yVr Scape Jump High Diving dé attractie achtste Havendag Inbrekers in de kraag gevat Gewonden bij aanrijding op de Weg naar De Val UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE INHOUD ZEEDIJK ELECTRONICA Demonstratie KNRM en reddingsbrigade 3 5 7 9 Bekerprogramma gaat door, afdelingsvoetbal afgelast dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 21 AUGUSTUS 1995 152e JAARGANG NR 25626 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Nieuwe Bogerdstraat 1 4301 CV Zierikzee, 01110-16803 Satelliet Service-Zeeland 24 uur-service Storingsnummer 01110-16138 Het adres voor: 27 MC, Scanners, Auto HiFi, Hobby electronica, Satellietschotels De vaartocht over de Oosterschelde is vast onderdeel én één van de hoogte-punten van de Havendag (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Scape Jump High Diving en een demonstratie van de Ko ninklijke Nederlandse Reddings Maatschappij (KNRM) samen met de reddingsbrigade Zierikzee/Duiveland. Dat zijn de belangrijkste twee nieuwe onderdelen van de achtste editie van de Havendag in Zierikzee. Eén van de hoogtepunten is verder de vaartocht met mosselkotters en an dere schepen over de Oosterschelde. De Havendag wordt gehouden op vrijdag 25 en zaterdag 26 augustus en speelt zich af op de Nieuwe Haven. De organisatie is in handen van Zierikzee Aktief en Visserijvereniging Helpt Elkander. In vroeger tijden was er jaar lijks de traditionele Mosseldag in Zierikzee. Deze traditie ver dween op gegeven moment ge ruisloos van het toneel en werd in 1988 nieuw leven ingeblazen in de vorm van de Havendag. Een evenement dat bewust in het naseizoen gepland is en be wust beperkt blijft tot de Nieu we Haven. Het is een Haven dag en die dient zich aan de haven en niet in de binnenstad af te spelen is de achterliggen de gedachte. Om alvast in de stemming te komen voor de Havendag lig gen vrijdagavond 25 augustus de schepen versierd en verlicht klaar langs de Nieuwe Haven. „We hebben ook aan de bewo ners van de Nieuwe Haven ge vraagd om hun huizen te ver sieren en we hopen dat veel mensen dat ook zullen doen", aldus Ria Geluk van Zierikzee aktief. Zij benadrukt dat de wortels van de Havendag lig gen in het maritieme. ,,Er ko men ook altijd heel veel water sporters op af. Die vinden het gewoon hartstikke gezellig om tijdens de Havendag in de ha ven van Zierikzee te liggen. Wat dat betreft is het ook een soort reünie". Vrijdagavond zorgt draaiorgel Alanti voor de muzikale om lijsting en staat ook een optre den gepland van de band Rub ber Soul. Zaterdagmiddag om 13.15 uur gaat de eigenlijke Havendag van start. De mos selprinses verricht met assis tentie van loco-burgemeester L. J. van Gastel de officiële opening van hét evenement. Vervolgens kunnen belang stellenden zich vanaf 13.30 uur inschepen op 'een mosselkot- ter, een schip van Rijkswaters taat of een van de andere sche pen die meedoet aan de vaartocht over de Oosterschel de. De vaartocht gaat om 14.00 uur van start. Zoals gebruikelijk wordt tijdens de tocht Neptu- nus opgehaald. Onderweg ver zorgt de KNRM samen met de reddingsbrigade Zierikzee/Duiveland een red dingsdemonstratie op de Oos terschelde. De KNRM komt naar Zierikzee met de red dingsboten Prinses Beatrix en de kleine snelle Harder. Beide schepen keren samen met de rest van de Havendag-vloot te rug naar de haven van Zierik zee en kunnen daar door het publiek bezocht worden. Voor diegenen die liever op de wal blijven begint om 14.00 uur het Scape Jump High Di ving. Bij dat Scape Jump High Diving wordt vanaf een plat form gesprongen. De spingers landen op een luchtkussen met een dikte van zo'n twee-en-een- halve meter. Vanaf een hoogte van twintig meter geven ge trainde springers een demon stratie. Het publiek mag ook springen, maar het platform zakt dan naar een - nog altijd respectabele - hoogte van zes meter. Platform en luchtkus sen blijven tot 22.00 uur in Zierikzee. Boegsprietlopen Tussen 16.00 en 18.00 uur kan de bezoeker van de Havendag voor een luttel bedrag mosse len eten aan de Nieuwe Haven. Om 16.00 uur geeft de red dingsbrigade Zierikzee/Duive land een demonstratie. Een uurtje later - om 17.00 uur - is het tijd voor het boegsprietlo pen voor het publiek. Om 19.00 uur treden de, voor de gelegen heid gekostumeerde, teams van Visserijvereniging Helpt Elkander en de vrijwillige brandweer Zierikzee tegen el kaar in het strijdperk. Om 19.45 uur reikt de mosselprin ses de prijzen uit. Overdag zorgt draaiorgel Alanti voor muziek, samen' met het looporkest Lazy River Jazzband, 's Avonds treden op twee lokaties langs de Nieuwe Haven bands vanaf 20.30 uur bands op. In de omgeving van 't Luitje staat het podium waar de Walcherse band DEZZ speelt. Ter hoogte van de pas santensteiger zorgt Jazzebel van de (jazzy) muziek. Verder staan over de complete lengte van de Nieuwe Haven kraampjes opgesteld van ver enigingen en instellingen. De bezoekers van de havendag kunnen zien hoe palingroken in zijn werk gaat en de kinde ren kunnen zich door de men sen van de Amateur Comedie Zierikzee (ACZ) laten schmin ken. Voor de kinderen is er ook de Crazy Piggy. Tijdens de Havendag liggen naast de mosselkotters en de schepen van de KNRM ook schepen uit de Museumhaven Zierikzee en van de Stichting Behoud Hoogaars ter bezichti ging in de haven. Liefhebbers van wandelen kunnen om 11.00 uur mee met de door de VVV- Zierikzee verzorgde wandel tocht met het thema Zierikzee. Vertrek vanaf het VVV-kan toor. H Een 41-jarige vrouw uit het Duitse Dormagen en haar 16-jarige dochter raakten vrijdag gewond bij een verkeersongeluk op de Weg naar De Val. Het ongeluk gebeurde toen een 18-jarige inwoner van Kreuztal (Did), rijdende in de richting van Zierikzee, linksaf het parkeerterrein bij het restau rant op wilde draaien. Hij zag daarbij de uit de richting Zierikzee naderende auto, bestuurd door een 40-jarige inwoner van Dormagen, over het hoofd. De man uit Dormagen kon zijn voertuig niet meer tijdig tot stilstand brengen en raakte de auto van de 18-jarige Duitser vol in de flank. Daarbij raakte de echtgenote van de man en hun dochter gewond. Ze werden met inwendige kneuzingen overgebracht naar het Zweeds rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee. De man uit Dormagen kwam zelf met de schrik vrij. Ook de 18-jarige automobilist uit Kreuztal bleef bij de botsing ongedeerd. Beide auto's raakten zo zwaar beschadigd dat zij moesten worden weggesleept. (Foto: Marijke Folkerts- ma) Dankzij medeiverking omwonenden ZIERIKZEE - Met behulp van een aantal omwo nenden van De Dam in Zierikzee wist de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag vier inbre kers in de kraag te vatten. De vier uit Utrecht afkomstige mannen van respectievelijk 22, 20, 19 en 17 jaar oud hebben inmiddels ook een aan tal andere inbraken bekend. Een attente omwonende zag in genoemde nacht dat een man probeerde in te breken in een winkel aan de Dam en waar schuwde de politie. De inbreker - die mededaders bleek te hebben - koos daarop het hazepad. Op aanwijzingen van omwonenden en met assis tentie van de omwonenden werden de vier gepakt. Eén van hen kon in het Vrije in de kraag gevat worden, een ander werd gevonden in een tuin ach ter een van de huizen aan het Vrije en een derde in een op parkeerterrein De Mossel- boomgaard geparkeerd staan de auto. De vierde inbreker drong tij dens een vlucht over de daken van de huizen aan het Vrije via een dakraam een woning bin nen. Hij kwam terecht in een kamer waar een kind lag te sla pen terwijl één etage lager de ouders sliepen. Aanvankelijk wist de man door via een ander dakraam weer naar buiten te klimmen uit handen van zijn achtervolgers te blijven, maar uiteindelijk werd ook deze in breker gepakt. De vier bleken de auto te heb ben geleend van een vriend. De vier bekenden geprobeerd te hebben om in te breken bij in totaal drie bedrijven aan de Dam en het Havenpark. Zij slaagden echter niet in hun op zet. De vier bekenden verder een insluiping in een hotel in het centrum waar van hotel gasten een tasje met bankpa pieren en een klein geldbedrag werd gestolen. Het gestolene is inmiddels weer terug bezorgd aan de rechtmatige eigenaar. De vier hadden ook twee op de Mosselboomgaard geparkeerd staande auto's opengebroken. Uit de auto's wordt echter niets vermist. Tegen de vier is proces-verbaal opgemaakt. STRAATFEEST Geen buurtverneniging, maar wel een straatfeest in de Krabstraat. WONINGBOUW Bezwaren tegen woningbouw achter landbouw museum Dreischor afgewezen. WIELERSPORT Perry Bothof wint het eerste Wieler-omnium in Zierikzee. VOETBAL Duiveland op inzet langs gehavend en slap WIK uit Kerkwerve. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Traditie is kostbaar en heilig, maar zich in de traditie te sluiten is een gevaar lijke traagheid. Marcel Prévost Zonnig B HET WEER Vannacht weinig bewolking en min. temp. omstreeks 15 graden. Overdag overwegend zonnig en in de avond in Limburg kans op een lokale onweersbui. Middagtemp. van 24 tot ongeveer 29 in het zuiden van het land. Wind uit noordoost tot oost 3. MIDDELBURG - De KNVB heeft maandag be kend gemaakt dat de eerste ronde van de KNVB-districtsbeker die voor morgenavond op het programma staat, gewoon doorgaat. Wel kan er vanwege de droogte incidenteel een wed strijd worden afgelast. Dit gebeurt in ieder geval in Nieuwefkerk waar «SKNWK uit zou komen tegen Oostka- pelle. Dit duel is in eerste in stantie verschoven naar don derdag. Wordt het ook dan afgelast, dan wordt de wed strijd verplaatst naar volgen de week dinsdag. Pas daarna zal de bond de afweging maken het duel eventueel om te draai en. Dit is overigens geen gewo ne gang van zaken binnen de KNVB. Van de wédstrijden Bevelanders - Zierikzee, Noad - Bruse Boys en WIK - Seroos- kerke (W) zijn nog geen afmel dingen binnen. Afgelastingen De afdeling Zeeland van de KNVB heeft maandagmorgen wel besloten dat er in de afde ling komend weekeinde niet gevoetbald behoeft te worden. Steeds meer gemeenten moe ten vanwege de aanhoudende droogte noodgedwongen tot sluiting van de complexen overgaan. Hierdoor kunnen geen of veel te weinig van de vastgestelde wedstrijden gespeeld worden uit de eerste bekerronden van de afdeling. Hoe en wanneer het bekervoetbal wordt ver volgd is nog niet bekend. In het verleden is het nog wel eens voorgekomen dat indien een wedstrijd herhaaldelijk werd afgelast beide ploegen uit het bekertoernooi werden geno men. Dit heeft het afdelingsbe stuur momenteel nog niet in overweging genomen. Uiter aard zijn ook alle pupillenwed- strijden voor dit weekeinde af gelast. Het afgelopen weekeinde is er op Schouwen-duiveland nog wel frequent gevoetbald, ook al werd er weer een veld, dat van Duiveland, tot verboden gebied verklaard. Duiveland zorgde voor een opmerkelijke prestatie door in Kerkwerve met 3-1 van WIK te winnen. Zierikzee had aan een sterk kwartier genoeg om Oostka- pelle op een 3-0 achterstand te zetten. Bruse Boys kan de draai nog niet vinden. Het ging met 2-1 onderuit tegen NSW. SKNWK verloor ook en wel met 6-4 van Rillandia. Meer sport op pagina 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. Dhr./mevr naam adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: -^* Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1