rode kaart. De Graafschap kwam bij zijn rentree op het hoogste niveau tekort tegen provinciegenoot NEC. Van Kooten en bo won nen met 3-2. De Brabantse der by tussen RKC en NAC eindig de na een leuk duel onbeslist, 2-2. Vooral de ouverture van Feye- noord, en dan die van Koeman in het bijzonder, was met be langstelling tegemoet gezien. Koeman werd zondag de twee de speler die bij Ajax, PSV en Feyenoord speelde. De eerste was Ruud Geels. Koeman be gon weinig gelukkig. Hij speelde matig en miste nog een strafschoo ook. Feyenoord miste tegen Vitesse zelfs twee keer van elf meter. gen Middelburg 2, werd er niet gescoord door Ouwerkerk. Door de 3-0 nederlaag in deze wedstrijd werd de toernooize ge uit handen gegeven. De ach terstand in punten viel in de laatste twee duels niet meer goed te maken. Pankow en Bonne Brouwer zorgden voor de 2-0 winst tegen Ijzendijke en Dalebout, Brouwer en Hage waren succesvol tegen 's-Heer Arendskerke, 3-0. „We zijn op de goede weg", al dus Goud, die zegt de competi tie in te gaan met een 4-4-2 sys teem. „Ik heb leuke dingen gezien. Het probleem is dat we nog te veel kansen nodig heb ben om te scoren." Kort na Koeman herhaalde Larsson het kunststukje. Coach Van Hanegem relati veerde niet alleen daarom de ruime winst. Al na 34 minuten, bij een 1-0 stand voor Feye noord, verloor Vitesse een spe ler. Jochemsen werd met twee gele kaarten van het veld ge stuurd. Ajax had het tegen FC Utrecht de eerste helft moeilijk. Na 45 minuten stond het nog 0-0. Utrecht speelde fel, gedurfd en aanvallend, maar zeker niet te hard. Opvallend was dat de Amsterdammers over het ge hele duel zowaar vijf overtre dingen meer nodig hadden. Wel kreeg de Utrechtse verde diger Vierklau rood na twee keer geel. Na de hervatting, scoorde Ajax, zonder Litma- nen en Marcio Santos, al snel door Davids. Die klap kwam Utrecht niet meer te boven. De strijd was weg en Ajax liep uit naar een alleszins aanvaardba re 4-0. VOETBAL, NOTTINGHAM (ANP) - Het Nederlands voet balelftal van de Nebas (gehan dicaptensport) is in Notting ham Europees kampioen geworden. De finale tegen Rusland ein digde in 0-0, waarna de Neder landers zich met 4-2 beter toon den in het nemen van strafschoppen. In de halve fi nales had Oranje met 3-0 ge wonnen van gastland Enge land, Rusland was daarin met 2-0 te sterk voor Portugal. En geland werd derde. Anco van der Linde legt aan voor een schot. Even later zou hij de vierde treffer maken. (Foto: Ma rijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Middelburger Kees Joosse maakt sinds een drietal weken, het moment dat hij zijn voorbereiding met DFS startte, regelmatig zijn reisje over de Oosterscheldekering richting Burgh- Haamstede. Afgelopen zaterdag eveneens. DFS won thuis haar tweede oefenwedstrijd. WFB werd met een 5-1 nederlaag op zaak huiswaarts ge zonden. stuk stiller werden. Tevreden Meulmeester toonde zich na af loop tevreden met het spel en het ï-esultaat. „De ploeg was vandaag goed bij de les, wat schei'per ook dan in de voort gaande duels. Er werd goed di rect gespeeld. De grootste ver dienste van vandaag was echter het feit dat het ondanks het constant wisselen van spe- lei-s tijdens de wedstrijd toch bleef lopen. Dan heb je in de competitie ook meer mogelijk heden die je kunt benutten. Als de spelei's nu maar kunnen accepteren dat er per wedstrijd maar elf in het veld kunnen staan, zijn we op de goede weg." Coach Stoffel Schipper van Oostkapelle was gekomen om de nul te houden, maar slaagde daar dus niet in. Hij keek al vast vooi'uit naar de bekei'con- frontatie met SKNWK. „Ei genlijk ben ik helemaal niet blij met die 14-3 winst. SKNWK zal nu extra gemoti- veei-d in het veld komen. Tei*- wijl mijn spelers zullen den ken, dat het na zo'n zege dit keer ook wel een makkie zal worden. Ze zeggen wel dat dat niet zo is, maar ik heb zelf ge voetbald, ik weet wel beter." Nederlaag tegen NSW BRUINISSE - Het vanwege de droogte van ei gen veld verbannen Bruse Boys moest het be zoek aan NSW bekopen met een 2-1 nederlaag. De thuisploeg, een combinatie van eerste en tweede elftalspelers profiteerde optimaal van het feit dat Bruse Boys nog volop zoekende is naar een degelijke formatie die zich in de twee de klasse wil handhaven. Coach Theo Moerland slaagt daar vooralsnog niet in. Het ni veau dat vorig jaar een kam pioenschap opleverde wordt bij lange na niet gehaald en de coach acht het zelfs nodig dat er nog beter wordt gevoetbald. „Op een kwartiertje voor rust na, was het spel weer weinig samenhangend. Na zoveel we ken voorbereiding had ik wel wat anders verwacht. Er is in principe toch weinig veran derd in vergelijking met vorig jaar. Er staan dezelfde namen, al staan die soms vanwege wat experimenten op ander posi ties. Maar we missen rust in de gelederen." Aanval Halverwege de eerste helft kwam NSW op een 1-0 voor sprong. Na balverlies op het middenveld was het centrum van Bruse Boys ontregeld. Bo vendien werd er versaagd rug dekking te geven aan de opko mende mensen met als resultaat een geslaagde aanval via het centrum. Na een half uur spelen viel de gelijkmaker. Martin Verspoor, dit maal als linkshalf gepos teerd, schoot een voorzet van Johan Bernard binnen, 1-1. Na rust kreeg-Bruse Boys nog een aantal redelijke kansen, maar onder andere Eric Bleiji miste de kans op een tweede Bruse treffer. Tien minuten voor het einde viel dat doel punt dus, geheel naar de regels van het spel, aan de andere kant. DEN HAAG (ANP) - De eredivisie is dit week einde van start gegaan zonder dat één van de 'grote drie' ook maar een punt liet liggen. Ajax en Feyenoord haalden uit tegen respectievelijk FC Utrecht (4-0) en Vitesse (5-2), PSV overleefde vrijdag al de slag bij nieuweling Fortuna (3-1).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 8