In november benoeming van nieuwe gemeentesecretaris Basisscholen weer begonnen vlooien/brocantemarkt UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 32bg Grote te Zierikzee woensdag 16 aug. Mogelijk dependances gemeentehuis Schouwen-Duiveland Aanrijding Nieuwe Kooiweg Brandjes bij Brouwershaven 2 Q 3 O a: 5 7 Invulling- van bouwplan sportterrein Oosterland Aufo drie keer over de kop dé krant van schouwen - duiveland! Ml DOP* ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 15 AUGUSTUS 1995 151e JAARGANG NR 25823 van 14.00-21.00 uur WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Misschien blijft het na de herindeling mogelijk in verschillende dependances een kopje (overheids-)koffie te drinken.'(Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Al in november van dit jaar wordt bekend wie gemeentese cretaris wordt van de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland. Voor de stuurgroep die de samenvoeging van de huidige zes gemeenten begeleidt, is de betrokkenheid van de burgers bij hun gemeentebestuur van essen tieel belang. Het is daarom niet uitgesloten dat er niet één centraal ge meentehuis, maar meerdere dependances komen op Schouwen-Duive land. Dat valt op te maken uit een aantal omzichtig geformuleer de uitlatingen van drs. C. Diet- vorst, voorzitter van de stuurgroep gemeentelijke her indeling Schouwen-Duive land. „Het zo maar op straat even aanschieten van de wethouder - zoals nu vaak gebeurt - wordt na de herindeling aanmerke lijk lastiger. Toch willen we proberen de betrokkenheid van de burger met zijn bestuur te handhaven. Een mogelijk heid is dan dat wethouders el ders spreekuur houden," aldus Dietvorst. Al geruime tijd wordt door me nigeen op Schouwen-Duive land gespeculeerd over de bouw van een gemeentekan toor na de herindeling. Zierik zee, en dan met name een stuk grond aan de Laan van St. Hi- laire, worden hierbij genoemd. Dietvorst doet hierover geen concrete uitspraken, maar geeft een voorwaarde. „Huis vesting is afhankelijk van het al dan niet in stand houden van gemeenschappelijke regelin gen. Dan kun je praten over één kantoor of een gedecentra liseerde huisvesting." Van invloed op die afweging zijn volgens hem de kapitaals vernietiging die optreedt als de huidige gemeentehuizen leeg komen te staan en ander zijds het voordeel om het gehe le ambtelijke apparaat op één plek te hebben. Dat voordeel relativeert Diet vorst onmiddellijk: „Telefoon- en faxverkeer maken veel mo gelijk. Je zou dan kunnen den ken - let wel: zou dan kunnen denken - aan gedecentraliseer de kantoren." Organisatie Adviesbureau Twijnstra en Gudde heeft in middels hetgeen dat Dietvorst omschrijft als 'basisfilosofie' voor de nieuwe geméen-te klaar. „Er zijn in de stuur groep afspraken gemaakt over huisvesting, basisfilosofie, on derwijs en het overleg met de ambtenarenbonden, maar daar loop ik niet op vooruit." Waar Dietvorst wel op vooruit wil lopen is de benoeming van de gemeentesecretaris: „Die wordt de komende maanden aangesteld, Zoals ik het in schat, valt in november het de finitieve besluit. De aanstel ling gebeurt in de vorm van projectleider. Zo kan de toe komstig secretaris meelopen in de optuiging van de nieuwe gemeente. Persoonlijk vind ik dat een wijs besluit van de stuurgroep." Burgemeester Niet eerder dan in december van het volgend jaar verwacht Dietvorst dat de koningin de burgemeester van Schouwen- Duiveland benoemt. Zoals be kend moet de gemeente Schou wen-Duiveland op 1 januari 199-7 een feit zijn. De verkiezingen voor de nieu we gemeenteraad worden in het najaar van 1996 gehouden. De ambtelijke integratie moet echter al in juli van dat jaar zijn afgerond. Voor de huidige zes gemeenten werken in totaal 300 ambtena ren. Momenteel, Dietvorst er kent dat, heerst onzekerheid onderhen. „Hoeveel ambtena ren je straks nodig hebt is hele maal afhankelijk van de kern taken je de gemeente toedicht. Daarover wordt nu gediscus sieerd. Er volgt ongetwijfeld een proces van herschikking. Dat gaat aan de hand van een functieboek, dat antwoord geeft op vragen als wat. zijn de kerntaken, welke functies pas sen daarbij en hoeveel mensen heb je daarvoor nodig? Dat leidt bijvoorbeeld tot de con crete vraag van: Wie is de beste van de zes hoofden financiën." Niet tevreden Op de wedervraag of kwaliteit dus zwaarder weegt dan an ciënniteit blijft Dietvorst het antwoord schuldig. „We pra ten niet alleen over ambtena ren, maar ook mét hen. En na tuurlijk valt er op het eind een besluit waarmee niet iedereen tevreden is. Maar dat is nu een maal zo. Over een eventuele vermindering van het aantal arbeidsplaatsen doe ik geen uitspraken in de krant. Derge lijke informatie dienen de werknemers rechtstreeks van mij te horen." Kinderen van groep vijf en zes van de openbare basisschool in Ouwerkerk zijn na de vakantie weer druk aan het werk. De openba re school is de enige school van het dorp en wordt bezocht door 79 leerlingen. Directeur Henk Snijders is blij dat de school weer is be gonnen: ,,Elke keer weer ben ik hartstikke trots als ik onze school zie liggen. Een prachtig nieuw gebouw op een unieke locatie, zonder druk autoverkeer en helemaal in het groen. Met 79 leerlingen draaien we prima, dat is voor een klein dorp heel gunstig.Ook de toe komstperspectieven zien er gunstig uit aldus de directeur, als er maar genoeg nieuwbouw komt. In het nieuwe schooljaar is er begon nen met 12 kinderen op de kleuter af deling en 9 in groep drie. De Vereniging Veilig Verkeer Nederland gaat vanaf deze week voor de zesde maal van start met de actie „Wij gaan weer naar schoolom daarmee weer de aandacht op verkeersveiligheid voor de school jeugd te vestigen. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Maandag vond er op de Nieuwe Kooiweg een aanrijding plaats door onop lettendheid van een 19-jarige inwoner van Breda. De man had te laat in de gaten dat zijn voorganger plotseling moest remmen en reed daardoor te gen de achterkant van diens auto. De bestuurder, een 48-jarige inwoner van Breda, remde ter hoogte van de rotonde af voor een paar overstekende fiet- sters. De 19-jarige inwoner van Breda zag dit niet op tijd en veroorzaakte een aanrijding. Beide auto's liepen flinke schade op. BROUWERSHAVEN - Afgelo pen maandag werd de politie op een tweetal plaatsen rond Brouwershaven met een brandje geconfronteerd. Op een weiland aan de Blan- kersweg in Brouwershaven moest de brandweer in actie komen nadat, vermoedelijk door kinderen, vuurtje was gestookt. Door de grote droog te vatte het gras onmiddelijk vlam. De brandweer heeft het vuur geblust. Bij de Dapper- weg in Brouwershaven hadden twee Belgen een vuurtje ge maakt in de berm van de weg. Ze wilden hierop gaan barbe- quen. Met het oog op de droog te kregen ze de opdacht het vuur zo snel mogelijk te doven. Vele politieke dwalingen komen voort uit theoretisch logische denkbeelden Gustave Ie Bon Vrij zonnig HET WEER Vannacht enkele mistbanken en minimumtemperatuur omstreeks 13 graden. Overdag flinke zonnige perioden en droog. Middagtempera- tuur ongeveer 25 graden. Wind uit noordelijke richtingen, zwak tot matig, rond kracht 3. HERDENKING Indonesische vrijheidsstrijders op Nederlandse dodenherdenking Djakarta. SNELHEIDSREMMERS Er liggen plannen voor snelheidsremmers voor Scheldestraat en Haringvlietstraat. WATER Deltan heeft ook tijdens deze droge dagen vol doende water in voorraad. WIELERSPORT Dertiende wielerronde Zierikzee flirt met het baan- wielrennen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Burgemeester informeert commissie NIEUWERKERK - Burgemeester G. Hokken van de gemeente Duiveland informeert donder dag de raadscommissies voor financiën en be stuurszaken over de invulling van een bouw plan op het voormalig sportterrein De Saele in Oosterlaiiti. Een plan om daar seniorenwo ningen te bouwen ligt al gerui me tijd bij de gemeente op de plank. Over de aard van de me dedelingen die Hokken gaat doen, rust een embargo tot donderdag: het moment waar op zowel raadscommissies als algemeen bestuur van woning bouwvereniging Beter Wonen op de hoogte zijn gesteld. kant van Oosterland, achter Molenweg en Molenweg/ Dreef. De commissie bestuurszaken buigt zich donderdag verder over het bestemmingsplan Oostkenshil. Dit plan voorziet in de bouw van maximaal vijf tig woningen aan de zuidwest- Fases Het is de bedoeling dat het plan in fases wordt gereali seerd. De eerste fase omvat 3,9 hectare. De woningen zullen waarschijnlijk voorjaar 1996 kunnen worden gebouwd. De vergadering van de com missie Bestuurszaken wordt gehouden in het gemeentehuis van Nieuwerkerk en begint om 19.30 uur. BRUINISSE - Zondagavond heeft er op de parallelweg van de Grevelingendam een een zijdig ongeval plaats gevon den, waarbij een personenauto zwaar werd beschadigd. Omstreeks 22.00 uur raakte een 24-jarige inwoner van Ou de Tonge de macht over het stuur kwijt toen hij met zijn auto in de rechterberm raakte. Bij het al te heftig corrigeren van zijn voertuig, raakte hij de macht over het stuur kwijt en sloeg drie keer over de kop. De auto werd zwaar beschadigd. De jongeman bleef ongedeerd. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement, JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnementmetautom.afschr. af 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a ƒ182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: O ca Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1