Van der Velde moet vechten tegen de Brouwse mentaliteit Coach Jan Meulmeester verheugt zich zich op echte test tegen Oostkapelle Stagnatie Bruse Boys baart coach Moerland grote zorgen Nog geen animo voor dikke bandenwedstrijd Eerste oefenwedstrijd voor Brouwershaven Van Loo mist Wielerronde Elftal Zierikzee krijgt vorm Bloedeloze remise tegen DBGC Terugkeer Wilco de Valk geeft SKNWK vertrouwen DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1995 NR 25824 7 SI Een misverstand tussen de verdediging en doelman Edwin Hof leidt tot de eerste Brouwse tegentreffer. (Foto: Joop van Houdt) BROUWERSHAVEN - In Brouwershaven zijn ze allang tevreden over het feit dat het hoogste voetbalelftal in de eerste klasse van de afdeling Zeeland voetbalt. Met die mentaliteit probeert coach Leen van der Velde, die graag wil promo veren, al een aantal jaren af te rekenen. Voorals nog zonder succes, 'maar dit jaar moet het mak kelijk kunnen.' Dinsdag tegen Herkingen (3-0 nederlaag), bleek dat de coach nog veel proble men moet zien te overwinnen. Wel heeft de KNVB de strijd dit jaar gemakkelijker ge maakt dan ooit. Zo ongeveer de eerste vier teams uit de eer ste klasse promoveren recht streeks. Voor de vijfde ploeg uit de competitie ligt er waar schijnlijk ook nog een moge lijkheid om de eerste klasse te ontstijgen. Van de Velde: „Het voetbal kan ik ook nog wel verbeteren, maar die mentaliteit krijg je er moeilijk uit." Drie-punten-regel Een tweede probleem dat de komende competitie de kop op kan steken zit in de vele gelij ke spelen die Brouwershaven normaal aan het eind van de rit achter de naam heeft staan. Nu de drie-punten-regel wordt in gevoerd verliest een club die gelijkspeelt twee punten per wedstrijd op de concurrentie. Van der Velde: „Alles staat of valt met een overwinning. Voor Brouwershaven komt dat er op neer dat we meer dan in andere jaren de zaak achterin dicht moeten houden." Daartoe heeft de coach al één belangrijke wijziging door moeten voeren. De keeper van vorig jaar, John van Maurik is "vervangen door Edwin Hof. Een opmerkelijke zaak voor wie bedenkt dat Hof de laatste jaren vooral als veldspeler ac tief is geweest. De nieuwe sluitpost komt oorspronkelijk uit Woerden, maar verhuisde naar Brouwershaven toen hij bekoord raakte door de schoonheid van een Schouwen- Duivenlandse dame. Hof: „Ik heb in Woerden tot de A-junio ren op doel gestaan, daarna heb ik als rechtshalf gevoet bald. Toen ze bij Brouwershaven vo rig jaar een keepersprobleem kregen, heb ik me aangeboden. Eind vorig jaar heb ik al wat oefenwedstrijden gespeeld en ik moet zeggen, het bevalt me prima. Als we maar veel trai nen en flink wat oefenwed strijden spelen, lukt het alle maal wel dit jaar." Gebrek Dat Hof toch nog wat onwen nig tussen de palen stond, bleek uit het eerste tegendoel punt. Door een misverstand met een verdediger, vloog een projectiel van Bert Rentes on gehinderd het doel in, 0-1. „Een gebrek aan coaching", constateerde Van der Velde. „Het praten onder elkaar kan veel beter. De ploeg ontbeert een leider, iemand die de bal opeist en zijn medespelers de weg wijst. Dat zou veel fouten in het veld voorkomen. Daar gaan we zeker nog aan wer ken." Waar ook aan gewerkt moet worden is het spel van de ver dediging. Zeker in het begin van de wedstrijd kregen de aanvallers van Herkingen, ge- coached door oud-Brouwersha- ven-trainer Arend Krijgsman, te veel vrijheid. Dit leidde tot enkele schoten waarop Hof overigens wel adequate ant woorden had. „De verdedigers kijken te veel naar de man met de bal. Ze moeten meer op hun vaste tegenstander letten." Hoge uitslagen De tweede helft bouwden de bezoekers hun voorsprong uit naar 3-0. Jos van der Veer en Jacco Noordijk kregen de doel punten achter hun naam. Om dat het bij deze score bleef heerste er toch enige tevreden heid in Brouwershaven. Her kingen, spelend in de hoofd klasse van het district Rotterdam, had in het nabije verleden namelijk wel eens an dere, hogere, uitslagen be haald tegen de club uit Brou wershaven. 9-0 en 11-1 of zoiets, maar daar wist nie mand rond het veld precies het fijne meer van. Voor Brouwershaven gold wel het excuus dat het hier pas de eerste wedstrijd van het nieu we seizoen betrof (tegenstan der Herkingen is al sinds half juli in training). Niettemin bleek de ploeg technisch toch al over redelijke kwaliteiten te beschikken en naarmate de wedstrijd vorderde begonnen ook de combinaties beter te lo pen. Tegen het eind van de wedstrijd domineerde Brou wershaven zelfs even. Doel punten kwamen hier echter niet uit voort. ZIERIKZEE - Erwin van Loo zal vrijdag niet deelnemen aan de dertiende wielerronde van Zierikzee. De renner uit Ou- werkerk is geveld door bron chitis. Wilfried Geijs uit Kwa- dendamme zal hem vervangen. ZIERIKZEE - „Het is nooit verkeerd om veel doelpunten te maken", was Jan Meulmeesters conclusie na de klinkende 7-0 overwinning van zijn ploeg op Bevelanders. Misschien nog wel belangrijker, Zierikzee speelde in de eerste helft goed verzorgd voetbal. De tweede helft liet de ploeg zich echter wat meetrekken door het zwakke spel van de opponent. Komende dinsdag treffen bei de ploegen elkaar weer. Dan in Kamperland en dan 'om het echie' in de eerste ronde van de districtsbeker. Tussendoor speelt Zierikzee nog één wed strijd. Daarin kan Jan Meul meester, als hij wil, nog expe rimenteren. „Je zou het elftal wat zondag speelde, kunnen laten staan maar dan zit je met de num mers twaalf tot en met zestien. Die moet je zolang mogelijk te vreden houden", sprak Meul meester vooraf. Achteraf bleek hij tevreden over een aantal jongens die hun kans kregen. Maar tegelijkertijd bouwde hij wat terughoudend heid in. „Kees Verwest en Dan ny van Oeveren deden het van daag niet onaardig. Het is alleen de vraag wat ze doen als het niveau een stapje hoger ligt. Wat dat betreft wordt za terdag tegen Oostkapelle voor ons een belangrijke test. Dat is een goed voetballende ploeg. Dan weten we waar we aan toe zijn." Vrije val Of Zierikzee ook weet waar men met Bevelanders aan toe is zal over vijf dagen blijken. Feit is wel dat de ploeg van trainer Meerman dinsdag avond in Zierikzee onthutsend zwak voetbal ten toon spreid de en geen schim meer is van het elftal wat in een nog niet al te grijs verleden successen be haalde in de tweede klas. Na twee degradaties op rij moet nu zelfs gevreesd worden voor een vrije val. „Er zijn nog veel spelers weg", zocht de verant woordelijke man naar excuses. „Ik had liever mijn selectie eerder compleet gezien", re ageerde hij op de opmerking dat hij nu tenminste spelers van het tweede aan het werk kon zien. Die spelers, maar ook die van het eerste, konden Zierikzee niet bijbenen. Voor rust liep de thuisploeg eenvoudig uit naar 3-0. Jarno Vermeulen opende de score en David Scheele be paalde de ruststand. Tussen door was een zucht van verlich ting hoorbaar op 'Den Hogen Blok'. Op aangeven van Marco van Oeveren, en na goed aflei dend werk voor de goal van zijn teamgenoten, kon John van der Have zijn eerste goal voor Zierikzee laten aanteke nen. „Opgelucht? Zeker, het is lekker om te scoren. Al is het maar een intikkertje. Als die goal maar uitblijft wordt het steeds moeilijker", sprak de spits. Zevenklapper Ondanks het feit dat de trainer uit Serooskerke zijn ploeg in de rust had gewaarschuwd om niet mee te gaan in het spelle- BRUINISSE - Theo Moerland, coach van Bruse Boys, begint hem toch een beetje te knijpen. Al zo'n week of drie probeert hij zijn elf tal klaar te stomen voor de tweede klasse zaterdag, maar voorals nog zonder resultaat. Dinsdag, in de oefenpot tegen DBGC bleef zijn team op het veld van Dreischor steken op een bloedeloze 0-0. „Ik heb geen combinatie voetbal gezien. Meestal gaan het in de voorbereiding van minder naar beter, bij ons gaat het andersom. De spe lers gaven lange ballen als ze kort moesten zijn en korte tikjes als er een lange haal moest komen", aldus Moer land. Tegen DBGC dat zondag nog met 3-0 van Zierikzee ver loor, stond Martin Verspoor noodgedwongen in de spits. Moerland: We kunnen de laatste wedstrijden moeilijk scoren en op het Mosseltoer- nooi had Verspoor van ach teruit een wedstrijd waarin hij drie keer scoorde. Het bleek echter geen gouden greep, maar dat lag niet zo zeer aan hem. Als speler ben je namelijk ook afhankelijk van je omgeving. Moerland prees zich nog ge lukkig met DBGC als tegen stander, dat ik zijn ogen dinsdag net zo weinig voor stelde als zijn eigen team. „Als we een beetje betere te genstander hadden gehad, waren we totaal overlopen geweest." tje van de tegenstander ge beurde dat toch. Typerend voor het krachtsverschil wa ren ondanks het mindere spel de vier goals van Zierikzee in de tweede helft. Erwin Nelis- sen, na een voorzet van Danny van Oeveren en Jarno Vermeu len, na een fout van Bevelan ders keeper Remco Duerinck, voerden de score op. Patrick Roggeband schoot daarna nummer zes binnen. Vijf minuten voor tijd was Da vid Scheele attent door goed te reageren op een door de keeper gelost schot van Erwin Nelis- sen. De zevenklapper was com pleet. Dat in de laatste acht mi nuten Frans Kommer en Barry Hage (Zierikzee) en Leon de Bruine (Bevelanders) van scheidsrechter Ko Kooman uit Goes een verplichte wissel moesten ondergaan zal de ge moederen voor de komende confrontatie zo hier en daar geen goed doen. Vorm Het elftal van Zierikzee krijgt steeds meer vorm. Achterin is Patrick de Broekert, die ook dinsdag avond goed speelde, de nieuwe leider. Wie naast en voor hem in de verdediging ko men te staan staat voor Meul meester nog niet vast. „Voor die posities heb ik Michel Win kels, Robbert Roggeband, Bar ry Hage en Danny van Oeve ren. En straks weer Marco Saman en Sjaak van der Weele. Laat ze het maar lekker uitzoe ken. En straks komt Marco Jonker er nog bij. Dat is een mannetje voor de rechtshalf." Voor de aanvallers in de selec tie dient zich binnenkort ook weer een concurrent aan. Mi chel Janse speelt morgen na melijk een helft mee in het tweede elftal. ZIERIKZEE - Dat er komende vrijdag in Zier ikzee een wielerronde zal worden gehouden, is ondertussen algemeen bekend. Minder bekend heid hebben de wedstrijden waarbij het vooral jeugdige publiek zelf kan deelnemen. Zo wordt er om half acht ge start met een zogenaamde dik ke bandenwedstrijd. Hieraan kan worden deelgenomen door de jeugd in de leeftijd van ze ven tot en met vijftien jaar. Er wordt gestreden in drie catego- riën: race-fietsen, moutain bik es en 'gewone' fietsen. In schrijven kan vanaf zes uur vij de jury wagen. Ook de gemeen ten houden een wedstrijd. Daarvoor hebben zij onder het personeel de snelste ambtena ren gerecruteerd. Tot de deel nemers behoren in ieder geval de burgemeesters Asselbergs (Zierikzee), Vogelaar (Bruinis- se), Labruyère (Brouwersha ven). ANTWERPEN (ANP) - Van 18 tot en met 20 augustus vindt in Antwerpen een biljartinter land driebanden plaats tussen België en Nederland. De Belgi sche ploeg bestaat uit: Ray mond, Coen en Kurt Ceule- mans en Ludo Dielis. Het Nederlandse team wordt ge vormd door: Dick Jaspers, Louis Havermans, Jan Ar- nouts en Aard Gieskens. Ruime zege op Serooskerke NIEUWERKERK - De terugkeer van Wilco de Valk in het team van SKNWK heeft volgens coach Cees Willemse zijn uitwerking niet ge mist. „Zijn aanwezigheid geeft iedereen wat meer zekerheid. De spelers voelen gewoon dat ze als ploeg gevaarlijker zijn met hem in de spits. Er gaat meer dreiging van uit." Serooskerke, dat in het begin van de oefenperiode Zierikzee met 2-0 terechtwees, had tegen de Nieuwerkerkers geen schijn van kans. SKNWK won de wedstrijd met 4-1. Willemse: „Het was van onze kant een heel aardige wedstrijd, met goede combinaties. Bij tijden lukte het ons om de tegenstan der op de eigen helft vast te zetten. Zo zie ik het ook graag." In de tiende minuut werd het goede spel van Nieuwerkerk bekroond met een treffer. Na een aanval over links verzil verde Kees Jan van Nieuwen- huize de voorzet van Peter van der Cingel. Wilco de Valk leidde de 2-0 in. Een voorzet van de aanvaller werd door één van de verdedi gers in hei eigen doel gewerkt. In de tweede helft ging SKNWK op dezelfde wijze voort. Chris van Oudheusden stuurde Wilco de Valk weg. De spits zag in eerste instantie zijn inzet nog door de doelman gestopt, maar in de rebound tikte hij de losgelaten bal wel in, 0-3. De vierde treffer was de fraai ste van de wedstrijd. Na een combinatie tussen Peter van der Cingel en Kees Jan van Nieuwenhuize belandde de bal bij Ronnie de Bruine die van zo'n 25 meter de bal in de lin kerhoek van het doel knalde. Patronen Mare de Haan, Martijn Neele en Peter van der Cingel kregen vervolgens nog de mogelijkhe den om de score op te voeren. Waar zij misten scoorde Jaap Lobbezoo voor Serooskerke wel, 1-4. Cees Willemse moest na afloop wel erkennen dat de tegen stand van de ploeg uit Walche ren weinig voorstelde. „Ze speelden via vaste patronen. De opbouw verliep alleen via de laatste man, daar was voor ons makkelijk op in te spelen." ZIERIKZEE - PV Zierick had de eerste vlucht van de zes navluchten voor dit seizoen op het programma staan. Vanuit Moeskroen, een af stand van 114 kilometer, werden de 187 oude en jonge duiven tezamen om 7.25 uur gelost bij een zwakke zuidoosten wind. Met een snelheid van 1296 me ter per minuut arriveerde bij de Combinatie van der Kamp de eerste en tweede duif om 8.53 uur. Rini Bolle klokte de derde en vierde prijsduif en maakte weer een prachtige se rie door vijftien prijsduiven te klokken. Combinatie van der Kamp 1, 2, 15, 20, 25 en 26; M. C. Bolle 3, 4, 6,7,8,9, 10,21,30,34,36, 38,40, 41 en 45; J. den Hengst 5 en 23; Gebr. Berrevoets 11, 12, 13, 22, 24, 28, 37, 39, 42 en 44; Combi natie Snijders 14, 31, 33 en 43; L. Heyboer 16 en 32; M. K. Krijger 17, 18, 27, 29 en 46; Kaaysteker-den Boer 19, 35 en 47. Jonge duiven Voor de 123 jonge duiven van de PV Zierick was heteen mooie vlucht vanuit Ram- bouillet, een afstand van 369 kilometer. Om 7.00 uur vond de lossing plaats bij een zwak ke zuidoosten wind. Met een snelheid van 1266 meter per minuut kon Jan den Hengst zijn eerste duif om 11.49 uur klokken. Wim Blom klokte de tweede en derde prijsduif en maakte hiermede een fantasti sche prestatie door Rini Bolle even voor te zijn. J. den Hengst 1, 7, 9, 22 en 28; W. M. Blom 2, 3, 8, 11, 13 en 25. M. C. Bolle 4, 6, 10, 18, 23, 24 en 29; Combinatie van der Kamp 5, 12, 16 en 20; Gebr. Berre voets 14, 15 en 21; L. Heyboer 17, 26, 27 en 31; M. K. Krijger 19 en 30. PV Duiveland Uitslag van de wedvlucht van PV Duiveland uit Moeskroen op 12 augustus. Afstand 115 ki lometer. Duiven gelost om 7.25 uur met een westenwind, aan tal duiven 379. Aankomst eer ste prijsduif 8.56 uur, snelheid 1253 meter per minuut. Aan komst laatste prijsduif 9.15 uur, snelheid 1040 meter per minuut. C. Bal 1, 3, 17, 46, 62 en 91; C. Krijger 2, 4, 21, 38, 45 en 68; W. M. Luiting 5, 6, 9, 13, 25, 31, 39, 40, 41, 52, 56, 63, 64, 73 en 74; L. Knop 7, 47, 59, 75, 85, 86 en 90; H. v. d. Maas 8 en 88; C. van Dijke 10, 42, 48, 69 en 93; A. J. Knop 11, 23, 51, 80 en 84; M. v. d. Wielen 12, 14, 20, 50, 57 en 71; P. W. A. v. d. Meulen 15, 19, 28, 29, 30, 33, 65, 82 en 83; A. de Ronde 16, 22 en 44; A. Hoek 18 en 53; P. A. Verschoor 24, 37, 89 en 92; J. v. d. Werf 26, 60, 70, 94 en 95; Dooge-Groenleer 27, 34, 35, 61, 67, 76, 79 en 81; Johan Boogert 32 en 87; Hans Mat- thijsse 36, 54 en 72; A. de Jonge 43, 49, 55, 58, 66 en 77; H. P. van Noorden 78. Wedvlucht Uitslag van de wedvlucht van PV Duiveland vanuit Ram- bouillet op 12 augustus. Jonge duiven, gelost om 7.00 uur. Aantal duiven: 167. Gelost met een westenwind. Aankomst eerste prijsduif 12.08 uur, snel heid 1207 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 13.13 uur, snelheid 990 meter per minuut. P. W. A. v. d. Meulen 1, 2, 5, 6, 9, 14, 16, 20, 24 en 28; C. Bal 3, 4, 8, 10, 11, 12, 15, 17, 19, 25,26, 27 en 29; C. van Dijke 7, 13, 23 en 37; L. Knop 18, 32, 35, 40, 41 en 42; Johan Boogert 21 en 30; A. de Jonge 22; A. de Ronde 31; H. Holwerda 33 en 38; J. J. Dou- wes 34, 36 en 39.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7