Service-woningencomplex te Oosterland nu in zicht Aantal reclameborden langs de weg is sterk toegenomen 1 UW KRAMT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE TROUWPLANNEN? Baron overstaggemeente kan grond kopen »pSf sSsl 0 4 TOERISTENDAG 7 VOETBAL Ruim 150 hardrijders Diefstal vijf kuikens Aanrijding Nieuwe Kooiweg Ondernemend Duitsertje dé krant van schouwen - duiveland! IKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1995 151e JAARGANG AJp 25824 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTËN VINDT U BIJ [TZ. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 'T- Op een deel van hel voormalig sportterrein de Saéle, zal binnen afzienbare tijd het service-woningencomplex verrijzen. (Foto: Marij ke Folkertsma). OOSTERLAND - De gemeente Duiveland heeft overeenstemming bereikt met baron F. A. L. C. Schimm&lpenninck van der Oije uit Wassenaar, over de aankoop van het voormalig sportterrein de Saele in Oosterland, waarmee de bouw van een service-woningencomplex najaren van voorbe reiding, op korte termijn gerealiseerd kan worden. Op een deel van het terrein zal woningbouw vereniging Beter Wonen veertig huur- en veertien koopwoningen voor senioren bouwen. Het voormalig sporterrein is feitelijk eigendom van de ge meente. In 1955 schonk baron Schimmelpenninck de grond, echter onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat het terrein door de gemeente als sportveld aangelegd en onderhouden zou worden én dat het gebied al leen maar als sportveld zou dienen. Ook mocht er volgens de schenkingsakte niet worden gebouwd. Tegenwoordig wordt het sportveld niet meer gebruikt omdat er inmiddels een nieuw velden-complex aan de Weelstraat ligt. Onlangs is tussen de gemeente en de baron uiteindelijk een overeenkomst bereikt aan gaande de overdracht van de grond ten behoeve van de bouw van een service-complex. Hoe die ommekeer in de hou ding van de baron zo plots tot stand is gekomen, wilde burge meester G. Hokken, die per soonlijk met de baron in over leg trad, niet kwijt. De appels waren rijp", was het enige dat de burgervader over zijn be zoek en de daaruit voortgeko men overeenkomst, te zeggen hadden. Feit is in elk geval dat Duive land een deel van het perceel, ter grootte van 18.325 vierkan te meter, waar de woningen op worden gebouwd, voor 11 gul den per vierkante meter aan koopt en de ijsbaan, het trap veld, 7500 vierkante meter, voor vijf gulden per vierkante meter. Eerst genoemd deel ver koopt de gemeente voor elf gulden per vierkante meter door aan woningbouwvereni ging Beter Wonen voor de re alisatie van het servicecom plex. Voor alle grond bij elkaar betaalt Duiveland bijna 240.000 gulden. Als bijdrage in de stichtings- kosten van het complex wil de gemeente 62.500 gulden be schikbaar stellen, 100.000 gul den min de afkoopsom van de ijsbaan die 37.500 bedraagt. Het te bouwen complex in Oos terland zal van eenzelfde orde zijn als het service-woningen- complex Steenswaenshof in Nieuwerkerk, met dit verschil dat bij het complex in Ooster land ook veertien koopwonin gen komen. De huizen, die tus sen de 180.000 en 185.000 gulden moeten kosten, staan trouwens wel in relatie met het zorgcentrum door middel van een servicecontract. De veertig driekamer-huurwo ningen in het complex, huur ongeveer 650 gulden exclusief servicekosten, worden in een bijna-cirkel gebouwd. Het ge heel is voorzien van een bin nentuin die voor iedereen openstaat. Verder komt er een centrale ruimte waar onder meer een dokter spreekuur kan houden en het Kruiswerk een plaats zal krijgen. Er komt een ontsluiting naar de Hofweg, terwijl vanaf de centrale ingang aan de oost kant, lopend richting de Sint Joostdijk, het centrum dicht bij ligt. Enige probleem vormt momenteel nog de bushalte die 150 meter van het te bouwen complex vandaan ligt. De gracht die bij de Hofweg ligt, blijft behouden en begrenst de achterkant van het complex. Volgens burgemeester Hokken is de provincie niet van zins de plannen van de gemeente en Beter Wonen te dwarsbomen. ,,De provincie zal op dlle moge lijke manieren meewerken", aldus Hokken. 'Er vanuit gaande dat de verklaring van geen bezwaar op korte termijn kan worden aangevraagd en dat Gedeputeerde Staten de verklaring op korte termijn af- •geven, kan wellicht nog in no vember van dit jaar worden begonnen met de voorbereidin gen voor de werkzaamheden tot het bouwrijp maken', stelt de gemeente Duiveland. Beter Wonen hoopt begin 1996 te starten met de bouw en het complex begin 1997 kant en klaar te hebben. Op 23 augustus houdt de ge meente Duiveland een infor matie-avond voor de bevol king in dorpshuis Oosterhof in Oosterland. De aanvang is 20.00 uur. 'De laatste jaren wel beetje gortig geworden' ZIERIKZEE - „Wij kunnen er als gemeente vrijwel niets tegen doen. De provincie kan dat wel maar heeft er eigenlijk geen geld voor". Volgens V. J. de Vries van de afdeling bouwkunde van de gemeente Westerschou- wen schieten de reclameborden langs de weg als paddestoelen uit de grond. De gemeenten zien het met lede ogen aan. Steeds vaker1 ook in Zeeland - worden wegebruikers van vooral de doorgaande wegen geconfronteerd met allerlei re clameborden en bordjes langs de weg. Kampeerboeren prij zen hun mini-camping aan en geven vaak ook route-aanwij zingen, horeca-ondernemers maken reclame voor hun eta blissement, maar vaak ook worden verplaatsbare borden gebruikt om evenementen van allerlei aard aan te kondigen of nog eens extra onder de aan dacht van recreant en eigen in woners te brengen. Volgens wethouder L. J. van Reclame maken via een voertuig op een particulier parkeerterrein - op de foto dat van de ZWN- groep in Zierikzee - mag. Mis men toestemming heeft van de eigenaar (Foto: Joop van Houdt) Gastel van Zierikzee - die vori ge week nog op pad ging om ongewenste reclame-uitingen in de Zierikzeese binnenstad te bestrijden - is de gemeente Zierikzee niet bepaald blij met het steeds verder groeiende woud van reclameborden. ,,Tja, wat dat betreft zitten er wat mazen in de wet", aldus Van Gastel. Zolang die recla meborden langs de weg niet op gemeentegrond staan kunnen wij er niets tegen onderne men". Dat laatste komt echter maar zelden voor. Meestal gebruikt de kampeerboer een hoekje van zijn eigen land voor pro motie van de mini-camping of stelt hij of zij tegen betaling een derde in staat om vanaf het land reclame te maken. Vaak wil men niet onderdoen voor andere reclame-makers en dat houdt in dat de borden ook steeds groter worden. ,,De laatste jaren is het aantal borden erg sterk gegroeid", constateert De Vries van de ge meente Westerschöuwen. ,,Het wordt echt een beetje te gortig, maar wij kunnen er niets tegen doen". Voor wat betreft de re clame-uitingen binnen de be bouwde kom wordt in de gemeente Westerschöuwen ge werkt aan een speciale veror dening. Daarin moet komen te staan wat wel en wat niet mag binnen de bebouwde kom. Volgens De Vries nog niet zo simpel omdat de ene lokatie veel gevoeliger is voor ontsie ring door reclameborden dan de ander. Vaak moet er per ge val gekeken worden. ,,Elke si tuatie is weer anders", aldus De Vries. Overigens kan men binnen de bebouwde kom rij dende reclames niet weren. Die maas in de wet wordt be nut. Bedrijven van allerlei aard sieren een busje op met reclamemateriaal en het busje wordt binnen de bebouwde kom - liefst op een opvallende plaats - geparkeerd. Ook op particuliere parkeer terreinen, zoals dat van de ZWN-groep aan de Grachtweg in Zierikzee, staan regelmatig van dat soort reclamebusjes. Navraag bij de ZWN-groep leert dat men daar toestem ming voor moet vragen bij de ZWN-groep. Of dat ook in alle gevallen gebeurt is volgens een woordvoerster van de ZWN- groep moeilijk te zeggen. Zij weet ook niet of er echt streng gecontroleerd wordt op het il legaal plaatsen van reclame- busjes op het ZWN-parkeerter- rein. Volgens een woordvoerder van de provincie Zeeland heeft de provincie eigenlijk te weinig geld om de wildgroei van de re clameborden langs de weg een halt toe te kunnen roepen. ,,We kunnen ingrijpen, maar we hebben er de capaciteit niet voor", aldus de provincie woordvoerder. Hij vertelt dat de provincie al diverse keren geprobeerd heeft via de Raad van State haar gfam te halen en bepaalde reclameborden langs de weg weg te krijgen. ,,Maar tot dusverre hebben we dat steeds verloren. Het is een gebed zonder einde". Als de verkeersveiligheid in het geding is kan er ingegrepen worden, maar volgens de pro vinciewoordvoerder is de re clamemaker vaak wel zo slim om deze klip te omzeilen. ,,Als een bord in de wegberm staat kun je het weg laten halen, maar meestal staan de borden aan de andere kant van de sloot en dan is er niet zoveel te gen te doen". De geduldige is de sterkste. Victor Hugo Zonnig HET WEER Vannacht helder en minimum temperatuuromstreeks 14 graden. Overdag zonnig en middag- temperatuur van 24 graden op de Wadden tot 28 plaatselijk land inwaarts. Oostenwind, zwak tot matig, rond kracht 3. DUIKTEAM Emotionele discussie over plan oprichting duik team in Bruinisse. Ontspannen sfeer tijdens laatste Toeristendag in Zierikzee. BRANDWEERVROUWEN Principiële discussie over brandweervrouwendag in Zierikzeese commissie. Trainer Leen van der Velde moet vechten tegen Brouwse mentaliteit. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. ZIERIKZEE/SEROOSKER- KE - Bij controles in Zierikzee en Serooskerke fotografeerde de politie dinsdag 156 snel heidsovertreders. Op de Weg naar de Val passeer den 507 voertuigen waarvan er 42 harder reden dan tachtig ki lometer per uur. De hoogste snelheid die de radar regis treerde was 126 kilometer. Op de Serooskerkseweg reden 114 voertuigen te hard. Daar werd als hoogste snelheid 114 kilo meter per uur gemeten, terwijl daar eveneens tachtig is toege staan. NOORDWELLE - Naast de grote hoeveelheid aangiftes van diefstal van fietsen en diefstal uit tenten, krijgt de politie af en toe een bijzondere binnen. Zoals de diefstal van vijf kuikens in Noordwelle. Een 55-jarige vrouw uit die kern meldde bij de politie dat de negen weken oude diertjes waren gestolen uit de ren. De politie stelde een onderzoek in op een nabij gelegen camping, maar de kuikens werden niet gevonden. Vermoedelijk zijn de dieren uit baldadigheid uit de ren gehaald en los gelaten in de vrije natuur. ZIERIKZEE - Op de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee heeft zich woensdag een aanrijding voorgedaan. Een 38-jarige inwoner van Rot terdam reed over de Nieuwe Kooiweg, komende uit de rich ting Zierikzee en verliet net de rotonde. Voor hem, in dezelfde richting reed een 47-jarige in woner van het Zwitserse Pe- seux die remde voor een fietser die aanstalten maakte de rij baan over te steken, maar toch nog afremde. De Rotterdammer kon niet op tijd stoppen en reed achter op de auto van de Zwitser. Beide voertuigen liepen schade op. RENESSE - De ouders van een zevenjarig Duits jongetje scha kelden dinsdag politie omdat hun zoon zoek was. Het ondernemend knaapje bleek bezig aan een vier uur durende strandwandeling. Vanaf de Brouwersdam liep hij naar de post van de red dingsbrigade bij de Wilhelmi- nahoeve in Renesse. Hij werd daar opgevangen door de men sen van de reddingsbrigade en verenigd met zijn ongeruste ouders. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maarwacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcodeplaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1