SKNWK-coach content over inzet én spel Belgen grossieren in zeilbekers Aanhoudende droogte hindert voorbereiding 'Counteren kunnen ze in de tweede klas allemaal hoor!' Opnieuw winst Saman in jeugdtennistoernooi Overmoedig ZSC door Des'67 ontmanteld Opgaande lijn in resultaten SKNWKBruinisse en Ouwerkerk van eigen veld verbannen WC'68 uit Halsteren wint Mosseltoernooi Polgar leidt in Amsterdam Eenvoudige zege Merlin Atoon Middenveld niet bij de les MAANDAG 14 AUGUSTUS 1995 I NR 25822 NIEUWERKERK - SKNWK maakt op veel pun ten progressie. Na de 14-3 nederlaag tegen Oost- kapelle en de 0-0 tegen DBGC volgde zaterdag een 2-0 overwinning op zaterdag derde klasser WHS, de ploeg die vorige week door Duiveland op 0-0 werd gehouden. Nu zeggen uitslagen in een oe fencampagne niet alles en bij Nieuwerkerk zullen ze, gelet op het debacle van vorige week zaterdag, de laatste zijn die dat tegen willen - spreken. Maar niet alleen de kille cijfers, ook het spel van SKNWK wordt met de wedstrijd beter. Tegen WHS werden de vleu gels beter benut, kwam de die pe bal beter aan en speelde de opkomende laatste man, Ron nie de Bruine een stuk attenter dan dinsdag het geval was. Hierdoor bleef het balverlies op kritieke momenten .be perkt. Coach Cees Willemse toonde zich voor het eerst content over zowel spel als inzet. ,,Ik zie dingen die terugkomen. Zo oe fenen we regelmatig druk uit op de tegenstander, wordt er snel gestoord en verlopen de combinaties ook steeds vlot ter. Bovendien wordt er af en toe een goede diepe bal op de spitsen gegeven die op hun beurt ook beweeglijk speel den." Willemse probeerde het zater dag met dezelfde elf spelers in de basis als dinsdag. Leon Quik stond op doel, de verdedi ging bestond uit Joop Wandel, Ronnie de Bruine, Mark de Haan en Oby Kikstra, het mid denveld werd gevormd door Kees Jan van Nieuwenhuize, Jacky de Bruine, Peter van der Cingel en Martijn Neele en de twee vooruitgeschoven aan vallers waren Steven Neele en Michel Flikweert. 'Pingelaar' Erwin Theunisse en Wilco de Valk ontbraken dus nog bij SKNWK. De I/alk, vorig sei zoen goed voor zestien doel punten, werd zaterdag wel thuis verwacht van een korte vakantie maar arriveerde te laat om de wedstrijd nog mee te kunnen maken. Voorzijn rol als doelpuntenmaker hadden ze in Nieuwerkerk zaterdag een adequate vervanger gevon den. Linkshalf Peter van der Cingel nam namelijk beide treffers voor zijn rekening. De 'pingelaar' nam na twintig mi nuten spelen de bal na een af gemeten pass van Ronnie de Bruine goed aan, passeerde een verdediger en schoof de bal vervolgens langs de doelman. In de tweede helft ronde hij een aanval van links af. De op geschoven back Mark de Haan gaf de voorzet, waarna Van der Cingel de bal in de linkerhoek knalde, 2-0. Willemse: ,,De tweede helft was eigenlijk een kopie van de eerste. Wij waren de betere ploeg en hadden ook de beste kansen. De tweede drinkpauze haalde ons echter een beetje uit het ritme." De drinkpauzes waren door arbiter Jan Jasper- se halverwege de eerste en de tweede helft ingelast om de spelers de gelegenheid te ge ven te drinken. Dit was nodig vanwege de extreme warmte. 'Klasse goal' Voor één speler zal de uitslag nog een flinke tegenvaller zijn geweest. Joop Wandel, in de rust vervangen door Simon van de Meer, heeft namelijk drie doelpunten geteld. In de eerste helft bij een 1-0 stand gaf hij een inzet van Kees Jan van Nieuwenhuize voor iedereen hoorbaar al het predikaat 'klasse goal' mee. Wandel geloofde het wel, draaide zich om en zag zodoen de niet dat de bal vlak langs de buitenkant van de rechterpaal zeilde. ZIERIKZEE - De aanhoudende droogte verstoort de voorbe reiding van vrijwel alle voet balverenigingen op Schouwen- Duiveland. DFS zag zaterdag de uitwedstrijd tegen Made niet doorgaan vanwege de slechte gesteldheid van het veld aldaar. Ouwerkerk moest zaterdag de thuiswedstrijd te gen het tweede elftal van Brui nisse van het programma schrappen. Ook daar had het veld te veel te leiden van de aanhoudende droogte. SKNWK kwam zaterdag nog wel in actie, maar voorlopig was dat voor het laatst. Het veld in Nieuwerkerk is er be roerd aan toe. De ploeg heeft bovendien niet eens de be schikking over het trainings veld. Dat is deze zomer nieuw ingezaaid en mag niet eerder dan oktober gebruikt worden. ,,Het moet eerst een keer flink regenen, pas dan mag er in Nieuwerkerk weer op gespeeld worden", aldus de Nieuwer- kerkse consul Jaap de Bruine. „Er zitten allemaal dode plek ken op het veld. Als we toch zouden spelen, kémt daar geen gras meer op terug." Ook de bekerwedstrijd tegen Oostkapelle komt volgens de Bruine in gevaar. „Als er niet gespeeld mag worden, mag er niet gespeeld worden. Het maakt niet uit of het een offi ciële wedstrijd of een oefen wedstrijd is. De kans bestaat wel dat het duel dan omge draaid wordt." Bruse Boys De velden van Bruse Boys zijn door de 'koperen ploert' zo dor De meeste velden op Schoiiwen-Duiveland hebben ernstig te lijden onder de aanhoudende droogt. De foto is genomen 'op Den Hogen Blok,' de thuishaven van MEVO. Hier mag nog op gespeeld worden. De velden in Nieuwerkerk, Bruinisse en Ouwerkerk zijn er be roerder aan toe. (Foto: Joop van Houdt) dat is besloten ze te sluiten. Een probleem voor Theo Moer land die zo zijn voorbereiding, met thuiswedstrijden tegen DBGC, NSW en Smitshoek voor de boeg, ernstig verstoord ziet worden. Zeker ook omdat hetBruse trainingsveld nog niet gebruikt mag worden. Een uitwijkmogelijkheid voor de eerste wedstrijd is inmiddels gevonden. Dreischor 'flirt' we derom met Bruse Boys, net zo als afgelopen winter toen de vereniging hun trainingsveld ter beschikking stelde. Dins dag speelt Bruse Boys name lijk op Dreischors veld tegen DBGC. In Renesse ziet het veld er een stuk groener uit. Dat komt om dat er tijdens het onlangs ge houden campingvoetbaltoer nooi een aantal keren gesproeid is in de ochtenduren. „Daar zie je nu nog het resul taat van", aldus consul Piet Verweel. „Maar als er niet snel regen valt wordt het ook hier erg slecht. Maar Renesse speelt over veertien dagen pas de eerste thuiswedstrijd en voor die tijd zal het toch wel een keer geregend hebben? De jeugd komt volgende week wel al in actie, maar zo snel trap pen die het veld niet kapot." Clubs die ook willen sproeien zijn daar in feite te laat mee. Het waterschap overweegt een sproeiverbod in te stellen om dat het grondwaterpeil te laag geworden is. Het veld van Zierikzee en ME VO oogt nog het beste. Zondag middag kwam Zierikzee daar nog in actie. Ook de komende wedstrijden lopen hier nog niet het gevaar om afgelast te worden. BRUINISSE - Bruse Boys bestaat deze maand veertig jaar en dat wil men weten ook. Zo werd afgelopen zaterdag in Bruinisse het zes jaar geleden door Yerseke, Bruse Boys, Sluis en Philippine opgezette Barbé Mosseltoernooi gehouden. Ironisch genoeg, de winnende ploeg kwam nu uit een dorp dat niets met de visserij te maken heeft. WC'68 uit Halsteren, vorig seizoen gedegradeerd uit de 2e klasse A, trad als vervan ger op voor Yerseke en pakte de toernooizege. Yerseke prefereerde een wedstrijd te gen Excelsior Maassluis bo ven het toernooi. VVC'68, dat stuivertje wisselde met Bruse Boys voor een plaats in de tweede klas maakte in de laatste wedstrijd van het toernooi pijnlijk duidelijk waar de Bruse tekortkomin gen liggen. „Dat kan je wel stellen. De omschakeling vanaf het mid denveld klopte niet. Dat is toch niet normaal. Daar is geen verdediging op ge maakt. Die gasten komen zomaar met drie vier man op je af. Dat zie je bij die twee laatste goals. En zo gaat het de hele week al", mopperde laatste man Tonnie van den Berge na de 4-0 nederlaag te gen VVC'68. Van den Berge zag bijvoorbeeld hoe Leo Burgers als linksback meer linksbuiten liep en hoe Er- win van der Maas duidelijk zichtbaar nog handelings snelheid tekort komt. Maar ook hoe in aanvallend op zicht het Bruse Boys aan ge luk en doeltreffendheid ont brak. Een prima WC keeper weerhield Peter Willemse en Erik Bleiji van een bijna ze kere goal. „Als jullie dit spelletje in de tweede klas maar niet gaan spelen. Daar zitten de mees te ploegen op te wachten. Lekker counteren. Dat kun nen ze allemaal hoor", kre gen de Bruse spelers na afloop van hun collega-voet ballers uit Brabant mee. Drie goals Bruse Boys, de hoogst spe lende ploeg van de vier deelnemende verenigingen, maakte de favorietenrol dus niet waar. In de openings wedstrijd werd met 4-1 ge wonnen van afdelings 2e- klasser Sluis. Het opmerkelijkste in die wedstrijd waren de drie goals van voorstopper Mar tin Verspoor. Na 56 seconden kopte hij raak en nog geen drie minuten later scoorde hij zijn tweede goal. Zijn derde treffer viel in de twee de helft te noteren. Theo Moerland over Martin Ver- spoor: „Het is in ieder geval zo dat hij weer mee gaat doen voor het eerste. Of hij met die goals zijn kandida tuur stelt voor een basis plaats? De eerste taak als voorstopper is om de verde diging dicht te houden. Dat gebeurde niet maar dat lag niet alleen aan hem." Tegen Philippine, vorig sei zoen nog tegenstander van Zierikzee, speelde Bruse Boys een belabberde wed strijd. Via een prachtige om haal van Willem Webers kwam Bruse Boys op 1-0. Een fout van Jacob Muller hielp de Zeeuws-Vlamingen aan een punt. „Ik wou het te mooi doen. Dat werd direct afgestraft. In plaats van de bal probe ren te pakken had ik hem moeten stompen", reageerde de keeper nadien. Uitslagen Zesde Barbé Mos seltoernooi te Bruinisse: Bruse Boys - Sluis 4-1. Mar tin Verspoor 1-0. Martin Ver spoor 2-0. Peter Willemse 3-0. Martin Verspoor 4-0. Peter Slits 4-1. Philippine - VVC'68 1-0. Erwin van Steenbergen 1-0. Sluis - VVC'68 0-6. Johan den Boef 0-1. Mario Smits 0- 2. Johan den Boef 0-3. Johan den Boef 0-4. Mario Smits 0- 5. Silvio Jansen 0-6. Bruse Boys - Philippine 1-1. Willem Webers 1-0. Edgar Marteijn 1-1. Philippine - Sluis 0-0. VVC'68 - Bruse Boys 4-0. Ma rio Smits 1-0. Corné van Dijk 2-0. Joban den Boef 3-0. Corné van Dijk 4-0. Eindstand 1. VVC'68. 2. Philippine, 3. Bruse Boys, 4. Sluis. AMSTERDAM (ANP) - Judith Polgar heeft na twee ronden de leiding in de Donner Memo rial, tweede editie van het schaaktoernooi in Amster dam. Polgar, telg uit een ambitieuze schaakfamilie, won het afgelo pen weekeinde haar beide par tijen. Zaterdag dankte ze de ze ge aan een cadeautje van Pi ket, zondag werd Granda Zuni- ga uit Peru met een regelrechte koningsaanval verslagen. Van Wely en Timman zijn voorals nog de beste Nederlanders, met anderhalf punt. Zaterdag bereikte Van Wely snel remise met Nunn. Ingrid Saman behaalde haar tweede opeenvolgende zege in het enkelspel. (Foto: Marijke Folkertsma) KAPELLE/KLOETINGE -Diverse leden van clubs op Schouwen-Duiveland zijn succesvol geweest op het jeugdtennistoernooi dat de afge lopen week in Kapelle en Kloetinge is gehou den. Ingrid Saman toonde zich de beste in de categorie meisjes tot en met 16 jaar. De als twee de geplaatste Saman versloeg in de finale Sylvia de Nooyer met 7-6 en 6-3. Vorige week had Saman het toernooi van Noord-Beveland al op haar naam geschreven. In de dubbel speelde Saman ook in de finale. Samen met V. Krips moest ze haar meerdere erkennen in het koppel Van de Merwe/De Nooijer die hiermee een kleine revanche nam voor haar nederlaag in het enkel spel. In de categorie meisjes tot en met 12 jaar behaalde Merlin Atoon de eerste prijs. In een Schouwen-Duivelands onder onsje was ze Marcella van de Vliet uit Zierikzee ruim de baas, 6-1 6-1. Ook Johnny Quaack haalde de eindstrijd. Tegenstander daar in was Thomas Gideonse uit Veere. De als vierde geplaatste Quaak won verrassend met 7-5 en 6-0. Eerder in het toernooi waren Jacco de Looff, Jan Pe ter Dekker en Johan van Urk al uitgeschakeld. Bij de jongens dubbel tot en met 12 jaar bereikte Arthur te Boekhorst, lid van Wester- schouwen, samen met Stefan Westerweel de finale. Daarin namen zij het op tegen het kop pel Rens Melissen/Machiel Hulster. Westerweel en Te Boekhorst wonnen deze partij met 6-2 3-6 6-0. SCHARENDIJKE - Een vlot openingsdoelpunt van Erik Jan Elenbaas maakte de spelers van ZSC overmoedig. Voordat ze door hadden dat massaal aanvallen wellicht een verkeerde keu ze zou zijn, had tegenstander Des'67 het ant woord op zoveel hoogmoed al gegeven. Uitein delijk wonnen de bezoekers met 6-3. Vooral de middenvelders had den het in de ogen van coach Cees Kommer niet helemaal begrepen. „De controlerende middenvelders trokken na de 1-0 voorsprong te veel naar vo ren. Daardoor doken er bij bal verlies te veel spelers van Des voor onze verdedigers op. Zo kwamen we op de achterste lijn in problemen omdat ieder een dacht dat ze zich met de aanval moesten bemoeien." •Het verzuimen van de verdedi gende taken resulteerde in drie tegendoelpunten in het tweede kwartier van de wedstrijd. „Toen werden we finaal van de kaart gespeeld", aldus Kom mer. „En dat is niet zo snel te herstellen." Vooral de derde tegengoal, ontstaan na een foutieve terug speelbal deed' de coach de wenkbrauwen fronsen. In de 47ste minuut werd het 1-4 om dat een slechte organisatie bij een1 vrije trap er de oorzaak van was dat er drie Des-spelers vrij voor het doel stonden. Pas na de 1-5 kwam de thuis club weer in het spel voor. Erik Jan Elenbaas maakte zijn tweede treffer van de middag. Het moest eerst nog 2-6 worden voordat Jacco Heijboer de eindstand op 3-6 kon bepalen. Bij Brouwershaven werden dit weekeinde de 21e Open Benelux kampioenschappen gehouden voor de zeilklassen Laser, FD, Finn, Fireball, 470, 420 en Snipe. Op het programma stonden zeven manches maar de laatste werd op zondagmiddag van het programma gehaald vanwege een gebrek aan wind. In totaal kwamen 102 schepen aan de start. Onder de deelnemers bevonden zich overigens maar een beperkt aantal Zeeuwen. Wedstrijdzeilers uit Schouwen-Duiveland waren totaal niet vertegenwoordigd. De Belgen eisten in het internationaal sterke deelnemersveld de meeste eerste plaatsen voor zich op. Sebastiaan Godefrood won in de Finn-klasse, Constantijn Beukelaar toonde zich de beste in de Laser-radiaal. Bart Janssens werd eerste in de 420-klasse en Gilled Lauwerier won in de Laser-klasse. De Fireball was een prooi voor Stefan Streep en in de Snipe won Lode Hoore. Twee nederlanders vielen ook in de prijzen. Dat waren Wim Langeslag (FD-klasse) en Willem Schutte (470-klasse.) Op de foto wachten de deelnemers op de uitreiking van de in ruime hoeveelheden aanwezige bekers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9