Emotionele discussie over plan duikteam ie Bruiiiisse Beeldanalyse gemeente Zierikzee valt in goede aarde bij de politiek Politie op zoek naar verdwenen meisje (17) Twijfels hij CDA-fractie over noodzaak 'IS iet alle parkeerterreinen dicht houwerP Inbrekers houden huis ie Den Osse en Bruinisse Wild-west op A58 om vriendin Diefstal uit aanhanger Afrastering op strand vernield Dealer opgepakt Diefstal uit tent Snelkraak Gestolen auto terug- DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1995 NR 25824 BRUINISSE - Een meerderheid van de commis sie financiën van de gemeente Bruinisse staat vierkant achter het voorstel van het college van b en w om een duikploeg van vier man te forme ren die onder de vlag van de vrijwillige brand weer ingezet kan worden. Alleen het CDA, zo bleek tijdens de vergadering, heeft haar twij fels over de noodzaak van een dergelijk duik team. In Zierikzee is de politiek onverdeeld po sitief. Het was destijds burgemeester Vogelaar van Bruinisse die - naar aanleiding van een ver- drinkingsgeval in de Bruse ha ven - de discussie over de wen selijkheid van een of meerdere duikploegen op Schouwen- Duiveland aanslingerde. Later haakten de gemeenten Zierikzee en Brouwershaven daarop in. Tijdens de commis sievergadering in het Bruse ge meentehuis werd het advies van de commissie gevraagd over het collegevoorstel om in Bruinisse een vier man sterke duikploeg te formeren. Daar bij wil men niet wachten op initiatieven van de regionale brandweer maar zelf de hand aan de ploeg slaan. N. P. de Danschutter (CDA): „Wij vragen ons af of dit de kosten wel waard is". Het Bruse college zou het liefst zien dat er in Bruinisse een duikploeg van vier mensen komt, samengesteld uit leden van de vrijwillige brandweer. Opleiding van de vier kost naar schatting 40.000,- De exploitatielasten van een Bru's duikteam komen op 15.000,- per jaar. Ook moet er enig materiaal aangeschaft worden, maar wat daarvan de kosten zijn is nog niet bekend. SGP/RPF/GPV-commissielid A. Mol schaarde zich vierkant achter het voorstel van het col lege. „We moeten ervoor zor gen dat we een goed opgeleide ploeg hebben", aldus Mol. Al gemeen Belang-commissielid Ph. van der Velde zei eveneens in te kunnen stemmen met het voorstel van het college, maar zei zich wel af te vragen of er dan ook een speciale duikwa- gen moet komen. „Want als dat zo is wordt het allemaal nog wel een gortje duurder". Burgemeester A. Vogelaar re ageerde op de woorden van Van der Velde met de opmer king dat gebruik van een spe ciale duikwagen weliswaar be ter is, maar niet strikt noodzakelijk. Vogelaar zei ook niet te verwachten dat de re gionale brandweer het plan voor een Bruse duikploeg zou torpederen omdat men niet over een dergelijke speciale wagen beschikt. „Ik verwacht niet dat dat aan de orde komt". Vogelaar reageerde op vragen van CDA-woordvoerder N. P. de Danschutter met de opmer king dat Bru niet wil wachten tot de regionale brandweer ak- tie onderneemt omdat dat in de visie van het college teveel tijdverlies oplevert. Vogelaar benadrukte nogmaals het be lang van een duikploeg in Bruinisse.- „We hebben hier veel water. Zeven havens. Het verdrinkingsrisico is hier toch zeer hoog". Hypocriet Het Bruse CDA, zo bleek uit de reactie van De Danschutter, was nog niet helemaal over tuigd. „Wij geven nu nog geen groen licht", aldus de CDA- voorman. Hij zei zich af te vra gen of het - in vergelijking met het aantal verkeersongevallen relatief lage - aantal verdrin- kingsgevallen een dergelijke investering rechtvaardigt. Dat was tegen het zere been van commissielid - en brandweer man - Kempe van Lijst van de Velde. „Ik begrijp niet zo goed dat het CDA eerst op de bres springt voor het ambulancevervoer en dat men nu twijfels heeft over de noodzaak van een duik ploeg. Het spijt mij dat ik het zo zeggen moet, maar dat vind ik een beetje hypocriet", aldus een verontwaardigde Kempe. De opmerking van CDA'er J. S. Wiebrens dat Kempe voor eigen parochie preekt liet de laatste voor wat het was. De Danschutter stelde in reactie op de opmerkingen van Kempe dat het ambulancevervoer ei genlijk niet vergeleken mag worden met het instellen van een duikploeg. Burgemeester Vogelaar toon de zich verbaasd en teleurge steld over de houding van het CDA. „Het gaat hier om de vei ligheid van medemensen. Ik ben getuige geweest van een verdrinkingsgeval en ik heb gezien hoe frustrerend het voor brandweerlieden is om werkloos te moeten toekijken en wachten tot een duikploeg arriveert. Dat is een verschrik- Burgemeester JJ. P. M. Assel- bergs: Vragen of andere drie gemeenten ook meedoen. kelijke belevenis". Tijdens de commissievergadering kwa men de partijen niet nader tot elkaar. Zierikzee De raadscommissie voor be stuurszaken in Zierikzee was dinsdagavond overdeeld posi tief over het instellen van een eilandelijk duikteam. Hier stelde burgemeester J. Assel- bergs voor om het team nog uit te breiden met brandweerlie den uit Midden- en Wester- schouwen en Duiveland. „Maar met vier man uit Brui nisse, drie uit Zierikzee en drie uit Brouwershaven zijn we al een heel eind op weg. Voordat ze operationeel zijn, denk ik dat we toch al weer twee jaar verder zijn." Officiële reacties uit de drie ge meenten zijn nog niet bekend, maar volgens de aanwezige brandweercommandanten van Brouwershaven en Zierikzee staan Westerschouwen en Dui veland niet te trappelen om mee te doen. Het gemeentebe stuur van Westerschouwen be roept zich op de aanwezigheid van de eigen strandreddings- brigade. ZIERIKZEE - Wat zowel de commissie openbare werken - die maandag avond vergaderde - als de commissie ruimtelijke ordening van de ge meente Zierikzee betreft mag er een beeldkwaliteitsplan voor Zierikzee komen. De door de Stichting Dorp, Stad en Land geproduceerde beeld analyse van Zierikzee viel bij beide commissies - op wat detailkritiek na - in goede aarde. Het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee ziet de beeldanalyse van Zier ikzee als een eerste stap op weg naar wat genoemd wordt een beeldkwaliteitsbeleid. Beeld kwaliteit is simpel gezegd: hoe ziet een straat of een plein eruit. Volgende stap is dan om te bepalen of men tevreden is met uiterlijk en/of uitstraling van een straat of plein of dat er" iets aan veranderd moet worden. Per straat In de beeldanalyse wordt zo'n beetje per straat aangegeven wat er veranderd cq verbeterd zou kunnen worden. Daarbij wordt wel naar de stad als ge heel gekeken en komt ook de onderlinge samenhang tussen de verschillende wijken, stra ten en pleinen aan de orde. Op basis van de beeldanalyse kan een beleid op poten worden ge zet. Daarvoor is dan weer wel een beeldkwaliteitsplan nodig waarin gedetailleerd aangege ven wordt wat waar moet ge beuren om de kwaliteit van een straat of een plein te verbe teren. In grote lijnen, zo bleek giste ren tijdens de vergadering, kan de commissie RO zich wel vinden in de beeldanalyse en wil men ook verder gaan op de ingeslagen weg. Op details van de beeldanalyse kwam kri tiek. Het idee om een aantal parkeerterreinen vol te bou wen met huizen kon geen gena de vinden in de ogen van VVD- commissielid J. Geleijnse. „Ik denk dat dat een verkeerde zaak zou zijn en ik denk dat we de parkeerterreinen moeten la ten zoals ze zijn", aldus Gele- ijnsse. CDA-woordvoerder C. Legemaate sloot zich daarbij aan. D66-voorman R. Pessers had geen ernstige kritiek op de beeldanalyse, maar wat hem betreft kunnen een aantal pun ten nog wel wat verder uitge diept worden. Hij stelde dat een bedrijf als Emulsion Hol land eigenlijk niet thuishoort binnen de bebouwde kom. „Ik zou voor dat gebied graag een totaalvisie willen", aldus Pes sers. „Ik denk dat er heel wat aan de Scheepstimmerdijk moet gebeuren. En dan moet je als gemeente wel precies we ten welke kant je met dat ge bied uit wilt". PvdA-woordvoerder W. van Ballegooijen pleitte in zijn re actie op de beeldanalyse voor de toegankelijkheid van Schouwen-Duivelands cen trumgemeente voor rolstoelge bruikers. „Je kunt natuurlijk wel een mooi straatbeeld met kinderkopjes als bestrating willen, maar ik vind dat je moet zorgen dat de binnenstad ook bereikbaar moet zijn voor rolstoelgebruikers", aldus Van Ballegooijen. Hij voegde daar nog aan toe dat veel mo numentale gebouwen in Zier ikzee, zoals bijvoorbeeld het PvdA-commissielid W. van Ballegooijen: ,,Lang niet alle monumentale gebouwen zijn rolstoel- vriendelijk" (Foto: Joop van Houdt) stadhuis, niet bepaald rolstoel- vriendelijk zijn. ievoorzitter wethouder Van Gastel concludeerde tevreden dat alle fracties positief oorde len over de beeldanalyse en geen bezwaar hebben tegen het laten maken van een beeld kwaliteitsplan, mits daar een aanvaardbaar prijskaartje aan hangt,. De nodige discussie was er tijdens de vergadering ver der over het voorstel van het college ten aanzien van jiet kamperen bij de boer. Nu is het nog zo dat alleen een boer een minicamping mag be ginnen. Per 1 november dit jaar wordt echter de nieuwe Wet op de Openlucht Recreatie van kracht en daarin staat dat ook niet-boeren die in het bui tengebied wonen een mini- camping mogen beginnen. Dat- zou kunnen inhouden dat het aantal mini-campings op Schouwen-Duiveland explo sief toeneemt. Om een en ander toch wat binnen de perken te kunnen houden wil het college van b en van Zierikzee over gaan tot zonering en quote ring. Dat houdt in de praktijk in dat de gemeente bepaalt in welk gebied er nog wel in een welk gebied er nog wel mini-cam pings bij mogen komen en hoe veel dat er mogen zijn. Het is de bedoeling dat een dergelijk zonerings- en quoteringsbeleid overal op Schouwen-Duive land toegepast gaat worden. Voor het zover is wil het colle ge dat de voor- en nadelen van een dergelijk systeem - en mo gelijke alternatieven of va rianten - op een rijtje gezet worden. Tijdens de vergadering ont- spinde zich een vrij technische discussie over SBE's (Stan daard Bedrijfs Eenheden), bouwvlakken en mogelijke overgangsregelingen, maar uiteindelijk stemde de com missie unaniem in met het voorstel van het college om ge noemd onderzoek te laten ver richten. VVD-commissielid -J. Geleijnse toonde zich wel wat sceptisch, maar maakte er geen halszaak van. Wethouder Van Gastel verzekerde hem dat er zeker naar het kosten plaatje gekeken gaat worden. „Als het 40 of 50.000 gulden gaat kosten gaat het niet door", aldus de wethouder. Verpleegd in PZZ Kloetinge KLOETINGE - De Regiopolitie Zeeland is sinds dinsdag op zoek naar de 17-jarige Tethena Wol- de Tekle uit Kloetinge. Het meisje verdween op 7 augustus, nadat zij om 19.00 uur in Roosen daal uit de trein Amsterdam-Vlissingen stapte. Het meisje was toen in gezel schap van haar zus. Sinds die tijd heeft men niets meer van haar vernomen. Het meisje werd verpleegd in de PZZ (Psy chiatrische Zorgvoorzieningen Zeeland). In verband met haar gezondheid moet zij regelma tig medicijnen innemen. Die had ze op de dag van haar ver dwijning niet bij zich. Het meisje werd geboren in Et hiopië. Zij heeft een negroide uiterlijk, is 1.65 meter lang en heeft een tenger postuur met smal gezicht en donkerbruine ogen. Ze draagt een bril met grote glazen en goudkleurig montuur en spreekt gebrekkig Nederlands. Tethena Wolde Tekle was ge kleed in een jeans spijkerrok, zwart T-shirt en zwarte schoe nen. Zij had een zwart rugzak bij zich waarin een zwart-witte minirok zat en korte spijker broek. Iedereen die informatie' kan geven over haar verblijf plaats wordt verzocht contact op te nemen met de politie in Goes. Telefoonnummer 01100- 45000. BRUINISSE - Afgelopen nacht, woensdag op donderdag, is in twee bedrijven in Bruinisse en vijf woningen in Den Osse ingebroken. Bij een hoveniersbedrijf aan de Industrieweg in Bruinisse werd gestolen een nieuwe vrachtauto, merk Mercedes, wit, met verlengde, verlaagde oplaadbak en het kenteken VG-08-SK. De auto heeft een waarde van 65.000 gulden. Ver der namen de dieven een blau we tractor mee van het merk Ford type 1230, ter waarde van ongeveer 40.000, gulden. Ook een bosmaaier en een heggen- knipper verdwenen. Een toe gangshek werd geforceerd om op het terrein te kunnen ko men. Bij een graanhandel in Brui nisse werd ook ingebroken en een grote hoeveelheid gereed schap weggehaald, waaronder boormachines en slijpschijven. De waarde van de gestolen goe deren is nog niet bekend. Eerst moet een inventarisatie wor den gemaakt. Drie geparkeerde auto's aan de Dorpsweg, Deezijstraat en Ju- lianastraat in Bruinisse waren vannacht ook doelwit van in brekers. Uit de auto's verdwe nen radio's en boxen. In de Grevelingenslag in Den Osse doorzochten inbrekers af gelopen nacht de benedenver dieping van vijf woningen .ter wijl de bewoners lagen te slapen. Uit twee woningen werd niets vermist, uit de an dere drie een computer, een nog onbekend geldbedrag en enkele persoonlijke papieren. GOES - Ruzie om een vriendin tussen een 18- jarige inwoner van Goes en een 18-jarige inwoner van Geldrop, heeft dins dag kort na midder nacht, geleid tot wild westtaferelen op de A58 bij Goes. De politie van Borsele kreeg even na midder nacht een melding bin nen dat op de A58 twee auto's met hoge snelheid achter elkaar reden en dat de ene probeerde de andere van de weg te drukken. Dit gebeurde op de zuidbaan. Omdat het duo richting Bergen op Zoom reed, werd de politie daar ge alarmeerd, maar ook die kon de beide bestuur ders niet tot stoppen dwingen. Een tijdje la ter kreeg de politie in Bergen op Zoom een te lefoontje vanuit Wouw waarbij de bestuurder uit Geldrop verklaarde net een achtervolger te hebben afgeschud op de A58 die hem van de weg probeerde te rijden. Hij wilde aangifte doen. Half in de nacht meldde de Goese bestuurder zich bij de politie in die plaats. Hierbij bleek dat de ruzie ging om een vriendin. Voor de ach tervolging op de A58 had zich al een handgemeen voorgedaan bij de roton de Heinkenszand en was de auto van de bestuur der uit Geldrop met een plastic buis bewerkt. De man uit Geldrop wist daarna te ontkomen waarna de achtervol ging begon. De Goese- naar die de achtervol ging volhield tot aan Moerdijk maar consta teerde dat de andere par tij hem was ontkomen, keerde toen onverrich ter zake terug en besefte dat zijn handelen niet door de beugel kon waarna hij zich bij de politie meldde. Beide voertuigen wer den rondom aanzienlijk beschadigd. De bestuur ders zijn gehoord en er is proces-verbaal opge maakt voor mishande ling, vernieling en ge vaarlijk weggebruik. ZIERIKZEE - Uit een aanhan ger die stond geparkeerd aan de Nieuwe Kooiweg in Zierik zee, zijn verschillende zaken ontvreemd. De diefstal vond plaats van 10 op 11 augustus tussen 16.00 uu en 7.00 uur. Ontvreemd zijn een kruiwagen, schoppen en een breekijzer. Ook werd het neuswiel van de aanhangwa gen gedemonteerd. RENESSE - Op het strand van Renesse is tussen woensdag 19.00 uur en afgelopen maan dag 7.00 uur, een afrastering vernield. De afrastering, bestaande uit honderd palen, 1200 meter prikkeldraad en vijfhonderd bossen rijshout, liep voor on geveer 3000 gulden schade op. Aangifte werd gedaan door een 42-jarige inwoner van Elle- meet. RENESSE - Een 36-jarige in woner van Sliedrecht is afgelo pen nacht op De Zoom in Re- nesse aangehouden omdat hij drugs verkocht. De politie zag hoe de man drugs verkocht aan een 23-jari- ge Duitser en rekende de dealer in. De Sliedrechtenaar had enkele grammen speed bij zich en een hoeveelheid hash, verpakt in zakjes waarop de prijzen stonden vermeld. De man werd opgesloten in het politiebureau en wordt met een dagvaarding om zich bin nenkort te verantwoorden voor de rechter, heengezonden. SCHARENDIJKE - Een 15-ja- rige inwoner van Brielle heeft aangifte gedaan van diefstal uit zijn tent. Deze stond op een camping aan de Kuijerdamse- weg in Scliarendijke. De diefstal vond woensdag plaats tussen 5.30 uur en 9.00 uur. Gestolen werd een rugtas met daarin een portemonnee en papieren. De aangever lag op het moment van de diefstal, gewoon te slapen in zijn tent. Verwachting t/m maandag 21 aug. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 27 graden Windkracht oost 3 Zondag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 26 graden Windkracht noord 3 Maandag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 18 aug. Zon op 06.28, onder 20.58 Maan op.onder 15.21 Laatste Kwartier: 18 aug. (05.05) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Dit weekeinde ligt de tem peratuur op een hoog niveau. Nor maliter is het rond deze tijd van het jaar een graad of 22 in Nederland, maar daar zitten we nu ruim boven. Zo ligt het kwik zaterdag op veel plaatsen rond 28 graden. Zondag is dat in het binnenland waarschijnlijk nog steeds zo, in de kustgebieden niet; het ziet er nu naar uit dat daar dan een noordelijke wind waait waardoor het er wat koeler blijft. Ver der schijnt de zon volop, vooral za terdag. Het blijft droog. Het geschet ste weerbeeld is nog steeds het gevolg van hogedruk- invloed. De pressies zijn op de weerkaart, maar mondjesmaat te vinden. De belang rijkste voor Europa bevindt zich nabij Italië, en dan vooral op ongeveer 5 kilometer hoogte. Deze depressie zorgt rond Italië plaatselijk voor veel neerslag. Regen zit voor Nederland voorlopig niet in het vat. Ook morgen niet; het is dan opnieuw zonnig en droog. De temperaturen zijn zomers; in de loop van de middag varieert het kwik van 24 graden op de Wadden eilanden tot 28 hier en daar in het binnenland. De wind is oostelijk en zwak of matig, rond kracht 3. Van avond en vannacht waait het nauwe lijks; het koelt af tot 14 graden. ZIERIKZEE - In de nacht van dinsdag op woensdag heeft in een kledingbedrijf aan de Ap pelmarkt in Zierikzee een snel kraak plaatsgevonden. Ontvreemd werden een aantal c kledingstukken. De waarde van het gestolene is onbekend. Een 41-jarige inwoner van Goes deed aangifte. BURGH-HAAMSTEDE - In Tilburg werd dinsdag een auto terug gevonden die op 12 au gustus was gestolen in Haam stede. Het betreft de rode Opel Ka- dett van een 44-jarige vrouw uit Waalwijk. Uit de auto bleek de radiocassettespeler te zijn verdwenen. Z1ERIKZEESCHEM NIEUWSBODE» Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3