Perry Bothof gelukkige maar sterke winnaar van Zierikzee's omnium 'Hard van start, dan zien ze me toch een keer van voren' Omnium was misschien te lang maar zeker niet te saai Uitslagen Omnium Hartelijk dank! Zierikzee krijgt haar beloofde spektakel Publiek gereserveerd nieuwsgierig Stichting Wielersport Zierikzee bedankt alle sponsors, premie schenkers en alle medewerkers en instanties voor hun bijdrage aan het omnium 1995 Arnold Duiidiouwer strijdt mee in de marge MAANDAG 21 AUGUSTUS 1995 NR 25826 7 De winnaars van de dertiende Zierikzeese Wielerronde bijeen op het podium. Perry Bothof en gangmaker Br oere worden geflankeerd door Tommy Post (links) en Louis de Koning (rechts). ZIERIKZEE - Zierikzee kreeg vrijdag het door het wielercomité beloofde spektakel op het Ha venplein. De dertiende wielerronde, was gelijk tijdig het eerste omnium. Via afvalraces, pun- tenkoersen en derny-wedstrijden werd toegewerkt naar een grootse finale waarin de renners opnieuw achter de 'brommertjes' kro pen. In die slotkoers, na die loodzware avond, bleek Perry Bothof uit Zwijndrecht achter gangmaker Broere nog over de beste benen te beschikken. De zege kwam daarbij terecht bij de man in vorm. Afgelopen dinsdag won Bothof nog in Go- rinchem, donderdag was hij in het criterium van Pernisse de snelste. Verder vermeldt zijn erelijst dit jaar nog acht twee de- en acht derde plaatsen. Meestal in criteriums maar er zat hier en daar ook een omni um tussen zoals vorige week in 's Gravensdeel toen hij als tweede eindigde. En toch kwam de overwinning toevalligerwijs bij Bothof te recht. Volgens de regels zou hij niet in de finale kunnen star ten. De organisatie had halver wege de avond echter besloten om niet acht maar tien renners in de finale te laten starten. Bothof en de Tilburger Nor man van Hest, negende en tien de na drie onderdelen, werden daardoor toegevoegd aan het rijtje dat verder de namen van Tommy Post (Nederlands kam pioen koppelkoers), WK-gan- ger Louis de Koning, Antoine Goense, Nico van Klundert, ex-prof Wilco Zuiderwijk, Pe ter Mol, Paul Coehorst en Jack van de Klundert omvatte. De beide puntenkoersen, ieder met zestien renners, openden de avond in Zierikzee. Tommy Post en Nico van Klundert ble ken hier ieder afzonderlijk het meest bedreven in. Zij haalden zo twaalf punten voor het alge meen klassement. Post zege vierde ook achter de derny, waar met acht renners tegelijk werd gestart. Antoine Goense, Louis de Koning en Wilco Zui derwijk waren hier de drie an- dere winnaars. De beide afval races, weer met zestien tegelijk in de baan, werden een prooi voor opnieuw Louis de Koning en weer Tommy Post, die daarbij meteen favoriet waren voor de eindzege. In het begin van de finale kwam de naam Bothof nog niet voor onder de koplopers. Tom my Post, Nico van Klundert en Paul Coehorst wisselden el kaar af als leider van de koers. Coehorst kreeg pas vijf ronden voor het eind gezelschap van de van de negende plaats geko men Bothof. Bij de volgende doorkomst was Bothof weg. Een ontsnapping die hij tot het einde van de race in stand wist te houden. Het enige dat hij nog moest pareren was een aanval van ploeggenoot Tom my Post, die in de laatste ron de nog tot in zijn wiel wist te komen. ,,De derny zat er nog tussen en ik zat er ook nog tus sen. Dan moet hij toch twee lengtes goedmaken. Gelukkig hield mijn voorganger op de derny ook in de laatste bocht het gaatje dicht "."aldus de win- Voor Tommy Post uit Breda waren de druiven zuur. Hij had na de eerste drie onderdelen de meeste punten verzameld. Be ter nog, hij had ze alle drie ge wonnen en was alleen al op ba sis daarvan de favoriet voor de eindzege. Dat zijn aanval op Bothof te laat kwam, daarvan wilde hij niet weten. „We zou den eerst twintig minuten rij den, daarna vijftien en toen weer tien of zo. Ik wist dus niet hoe lang we nog te koersen hadden en als je dan ineens hoort dat er nog vijf ronden te gaan zijn en in zesde positie zit, weet je dat het eigenlijk al te laat is." Mooiste moment Voorafgaand aan de finale had de 29-jarige Post zich nog rijk gerekend. ,,Ik ben al 22 jaar in het bezit van een wielerlicen- tie. Ik heb al heel veel op de baan gereden en in de winter rijd ik zesdaagsen. Het ver schil met de baan is alleen dat je daar nooit aan hoeft te zet ten, omdat de bochten soepel lopen. Dit is anders, maar ik ben klein en kom makkelijker door de bocht." Louis de Ko ning zag hij als zijn voornaam ste concurrent, maar het was dus uiteindelijk ploeggenoot Bothof die met de eer ging strijken. Post had even daarvoor in de tweede afvalrace, samen met Wilco Zuiderwijk nog wel voor het mooiste sportmoment van de avond gezorgd. Het tweetal had alle concurrenten al de baan uit gereden toen ze aan de laatste ronde moesten begin nen. Het zou een sprint worden om twaalf of tien punten, van twee rijders die overigens op dat moment al zeker waren van een finaleplaats. Post, toen vooraan in de koers, wil de niet als voorste rijder de sprint aangaan en zette een ronde voor de finish een sur- place in. Zuiderwijk had hetzelfde idee en zette net als Post zijn fiets stil voor de jurywagen. Daar begon het spel van loeren en balanceren. Het wielrennen in slow-motion bleek uiteinde lijk door Post het beste te wor den beheerst, want Zuiderwijk zette uiteindelijk toch aan. Na deze mentale overwinning zegevierde Post een ronde ver der ook in sportief opzicht door vanuit tweede positie langs en over Zuiderwijk heen te gaan. Wilco Zuiderwijk en Tommy Post zorgen voor spanning tij dens hun sur-place. Het publiek keek ademloos toe. ZIERIKZEE - De vrees van het wielercomité dat de terrasjes op het Havenplein te klein zouden zijn om de grote schare toeschouwers te kunnen herbergen bleek ongegrond. Het publiek kwam minder massaal op het be loofde én geboden spektakel af, dan de orga nisatie had gehoopt en verwacht. Was het de onbekendheid met het fenomeen omnium of kwam-het door de voor gaande edities van de wieler ronde dat er rond zeven uur nog maar weinig belangstel lenden langs de hekken had den verschanst. In het verleden waren wie lerrondes immers maar wat saai voor mensen zonder een echt wielerhart. Er ging in het begin een groepje ren ners weg en die bleven heel de koers op een minuut voor sprong rijden. Dat was dat. De vraag of een omnium meer te bieden zou hebben lokte echter niet al te veel nieuwsgierigen naar het cen trum van Zierikzee. Zo'n puntenkoers, dat had natuurlijk wel wat. Alleen jammer dat degene die uit eindelijk als eerste over de finish ging, niet automatisch ook de ritwinnaar hoefde te zijn. Dat maakte het wel wat verwarrend en daardoor niet echt spannend. En had de or ganisatie niet in het midden van het parcours een groot bord kunnen zetten, met daarop voor iedereen zicht baar de behaalde punten van de deelnemers, vroeg een en keling zich af. Opgeschrikt Tegen kwart voor acht werd het Havenplein en omgeving opgeschrikt door motorla waai, afkomstig van op het oog iele brommertjes. 'En daar moeten de renners dan achter rijden', hoorde je de mensen denken. De aanvan kelijke scepsis maakte snel plaats voor bewondering en spanning om de gezichten. Dit ging hard, dit was inder daad spektakel. Net als de. afvalrace overigens, dan moest je als renner toch wel door blijven rijden. Terwijl rondemiss Inge van Leeuwen keer op keer natte bezwete winnaars stond te zoenen en oud-coureur Wim van Est zijn laatste kruit nog steeds niet verschoten had, ging op1 het Havenplein de verlichting aan. Een sfeervol decor voor een wielerwed strijd openbaarde zich. Al dachten sommige renners er anders over. In het donker, zo stelden zij, kon je de bocht niet goed inschatten en dat had wel degelijk zo zijn in vloed op het wedstrijdver loop. Sommige vonden ook dat ze te lang moesten wach ten tussen de verschillende onderdelen. 'Konden die dikke-banden-wedstrijden er niet tussenuit', opperde één van hen. Dan zou het al lemaal wat vlotter gaan. En waar waren de strobalen in de bochten? Hoogtepunt Het publiek maalde er niet om en keek geboeid naar een sur-place tussen Tommy Post en Wilco Zuiderwijk die elkaar de zege in de afval- koers aan het betwisten wa ren. Dit was sport van de bo venste plank. Hei moment van de avond eigenlijk. Een groot deel van het pu bliek had het na dit hoogte punt ook wel gehad. De fina le, nog één keer het spektakel achter de dernies, werd niet meer afgewacht. Duurde de avond te lang? Was het inmiddels, de klok wees kwart voor elf aan, te laat? Voor de meeste mensen zal het in ieder geval niet te saai zijn geweest. Tekst: Peter van den Belt - Foto's: Marijke Foikertsma Puntenkoers Tussen haakjes het behaalde aantal punten. Eerste rit: 1. Tommy Post (12), 2. Antoine Goense (10), 3. Norman van Hest (8), 4. Peter Mol (7), 5. Jack van de Klun dert (5), 6. Erik Bos (5), 7. Paul Coehorst (4), 8. Lux de Moor (3), 9. Wilfried Geijs (2), 10. Michel Rommers (1). Tweede rit: 1. Nico van Klundert (12), 2. Perry Bothof (10), 3. Vital Timmermans (8), 4. Twan van Hest (7), 5. Louis de Koning (6), 6, Charles Overgaag (5), 7. Henk van Hees (4), 8. Michael Hayman (3), 9. Francois Franse (2), 10. Hans Sui- kerbuijk(l) Derny-koers Eerste rit: 1. Antoine Goense (10), 2. Erik Bos (8), 3. Johan van Schaik (6), 4. Paul Coehorst (5), 5. René de Vink (4), 6. Arnold Duinhouwer (3). 7. Philippe de Block (2). Tweede rit: 1. Louis de Koning (10), 2. Perry Bothof (8), 3. Nico van Klundert (6), 4. Charles Overgaag (5), 5. Henk van Hees (4), 6. Francois Franse (3), 7. Jeroen Kooy (2). 8. Rudy Haentjes (1) Derde rit: 1. Tommy Post (10), 2. Peter Mol (8), 3. Norman van Hest (6), 4. Wilfried Geys (5), 5. Jack van de Klundert (4), 6. Davy Dubbeldam (3), 7. Lux de Moor (2), 8. Michel Rommerts (1). Vierde rit: 1. Wilco Zuijderwijk (10), 2. Rob Sienders (8), 3. Twan van Hest (6), 4. Dennis Mesu (5), 5. Hans Suijkerbuijk (4), 6. Vital Timmermans (3), 7. Michael Hayman (2), 8. Mar tin Smet (1). Afvalkoers Eerste rit: 1. Louis de Koning (12), 2. Paul Coehorst (10), 3. Rene de Vink (8), 4. Nico van Klundert (7), 5. Antoine Goen se (6), 6. Johan van Schayk (5), 7. Francois Franse (4), 8. Erik Bos (3), 9. Charles Overgaag (2), 10. Jeroen Kooy (1). Tweede rit: 1. Tommy Post (12), 2. Wilco Zuijderwijk (10), 3. Wilfried Geys (8), 4. Jack van de Klundert (7), 5. Norman van Hest (6), 6. Vital Timmermans (5), 7. Peter Mol (4), 8. Lux de Moor (3), 9. Rob Sienders (2), 10. Twan van Hest (1). Einduitslag 1. Perry Bothof, Zwijndrecht 2. Tommy Post, Breda 3. Louis de Koning, Zwartewaal 4. Nico van Klundert, Woensdrecht 5. Jack van de Klundert, Hoogerheide 6. Wilco Zuijderwijk, Naaldwijk 7. Paul Coehorst, Tilburg 8. Antoine Goense, Lewedorp 9. Peter Mol, Kapelle 10. Norman van Hest, Tilburg Advertentie STICHTING WIELERSPORT ZIERIKZEE J ZIERIKZEE - Na het wegvallen van Erwin van Loo, die vanwege bronchitis niet kon starten in Zierikzee, had Schouwen-Duiveland nog maar één troef in het omnium. Arnold Duinliouwer uit Brouwershaven kon vrijdag op de steun van veel supporters rekenen. Veel punten haalde de jonge renner daar echter niet mee. Voorafgaand aan de wedstrijd was Duinhouwer nog wel opti mistisch gestemd. Niet dat hij een finaleplaats zou halen, daar was de concurrentie te sterk voor, maar hier en daar wat punten in een koers, dat moest toch wel kunnen. Een overbuurman had een scooter en daar had hij van de week toch een paar uur achter gere den. Gewoon om te kijken hoe dat nou zou zijn als hij straks voor het eerst in zijn leven ach ter een derny plaats zou ne men. En vorige week, tijdens een criterium in België, kon hij nog met de besten mee, dus met zijn vorm zat het ook wel goed. Na de eerste puntenkoers moest Duinhouwer zijn ver wachtingen enigszins bijstel len. ,,Het aanzetten in de boch ten is vreselijk. Dat voel je in je kuiten. Het leek wel of mijn benen afbraken. Op het rechte eind zit je al maximaal te fiet sen en dan moet je na de boch ten weer op snelheid komen. Dat is vreselijk. Je mond slaat droog en je hebt amper tijd om te drinken." Duinhouwer zat wel enkele ke ren dicht bij de eerste vijf plaatsen die goed waren voor punten in het tussenklasjse- ment maar het lukte hem niet om ook daadwerkelijk een puntje te pakken. Hij kondig de revanche aan in het volgen de onderdeel, de wedstrijd ach ter de dernies. Resultaat pun tenkoers: 0 punten. Superstart Duinhouwer kende in de der- ny-koers een superstart. De eerste drie ronden reed hij riant aan de leiding, maar in eens was hij teruggezakt naar de vijfde plaats. ,,Ik zei hop, hop, hop en die gangmaker gaf wel gas. Ik dacht 'laat ik maar hard van start gaan, dan zien de mensen me toch nog één keer aan het front'. Ik zat in de bocht wel een paar keer naast de derny. Misschien had ik zachter door de bocht moeten gaan en meer het spat bord moeten houden. Na die paar ronden voorop was ik in eens helemaal op en dan kun je alleen maar hopen dat er zo min mogelijk renners over je heen komen, maar voor wie stuk komt te zitten duurt zo'n dernykoers heel erg lang." Uiteindelijk werd Duinhou wer zesde. Resultaat derny koers: 3 punten. Afvalkoers De afvalkoers begon voor Duinhouwer met een fikse te genslag. Wim van Est had de rennérs net weggeschoten, toen Duinhouwer uit zijn voet beugels was geraakt. „Een ren ner van Erotic stcnd stil, waar door ik in mijn remmen moest knijpen. Toen schoot mijn schoen los. In plaats dat er even werd gewacht, reden ze vol door. Ik moest toen ook vol rijden om weer terug te ko men. Dat koste enorm veel kracht. Dat moest ik na een paar ronden bekopen. Ik weet zeker dat er meer in had geze ten als ik niet in die eerste ron de zo veel had moeten geven." Resultaat afvalkoers: 0 pun ten. Arnold Duinhouwer achter de derny van Jan Berkman. ,,Ik zei hop, hop, hop en die gangmaker gaf wel gas.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7