Meer dan een ton nodig voor reconstructie speelterrein Burgh viert feest met de eigen vlag in top UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 3?ig 0 1 Puntendeling RBC, verlies Van Vossen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE HOVENIERSBEDRIJF STOUTJESDIJK Met zithoek voor ouders en begeleiders Iets minder druk dan vorig jaar'' Inbrekers overlopen dé krant van schouwen - /Vf/DOFi PX3^' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 14 AUGUSTUS 1995 151e JAARGANG NR 25822 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Wat kunnen wij u bieden! Aanleg en onderhoud van tuinen Winterbeurten Snoeien Omzagen gevaarlijke bomen Versnipperen (zwaar) snoeihout Terrasaanleg - sierbestrating Maaien gazons Tuinonderhouds-contracten Alle voorkomende tuinwerkzaamheden Loensweg 6 - Nieuwerkerk - Telefoon 01114-1453 Het speelterreintje is hard. aan een opknapbeurt toe (Foto: Joop van Houdt) SCHARENDIJKE/KERKWERVE - Alles bij elkaar een bedrag van 111.000,- is nodig voor de reconstructie van het speelterrein achter de Beatrixstraat/Zuidkerkestraat en 't Laantje in Kerkwerve. Op de agen da van de vergadering van de gemeenteraad van Middenschouwen op donderdag 24 augustus prijkt het voorstel van het college van b en w om genoemd bedrag beschikbaar te stellen. Het reconstructieplan werd eer der op een inspraakavond besproken. Het reconstructieplan is geba seerd op het Groenstructuur plan Middenschouwen. Het is de bedoeling dat het terrein een meer open karakter krijgt en geschikt wordt gemaakt als 'verblijfsgebied'. Het terrein wordt min of meer in twee ge deelten verdeeld, waarbij één veld de funktie van trapveldje krijgt en het andere gedeelte wordt ingericht als een speel veld met verschillende speel toestellen. In het plan is om hygiënische redenen geen zandbak opgeno men. Ten behoeve van de vei ligheid wordt ónder de speel toestellen een zandbed gemaakt dat afgedekt wordt met houtsnippers. Om het speelveld ook geschikt te ma ken voor gebruik in de nattere jaargetijden wordt drainage aangelegd. De verschillende gedeelten worden ontsloten door paden. Deze doen dienst als verbin- dingsdpaden tussen de Beat rixstraat/Zuidkerkestraat, het parkeerterreintje achter het dorpshuis, het Wervepad en 't Laantje. In het plan is ook een zithoek opgenomen vanwaar ouders/begeleiders toezicht kunnen houden op de kleinere kinderen. Het is de bedoeling dat het terrein door zes licht masten verlicht wordt. Verder op de agenda van de ge meenteraadsvergadering het voorstel van het college om 52.000,- uit te trekken voor de aanschaf van meubilair, schoonmaakmateriaal en een schoonmaakmachine voor dorpshuis De Put:neet. Eerder stelde de gemeenteraad van Middenschouwen ruim acht ton beschikbaar voer de brood nodige verbouwing van De Putmeet. Op zich was dat bedrag vol doende om de kosten van de verbouwing te kunnen dragen, maar er zijn echter nog een aantal zaken die niet door het krediet worden gedekt. ,,De tafels en stoelen stammen uit 1976 en zijn destijds ge plaatst in het (toenmalige) dorpshuis. Wij zijn van mening dat in het nieuwe dorpshuis, gezien de inrichting nu en ge zien het feit dat de oude tafels en stoelen aan slijtage onder hevig zijn, de aanschaf van ta fel en stoelen gerechtvaardigd is", aldus het college. Machine De huidige schoonmaakmachi ne is volgens het college niet geschikt voor het onderhoud van de nieuwe vloerbedek king. De aanschaf van een nieuwe machine is noodzake lijk. Het bedrag van 52.000,- is voldoende om naast de reeds genoemde zaken ook nieuwe tafelkleden aan te schaffen, de ventilatie van de bestaande toiletten aan te passen evenals de electra van de gymzaal. Ook kan voor dat geld nog een nieu we spiegel voor het mortuari um aangeschaft worden. De bewoners van buurtschap Brijdorpe hebben om een uit breiding, van de openbare ver lichting gevraagd. Omwille van de leefsituatie en veilig heid van de bewoners zijn wij van mening dat het plaatsen van zes extra lichtmasten noodzakelijk is", aldus het col lege. Het is de bedoeling dat de mas ten worden geplaatst langs de Ringdijk in de buurt van de bushalte en langs dezelfde dijk in de buurt van de Hoogen- boomseg. Plaatsing van de masten vergt een investering van 13.000,-, Bedrijventerrein Tijdens de gemeenteraadsver gadering ook aandacht voor re alisering van een bedrijventer rein aan .de Verseputseweg, vlakbij het sportterrein. Het is verplicht om voordat men ver der gaat met een dergelijk (be- stemmings)plan een bodemon derzoek te doen. Met dat bodemonderzoek is een bedrag van 5095,- gemoeid. Het colle ge stelt de raad voor dat geld beschikbaar te stellen. De gemeenteraadsvergadering wordt gehouden in het ge meentehuis in Scharendijke en begint om 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Iets minder druk dan vorig jaar maar minstens zo gezellig, was het zaterdag op de Burghse Dag, die voor de zesde keer werd gehouden. Zo'n 12.000 mensen kwamen in Burgh een kijkje nemen. Een wat kleiner aantal dan tijdens de vijfde editie, wat waarschijnlijk alles met de hitte te maken had en bepaald niet met wat er zoal te doen was in het voor deze gelegenheid, voor het verkeer afgesloten dorp. Met de Burghse Vlag voor het eerst in top vermaakten jong en oud zich onder meer bij het ringrijden, de talloze kramen, de sneltekenaar of in de draai molen. Als openingsceremonie voor de Burghse Dag werd de vlag onder begeleiding van tamboers en vaandeldragers, 's morgens door de kinderen van Burgh het dorp binnenge dragen en overgedragen aan burgemeester H. Tees, die sa men met oud-burgemeester Jonkheer A. van Citters ip een sjees Burgh werd binnengere den. Van Citters ondertekende eerst het bijbehorende certifi caat van echtheid voor hij de vlag overdroeg aan Tees, die daarna onder de perebomen de vlag hees. De vlag zal in het vervolg tijdens elke Burghse Dag uitgehangen worden aan g; de kerktoren. Tees voegde toe dat hij de dag van de jaarlijkse perenverkoop in het dorp, ook een prima gelegenheid vond om de nieuwe aanwinst të hij- De (her)invoering van de vlag is een initiatief van het comité Burghse Dag met het doel in het dorp tijdens deze feestelijk dag zoveel mogelijk vlaggen te laten wapperen. Bij een ver- koop-aktie door Lou Verton uit Burgh zijn inmiddels al tweehonderd stuks verkocht. De oorspronkelijke vlag, die het gemeentebestuur van Burgh in 1938 liet maken naar aanleiding van het veertig-ja rig regeringsjubileum van ko ningin Wilhelmina, is nooit als gemeentevlag vastgesteld. On der vlaggenspecialisten staat deze dan ook te boek als histo risch curiosum. Het comité Burghse Dag is bij de herinvoe ring van de vlag toch uitge gaan van het oorspronkelijke ontwerp, omdat ze meent dat deze vlag voor het dorp een his torische waarde heeft. Onverwacht veel mensen had den zaterdag gehoor gegeven aan de oproep van het comité om in Ot en Sien-stijl op het festijn te verschijnen. Naast de ongeveer zestig leden van kle- dedrachtvereniging Ons Boe- regoed en medewerkers van de Burghse Dag, liepen 's och tends nog eens rond de zeven tig mensen verkleed rond. De meesten hingen trouwens deze, vaak dikke, kleding in de loop van de middag weer aan de wilgen, eenvoudigweg omdat het te warm was. Oude auto's, tractoren en Listers ontbraken niet op de zesde Burghse Dag.(Foto: Joop van Houdt) Naast de warmte speelde bij het kleinere bezoekersaantal dan vorig jaar, ook het feit mee dat de'Burghse Dag dit keer wat later in de maand valt. „Maar het gaat ons ook niet om het toeristenseizoen. Daar hou den we geen rekening mee. Het is een Burghs feest dat altijd wordt gehouden op de tweede zaterdag in augustus, of die nu vroeg of laat valt", zegt Jan Slager, secretaris van het co mité. Zoals altijd trokken het ring rijden te paard en met sjeesjes door de Zeeuwse Ringrijders Vereniging, erg veel publiek. Maar ook onder meer de Burghse spelen, gebaseerd op oude Vlaamse volksspelen, de oude auto's, Listers en tracto ren, de opvoeringen van Theater Samenspraak, die het publiek sketches in kleder dracht voorschotelden, en snel tekenaar Dikmans sr., trokken de nodige belangstelling. Dik mans tekende, verdekt opge steld in een kleurrijke kast, in spiegelbeeld mensen uit het publiek die stonden te kijken. Dit tot grote hilariteit van dat zelfde publiek, omdat pas na een poosje duidelijk werd wie de tekenaar nu weer op de-kor rel aan het nemen was. Voor de Burghse Dag was dit keer voor het eerst meer plaats uitgetrokken. De parkeer plaats voor Albert Hein, een deel van de Burghseweg en de Leliëndaleweg deden dit keer ook mee, wat alles bij elkaar minder 'dringen' £an voorheen opleverde en zddoende voor een aangenamer verpozen zorgde. ZIERIKZEE - In eeïi woning aan de Grachtweg in Zierikzee zijn vrijdag twee inbrekers overlopen door de bewoners. De 74-jarige bewoner heeft aangifte gedaan van diefstal van enkele sieraden. Door ge tuigen kon een duidelijk signa lement en het kenteken van de vluchtauto, worden genoteerd. De mensen zijn nooit zo oprecht als bij het spel;.de valse spelers niet uitgezon derd. W. C. Capel Perioden met zon' M HET WEER Vannacht enkele wolkenvelden en min. temp. van 15 graden aan zee tot 12 in het binnenland. Droog. Overdag perioden met zon. Middagtemp. ongeveer 23 graden. Noordwesten wind, matig, rond kracht 4. Vannacht weinig wind. 3 BORDEN De gemeente Zierikzee trok vrijdag ten strijde te gen illegale uitstallingen. 5 AARDAPPEL De droogte zorgt voor een lage aardappelop brengst. 8 BEACHVOLLEYBAL René Giljam en Raymond van Boven vijfde op NK- beachvolleybal. 9 VOETBAL Aanhoudende droogte verstoort oefenprogramma van clubs. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Zierikzee en SKNWK ivinnen oefenduels ZIERIKZEE - De van Schouwen-Duiveland af komstige profvoetballers hebben dit weekein de met wisselend succes geacteerd. RBC, met Ronald van Oeve- ren, Emiel dorst en Niels Lode- wijk in de selectie, speelde in de voorronde van de strijd om de Amstelcup tegen eredivisie club RKC. De Waalwijkers, dit seizoen getraind door Leo van Veen namen in dit duel de lei ding door een treffer van Ro meo van Aerden. Lloyd Kam- meron maakte twee minuten voor het einde van de wed strijd de gelijkmaker. „Als we met rust 3-0 achter hadden gestaan, hadden we ook niet mogen klagen", aldus Bruenaar Emiel Dorst. „Ge lukkig was het beeld in de tweede helft omgekeerd. De 1- 1 uitslag was ook niet meer dan terecht." Dorst speelde de hele wed strijd. Ronald van Oeveren werd ver in de tweede helft ge wisseld. Niels Lodewijk uit Zierikzee kwam na rust als in valler in het veld. Door de 1-1 heeft RBC goede kansen op het bereiken van de tweede ronde. Er volgen nog thuiswedstrijden tegen Hoek en Halsteren. De beste twee ploegen uit de poule plaatsen zich voor de tweede ronde. Istanbulspor In Istanbul bereikte Istanbuls por, met Peter van Vossen in de gelederen, een teleurstel lend resultaat in de eerste thuiswedstrijd van het sei zoen. De competitiestart tegen Eskisehir ging met 3-1 verlo ren. John van de Brom maakte in de laatste minuut het enige doelpunt voor de ploeg van Leo Beenhakker. De resultaten van de vier hoogst spelende eilandelijke clubs in de oefencampagne ver tonen een stijgende lijn. Zo wisten zowel Zierkzee als SKNWK dit weekeinde hun wedstrijden te winnen. Alleen WIK heeft de smaak van een overwinning nog niet kunnen proeven. Bruse Boys speelde het eigen Mosseltoernooi en ac teerde daar wisselvallig. Meer sport op pagina 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. a 51,00 af 48,50 a 192,50 a 182,50 JA, ik wil een kwartaalabonnement kwartaalabonnement met autom. afschr. jaarabonnement jaarabonnement met autom. afschr. en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQ Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee ii

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1