Bruse Boys krijgt de ruimte van druk combinerend Strijen ZSC licht DFS pootje in eerste eilandelijke derby Lars van Zwieten grijpt zijn kans Zege Ingrid Saman ea opgave Dorine Pieters Eerste oefenduel eindigt in remise Rood voor grensrechter Duiveland bedwingt WHS Records Zierikzee Erik-Jan Elenbaas scoort drie keer Ouwerkerk zucht onder een Spartaans trainingsschema MAANDAG 7 AUGUSTUS 1995 NR 25818 7 Theunis van de Berge in duel met een Strijenaar. (Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - Bruse Boys mocht zich in de eer ste (oefen)wedstrijd van het nieuwe seizoen naar hartelust uitleven in hun favoriete coun terspelletje. Dat was tenminste de opzet van coach Jaap Viergever van eerste klasser Strijen die de uiteindelijke 1-1 uitslag wel prima vond. Mevo wint van Hoedekenskerke ZIERIKZEE - Lars van Zwieten maakte vorig jaar nog deel uit van het derde team van Mevo. De enkele seizoenen geleden van de jeugd van Zierikzee overgekomen spits pikte daar zo af en toe een doelpuntje mee, maar om nou te zeggen dat hij echt veel scoorde, nee. „We hebben bewust met was risico's achterin gespeeld. We wisten dat we daarmee de te genstander in de kaart speel den. Maar ik wilde graag zien hoe mijn ploeg zich daaronder zou houden." Viergever toonde zich na afloop tevreden. Zeker in de eerste helft hebben we Bruse boys bij vlagen wegge speeld." a Coach Theo Moerland van Bru se Boys had uiteraard een an- Een tegenvaller voor de nieu we DFS-trainer Cees Joosse. Zijn ploeg speelt in competitie verband namelijk een klasse hoger dan de bezoekers. De ne derlaag had echter ook zijn po sitieve kanten. Joosse' was vanmiddag weer wat wijzer geworden over de nieuwe se lectie waar hij mee moet wer ken. „Aanvallend zit de ploeg goed in elkaar, alleen in de verdedi ging zal nog het nodige gedaan moeten worden." Zijn ploeg moest ook wennen aan de nieuwe speelstijl. „In principe speel ik altijd 4-4-2, maar andere mogelijkheden wil ik ook nog bekijken. We dere lezing. „Voor rust zag ons spel er verzorgder uit dan na de hervatting. En wat hebben ze nu voor kansen gehad in de eerste helft: twee misschien." Viergever stelde daar tegen over dat zijn ploeg niet geko men was om doelpunten te ma ken. „Mijn spelers hadden de taak om te combineren. Dat wilde ik zien. Daarom werd er tot in den treure naar elkaar overgespeeld in plaats van op doel geschoten. Dat vond ik zijn ook nog maar net deze week begonnen met de trai ning en dat zie je duidelijk te rug in de wedstrijd. Conditio neel komen we nog tekort, maar dat is altijd aan het begin van het nieuwe seizoen. Deze wedstrijd is om wedstrijdrit me op te doen. Het resultaat is nu nog niet zo belangrijk." Jonge ploeg Kees Kommer, die nu al weer een paar jaar bij ZSC zit, weet dat hij een jonge ploeg heeft waar veel uit te halen is. „Er zijn enkele geblesseerde jon gens teruggekomen zoals Frank Hillebrand en Luc vandaag prima, want dat was hun opdracht." Jakkoo Brouwer van Bruse Boys, die in de tweede helft vanwege een lichte blessure aan de kant bleef, was niet bij ster onder de indruk van dat gepingel. Tactisch vond hij zelfs nogal wat mankeren aan het spel van Strijen. „Ze lopen allemaal in de fuik. Ze zoeken constant het midden. Er is geen links- en geen rechtsbuiten. Dat maakt het voor ons mak kelijk verdedigen." Afstandschot Bruse Boys, net als Strijen vo rig seizoen kampioen, kende in tegenstelling tot Strijen wel scoringsdrift. Al kwam de ope- Heijboer. Bovendien krijgen we nog een speler uit Axel bij de groep die we ook goed kun nen gebruiken. Vooral mid denvelder Jacco Heijboer speelde vandaag goed, hoewel hij in de tweede helft conditio neel iets terug zakte, maar daar had iedereen last van. Het is nog vroeg in het seizoen, maar zoals ik ze vanmiddag zie spelen ben ik helemaal niet on tevreden", aldus de winnende coach. ZSC speelde beduidend beter dan DFS, vooral voor rust be paalden de bezoekers de wed strijd. Joosse: „Op het midden veld lieten we nogal wat steekjes vallen. ZSC profiteer de daar goed van." Uit één van de eerste aanval len, in de tiende minuut, scoor de ZSC- spits Erik-Jan Elen- baas 0-1. Vlak voor rust voerde ZSC de score nog op naar 0-3. De treffers kwamen voort uit een mooi stiftballetje van opnieuw ningsgoal in de zesde minuut een beetje uit de lucht vallen. Peter Willemse probeerde eens een afstandschot en als de keeper dan niet op tijd re ageert op een niet al te hard in geschoten bal, kun je wel eens succes hebben, 1-0. Voor het overige viel het tegen wat de thuisclub in aanvallend op zicht liet zien. Aan beide ploegen was boven dien goed te zien dat het hier de eerste wedstrijd sinds tij den betrof. Jakkoo Brouwer stond bijvoorbeeld nogal eens te dagdromen na een mooie ac tie, waarna hij prompt balver lies leed en Eric Bliji had zijn vizier nog niet op scherp staan bij een kans schuin voor het Strijse doel. Wel wakker was doelman Ja- Erik-Jan Elenbaas en een af standschot van Jan Meganck. Afstandschot In de tweede helft zakte ZSC terug en kreeg DFS meer ruim te op het middenveld. Hoewel de ploeg van Joosse genoeg kansen kreeg om te scoren luk te dit niet. Een mooi afstand schot van Huib Nortier werd bijvoorbeeld knap gered door de ZSC-keeper. Het leed werd nog groter voor DFS want in de tachtigste mi nuut, ging spits Erik-Jan Elen baas goed door en met de punt van de schoen, scoorde hij 0-4. DFS was eigenlijk continue in de aanval, maar hét scoren ont brak. Uiteindelijk scoorde Ro nald Braam in de laatste mi nuut van de wedstrijd, maar het was niet meer dan een pleister op de wonde. DFS-ZSC: 1-4 (0-3). 10.en 35. Erik-Jan-Elenbaas 0-1,en 0-2. 40. Jan Meganck 0-3. 85. Erik- Jan Elenbaas 0-4. 90. Ronald Braam 1-4. Toeschouwers: 50. LIMA (DPA/ANP) - Scheids rechter Fernando Chapell heeft zondag in Peru een unie ke maatregel genomen. Na amper een kwartier in de competitiewedstrijd tussen Atletico en Melgar (0-0) in de hoogste klasse was hij het ge klungel van zijn grensrechter meer dan beu. De arbiter toon de tot ieders verbazing zijn collega de rode kaart. Zwaar aangeslagen verdween de ont slagen vlaggenist onder de douche. Zijn vervanger deed het aanmerkelijk beter. cob Muller die met enkele fraaie reddingen voorkwam dat het aantal treffers van de bezoekers tot één beperkt bleef. Die gelijkmaker werd een kwartier voor tijd ge maakt door Rinaldo Mathijsse. Eén tempo Voor Moerland was de uitslag, net als voor Viergever, even eens van ondergeschikt be lang. Hij zag zijn ploeg weer eens aan het werk in een seri euze krachtmeting en dat was hem veel meer waard. „We speelden toch nog een beetje te rustig. Alles ging op één tem po. Dat moet natuurlijk veran deren." De flankbezetting zal hem ook nog enkele hoofdbrekens kos ten, Op de rechtsback positie kwam John van Dijke na rust veelvuldig in de problemen. Dat kwam volgens Moerland niet alleen door een tijdelijk gebrek aan conditie. „Hij kreeg te weinig steun van de rechtshalf. Toen Strijen dat doorhad schoten ze achter el kaar de hoek in." Op de linkshalf plaats debu-' teerde de van Ouwerkerk overgekomen Erwin van der Maas. Hij mocht van Moerland één helft meedoen. Moerland: „Erwin begon twijfelend, maar deed het daarna niet on aardig. De omschakeling is voor hem ook moeilijk. Vorig jaar was hij nog een bepalende speler met een vrije rol. Nu moet hij ook de ruimte achter hem afdekken." Bruse Boys beschikt verder over te weinig linkspoten. Een probleem dat al speelt sinds Harold van de Berge om stu dieredenen verstek moet laten gaan. „Misschien dat Martin Verspoor doorschuift naar de linkerkant. Als voorstopper speelde hij de tweede helft weliswaar goed, maar voor die positie heb ik wel twee of drie man tot mijn beschikking." Morgen speelt Bruse Boys haar tweede oefenwedstrijd. Het uitduel tegen Stellendam be gint om 19.25 uur. DUIVELAND - Duiveland heeft een zeer verdienstelijk eerste optreden achter de rug. Zaterdag derde klasser WHS werd op 0-0 gehouden. „De eerste helft waren we zelfs iets beter", reageerde coach Jaap van Huizen opgetogen die zag dat WHS in de tweede helft duidelijk de overhand kreeg. Richard Donselaar had in het eerste bedrijf de grootste kans om het eerste Duivelandse doelpunt van het seizoen op zijn naam te brengen. Hij schoot echter in de handen van de doelman. Het tweede deel van de wed strijd eiste doelman Hans Ca- pelle een hoofdrol op. Vooral dankzij hem bleef de nul op het scorebord. AMSTERDAM - Rachid Ben Meziane en Kees Dijkman heb ben hun persoonlijk record op de drieduizend meter aange scherpt. Beide Delta sport-at- leten deden dit tijdens een avond wedstrijd bij AAC in Amsterdam. Door de vele inschrijvingen voor dit nummer werd in vijf series gelopen. De indeling van de series vond plaats op basis van eerder behaalde resulta ten. Dijkman liep in de derde serie en werd daarin tweede met een tijd van 9.10,0 minu ten. Ben Meziane startte in de eer ste serie en werd met een tijd van 8.37,0 vijfde. ZIERIKZEE - De aanvangstij den voor de verschillende oe fenwedstrijden van voetbal vereniging Zierikzee zijn anders dan vrijdag in deze krant zijn aangegeven. Zierikzee - Arnemuiden begint dinsdag 8 augustus om 19.15 uur. De thuiswedstrijd tegen Brouwershaven begint op 15 augustus eveneens op dit tijd stip. De thuiswedstrijd tegen Oostkapelle op zaterdag 19 au gustus begint om 19.00 uur in plaats van 14.30 en ook het uit duel tegen VCK is verplaatst naar de avonduren, aanvang 19.00 uur. In de eerste oefenwedstrijd in het eerste van Mevo greep hij echter zijn kans. De spits had met drie doelpunten een be langrijk aandeel in de uitein delijke 5-2 zege op Hoedekens kerke. Een club uit de tweede klas afdeling. Hoewel coach Gerard Olijhoek stelde dat er nog niemand in zijn 18-koppige selectie verze kerd is van een basisplaats wilde de coach wel kwijt dat Van Zwieten, die ook een ver dienstelijk handballer is, een spits naar zijn hart is. „Hij is een echte spits. Hij blijft diep voetballen, wacht zijn kansen af. Aan een meevoetballende spits heb ik niets. Ik vind dat een spits moet durven te gaan, blind lopen op iedere bal en een drang tot scoren moet heb ben", aldus Olijhoek. Veel kansen Niet alleen in de bezetting van de posities ook in het spel kon digt Olijhoek veranderingen aan. „Ik wil op een andere, meer aanvallende manier gaan nooi. „Ik voelde me aan het begin van de partij al een beetje flauw", aldus Pieters. „Ik stond een beetje te trillen en op een gegeven moment was het beter om te stoppen, anders zou het alleen maar erger wor den." De 15-jarige Pieters zag vooral het weer en het gravel als mogelijke oorzaken. „Bij windstil weer heb ik toch snel ler last.". Voor Saman was het vervelend om op deze manier het toernooi winnend af te sluiten. Te meer omdat ze ook in de voorrondes niet echt op grote tegenstand was gestuit. In de poule won ze eenvoudig van Jantien Joosse en Eelke Meertens en in de kruisfinales was Anna Fischer geen partij. Pieters had het wat dat betreft wat zwaarder. Al won ook zij haar partijen tot aan de finale in twee sets. Goud In de categorie jongens tot en met tien jaar, ging er eveneens een gouden medaille naar een tennisser van Schouwen-Dui- veland. Wesley Goud versloeg in de finale Kees Jan van de EAST RUTHERFORD (RTR/ ANP) - Hristo Stoitsjkov is uit geroepen tot beste speler van een internationaal voetbal toernooi in New York. De Bul- Wellicht zit er wel iets goeds in de professionele raad. In de eerste oefenwedstrijd leken de Spartaanse schema's zich na melijk al snel uit te betalen. Binnen tien minuten werd het tweede team van Duiveland op 11 een 2-0 achterstand gezet. Bei de treffers werden gemaakt door John Roks die twee keer met een afstandschot succesvol was. Voor rust maakte Arnold Snippenberg de aansluitings treffer voor de bezoeker. Joeri Pankow had in het eerste bedrijf al wat kansjes gemist, maar vlak na rust maakte hij het volgens trainer Goud hele maal bont. De spits liet een uit- voetballen. Zo hebben we ook tegen Hoedekenskerke ge speeld. Dat leidde aan beide kanten tot enorm veel kansen. Wij waren uiteindelijk wat ge lukkiger met de afwerking, maar het had net zo goed 6-6 kunnen worden. De uitslag zegt mij dus helemaal niets. Het is belangrijker dat de spe lers gespeeld hebben zoals ik dat wilde. Voetbal moet spek takel zijn. Het maakt niet uit op wat voor niveau je speelt. Donderdag tegen Colijnplaat- se Boys, die een stuk hoger spe len dan Hoedekenskerke, speel ik daarom net zo, want met deze speelwijze wil ik ook wel een keer op mijn gezicht gaan." Via Clement van Splunder kwam Mevo al vroeg in de wedstrijd op voorsprong. Lars vin 7v'intnn VirmVit mot tn'oo treffers de 3-0 ruststand op het bord. Na de hervatting plakte de jonge spits er nog een treffer achteraan. Nadat Jan Hey- kamp de vijfde treffer had aan getekend deden de bezoekers met twee treffers toch nog even van zich spreken. Zweep. Hij deed dit overtui gend met 6-0 en 6-2. Dennis Stevense was in de ca tegorie jongens tot en met 14 jaar minder succesvol. Hij ver loor in twee sets van de als eer ste geplaatste Frank Clausing (6-0 6-2). Kortgene/Colijnsplaat, jeugd- tennistoernooi: Meisjes tot en met 16 jaar: Poule A: Ingrid Sa- man - Jantien Joosse 6-1 6-3, In grid Saman - Eelke Meertens 6-1 6-1. Poule B: Dorine Pieters - Thuy Vy Nguyen 6-0 6-3, Dori ne Pieters - Margot Coster 6-0 6-3, Dorine Pieters - Anna Fi scher 6-2 7-6. Kruisfinales: In grid Saman - Anna Fischer 6-0 6-0, Dorine Pieters .- Jantien Joosse 6-4 7-5. Finale: Ingrid Saman - Dorine Pieters 5-2 (Op gave Pieters). Jongens tot en met 14 jaar, kwartfinale: Frank Clausing - Dennis Stevense 6-0 6-2. Jongens tot en met 10 jaar, kwartfinale: Wesley Goud - Tammo Gunst 6-1 6-1. Halve fi nale: Wesley Goud - Jeroen' Blom 6-1 6-3. Finale: Wesley Goud - Kees Jan van de Zweep 6-0 6-2. gaar van Parma was in de fina le tegen Boca Juniors niet te stuiten. Hij maakte twee treffers en bereidde een doel punt van Brolin voor. gelezen mogelijkheid op 3-1 liggen. Het liefst had Goud de ze misser met een wissel afge straft maar de coach beschikte slechts over elf spelers. Dat brak de ploeg later ook op. In het begin van de tweede helft moest Freek van Marle het veld met een ribblessure verlaten. Vervangers waren niet voorhanden en met tien man bleken de elf van Duive land toch .iets te sterk. René Lecontè maakte 2-2 en via Jan Kees de Jonge en Jaap Brekel- mans verkreeg Duiveland 2 een 4-2 voorsprong. In de slot fase bepaalde Van der Meide de eindstand op 3-4. De spelers van DFS lessen hun dorst in de kantine. Zojuist is met 4-1 van ZSC verloren. (Foto: Ma rijke Folkertsna) BURG-HAAMSTEDE - Een derby is vaak net even iets meer dan gewoon zomaar een oefen potje. Het duel tussen DFS en ZSC was één van de eerste eilandelijke ontmoetingen van het prille voetbalseizoen. De bezoekers uit Scha- rendijke wonnen het duel met 4-1 en op die uit slag was weinig af te dingen. Eerst plaats Wesley Gond KORTGENE/COLIJNSPLAAT - Een astma- aanval van Dorine Pieters uit Zierikzee maakte in Kortgene een vroegtijdig einde aan de finale in de categorie meisjes tot en met 16 jaar van het jeugdtennistoernooi in Noord-Beveland. In grid Saman uit Burgh-Haamstede, die op dat moment met 5-2 voorstond in de eerste set, werd hierdoor automatisch winnaar van het toer- Verlies tegen tweede van Duiveland OUWERKERK - Trainer Jaap Goud heeft een neefje bij Sparta. Dus vroeg hij de trainer al daar maar eens om wat loopschema's. De spe lers van Ouwerkerk konden er de afgelopen week voor het eerst kennis mee maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7