Zierikzee treedt streng op tegen illegale uitstallingen Zoekplaatje Bromfietster gewond bij aanrijding Malta Overtreders hangt bestuursdwang boven het hoofd Caravan vat vlam Zierikzee wil ontkoppeling mini-camping en boerderij OLAZ krijgt geen voet aan de grond in Zierikzee Inspectie Concertzaal VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1995 NR 25821 3 ZIERIKZEE - Het college van burgemeester en wethouders van Zierik zee gaat streng optreden tegen winkeliers en horeca-ondernemers die zich niet houden aan de voorschriften voor het uitstallen van winkelwa ren en terrassen. Nadat zij eerder deze week een waarschuwingsbrief ontvangen hebben is vanmiddag daadwerkelijk begonnen met het con troleren. Ondernemers die zich niet aan de regels houden lopen het ge vaar dat hun handel in beslag genomen wordt. Notoire overtreders hangt intrekking van de vergunning boven het hoofd. De actie van de gemeente tegen de uitstallingen en terrassen vloeit voort uit beleidsnotitie van enkele jaren geleden. Vol gens deze notitie zijn winke liers en hötëca-ondernemers verplicht om twee meter loop- strook open te houden en mo gen ze alleen direct voor hun eigen gevel winkelwaren uit stallen of een terras plaatsen. Wat dat in de praktijk inhoudt is voor iedereen verschillend en wordt nader bepaald in de afgegeven vergunning. Alleen voor de straten waarvoor een gedeeltelijke sluiting geldt wordt per vergunning bekeken wat wel en niet is toegestaan. Volgens E. Caspers van de ge meente Zierikzee veroorzaken over het algemeen de uitgestal de winkelwaren meer overlast dan terrassen. Het gaat dan vooral om verwijsborden en kleine rekken en bakken met koopwaar. De Mol is hiervan het meest illustratieve voor beeld. Voor voetgangers blijft hier vaak weinig ruimte over en mensen in een rolstoel zien zich de doorgang belemmerd door obstakels op de stoep. ,,We constateren dat de uitstal lingen verder gaan dan vol gens de uitgereikte vergun ning toegestaan is. Het gaat om openbare grond en er moet iemand op toezien dat de voet paden en rijbaan gebruikt kunnen worden waarvoor ze aangelegd zijn", aldus Cas pers. Voldoende Hij verwacht dat de waarschu wing die de ondernemers ge kregen hebben voldoende is en dat er tijdens de controle van middag niet overgegaan hoeft te worden tot bestuursdwang. Dit houdt in dat de uitstallin gen en terrassen die buiten de grenzen van het toelaatbare geplaatst zijn in beslag geno men worden. De ondernemers kifnnen deze na betaling van een boete van 250 gulden terug krijgen. Het ondernemen van actie middenin het seizoen heeft bij verschillende ondernemers be vreemding gewekt. De ge meente wil echter niet wach ten tot na het seizoen of tot volgend jaar om op deze ma nier de ondernemers het argu ment uit handen te nemen dat er 'toen' ook niets aan gedaan werd. ..Bovendien loopt het uit de hand. En nu hebben de toeristen die in Zierikzee ko men winkelen er ook nog pro fijt van", aldus Caspers. Het zal overigens niet'bij de controle van vandaag blijven. De controle zal regelmatig worden herhaald. „Het gaat niet om een soort razzia in de stad, maar gewoon om het uit voeren van een uitgestippeld beleid", aldus Caspers. RENESSE - Een caravan op een camping aan de Hoogen- boomlaan in Renesse vatte gis teren vlam. De politie ver moedt dat de brand is overgeslagen uit een afvalbak die tegen de voorzijde van de caravan stond. Bij een bedrijf aan de Kooijmansweg werd een stapel snoeihout in brand gestoken. Het afval in de bak vatte door onbekende oorzaak vlam, waarna hetzelfde gebeurde met de caravan. Toen de brand weer ter plaatse kwam was de brand al voor een groot deel ge blust door omstanders, die hierbij gebruikt maakten van emmers water. Bij een bedrijf aan de Kooij mansweg in Renesse hebben onbekenden gisteren door on bekenden een grote stapel snoeihout in brand gestoken. Omwonenden klaagden over rookoverlast. De brand is door de brandweer geblust. m 'Dit zoekplaatje kan niet moeilijk zijn', zei fotograaf Joop van Houdt, hoewel enkele redactieleden daar anders over dachten. Zij zagen niet direct waar bovenstaand zoekplaatje werd gemaakt. Wellicht is dat bij de lezers wel het geval. Het zoekplaatje van vorige week leverde 23 reacties op die allemaal goed waren. Het betrof een foto van een stukje Rijksweg N59 tussen de rotonde en kruising 'de tol' bij Zierikzee. Het verkeersbord dat (onleesbaar) op de foto staat verwijst naar de richting Goes. Links op de foto is de noordelijke parallelweg te zien en de afslag naar de Bettewaartsedijk. Een dijk die door een van de inzenders werd omschreven als onderdeel van de route op de derde dag van de avondvierdaagse. Uit de stapel goede inzendingen werd het briefje getrokken van Annie de Jonge, Lange Achterweg, 20 4307 AE Oosterland. Aan haar ivordt de cadeaubon toegestuurd. Mensen die ook een kansje willen wagen kunnen tot en met woensdag 16 augustus schriftelijk melden waar bovenstaande foto werd gemaakt. De inzendingen moeten worden opgestuurd naar de redactie van de Zierikzeese Nieuwsbode, Postbus 1 4300 AA Zierikzee. De inzending kan ook in de brievenbus aan hei Jannewekken 1 worden gegooid. Aan de buitenzijde graag het woord Zoekplaatje melden. (Foto: Joop van Houdt) In afwijking van standpunt provincie ZIERIKZEE - Het college van Burgemeester en wethouders van Zierikzee wil bij het toekom stig beleid ten aanzien van kleinschalig kampe ren de koppeling loslaten met het agrarisch be drijf en overgaan tot het instellen van een zonering en quotering. In het kader van de inwerking treding van de Wet op de open luchtrecreatie, naar verwach ting per 1 november van dit jaar, vinden b en w van Zierik zee het van belang dat de zes gemeenten van Schouwen-Dui- veland een gezamenlijk beleid gaan voeren De portefeuillehouders van Zierikzee, Middenschouwen, Westerschouwen en Brouwers haven willen als uitgangspunt van het nieuwe beleid ten aan zien van het kleinschalig kam peren dat de koppeling met een functionerend agrarisch beleid wordt losgelaten. Zij wijken hiermee af van het standpunt van de provincie en vrijwel alle andere Zeeuwse gemeenten. Daarnaast willen zij overgaan tot het instellen van een zone ring en quotering in het buiten gebied. Ze zijn van mening dat hiermee de recreatieve ont wikkeling van het buitenge bied beter gestuurd kan wor den. De portefeuillehouders van Bruinisse en Duiveland staan sceptisch tegenover de wens van hun vier collega's. Zij zijn echter wel akkoord gegaan met een brief namens de zes ge meenten aan gedeputeerde sta ten van Zeeland. In deze brief vragen de portefeuillehouders om het standpunt van de pro vincie en om financiële onder steuning. Voor het integreren van het be leid in de bestemmingsplan nen Buitengebied van de zes gemeenten moet onderzoek worden verricht door een ex tern bureau. Het nieuw te voe ren beleid komt aan de orde in de vergadering van de commis sie ruimtelijke ontwikkeling van Zierikzee op woensdag 16 augustus. Aanbieding milieustraat verworpen ZIERIKZEE - De aanbieding van het Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Zeeland (OLAZ) om in Zierikzee een milieustraat in te richten wordt door burgemeester en wethou ders naast zich neer gelegd. Al eerder maakte de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland (RDSD) bekend bij het toekomstige overslag station een milieustraat op te zetten. Het colle ge geeft hieraan de voorkeur. Een regionale projectgroep van de OLAZ heeft het plan op gevat in negen Zeeuwse plaat sen een milieustraat in te rich ten, waarvan één in Zierikzee. Het bestuur heeft op voorhand ingestemd met de voorberei ding van de milieustraten in Reimerswaal, Borsele en Zie,- rikzee. Deze voortvarendheid heeft te maken met het feit dat het bestuur de tijd tussen de definitieve besluitvorming en de voorbereiding efficiënt op wil vullen. De gemeente Zierikzee kiest er echter voor de RDSD de mi lieustraat te laten exploiteren. Deze milieustraat komt op het terrein van het toekomstig overslagstation op industrie terrein de Zuidhoek. Bij de gemeente kwam het be richt van de OLAZ als een vol slagen verrassing. Temeer om dat men niets wist van het bestaan van de projectgroep. E. Caspers van de gemeente Zierikzee spreekt dan ook van „een vreemde wending in het geheel". De belangrijkste reden van de gemeente Zierikzee om voor het initiatief van de reini gingsdienst te kiezen is de op zet die zij voorstelt. „Deze op zet is eenvoudiger en daardoor goedkoper en beter afgestemd op het voorzieningengebied Schouwen-Duiveland", aldus Caspers. Dat houdt in dat de RDSD op bescheiden schaal start. Aan de hand van het toe nemend aanbod qf nadere wet telijke bepalingen kan de mi lieustraat daarna altijd uitgebreid worden. „Het moet tenslotte allemaal door de bur gers betaald worden, dus moe iten we er voorzichtig mee om springen", aldus Caspers. Dat is ook hetgeen de RDSD in het achterhoofd had bij het op stellen van de plannen voor een milieustraat. „We hoeven geen milieustraat met een gou den randje. De OLAZ bestrijkt een heel groot gebied en kan daardoor de kosten spreiden over een groot aantal inwo ners. Bij ons moeten de kosten worden opgehoest door dertig duizend inwoners. Waarom zullen we dan meer doen, dan waar behoefte aan is", aldus W. D. Scheele. Volgens hem is het verder een zaak van bij de tijd blijven en de ontwikkelin gen op de voet volgen en daar op ingaan wanneer het finan cieel verantwoord is. Een milieustraat is een voor ziening met permanent toe zicht waar burgers grote hoe veelheden huishoudelijke afvalstoffen gescheiden aan kunnen bieden. Volgens de Wet milieubeheer is iedere ge meente verplicht een dergelij ke voorziening te hebben. De kwestie komt aan de orde in de vergadering van de commissie openbare werken en milieu op maandag 14 augustus. ZIERIKZEE - Een bromfietster uit Zierikzee raaktë gistermiddag' licht gewond bij een aan rijding op de kruising van de De Huybertstraat en Caustraat in haar woonplaats. Zij verleende geen voorrang aan een personenauto. De vrouw reed vanaf de Scheepstimmerdijk in de De Huybertstraat in de richting van de Caustraat. Op de krui sing met de Caustraat verleen de zij geen voorrang aan een negentienjarige inwoner van Breda die met zijn auto de kruising passeerde in de rich ting van de Calandweg. Een aanrijding was het gevolg, waarbij de bromfietster licht gewond raakte. Op de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee waren gistermiddag drie auto's ^betrokken bij een kop-staartaanrijding. Ter hoogte van de Brasweg zag een 22-jarige automobiliste uit het Duitse Göttingen te laat dat de voor haar rijdende auto's, be stuurd door een 59-jarige man uit Dordrecht en een 31-jarige man uit Waalwijk, afremden. Bij de kop-staartaanrijding die volgde liepen alle drie de voertuigen schade op. In Oosterland werd een 54-jari- ge bromfietster uit Oude- Tonge aangereden door een 35- jarige automobiliste uit Dor drecht. De vrouw uit Dor drecht reed vanaf de N59 de Molenweg op, maar verleende hierbij geen voorrang aan de bromfietster die op de paral lelweg reed. Zowel auto als bromfiets werden beschadigd. De bromfiets moest worden weggevoerd. Advertentie afefep© levense Nieuwerkerk UNAstraat 10 Brouwershaven Noorddijkstraat 8 Verwachting t/m dinsdag 15 augustus WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 40% Min.temp. 16 graden Mid.temp. 26 graden Windkracht n.west 3 Maandag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 23 graden Windkracht west 3 Dinsdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 25 graden Windkracht n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 aug. Zon op 06.19, onder 21.10 Maan op 21.34, onder 08.32 13 aug. Zon op 06.20, onder 21.08 Maan op 21.59, onder 09.47 14 aug. Zon op 06.22, onder 21.06 Maan op 22.23, onder 11.00 Laatste Kwartier: 18 aug. (05.05) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er verandert de komende dagen iets. Langzaam maar zeker draait de wind van een oostelijke richting naar een westelijke. En daar mee stokt de aanvoer van erg droge en warme lucht. De temperatuur ver toont vanaf morgen dan ook een da lende lijn, al moet daarbij meteen aangetekend worden dat het blijft zomeren. Maar in plaats van 30 gra den zoals vandaag, schommelt het kwik maandag rond 23 graden. Het ziet er trouwens naar uit dat na maandag de dalende lijn alweer wordt omgebogen. Zoals gezegd, de veranderingen gaan langzaam. Morgen is het in de oostelijke helft van het land dan ook nog steeds erg warm; het wordt daar opnieuw 30 graden. Langs de kust is het koeler. Door een westelijk windje komt het kwik er uit op een graad of 24. Verder zijn hier en daar wat wolkenvelden, maar de zon overheerst. Heel mis schien onweert het in zuid- en oost- Nederland een tijdje. Zondag waait de wind in het hele land uit het wes ten. ZIERIKZEE - De inspectie die uitgevoerd is in de Concertzaal in Zierikzee door de regionale Brandweer Zeeland is niet ge daan door de regio-comman dant W. P. van Leersum, maar door de plaatselijke brand weercommandant H. J. Fie- rens. Gisteren werd in deze krant abusievelijk vermeld dat Van Leersum de inspectie uitvoer de. Omdat de commandant ter plaatse verantwoordelijk is voor de brandveiligheid van accommodaties binnen de ge meentegrenzen worden derge lijke inspecties echter altijd door hem uitgevoerd. Wel is daar een medewerker van de regiobrandweer bij aanwezig. Uit de inspectie is gebleken dat in de Concertzaal op korte termijn een aantal brandvei ligheidsvoorzieningen getrof fen moeten worden. technisch installatieburo 01110-13348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 ZIERIKZEESCHEfi NIEUWSBODEÉ1 Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2°/o B.T.W. De ondernemers zijn gewaarschuwd. Borden die de doorgang belemmeren worden in beslag genomen. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3