Bru s duo strijdt in Zandvoort om de Nationale Reachvolley balt it el PROGRAMMA Voorbereiding MEVO loopt op rolletjes Groot deelnemersveld triathlon Zierikzee René Giljam en Raymond van Boven in finale Eric Wijsman scoort drie keer Skeeleren Smit wint strandloop Darts Tweede plaats voor Stefan Klee Top van schaakklassement krijgt definitieve vorm Van Langen tegen Mutola in halve finale WK atletiek 1 VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1995 NR 25821 BRUINISSE - De 17-jarige René Giljam en de 19-jarige Raymond van Boven, beiden afkom stig uit Bruinisse, staan morgen, zaterdag, in de eindronde van het Nederlands Kampioenschap Beachvolleybal voor Junioren. In Zandvoort weten de jeugdleden van Kwiek zich gesteund door zeker twintig supporters en coach Tonie van Breda. Via voorrondes hebben acht teams zich geplaatst voor de ti telstrijd. Zij worden morgen verdeeld in twee poules van vier. De beste twee per groep gaan naar de halve finale en morgen rond vijf uur is de Ne derlands Kampioen bekend. In de zes poulewedstrijden (er wordt twee keer tegen het zelf de team gespeeld) gaat het om één gewonnen set van twaalf punten. De halve finale en de finale gaan om drie sets. Het idee om aan de voorrondes mee te doen kwam van Van Bo ven die daarna Giljam bena derde. Giljam: ,,Het was al lan ger de bedoeling geweest om een keer mee te doen, maar het was er nog niet van gekomen. We hadden ons niet echt voor bereid, maar ons voordeel was wel dat we al twee jaar met el kaar samenspeelden." Coach De finalisten zijn blij dat ze hun coach mee kunnen némen naar Zandvoort. Van Boven: ,,Het is belangrijk dat je el kaar coached, maar we hebben ook iemand nodig die ons gade slaat. Zelf zie je niet alles." Een belangrijk deel van het succes wordt bepaald door de sfeer in het team. Giljam: ,,Je moet niet op elkaar gaan kan keren. Het is beter om af en toe een schouderklopje uit te de len. De afgelopen twee weken is er door Giljam en Van Boven druk geoefend op het strandje bij Bruinisse. Vooral maandag toen het weer het aantal zwem- liefhebbers geminimaliseerd had, kon er door het duo inten sief getraind worden. Dit on der leiding van Tonie van Bre da, de man die ook het eerste herenteam van Kwiek onder zijn hoede heeft. „Hun service is niet slecht, dat weet ik van uit de zaal. Ook hun netspel be hoort tot hun sterke punten. We hebben dus vooral aan de verdediging gewerkt, want die is slecht. In een team van zes heb je verschillende specialis ten, maar bij het beachvolley bal, dat je met zijn tweeën speelt, moet je alle facetten be heersen.", aldus Van Breda die het initiatief van de jongens van harte toejuicht. „Ze zullen in de zaal met sprongen voor uitgaan." Lacherig Vorige maand werden op het natte en winderige strand van Rockanjè de voorrondes ge houden. Het bereiken van de finale verraste niet zozeer de twee Bruenaren, maar meer hun tegenstanders. Van Boven: „We kwamen daar aan met ons trainingspakje en al die gasten, waarvan er vrij veel op hoog niveau speelden, waren keurig in tenu. Ze deden een beetje lacherig. We zouden van te voren al geen kans heb ben." Giljam: „Al die gespon sorde teams hadden zoiets van 'wat komen jullie hier doen'." De bedoelingen van de Kwiek- spelers werden de tegenstan ders al snel duidelijk. Giljam en Van Boven behaalden op het strand van Rockanje de eerste plaats. Die hadden ze naar eigen zeggen te danken aan hun service. Giljam: „Een redelijke rally was niet moge lijk. Je kunt zeggen dat we op timaal geprofiteerd hebben van de weersomstandighe den." Kansen Volgens Van Breda zijn de jon gens niet kansloos in het ster ke Zandvoortse deelnemers veld. „Ze eindigen bij de bovenste helft", zegt hij stel lig. Hun kansen worden ver groot omdat er nogal wat win naars van de voorrondes verstek laten gaan. Dit door bijvoorbeeld al eerder ge maakte vakantieafspraken. René Giljam en Raymond van Boven op het strandje bij Bruinisse. (Foto: Marijke Folkertsma) Zandvoort: Deelnemers, NK-Jeugd-beach- volleybal, Jongens: René Giljam/Raymond van Boven (Bruinisse), Jeroen Blom/Jeroen Gadella (Roosen daal), Richard de Kogel/Davey Bezemer (Rotterdam), Jurgen Mati/Tim de Jager (Drunen), Martin Groenendaal/Jimmy de Gier (Den Haag), Raymond Streenburg/Sebastiaan de Leeuw (Zoetermeer), Dennis Dusseldorp/Jasper Groene- veld (Lichtenvoorde) en Maike Jansen/Pascal Vet (Lichten voorde). ZIERIKZEE - In het nog zo prille voetbalsei zoen heeft MEVO opnieuw laten zien dat met aanvallend voetbal goede resultaten kunnen worden bereikt. Na de 5-2 winst van zaterdag op Hoedekenskerke, volgde gisteren een 4-2 ze ge op het twee klassen hoger spelende Colijns- plaatse Boys. [De twee zeges zijn niet de eni ge pluspunten voor coach Ge rard Olijhoek. De uit het voor- malige-Joegoslavië fkomstige Nassar bijvoorbeeld kwam vo rig jaar als aanvaller niet uit de verf, maar als rechterverde- diger speelde hij zijn voorlopig beste wedstrijd voor de Zierik- zeese ploeg. In de spits bewees bovendien Lars van Zwieten dat zijn goe de optreden van zaterdag geen toeval is geweest. De jonge aanvaller heeft overzicht, kan een bal vasthouden en verstaat de kunst van het 'rommelen in de zestien'. De vierde treffer van MEVO kwam op deze wij ze tot stand. Via een korte draaibeweging in het doelge bied buitte hij een onoverzich telijke situatie optimaal uit. De voorgaande drie doelpun ten werden gemaakt door een speler die een nog opmerkelij ker rol speelde: Linksbuiten Eric Wijsman. Het was voor het eerst dat de 23-jarige aan valler op deze positie was neer gezet. Zijn rechterbeen, waar mee hij twee keer scoorde (de andere treffer was een kop bal), bleek van de linkerkant uiterst waardevol. Eric Wijs man: „Zo wil de trainer dit jaar spelen. De links- en rechts buiten op hun slechte been aanspelen waardoor ze naar binnen kunnen draaien. Bij mij begint het aardig te lopen, alleen Dick van Splunder mist op rechts nog wat conditie, maar dat komt ook wel goed." Wijsman trof het bovendien dat Clement van Splunder op de linksherifplaats zich uitste kend manifesteerde. Van Splunder trok met lange pas sen veelvuldig schuin over het veld, behield vaak het over zicht en was zo'n handenbin- dertje dat door zijn spel veel medespelers vrij kwamen te staan. De uiteindelijke zege kwam overigens helemaal niet zo makkelijk tot stand. Na een half uur spelen had het pu bliek eigenlijk heel andere ideeën over de afloop van de wedstrijd. Via twee treffers van Remco Krijger stond Co- lijnsplaatse Boys, dat zaterdag nog met 4-2 van WIK had ge wonnen, namelijk al op een riante 2-0 voorsprong. Niet dat MEVO toen zo beroerd speel de, welnee het spel had een ho- Eric Wijsman (links op de foto) had met drie doelpunten een groot aandeel in de winst (Foto: Marij ke Folkertsma) ge amusementswaarde, maar de bezoekers, fysiek veruit de meerdere, leken op dat mo ment toch een paar maten te groot. JKopbal Toen MEVO echter door had dat er toch wel wat bressen wa ren te slaan in de verdediging van Colijnsplaatse Boys kwam de spanning in de wedstrijd te rug. Vooral op de rechterflank kregen Dick van Splunder en Jan Heykamp zeeën van ruim te en het is ook hun verdienste dat daar optimaal van werd ge profiteerd. Uit een voorzet van Heykamp kwam ook het eer ste doelpunt, een kopbal van Wijsman, voort. De tweede treffer van Wijsman had veel weg van een toevals treffer. De opkomende Cle ment van Splunder had voor de vrijstaande Dick van Splun der moeten kiezen, maar koos voor de moeilijkste oplossing. Wijsman haalde er echter met een schuin schot toch het maxi male uit, 2-2. Een uitval van MEVO leidde de derde treffer van de rechts- benige linksbuiten in. Op zijn weg naar het doel, behield Wijsman het overzicht en schoof de bal met een curve langs de keeper, 3-2. Het verzet van Colijnsplaatse Boys was daarmee definitief gebroken want voor en na de 4-2 van Van Zwieten kreeg de thuisclub nog zeker drie scoringsmoge- lijkheden. Jonge spelers Coach Gerard Olijhoek, die bij een 2-0 achterstand riep dat het resultaat niet belangrijk was, hield die mening ook na afloop staande. Hij was wel zeer ver heugd dat hij binnen zijn selec tie nu de beschikking had over een aantal jonge spelers die vo rig jaar nog deel uitmaakten van het derde elftal. Wie Onder andere Van Zwieten zag voet ballen, begrijpt wat hij be doelt. GOES - IJsclub De Poel uit Goes houdt zaterdag 19 augus tus in samenwerking met AV 56 het Zeeuws kampioenschap skeeleren voor C-rijders. Plaats van handeling is het in dustrieterrein in Goes-zuid. In het voorprogramma worden er jeugdwedstrijden gehou den. De jongeren kunnen zich meten in een tijdrit over 700 meter of in een wedstrijd over 15 minuten. De start van de tijdrit is om 15.15 uur, de jeugdskeelerwedstrijd begint om 16.30 uur. Om 17.00 uur wordt op het zelfde terrein de mijl van Goes gelopen, waarna om 17.30 uur het skeelerkam pioenschap voor senioren kan losbarsten. Niet leden kunnen starten met een dagkaart. Het dragen van een helm is verplicht. Deze zijn tegen een geringe vergoeding beschikbaar. Voor inschrijvin gen C. de Groffau 01135-2098. ZIERIKZEE - Greetje Smit uit Kerkwerve heeft de elfde edi tie van de Strandloop van Oud dorp gewonnen. De atlete van Delta sport over brugde het vijf kilometer lan ge parcours, dat overigens voor de helft uit geasfalteerde wegen bestond, in een tijd van 21 minuten en 58 seconden. Eddy Smit liep bij de mannen naar een keurige tweede plaats in een tijd van 17 minuten en 17 seconden. Dat was 67 seconden langzamer dan winnaar Wim Padmos uit Voorne. Op de der de plaats eindigde Herbert Zoon van AV Flakkee in 18.01 minuten. OUDERKERK AAN DE AM- STEL (ANP) - Raymond van Barneveld is op de wereldranglijst darts geste gen naar de vierde plaats. De Nederlander, finalist bij het wereldkampioenschap, won in april de open Finse titel en ein digde vorige week als derde bij de open Noorse titelstrijd. ZIERIKZEE - Op zaterdag 2 september start om 19.15 uur de 1/8 triathlon in Zierikzee met tot nu tot 175 geregistreerde atleten. De 1/8 triathlon bestaat uit 750 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 ki lometer lopen, de start is in de Nieuwe Haven bij het Luitje, er wordt gewisseld op het Kraanplein in het centrum van Zierikzee waar ook de finish plaats zal vinden. Er zijn ongeveer 40 deelnemers uit Schouwen-Duiveland die strijd leveren om de titel van triathlonkampioen(e) van Schouwen-Duiveland. Favorie ten hiervoor zijn onder meer Edith Gerards en Leo Rijn burg, de kampioen van 1994. Bij de heren komt Miquel van Tongeren uit Arnemuiden weer aan de start (hij finishte in 1994 twee minuten achter de win naar) en is zeker één van de kanshebbers op de titel van 1995. Voor was betreft de dames is Monique Hullenaar uit Schoonhoven de grote favoriet, zij finishte in 1994 als eerste dame. Grachten Als ook in voorgaande jaren is de binnenstad van Zierikzee, waar het spektakel zich af speelt, een grote trekpleister voor de atleten. Zonder uitzon dering geven ze aan dat de tri athlon in Zierikzee om en nabij het centrum en langs de grach ten een heel bijzondere ambi ance heeft die nergens anders gevonden wordt. Gedurende de wedstrijd zal het parcours weer voor een groot deel voor het verkeer afgesloten zijn. Het behoeft geen betoog dat de triathlon voor iedereen toegan kelijk is, dus persé niet alleen voor atleten. Recreatiesporters die voor eigen plezier of om conditionele redenen deel wil len nemen zijn vanzelfspre kend ook van harte welkom. U kunt zich nog inschrijven via telefoonnummer (na 18.00 uur) 01110-16673. ZIERIKZEE - Tijdens de negende ronde van de zomeravondcompetitie van schaakclub Zierik zee kwamen veel spelers aan hun maximum aantal partijen. Hierdoor krijgt het klassement bijna zijn definitieve vorm. Zeker in de top zijn veel deelnemers al uitgespeeld. Stefan Klee uit Bruinisse kan de tweede plaats bijna niet meer ontgaan. Op weerstand- punten, die aangeven wat de gemiddelde sterkte van je te genstanders is geweest, bleef hij Peter van den Belt net voor. Alleen Hans Nelisse kan zich nog in de top drie nestelen. Hij moet dan op zijn laatste speel avond al zijn drie partijen in winst omzetten. Gerard van Es kan niet meer achterhaald worden. De Bruenaar, die zich net als Klee heeft aangemeld als lid, is inmiddels al kam pioen. Stand zomeravondcompetitie; achtereenvolgens plaats op ranglijst, naam en punten: 1. Gerard van Es 2. Stefan Klee 3. Peter v. d. Belt 4. Arend Bandsma 5. Jan Bom 6. Patrick v. d. Berg 7. Marnix de Boer 19.50 13 13 11,50 10.50 11,50 - 11 8. Hans Nelisse 10,50 9. Koos Pannekoek 10 10. Johan Dopper 10 11. Teun Brouwer 10 12. Jan Vis 9,50 13. Arjan van Wijngaarden9,50 14. Jan Verkerk 9 15. Kees Polderman 9 16. Jan de Boer Verduyn 9 17. Johan Hoogstrate 8,50 18. J. de Jonge 8,50 19. Adrie de Jonge 8 20. Piet Kramer 8 21. Arie Kouters 7,50 22. Evert de Jonge 5.50 23. Hans Aangeenbrug 5 24. Aart Walraven 5 25. Martin Krijger 4,50 26. John v. Dalsen 4 27. Victor v. d. Berg 3.50 28. Hans Baris 3 29. Jan Heiligers -3 30. Dick Doeswijk 3 31. A. Brakel 2,50 32. Henny de Jonge 2,50 33. Jan v. d. Made 2 34. André v. d. Berg 2 35. Bart Karstens 1,50 36. George v. d. Waarden 0 Jongmans en Vriesde ook door GOTEBORG (ANP) - Ellen van Langen loopt in de halve finales van de 800 meter tijdens de WK atle tiek in Göteborg tegen onder anderen Maria Mutola. Oftewel: de olympisch kampioene tegen de houdster van de wereldtitel. Van Langen loopt in de tweede halve finale. De eerste vier gaan over naar de eindstrijd op zondag. Stella Jongmans loopt in de eerste race, waarin ook de Surinaamse Letitia Vriesde, de Britse Holmes én de Cubaanse Ana Fidelia Quirot uitkomen. Ook in de serie liep de Haagse tegen Vriesde en Holmes. ZIERIKZEE - Raymond van Boven en René Gil jam uit Bruinisse vertegenwoordigen zaterdag de Schouwen-Duivelandse eer op het NK jeugd- beachvolleybal in Zandvoort. Op het eiland zijn het" vooral de voetballers die in actie komen voor het spelen van oefenwedstrijden. In Brui nisse bijvoorbeeld wordt het Mosseltoernooi gehouden, aanvang eerste wedstrijd 12.05 uur. Schaken In het UW gebouw in Zierik zee kunnen belangstellenden maandag om half acht terecht voor de tiende avond van de zo- meravondschaakcompetitie. Deze competitie staat ook open voor toeristen. Wielrennen Het Havenpark en het Haven plein staan vrijdag 18 augustus centraal in de dertiende wie lerronde van Zierikzee. Voor het eerst heeft het evenement dit jaar de vorm van een omni um. 32 renners strijden in een afvalrace, een puntenkoers en een rit achter dernies om de punten. De beste acht renners komen uiteindelijk uit in een grote finale. De eerste rit wordt weggeschoten om 18.30 uur. Zeilen Bij watersportvereniging Brouwershaven, worden dit weekeinde de Benelux-kam- pioenschappen gehouden in de klassen FD, 470, 420, "Laser, Finn, Fireball en Snipe. Er wordt gestreden in verschil lende matches en de eerste start is zaterdagmorgen om 11.00 uur. De prijsuitreiking staat voor 17.00 uur op het pro gramma.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5