nda Een eco-douche is zuinig voor water- en energienota Voor de mooiste bruid het origineelste bruidsboeket 't BI® entenwinkelt ge Reuzenschildpadden uit Vlissingen naar Afrika Nederlagen honkballers Bingo NEEM ZELF EEN ABONNEMENT OP DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Een veilige plaats... ...een rustig gevoel Wilt u ook een rustig gevoel? Wendt u zich dan tot uw vakhandelaar VAN DER BOOM GEREEDSCHAPPEN Voorstraat 5 - Oude-Tonge 01874-2872 'OENSDAG 16 AUGUSTUS 1995 NIEUWSBODE EXTRA Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkome wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. VLISSINGEN - Vanuit de reptielenzoo Iguana in Vlissingen zijn tien Afrikaanse reuzenschildpadden vertrokken richting Afrika. Tot en met 17 augustus Zierikzee Expositie over geschiedenis van de Nieuwe Kerk in de Nieuwe Kerk. Open tijdens Toeristendagen en marktda gen van 11.00 tot 16.00 uur. Tot 9 september Burgh-Haamstede Michael Pestel in de reeks Ge lezen uit het landschap. Van donderdag 17 augustus tot en met zaterdag 16 september Middelharnis Naakten van Herma van Wijk en Jaap de Kliefte. Galerie de Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 20 augustus Herkingen Expositie schilderijen van Co Schellevis. Theetuin De Bon gerd. Geopend elke dag van 10.30-22.30 uur. Donderdag ge sloten. Tot en met 23 augustus Brouwershaven Innerlandscapes olieverfschil derijen, Hennie Schrijver. Stadhuishal. Van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tot en met 24 augustus Brouwershaven Poppen Elsje van Eisen. De Pu- pelae. Van 12.00 tot 16.30 uur. Tot en met augustus Middelharnis Expositie Kijk op de Dedoor diverse kunstenaars. Gemeen tehuis. Openingstijden: maan dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.30 uur. Tot en met 25 augustus Brouwershaven Expositie Zeeuwse Kunstkring in de St. Nicolaaskerk. Dage lijks te bezichtigen van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 26 augustus Zierikzee Zomertentoonstelling. Beel dentuin. Burgerweeshuis. Ma. t/m za. 10.00-17.00 uur. Tot en met 28 augustus Oosterland Expo pastels en aquarellen He Een eenvoudige manier om aanzienlijk zuiniger met water om te gaan, is het gebruik van een waterbesparende douche kop, spaardouche of eco-dou- che. De waterleidingbedrijven en de Consumentenbond pro moten het gebruik van die spaardouche. Fabrikanten en merken, zoals Sealskin, bren gen ze op de markt. De Consu mentenbond noemt in zijn laatst gehouden test (septem ber 1992) een douchekop die 12 liter/minuut tapt, niet zuinig. 'Bij de samenstelling van onze lijn douchekoppen en -sets is dat het cijfer dat wij als meet punt hebben genomen', legt Je roen Trompert, adjunct-direc teur van Sealskin uit. In die lijn is onder andere de Eco Set opgenomen, die maximaal zes liter/minuut over de badgas ten laat stromen. 'Wij durven dan ook te zeggen dat die set een werkelijke waterbespa ring oplevert van 50 tot 60 pro cent. Zonder dat men overi gens onder een „miezerig" Kruithof uit Per nis. Wesgres- taurant de Blauwe keet. Ope ningstijden: volgens restau rant, 09.00-21.00 uur. Augustus Zierikzee Expositie Geschiedenis van de Zierikzeese havens. In ruim eenmast-rivierklipper Mijn genoegen in Museumhaven. Di. en do.: 10.00-16.00 uur. Burgh-Haamstede Expositie beeldhouwwerken van Anita Dekker, Stijn Eys- broek, Miems van Citters enTi- neké Roose. Expositie aquarel len en olieverfschilderijen van Miems van Citters, Ineke Morel, Nelly Nelisse, Joost Theeuwes, Karischka en Piet Boogert. Openingstijden: don derdag, vrijdag "en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Galerie Borsboom, Achterweg 7. Ouddorp Tentoonstelling Daar zit een luchtje aan. Ouddorps mu seum. Openingstijden dinsdag tot en met zaterdag 11.00 tot 17.00 uur. Tot donderdag 31 augustus Burgh-Haamstede Expositie aquarellen, duinen strand en schelpen. Galerie 't Zuuddek. Op donderdag, vrij dag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met donderdag 31 augustus Ouddorp Olieverfschilderijen Mien van Iterson. Bezoekerscentrum De Grevelingen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met zondag 3 september Burgh-Haamstede Mama, hoe heet die schelp, trampolinecentrum De Vlucht heuvel. Dagelijks van 10.00 tot 21.00 uur. Tot en met 8 september Overzichtstentoonstelling beeldend kunstnaars uit het Deltagebied: Kijk op de Delta IV. Gemeentehuis. Tot en met 21 september Middelharnis Expositie moderne kunst. Ge meentehuis. Maandag tot en met vrijdag 09.00 tot 16.00 uur. Van maandag 21 augustus tot en met zondag 24 september Herkingen Reisfoto's Ton Lohr. Theetuin de Bongerd. Dagelijks van 10.00 tot 22.30 uur. (Donder dags gesloten). straaltje staat en men snel pro blemen krijgt. Daarmee doel ik op de constructie van de set. De Eco Set is een doorstroom- begrenzer. Dit houdt in dat er veel druk komt te staan op de slag. De kwaliteit van de slang is dus minstens zo belangrijk als die van de kop zelf. Voor de consument die of uit overtui ging of geldbesparing kiest voor spaardouches, is en blijft comfort een belangrijk gege ven. 'Douchen is sterk per soonsgebonden. De een houdt van een krachtige straal; de an der van een spray. Dat beïn vloedt het waterverbruik of de besparing. Daar komt bij dat wij uit ervaring weten dat men best wel wil besparen, maar dat men daar niet al te veel moeite voor wil doen. Bespa ren van water is prima, als het maar geen gedoe oplevert, zo redeneert men. Een spaardou che komt in feite tegemoet aan gemakzucht', meent Terry Me- laer. 'Want het enige wat men hoeft te doen, is een spaardou che kopen en ophangen'. Tot en met 30 september Goedereede Expositie Het Ierse landschap de zee en de luchten van Rida Wobbe. Geopend: woensdag en zaterdag van 13.00 tot 12.00 uur. In Het Röderhaus, Noord zijde Haven 13. Tot en met 15 oktober Brouwershaven Expositie Op de Reede, Brou wershaven als voorhaven van Rotterdam, vóór de opening van de Nieuwe Waterweg in 1872. De wereld van Boelhou wer van Beveren (1822-1899), schipper, redder, berger, loods en lichttorenwachter. Museum De Vergulde Garnaal, Markt 5 (boven VVV). Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.,00 uur. Zon- en feestdagen gesloten. Tot en met zaterdag 21 oktober Burgh-Haamstede Nuttige handwerken. De Burghse Schoole. Van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot i3.00 uur. Tot en met oktober Sommelsdijk Twee exposities: Goeree-Over- flakkee onder Franse invloed 1785-1813 en Bezetting en be vrijding. Zondag en maandag gesloten. Streekmuseum. Geo pend van dinsdag tot en met za terdag van 14.00 tot 17.00 uur en woensdagmorgen 10.00 tot 12.00 uur. Donderdag 28 september tot en met donderdag 2 november Brouwershaven Kunstwerk van papier van Hans Bommeljé. Stadhuis. Van maandag tot en met vrij dag 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 16 augustus Ouddorp Schurvelingentocht. Vanuit Gereformeerde kerk. 19.00 uur. Donderdag 17 augustus Middelharnis Eerste repetitieavond 'zang koor De Hoeksteen. Hervormd Verenigingsgebouw Ring. 19.45 tot 21.45 uur. Nieuwe-Tonge Begin repetities gemengde zangvereniging Apollo. Boven Wat men nu met een spaardou che in de knip' houdt, laat zich moeilijk uitdrukken in kubie ke meters water en guldens. 'Per persoon gebruikt men in ons land gemiddeld 140 liter water per dag. Daarvan drinkt men een paar liter. Met zo'n 51 liter nemen douchen en baden het grootste deel van de „con sumptie" voor hun rekening. Als je van 50% besparing door een douchekop uitgaat, zou die 51 liter ongeveer gehalveerd kunnen worden", geeft Terry Melaer globaal aan. De Consumentenbond waagt zich in het genoemde onder zoek, hetzij wat zuiniger, wel aan aantallen en bedragen. Een gezin van vier personen, waar men elk zes keer per week doucht, bespaart al snel gemiddeld zo'n 150,- per jaar. De bond is daarbij uitgegaan van de gemiddelde douchetijd van zeven minuten en in het bedrag zijn de besparingen op gas of elektra ook opgenomen. Nog niet massaal Keihard inspelen op besparing van huishoudgeld, heeft niet tot gevolg dat men nu massaal overgaat tot het installeren van spaardouches. Wat dat be treft heeft ons land een behoor lijke achterstand op bijvoor beeld de Scandinavische landen. 'Wij voeren sinds 1991 landelijk gerichte voorlich tingsacties om water te bespa ren en spaardouches te nemen. Met wisselend succes. Een pro bleem is dat de aanschaf van een spaardouche best ingewik keld is. Men heeft enerzijds te maken met comforteisen en V zaal Ons Dorpshuis. 20.00-22.00 uur. Ouddorp Auto-puzzelrit. Vanaf Dorps tienden. 19.00 uur. Vrijdag 18 augustus Ooltgensplaat Open huis voetbalvereniging OFB. Sportcomplex aan de Sportlaan. 18.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 19 augustus Ouddorp Bingo. Dorpstienden. 20.00 uur. Middelharnis Snuffelmarkt. Diekhuusplein. 10.00 tot 16.00 uur Open Dag Volksuniversiteit. Diekhuus. 10.00 tot 12.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Georganiseerde buitenrit bij manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a. 18.00 uur. Goedereede Torenconcert Jan Bezuijen. Toren Goedereede. 16.00 tot 17.00 uur. Snuffelmarkt. Oostdam. Van 09.00 tot 16.00 uur. Birksland Zomeravondconcert organist Martin Mans en panfluitiste Noortje van Middelkoop. Ne derlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Zaterdag 19 t/m zondag 27 augustus Oude-Tonge Open A-markt Toernooi. Ten nisvereniging Het Westrak. Maandag 21 augustus Oude-Tonge Vergadering adviescommissie Algemene Zaken. Gemeente huis. 19.30 uur. Middelharnis Eerste repetitieavond Ons Koor. Verenigingsgebouw Rooms Katholieke kerk. 20.00 tot 22.15 uur. Vergadering adviescommissie Ruimtelijke Ontwikkeling. Gemeentehuis. 19.30 uur. Woensdag 23 augustus Ouddorp Mosself eest met muziek. Cam ping De Klepperstee, Vrij- heidsweg 1. 19.30 uur. Donderdag 24 augustus Nieuwe-Tonge Eerste repetitie zangkoor Nieuw Apollo. Bovenzaal Ons Dorpshuis. 16.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 25 augustus Sommelsdijk Demonstratie-avond Duik team Oké. Zwembad De Sta- ver. 20.00 uur. Zaterdag 26 augustus Ouddorp Elly eft Rikkert. Gereformeer de kerk. 19.30 uur. anderzijds met de praktische bruikbaarheid van een spaar douche. Middelharnis Dag van de Horeca. Oude-Tonge Concert door Elly Bakker, blokfluit en Aart van der Gron den, clavecimbel en orgel. Rooms Kathoelieke kerk. 20.00 uur. Woensdag 30 augustus Ouddorp Mosselfeest met muziek. Cam ping De Klepperstee, Vrij- heidsweg 1. 19.30 uur. Informatiebijeenkomst de mentie. Verzorgingstehuis De Vliedberg. Zaterdag 2 september Stad aan 't Haringvliet Dressuurwedstrijd Ned. Pony Club. Manege Oostmoer, Oost- moersedijk 2a. 14.00 uur. Sommelsdijk Fancy-Fair. Rondom Refugi- um. Maandag 4 september Dirksland Officiële eerste paal woonzorg centrum. Poldersweegje 2. 14.15 uur. Zaterdag 9 september Goeree-Overflakkee Open Monumentendag. SCHOUWEN-DUIVELAND Donderdag 17 augustus Zierikzee Vergadering commissie finan ciën en economische zaken. Raadzaal van het stadhuis. 19.30 uur. Renesse Recital organiste Jet Dubbel dam. 14.00 en 15.15 uur. Dreischor Orgelconcert door Dirk Jansz. Zwart. Nederlandse Hervorm de kerk. 20.00 uur. Nieuwerkerk Commissie financiën gemeen te Duiveland. Gemeentehuis. 16.30 uur. Commissie bestuurszaken ge meente Duiveland. Gemeente huis. 19.30 uur. Bruinisse Vergadering commissie open bare werken in het gemeente huis. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 18 augustus Zierikzee Wielerronde. Binnenstad. Van af 18.00 uur. Burgh-Haamstede Zomeravondconcert organist Martin Mans en panfluitiste Noortje van Middelkoop. Ne derlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Zaterdag 19 augustus Zierikzee Verkoping Woord en Daad. Onder de Beuze. 09.00-15.00 uur. Renesse Zelf orgelspelen in Nederland Niet alle spaardouches zijn na melijk geschikt voor alle soor ten verwarmingsbronnen. Bij voorbeeld in bouwmarkten zorgt dit voor verwarring, om dat men niet altijd goéd wordt voorgelicht', aldus Terry Mela er. Ook de Consumentenbond waarschuwt daarvoor. Vol gens de bond kan de verkeerde technische combinatie van gei ser en spaardouche zelfs meer water en energie kosten. se Hervormde kerk. 14.00 tot 17.00 uur. Den Osse Braderie. Port Greve. Maandag 21 augustus Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest m.m.v. LBHQ Seagals te Burgh-Haamstede en Frans van Tilburg, orgel. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Brouwse Zomermarkt. Cen trum. 15.00-21.00 uur. Dinsdag 22 augustus Zierikzee Fietstocht voor senioren. Rou te Moriaanshoofd (25 km). Start sportpark Den Hogen Blok. 13.30 uur. Woensdag 23 augustus Bruinisse Bolussen bakken. In Oudheid kamer. Van 14.00 tot 16.30 uur. Vrijdag 25 augustus Zierikzee Begin Havendag. Nieuwe Ha ven. 19.00 uur. Zaterdag 26 augustus Zierikzee Havendag. Nieuwe Haven. 13.00 tot 23.00 uur. Scharendijke Barbecue PJZ. Ravensweg 1. 19.30 uur. Brouwershaven Boerenboeldag. rommelmarkt in boerensfeer foor chr. basis school De Schouw. Botenloods Gebr. Van Ast. Van 09.00 tot 16.00 uur. Veiling om 13.30 uur. Concert Rimbo-band in Sint- Nicolaaskerk. 20.00 uur. Zaterdag 2 september Den Osse Braderie. Port Greve. Dinsdag 5 september Zierikzee Fietstocht voor senioren, route Levensstrijd (22 km). Start sportpark Den Hogen Blok. 13.30 uur. Kerkwerve Reisje ouderen. Vanaf De Ring. 07.30 uur. Dinsdag 7 september Westerschouwen Buitengewone ledenvergade ring CDA-afdeling Wester schouwen. Ger. Kerk, Platbos- laan Haamstede. 19.30 uur. Zaterdag 9 september Zierikzee Slótconcert Kamermuziekfes tival. Vierschaar. 20.00 uur. Den Osse Braderie. Port Greve. Brouwershaven Concert Berdien Stenberg met een 7-mans-orkest en een op treden van het Zeeuws Man nenkoor. Sint Nicolaaskerk. 20.30 uur. De schildpadden - geochelone sulcata - zullen eerst een tus senstop maken bij een opvang centrum in Italië. Daar kunnen ze alvast aan het warmere kli maat wennen. Van daaruit worden ze naar hun eind bestemming in Senegal of Mauretanië gebracht. De Algemene Inspectie Dienst op Schiphol nam de schildpad den in december vorig jaar in beslag en plaatste ze tijdelijk in het Vlissingse reptielenop vangcentrum. Toen de dieren enkele weken geleden werden vrijgegeven en aan de reptie lenzoo werden geschonken, be sloot deze ze weer terug in de natuur te plaatsen. De begeleiding van de schild padden, die maandag op trans- De hoofdmacht van The Islan ders beleefde jongstleden zon dag een algehele off-day. Na genoeg niemand van het negental wist zijn normale ni veau te halen. De Rotterdamse gastheer maakte hiervan dankbaar gebruik. Van begin tot eind waren zij heer en meester over de Flakkeese ploeg, de slaggemiddeldes wa ren als volgt: Teun Knops, 0.750; Bart van der Steen, 0.750; Gunnar Karlsen, 0.250; Ben Hameeteman, 0.333. Vangballen Honkbal 3 moest afgelopen zondag weer aantreden voor zijn eerste wedstrijd na de zo merstop. Ondanks dat al hun bedoelingen van goede wil wa ren, wilde het vooralsnog niet lukken. Het bezoekende Nep- tunus 5 uit Rotterdam nam in twee inning reeds voldoende afstand: 1-11. Niets stond zé een overwinning vervolgens nog in de weg: 4-15. Maarten Groenendijk en Johan van Zanten zetten nog wel twee fraaie vangballen op de naam. Aan slag werd ook maar ma gertjes gepresteerd. Er waren slechts slaggemiddeldes voor: Leen Groenendijk, 1.000; Ro nald Visser; 0.667 en Richard Monster, 0.500. Jongstleden vrijdag nam het honkbal juniorenteam het in port zijn gezet, is in handen van de Belgisch-Franse organi satie Carapax, die ijvert voor de reïntroductie van de sporen- schildpad. Speciaal vervoer De dieren worden naar Brussel vervoerd. Vandaar gaan ze per speciaal vervoer gratis" naar Italië, samen met nog een paar Griekse en Moorse landschild padden. Het is dé bedoeling dat op kor te termijn nog een aantal Afri kaanse reuzenschildpadden vanuit Vlissingen naar Sene gal vertrekken. Dan zonder tussenstop. een thuiswedstrijd op tegen de Grophers uit Maassluis. Zij kwamen niet verder dan een 5- 8 nederlaag. Vooral de afwe zigheid van enkele vaste team leden was er de oorzaak van dat The Islanders enigszins verzwakt aan moesten treden. Toch bleven de Oude-Tongena- ren de opponent goed volgen. Met nog één inning te gaan en bij een stand van 5-5 toonden de bezoekers nog voldoende veerkracht om punten te sco ren. The Islanders zag jammer lijk drie slagmensen op rij uit gaan met drieslag. Softbal 1 verloor in eigen huis. van het bezoekende Zwijn- drecht: 8-15. Verder kwam nog het honkbal opgooi team in ac tie. Zij speelden een thuiswed strijd tegen de Rowdies uit Ridderkerk. Ook deze ploeg zag zijn eerste optreden na de zomerstop verloren gaan: 22- 26. OUDDORP - De stichting Mo torsport Promotie houdt zater dag 19 augustus in multifunc tioneel gebouw Dorpstienden in Ouddorp een bingo. Tijdens het evenement zijn en kele honderden prijzen te win nen. Het evenement begint om 20.00 uur. De zaal gaat open om 18.00 uur. De Primo Set van Sealskin is een voorbeeld van een doucheset die mooi en functioneel is èn die aanzienlijk water bespaart. De set beschikt over drie verschillende functies en is met easy clean in een handomdraai te reinigen. In de massagestand, de minst voordelige, gebruikt deze doucheset altijd nog maar 8,5 liter/mi nuut. En dat is ruim onder wat als normaal wordt aangezien. DAT LEEST EEN STUK PRETTIGER. De periode van de 'oude sok', de linnenkast of de bureaulade is allang voorbij. Het veilig opbergen van uw geld, waardepapieren en andere kostbaarheden vraagt van daag de dag om een heel andere oplossing. Neem nu deze PT privéklus. Brand- en inbraakwe rend. Verkrijgbaar in diverse afme tingen. Degelijk van constructie, eenvoudig te verankeren. Leverbaar met solide sleutel KORTEWEEGJE 63 - 3247 BH DIRKSLAND TEL.: 01877-3355 - FAX 01877-2491 ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Onze badcul- tuur is in de laatste decennia behoorlijk door gestroomd. Was het in de jaren zestig nog nor maal dat het lichaam een paar keer per week water zag: tegenwoordig neemt men dagelijks minstens één douche. Het waterverbruik is me de daardoor aanzienlijk per hoofd van de bevol king gestegen. En dat terwijl water (en energie om het te verwarmen) alleen maar duurder wordt. De staat heft tegenwoordig zelfs al een accijns van 34 cent per m3 grondwater die wa terleidingmaatschappijen oppompen. De con sument ziet dat terug op zijn nota. OUDE-TONGE - Alle teams van honk- en soft- balvereniging The Islanders die afgelopen weekeinde in actie kwamen leden een neder laag. Het eerste honkbal negental verloor in ze ven inning met 17-7 van het Rotterdamse de Saints. De beste softballers ging op eigen veld ten onder tegen Zwijndrecht: 8-15. Honkbal 3 speelde eveneens een thuiswedstrijd en moest de winst aan het bezoekende Neptunus 5 af staan: 4-15. De jeugdteams van de Oude-Tongse club komen aanstaand weekeinde ook weer in actie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9