GOED KOOP 'Dit is van het begin af aan een gezellige straat geweest9 Bruidegom schaakmat gezet Vestiging zeilschool ie haven Den Osse Brievee naar Cyprus, Colombia en Karadzic Botsing vanuit parkeervak Buikspullen ontvreemd Surfers uit zee gered Te snel Speedboot gestolen KRENTENBOLLEN Gedeputeerde Van Zwieten in Zierikzee Straatfeest in Zierikzeese Krabstraat Forse schade hij aanrijding in Oosterland 1 MAANDAG 21 AUGUSTUS 1995 NR 25826 3 Verwachting t/m vrijdag 25 augustus 'Toevoeging recreatief produkt BROUWERSHAVEN - Het ziet er naar uit dat in jachthaven Den Osse nabij Brouwershaven een zeilschool wordt gevestigd. Den Boer Servi ce heeft aan de gemeente medewerking ge vraagd voor dit initiatief en die blijkt daar niet onwelwillend tegenover te staan. Hoewel in de gemeente Brou wershaven twee jachthavens zijn is er geen zeilschool. Het college van burgemeester en wethouders ziet het initiatief daarom als een 'toevoeging aan het recreatieve produkt van Brouwershaven en een passende aanvulling op de voorzieningen in het zomer- dorp Den Osse. Tijdens de raadsvergadering die maan dag 28 augustus wordt gehou den in het Brouwse stadhuis stelt het college daarom aan de raad voor een artikel-21 proce dure op te starten om de vesti ging van de zeilschool moge lijk te maken. Dat is nodig omdat Den Boer Service, in samenhang met de zeilschool in de haven, aan de Blankersweg 4a een clubge bouw wil bouwen. Daarin wordt een leslokaal gemaakt, dat tevens is te gebruiken als recreatiezaal plus slaapgele genheid en sanitaire voorzie ningen. Den Boer wil verder een deel van zijn naastgelegen winkel bestemmen als kanti ne. Het betreffende gebied heeft momenteel nog een land bouwkundige bestemming. Via een artikel-21 procedure kan die worden gewijzigd in een bestemming die is toege sneden op bedrijfsmatig ge bruik. Uiteraard is het de Brouwse gemeenteraad die volgende week maandag beslist over het al dan niet opstarten van zo'n procedure. De gemeenteraads vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staat ook een subsidieverzoek van de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport en verzoeken van vier Brouwse basisscholen voor leermiddelen of aanpass ingen van het schoolgebouw. Schrijf avonden Amnesty ZIERIKZEE - Na een korte rustpauze begint de afdeling Schouwen-Duiveland van Amnesty In ternational weer met schrijfavonden. De eerste schrijfavond staat gepland voor 22 augustus. Deze maand worden brieven gestuurd naar Cyprus, Colom bia en voormalig Yoegoslavië. In een brief wil de mensenrech tenorganisatie er bij premier Karadzic op aandringen om met de strijd te stoppen. In Zierikzee wordt de schrijfa vond gehouden van 18.30 tot 20.30 uur in het gebouw van DAS/REC aan het Jannewek- ken. In Scharendijke kan men - eveneens tussen 18.30 en 20.30 uur - terecht in de zaal van de gereformeerde kerk. In Noord- gouwe wordt een schrijf och tend gehouden ten huize van de familie Murphy aan de Dr. Wortmanstraat. Men kan er te recht van 10.00 -11.30 uur. De volgende schrijfavond is op maandag 28 augustus. In Haamstede wordt geschreven in de zaal van de gereformeer de kerk en wel van 18.30 tot 20.30 uur. Op dezelfde tijden kan men in Brouwershaven te recht in de zaal van de gerefor meerde kerk. In Ouwerkerk wordt ook een schrijfavond ge houden. Contactpersoon daar is J. van Damme (01110-14217) In Oosterland worden de brie ven rondgebracht door me vrouw De Valk-Ista (01114- 2626), in Bruinisse heeft mevrouw De Keyser-Slager die taak op zich genomen (01113-2436) en in Nieuwerkerk brengt J. Leydekkers (0114- 3086) de brieven rond. BURGH-HAAMSTEDE - Op de Leliëndaleweg in Burgh botsten twee personenauto's op elkaar. Het ongeluk gebeurde toen een 35-jarige Duitse vrouw met een auto vanuit een parkeervak de weg opreed. Daarbij zag ze een voorbij rijdende auto over het hoofd die werd bestuurd door een 52-jarige man uit Haamste de. Bij de botsing die volgde werden beide voertuigen be schadigd. RENESSE - Een dertigjarige inwoner van het duitse Wup- pertal deed bij de politie aan gifte van diefstal van duikma teriaal. Uit een aan de Ramp weg in Re- nesse geparkeerd staand busje werd een zestal complete dui- kuitrustingen gestolen. De totale waarde van de ont vreemde goederen bedraagt 56.156,-. een forse schadepost voor de Duitsers. De duikspul- len waren niet verzekerd tegen diefstal en de benadeelden hadden ook geen reisverzeke ring afgesloten. RENESSE - De strandred- dingsbrigade heeft gistermid dag, zondagmiddag, twee Bel gische surfers opgepikt uit zee. De twee 35-jarige surfers wa ren hun tocht begonnen aan de Brouwersdam en waren van plan naar de stormvloedkering te varen. Drie kilometer uit de kust, ter hoogte van het Ver klikkerpad in Renesse, brak de mastvoet van de surfplank af. Vervolgens probeerden de twee zwemmend de kust te be reiken. Dat werd opgemerkt door de strandreddingbrigade, die onmiddellijk een boot uit zette en de denkelingen oppik te. ZIERIKZEE - Tijdens een snel heidscontrole zondagmiddag betrapte de politie 157 automo bilisten op te snel rijden. Van 14.00 - 16.00 uur werd ge controleerd op de Weg naar De Val. Duizendvijfenzeventig voertuigen werden gecontro leerd. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 149 kilometer per uur. Ter plaatse geldt een snel heidslimiet van 80 kilometer per uur. OUWERKERK - Een 58-jarige inwoner van Rijswijk deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn speedboot. De speedboot lag in het Mast gat ter hoogte van Ouwerkerk. Het betreft een witte polyester Beekman Ultra-speedboot, voorzien van een 50 pk. Yama ha buitenboordmotor. De speedboot is volgens de eige naar 28.000,- waard. Advertentie Aanbieding geldig van ma. 21 t/m wo. 23 augustus 1995. A&P Services B.V. tel. 02154-83333. r A \9êi J ELKE DAG GOED NIEUWS WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 30% Min.temp. 16 graden Mid.temp. 26 graden Windkracht variabel 3 Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 23 graden Windkracht west 4 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 22 graden WindKracht z.west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 22 aug. Zon op 06.35, onder 20.49 Maan op 02.47, onder 18.29 Nieuwe Maan: 26 aug. (06.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Later in de week komt de lang verwachte weersverandering. Een depressie ligt dan in de buurt van Ierland en veroorzaakt bij ons een westenwind. Hiermee wordt be wolking aangevoerd en af en toe valt er regen. Uiteraard verlaat ook de temperatuur haar zomerse niveau. Vanaf donderdag schommelt ze tus sen de 20 en 24 graden. Voor het zo ver is, beleven we morgen nog een zonnige dag. De temperatuur loopt uiteen van 23 graden in het noorden tot 29 in het zuiden. Tegen de avond is het mogelijk dat een enkele on weersbui vanuit Belgie het zuidoos ten van Nederland bereikt. De wind komt uit het oost tot noordoosten en is meest matig van kracht, kracht 3. Woensdag zijn er ook nog flinke zon nige perioden, maar de buien vallen dan waarschijnlijk in het hele land. Dit gebeurt vooral in de avond en nacht. AMELAND - De 59-jarige J. Bosma uit Haulerwijk is zon- dagmidaag in de Noordzee ver dronken. De man zwom buiten het bewaakte zwemgedeelte ter hoogte van Nes en raakte in moeilijkheden. ZIERIKZEE - De Zeeuwse ge deputeerde J. G. van Zwieten (VVD) bezoekt vandaag Zierik zee. Het betreft een werkbezoek waarbij van Zwieten met bur gemeester Asselbergs en de drie Zierikzeese wethouders praat over de plannen op het gebied van Ruimtelijke Orde ning en recreatie. Daarbij komt de ontwikkeling van het gebied poortambacht-Zuid aan de orde, de bestemmingsplan nen buitengebied en Eerste Weegje, camping Van der Wek ken en het bedrijventerrein aan de Boerenweg. Op het ge bied van de recreatie wordt ge praat over de museumhaven, de rol van Zierikzee in het pro ject Zeeland-Maritiem, kampe ren bij de boer, hoevetoerisme en fietspaden. ZlERIKZEESCHEil NIEUWSBODE» Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant ^donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2°/o B.T.W. Een van de onderdelen van het straatfeest was een play-backshow (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Van alles was er, een barbecue, een play-backshow en zelfs een heuse mode show. Vrijdagavond werd in de Krabstraat in de Zierikzeese wijk Poortambacht een buurtfeest gehouden en iedereen droeg zijn steentje bij een de feestvreugde. „Het is van het begin af aan - ik woon hier al achttien jaar - een gezellige straat geweest", vertelt Gerrie Kok, één van de feestvierders uit de Krabstraat. Zaterdagavond werd in de Oesterstraat - één straat verder - een straatfeest gehouden. Een buurtvereniging, daar zien ze niet zoveel in, de bewo ners van de Krabstraat. „Dat is helemaal niet nodig. Nee hoor, het moet allemaal geen verplichting worden", stelt Gerrie Kok. Drie jaar geleden werd voor hét eerst een straat feest gehouden in de Krab straat. „Er is heel veel saamho righeid hier in de straat. Het is niet zo dat we steeds bij elkaar in huis zitten hoor, maar we le ven wel met elkaar mee. Of er nu iets leuks gebeurt of iets droevigs". Iets gezelligs Onderling was de kreet 'we moeten eens met z'n allen iets gezelligs doen' al vaak geval len in de Krabstraat. Van het een kwam het ander en het was uiteindelijk straatbewoner Flip de Leeuw die de knoop doorhakte en een straatfeest aankondigde. Samen met me de-straatbewoner Frans van Aken zette hij een barbe cuelied op de wijze van een René Froger-kraker in elkaar en samen met de andere straat bewoners werd een compleet feestprogramma in elkaar ge zet. Dat feestprogramma begon met een straat-barbecue. Ver der werden gedichten ten geho re gebracht, was er muziek en werd zelfs een complete mode show opgevoerd door kinderen uit de straat. „Kinderen zor gen vaak voor de contacten tussen mensen uit een straat", aldus Gerrie Kok. „Voor hen is deze straat ook heel geschikt om te spelen. De straat loopt dood, dus doorgaand verkeer is er niet en je zit ook nog eens aan de rand van de wijk, vlak bij het groen". De kinderen hebben volgens Gerrie Kok vol verlangen uit gezien naar het straatfeest. „Och ja, die zijn er al ik weet niet hoe lang mee bezig". Een andere straatbewoonster vult aan: „Een van de kinderen heeft speciaal voor het feest ge spaard voor een lichtorgel". De kinderen hadden speciaal voor het feest één van de car ports omgetoverd tot een mini- disco, compleet met lichtorgel, disco-bol en rookmachine. De volwassen straatbewoners zaten in groepjes bij elkaar en' alles wat er maar aan buiten- meubilair voorhanden was werd naar buiten gesleept. „De voorpret die je hebt als je de straat aan het versieren bent is eigenlijk al het halve feest", aldus Gerrie Kok. „De eerste keer dat je zo'n feest geeft is het best moeilijk om dat je niet precies weet wat er bij komt kijken. Maar dat we ten we ondertussen wel en nu is het eigenlijke organiseren niet zo veel werk. Het versie ren van de straat doe je in een avondje". Modeshow Tijdens het straatfeest werden meteen alweer plannen ge maakt voor het volgende feest. Een aantal kinderen verzorg de, compleet met muziek, mi crofoon en duidelijk geoefende pasjes, een complete mode show waarbij de kleding van het Modehuis Krab getoond werd. Met veel applaus, snaak se opmerkingen en oh's en ah's werden de kinderen beloond voor hun inspanningen. „Dat doen wij volgend jaar", aldus één van de vrouwelijke straat bewoners. „Maar dan moeten er eerst wel een paar kilootjes af". De belofte werd onmiddel lijk op video vastgelegd. Een buurtfeest is volgens Ger rie Kok in de eerste plaats be doeld als een gezellig samen zijn, maar zo'n feest bevordert ook de onderlinge saamhorig heid. „Maar je moet het niet te moeilijk willen maken met een buurtvereniging. Zo gaat het toch ook prima. Natuurlijk moet je wel bij de gemeente een vergunning vragen voor het afsluiten van de straat en dat hebben we ook gewoon net jes gedaan". OOSTERLAND - Twee auto's raakteri vrijdag bij een aanrij ding zo zwaar beschadigd dat zij moesten worden wegge sleept. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde op de kruising N59-Molenweg in Oosterland. Een 25-jarige in woner van Oosterland reed met zijn auto over de Molen weg en wilde de N59 oprijden in de richting van Nieuwer kerk. Hij verzuimde daarbij echter voorrang te verlenen aan de over de N59 uit de richting van Bruinisse komende auto be stuurd door een 30-jarige in woonster van Dordrecht. De Oosterlander verklaarde de auto niet gezien te hebben om dat en afslaande bus hem het zicht belemmerde. Bij de bot sing die volgde raakten beide auto zwaar beschadigd. Vrijdagochtend werd bruidegom en schaker André van den berg onder de Beuze in Zierikzee schaakmat gezet door zijn bruid Sabi- na Schoemaker. André is lid van de schaakvereniging Zierikzee. Dit vond zijn ceremoniemeester een mooie aanleiding om hem op zijn bruiloftsdag door zijn bruid te laten schakenHet totaal verraste bruidspaar werd door leden van de schaakvereniging ont voerd naar de Beuze. Daar waren van te voren de manshoge openlucht stukken klaar en in scène gezet. De bruid moest daar de plaats innemen van de zwarte dame. Voor de bruidegom restte alleen nog de plaats van de witte koning, waardoor hij schaakmat werd ge zet. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3