Zierikzee gaat met sprongen vooruit Spel van Duiveland is nog onsamenhangend WIK en Wolfaartsdijk blijven in evenwicht, ME VO blijft scoren Giljam en Van Boven stranden in Zandvoort op finalisten Zonnemaire verliest met dubbele cijfers Coach Meulmeester opgelucht na 3-0 zege Passing en concentratie onvoldoende WOH veel te sterk 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Frans Kommer tracht de hal al koppend het doel in te werken. De doelman van DBGC is er hier nog iets eerder bij. Later in de'wed- strijd zou Kommer hem wel passeren. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Een beetje opgelucht was Jan Meulmeester, trainer van Zierikzee, wel na af loop van het oefenpotje tegen DBGC. In de voorgaande anderhalf uur had zijn ploeg laten zien wel degelijk over aardig combinatievermo gen te beschikken. Bovendien werd met bij vla gen acceptabel voetbal drie keer gescoord, ter wijl achterin de nul werd gehouden. Dat was de afgelopen week tegen Serooskerke (2-0 verlies) en Arnemuiden (1-1) wel anders geweest. OOSTERLAND - De voorbereiding van SV Dui veland op het nieuwe seizoen gaat zoals bijna alle voorbereidingen in de afdeling gaan. Door verlate vakanties is de selectie nog nauwelijks compleet. Bij Duiveland leidt dat echter meer dan bij andere verenigingen tot een onsamen hangend geheel op het veld. Het resultaat, een 4-2 nederlaag tegen zaterdag vierdeklasser Middelburg, was er ook naar. De zege kon nog niet verbloe men dat het probleem van Zierikzee nog steeds in de voorste linie zit. Dit keer mocht de van RBC overgeko men Erwin Nelissen het als spits proberen en dat ging hem niet slecht af. „Eigenlijk speel ik liever op links in een drie mans-voorhoede dan in een 4-4- De eerste helft zat volgens coach Peter van Poortvliet re delijk in elkaar. Al zag hij toen al dat de spelers moeite had den om zijn ideeën in het veld uit te dragen. Van Poortvliet had het ze ook niet makkelijk gemaakt. ,,Ik had sommige jongens wat opdrachten mee gegeven. Daar moesten ze toch nog wat aan wennen. Het 4-4-2 systeem dat de ploeg ook vorig jaar al speelde, heb ik iets ver anderd. De twee spitsen moe ten meer vanuit het centrum werken, de middenvelders aan de zijkanten dienen dan ver volgens over de vleugels op te komen." Niet alleen het tactische con cept kwam in de ogen van de coach niet uit de verf, ook het loopwerk stokte nogal in de hitte van Wolphaartsdijk. Pluspunten waren er ook. De Die ene tegengoal was er overi gens wel debet aan dat het toernooi in Ooltgensplaat niet winnend kon worden afgeslo ten. De openingswedstrijd te gen Leonidas ging namelijk met 1-0 verloren. De tegenstan der was duidelijk langer in de voorbereiding, wat tot uiting kwam in een veel hoger tempo. Omdat doelman Jan van der Linde met enkele fraaie red dingen de schade achterin be perkt hield, had Mevo nog lan ge tijd uitzicht op tenminste een gelijkspel. Verder dan een schot van Ruud Dekker op de kruising kwam de Zierikzee- sche ploeg de eerste wedstrijd echter niet. In het tweede duel had MEVO geen kind aan de organiseren de vereniging OFB. Lars van Zwieten scoorde de openings treffer via een voorzet van Eric 2 systeem," aldus Nelissen. „Maar om in dit systeem in de spits te spelen, dat lijkt me wel ..wat." Nelissen moest wel wennen. Bij RBC behoorde hij als bui tenspeler de bal na een actie meteen voor te geven, bij Zier ikzee komt het vooral aan op selectie kon worden aangevuld met Elmar Verhage en Krijn Hendrikse, beiden terug van vakantie. Van Poortvliet: „Nu mijn selectie wat breder is, kan ik' wat meer experimente ren." Balverlies WIK kwam in de eerste helft op een 1-0 achterstand toen een voorzet van links kon worden ingeschoten. Elmar Verhage en Eric Jan Kort bogen de stand om in een 2-1 voorsprong, maar tien minuten voor tijd viel toch de gelijkmaker. Tot groot on genoegen van Van Poortvliet: „Er werd onnodig balverlies geleden. Als je zo kort voor tijd op voorsprong staat, moet je dat uit kunnen spelen, ook in oefenwedstrij den. Wijsman die het toernooi weer als linksbuiten speelde. De tweede goal kwam op naam van J,an Heykamp die een com- binatie met Dick van Splunder succesvol afrondde. Lobje Na de 2-0 winst tegen OFB pvertrof MEVO deze score in de afsluitende wedstrijd tegen Noad'67. Hiervan werd met 3-0 gewonnen. Eric Wijsman be wees zich bijzonder thuis te voelen op links door vanaf die flank naar binnen te trekken en met rechts uit te halen, 1-0. Een lob van Dick van Splunder over de uitlopende doelman betekende 2-0. Lars van Zwie ten scoorde de derde MEVO- treffer in een half uur en be paalde daarmee de eindstand op 3-0. het kaatsen van de bal naar de opkomende middenvelders. De kritiek die Meulmeester dinsdag uitte, als zou hij nog te weinig inbreng hebben in het spel van de promovendus, legt hij naast zich neer. „Er is altijd een zekere verwachting als je van een hogere club komt. Ik wil het zelf allemaal rustig op bouwen. Het ligt vooral nog aan mijn conditie." Geen wanklank Zondag kwam er wat Nelissen betreft geen enkele wanklank over de lippen van Meulmees ter: „Hij heeft het vandaag uit stekend gedaan", aldus de trainer die vond dat dat niet zozeer aan de positie lag waar Nelissen speelde, maar meer aan de instelling waarmee Ne lissen het veld in was geko men. John van der Have heeft met dezelfde hoge verwachtingen te maken. Ook tegen DBGC kon de van Veere overgeko men aanvaller die niet inlos sen. Tot twee maal toe bleken toch redelijk haalbare diepte- ballen niet binnen zijn bereik te liggen.Een vleugje meer 'snelheid' zou hem geen kwaad doen. Aan het eind van de eer ste helft had Van der Have zijn criticasters de mond kunnen snoeren toen hij door Erwin Nelissen alleen voor de keeper werd gezet. De spits had de hoek voor het uitzoeken maar van zijn voet kwam niet meer dan een rollertje dat naast hob belde. Even daarvoor had Van der'Have overigens laten zien dat hij wel degelijk van waar de kan zijn voor Zierikzee. Als hij de kans krijgt aarzelt hij namelijk niet om op doel te schieten. Een hard schot op de paal was er een keer het gevolg van. Hij lijkt in ieder geval het best tot zijn recht te komen als de ploeg de tegenstander onder druk houdt, ballen in de diepte waren aan zijn kompaan in de spits, Nelissen, beter besteed. Van der Have werd de tweede helft gewisseld voor Rogier van Bourgonje, die het van Meulmeester vanwege zijn op vallende spelin het tweede, ook weer eens in de hoofd macht mocht proberen. Meul meester; „Ik wou Rogier eens bezig zien, maar je kunt zien dat hij een tijd niet heeft ge voetbald. Hij mist ritme en is nog wat onrustig aan de bal. Zijn niveau moet omhoog, maar het is niet zo dat hij in mijn ogen gefaald heeft." De coach heeft het voornemen om in de oefenperiode nog veelvuldig potentiële spitsspe- lers aan het werk te zien. „In de eerste drie competitiewed strijden moeten we John van der Have al missen. Die gaat op huwelijksreis. Dan is het goed als je weet wat de rest kan. Erwin deed het goed. Pa trick Roggeband kan ook voor in spelen. Misschien zit er ook in het tweede iemand die op valt. Zo gauw dat het geval is, proberen we hem uit." Opvallende rol Een opvallende rol in het Zier ikzee dat dit jaar de derde klasse wil bestormen lijkt in ieder geval weggelegd voor laatste man Patrick de Broe- kert. Niet alleen als organisa tor van de verdediging blijkt hij 'een goeie', ook als opko mende man heeft hij zijn waar de. Dat bewees hij al in de eer ste helft toen hij een solo bekroonde met een voorzetje op Patrick Roggeband die 1-0 kon aantekenen. Ook bij het derde doelpunt was De Broe- kert betrokken. Toen speelde hij met een één-twee Erwin Ne lissen vrij voor de keeper. De tweede treffer was een co-pro- duktie van Nelissen en Frans Kommer. Van Nelissen kwam de vrije trap, van Kommer het laatste tikje. „Het was allemaal wat onrus tig. Niemand kon zijn plaats houden. Verder hecht ik er niet veel waarde aan. Het is een lekkere pot geweest om wed strijdritme op te doen", aldus coach Jaap van Huizen. Vooral de voorhoede van de Oosterlanders bakte er zater dag weinig van. Deze bestond uit A-junior Bart van de Boo- gaart op links, Bart van de Hulle in het centrum en René van de Werf op rechts. Van de Werf is an aanvallend opzicht de beste van de drie, dat weten ook zijn medespe lers waardoor bijna alles over de rechterflank wordt ge speeld. De tegenstander kon zich hier makkelijk op instel len. Het gevolg was bovendien dan Van de Boogaart op links nauwelijks in het spel werd be trokken. Omdat ook gelegenheidsspits Van de Hulle, normaal laatste man, als aanvaller weinig pot ten kon breken, overtuigde de voorste linie van Duiveland geen moment. Experiment "Ik was ook slecht, ik heb niet gescoord", aldus Van de Hulle. „Het was ook meer een nood oplossing." Het idee om niet hem maar Van der Werf eens in de spits- positie te zetten wijst hij af. „Hij is een echte buitenspeler, die heeft ruimte nodig. Dat al les vandaag over rechts liep, was ook logisch. Van de Werf blijft toch de bepalende man in de voorhoede en Boogaart diende zich ook niet al te veel aan. Hij zal moeten wennen en dan zijn deze wedstrijden zeer geschikt." Coach Jaap van Huizen; „Ik wilde eens zien hoe Van der Hulle het in de spits zou doen. Dat weet ik nu. Normaal ge sproken zal ik het experiment niet snel herhalen." Marcel de Vlieger, speler van Zonnemaire, vertelde in grote lijnen hoe het team dit seizoen van plan is te gaan voetballen. „We hebben vorig seizoen in het begin een 4-3-3-systeem ge hanteerd, maar uiteindelijk zijn we overgestapt op 4-4-2. Dat beviel, daaróm willen we daar dit seizoen ook mee door gaan. Onze trainer vind het be langrijk dat we dan een vierde middenvelder hebben die te vens als aanvaller kan funge ren." Extra voordeel is de uitgebrei dere keuzemogelijkheid van de trainer. Zonnemaire be schikt immers sinds kort weer over twee seniorenelftallen. De Vlieger: „We hebben de af gelopen tijd veel aan leden werving gedaan. Nu hebben we maar liefst 28 spelers voor twee teams." Enkele nieuwe spelers zijn on der andere Rien Waleboer die vroeger heeft gekeept, Peter Simons en Matthijs van Vul pen die uit de B-jeugd is over gekomen. Verschil Voor de Rotterdamse trainer Tony de Meijere was het de tweede oefenwedstrijd van zijn ploeg. „Twee weken gele den hebben we nog tegen Steenbergen gespeeld en daar met 1-2 gewonnen. Dit is nu de derde week dat we in training zijn en ik begin nu een beetje de grote lijnen te herkennen." VVOH speelt in de onderafde ling van Rotterdam, maar het verschil met de afdeling in Zee land is duidelijk te zien. De ploeg uit Rotterdam was zowel technisch, fysiek en conditio neel beter dan Zonnemaire. De krachtverschillen kwamen De schade voor Duiveland bleef lange tijd beperkt. Tot een kwartier in de tweede helft stond het nog 0-0. Het lange-ha- len-snel-thuis principe dat de bezoekers hanteerden, had in de voorgaande periode Middel burgse doelpunten in de weg gestaan. De schoten die op het doel van Hans Capelle werden afgeleverd hadden bovendien eerder de Weelstraat als be stemming dan het keepers- honk. Rollen omgedraaid Na de hervatting kwam Duive land zowaar op voorsprong. Dat gebeurde toen de rollen op de vleugel even omgedraaid waren. Van de Hulle verstuur de een voorzet van rechts en Van de Werf tikte de bal bin nen, 1-0. Een situatie die zich bij het tweede Duivelandse treffer herhaalde alleen toen met Rinus de Bruine als aange ver. Tussen de twee treffers van de thuisclub, zat echter een kwar tet aan doelpunten van Mid delburg. Een kopbal van Lucas Franssen, twee treffers van Er win Vrijenhoek en een vrije trap van Patrick Vogel. Minimaal twee van deze tegen doelpunten hadden voorko men kunnen worden, maar een gebrek aan conditie maakte de spelers van Duiveland tot makkelijk te nemen hindernis sen. Nederlaag De 4-2 nederlaag volgde op de 2-0 nederlaag van deze week te gen Serooskerke. Coach Van Huizen was wat die wedstrijd betreft wel tevreden over het spel van,zijn ploeg, maar niet over het omgaan met de tal van doelpuntrijke mogelijkheden. „Vooral Jaco de Bruine liet een paar open kansen liggen", al dus de trainer. duidelijk tot uiting in de score. Het duurde nog wel twintig minuten voor de eerste treffer te noteren viel, maar dit was voornamelijk te danken aan keeper Edwin van de Welden van Zonnemaire. Hij werd daarbij wel enigszins geholpen door de Rotterdamse aanval lers die veelvuldig hun slordig heden in de afwerking etaleer den. Fati Elmahoub twee keer en Peter de Leeuw zorgden voor een 0-3 ruststand. Bekeken Na rust was het snel bekeken' met Zonnemaire. Binnen een kwartier stond de ploeg van trainer Tony de Meijere op 0-7 voorsprong, na treffers van achtereenvolgens Marius Ho- vinga, Twan Boersma, Fati El mahoub en Marcel Aveling. Zonnemaire deed twintig mi nuten na rust eindelijk wat te rug. Uit een strafschop mocht Eric Dogger 1-7 aantekenen. Twintig minuten voor tijd liet de nieuwe aanwinst van Zon nemaire, Peter Simons, zien wat hij waard was. Nadat Simons alleen was door gegaan, omspeelde hij de keep er van VVOH en scoorde 2-7. Het laatste kwartier was weer voor de Rotterdammers en Fa ti Elmahoub, Marius Hovinga en broer Lex Hovinga bepaal den de eindstand op 2-10. Trainer Tony de Meijere vond dat hoewel Zonnemaire mis schien een te zwakke tegen stander was, toch niet dat de wedstrijd voor niets was ge weest. „Ook in dit soort wed strijden leer je altijd weer nieuwe dingen, of er valt iets op wat je eerst niet zag. Het was een warme maar leerzame middag",aldus de winnende trainer. KERKWERVE - WIK heeft in de eerste twee oe fenwedstrijden nog niet de smaak van een over winning mogen proeven. Na de 4-2 nederlaag te gen Colijnsplaatse Boys deelde de ploeg zaterdag de punten met Wolfaartsdijk (2-2). OOLTGENSPLAAT - MEVO speelde zaterdag een toernooi in Ooltgensplaat. In de drie wed strijden van een half uur was de ploeg weer op vallend produktief. Vijf doelpunten werden er gescoord terwijl slechts een tegengoal moest worden geïncasseerd. René Giljam en Raymond van Boven, hier op het stra7id van Bruinisse, behaalden op het NK- beachvolleybal in Zandvoort een verdienstelijke vijfde plaats. (Foto: Marijke Folkertsma) ZANDVOORT - Voorafhadden Bruenaren René Giljam en Raymond van Boven op een hogere eindklassering gehoopt, maar gezien hun spel en de tegenstand zat er zaterdag in Zandvoort, waar het NK- beachvolleybal voor junioren werd gespeeld, niet meer in dan de vijfde plaats. Er werd op Za'ndvoort, waar het tegen de dertig graden was en een licht briesje enige verkoeling gaf, een halve competitie gespeeld met sets die gingen om vijftien pun ten. De eerste twee per groep speelden een kruisfinale, de nummers drie speelden om de vijfde en zesde plaats en de nummers vier om de ze vende en achtste stek. Vanaf het begin werd duide lijk dat het Bruse duo niet in een hun beste vorm stak. „De passing ging slecht en onze concentratie viel vaak weg", was de conclusie van Van Boven. „We kwamen de meeste wedstrijden niet in ons spel." De eerste wedstrijd was alle hoop op een plaats in de kruisfinales nog aanwezig. Tegenstanders Martin Groe- nendaal en Jimmy de Gier, die in de voorrondes in Sche- veningen als tweede waren geëindigd, werden simpel naar een 15-4 nederlaag ge tikt. Jong-oranje speler Ri chard de Kogel en Davey Be- zemer gaven vervolgens heel wat beter partij aan de Bru enaren die zich in ieder geval verzekerd wisten van de grootste supporters schare. Ondanks dat werden ze met 15-3 verslagen door wat latei- op de middag de winnaars zouden blijken te zijn. Praktijk Winst in de derde en laatste voorrondewedstrijd was vervolgens nodig om een plaats in de kruisfinales af te dwingen. Op papier zou dat moeten lukken, want te genstanders Jeroen Blom en Jeroen Gbdella waren in de voorrondes in Rockanje ach ter Van Boven en Giljam geëindigd. De praktijk wees echter anders uit. Het werd zelfs een vrij eenvoudige 15-5 overwinning voor Blom en Gadella. Coach Tonie van Breda bezag de verloren strijd van zijn pupillen van de zijlijn. „In de verdediging en in de service kwamen ze gewoon te kort. Ze konden geen moment een aanval op bouwen. Bovendien was de voorronde in Rockanje meer een loterij omdat door het slechte weer en de harde wind gewoon volleyballen nauwelijks mogelijk was." In de strijd om de vijfde en zesde plaats hervond het koppel zich weer. Giljam en Van Boven dicteerden tegen Maike Jansen en Pascal Vet de strijd en wonnen hun vierde wedstrijd verdiend 'met 15-10. Van Boven: „Het was in ieder geval leuk om mee te doen. We speelden toch tegen gigantische talen ten en daar konden we ons toch maar mee meten." ZONNEMAIRE - Zonnemaire, derde klas afde ling zondag, werd in de eerste oefenwedstrijd direct stevig de oren gewassen. Afdelingsclub VVOH uit Rotterdam verliet zaterdag het veld met een 10-2 zege. Dat betekent werk aan de winkel voor trainer Cor van Aken, die de neder laag vanwege een vakantie niet met eigen ogen kon aanschouwen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 8