Bob Rasenberg heeft abonnement op zege in ronde van Haamstede Opstelling WIK vertoont Verrassende elementen5 Aanval Zierikzee mist vooralsnog stootkracht Veel afschrijvingen en uitvallers in Haamstede Van Oeveren voor even tv-held in Barcelona Colijnsplaatse Boys pakt zege in Kerkwerve Oostkapelle geeft SKNWK 'meer dan een afstraffing' 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODi Bob Rasenberg worclt geflankeerd door Marco Luyten en Rondemiss Elvira van der Ham. Rechts Vital Timmermans de nummer twee in de wielerronde van Haamstede. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Bob Rasenberg over trof zaterdag tijdens de zestiende Wielerronde van Haamstede (A-amateurs) zichzelf en de rest van het peloton. Vijf ronden voor het einde plaatste de geweldenaar uit Terheijden zijn be slissende jump op weg naar zijn tweede achter eenvolgende zege in Haamstede. Daarmee lijkt hij een abonnement te hebben op de winst in de ze fraaie toeristenplaats. Voor Rasenberg is winnen overigens niet vreemd meer. Zijn zege, zaterdag, betekende alweer zijn zevende over winning in dit wielerseizoen. Nederlaag tegen Serooskerke ZIERIKZEE - Voor zover twee trainingen en één oefenwedstrijd als maatstaf kunnen dienen lij ken de problemen bij Zierikzee dit seizoen vooral voorin te liggen. Tegen derdeklasser Ser ooskerke (W) had de ploeg van Jan Meulmees- ter het beste van het spel maar werd toch met een 2-0 nederlaag huiswaarts gestuurd. Twee treffers tegen Espanol ROOSENDAAL - Oud-Zierikzeeënaar Ro nald van Oeveren was vrijdag bijzonder succesvol voor zijn club RBC. De 29-jarige middenvelder nam twee van de drie Roosendaalse doelpunten voor zijn reke ning in de oefenwedstrijd tegen het Spaan se Espanol, de tweede club van de stad Bar celona. Het duel eindigde in 3-3. RBC kwam al vroeg in de wedstrijd op een 2-0 ach terstand. Lloyd Kammeron verkleinde de marge tot één treffer waarna de Roosen daalse club aan een inhaal race begon. In de 35 minuut van de eerste helft schoot Van Oeveren een voorzet van de uitstekend spelende Bruenaar Emiel Dorst langs de Spaanse doelman. Een minuut later was hij opnieuw succesvol. Dit maal scoorde Van Oeveren met het hoofd na een voor zet van Jimmy Simons. Pas vijf minuten voor tijd scoorden de bezoekers de gelijkmaker. Bij het duel waren zo'n 2.500 duizend toeschouwers aanwezig. Een veelvoud van hen be keek de wedstrijd voor de buis. Een lokaal televisie station uit Barcelona zond de wedstrijd live uit. De derde Zeeuw in de selec tie van RBC, Niels Lode- wijk, kwam tegen Espanol niet in actie. Roosendaal, RRC - Espanol (Spa): 3-3, (3-2). Doelpunten RBC: Van Oeveren 2, Kam- ,,Het is een verschrikkelijk zware ronde hier. Er zitten stukken bij die lopen'echt heel slecht. Vanwege het wegdek en vanwege het vals plat", aldus de winnaar die met 'slechte be nen' aan de koers begonnen was. ,,Ik ben badmeester en had zaterdag al de hele dag bij Voetballers die op andere posi ties spelen, spelers die nog ont breken en nieuwe talenten die hun kans ruiken om zich in de eerste selectie te spelen. Dé kenmerken van een voorberei ding. Zo ook bij WIK en Colijn. Trai ner Bart Dierckx van de bezoe kers was met een gemêleerd gezelschap komen opdraven. ,,Ik mis vier spelers en een keeper die normaal in het eer- het zwembad gestaan. In het begin had ik wat stijve benen, maar per ronde voelde ik me beter. Dit parcours ügt me ook wel." Rasenberg reed in de eerste omloopjes achterin het pelo ton. Daardoor miste de latere ste spelen. Dit zijn de jongens die drie keer getraind hebben. Op het ogenblik is teambuil ding mijn belangrijkste doel. Straks in de competitie is dat handhaving. De derde klasse is zwaar maar als het net zo gaat als vorig jaar kunnen we eventueel mee gaan doen voor een periode. Maar dan moeten er geen gek ke dingen gaan gebeuren. Geen blessures en schorsingen. We hebben toch een smalle basis. winnaar aanvankelijk de slag in het begin van de wedstrijd. Een groep van zes nam name lijk al na twintig van de tach tig kilometer koers de benen. Marco Luyten, Wilfred Geijs, Vital Timmermans, Eric de Crom, Ruud Havermans en Ri- nie Sestig bouwden een voor sprong op van maximaal twin tig seconden. Daarna sloop het jagende peloton weer lang zaam naderbij. Samenwerking Het was uiteindelijk Rasen berg die het gat definitief dicht reed. ,,We reden goed, maar blijkbaar toch niet hard ge noeg. Er zaten nog te veel goe de renners in het peloton", al dus Timmermans, een van de vluchters, die uiteindelijk tweede zou worden. ,,De sa menwerking in het peloton WIK heeft misschien wel een bredere." De ploeg uit Kerkwerve had een aantal verrassende ele menten in de startopstelling. Zo kregen Jan Berrevoets, Maurice de Vlieger en vooral de 16-jarige Arjan Berrevoets de kans om zich in de kijker te spelen. Wellicht de grootste surprise was de positie van Marco Ganzeman. Vorig jaar verdienstelijk linkshalf, nu ge start als rechtsback. ,,Het is een nieuwe ervaring voor mij. Maar we zijn nog maar pas be zig en misschien kom ik wel als linksback of half te spelen. We hebben veel linkse spelers. Ar jan Berrevoets en ook Wim van der Velde en de Verhages zijn links. Ik zie wel. Gelukkig kan ik de eerste competitiewed strijd dit jaar wel meespelen." Ganzeman doelde daarmee op was goed. Al hebben we nog flink moeten rijden om ze bij te halen", stelde Rasenberg. Na de hergroepering was het geen moment stil meer in het peloton. Per ronde lag er een andere renner aan de leiding. Timmermans probeerde het so lo. Kees Schouwenaar en Ed ward Farenhout wilden er sa men vandoor, Luyten ging weer eens en ook Martin Vrij waagde een poging. En toen opeens,-met nog vijf ronden te gaan, kwam één renner met een ruime voorsprong aan de jury wagen voorbij: Bob Ra senberg. ,,In eerste instantie kreeg ik twee man mee. Ik zet te nog even aan en toen ik om keek waren ze weg." Niemand Luyten, de nummer drie, zag de komende twee jaar waarin hij, net zoals in het afgelopen seizoen, om de week wegens studie niet kan spelen. De linkshalfplaats lijkt dus een stek waarop meerdere mensen komen te spelen. Misschien Ar jan Berrevoets wel. ,,Ik speel de vorig jaar nog in de B's maar dat stelde niet zoveel voor. Linkshalf is wel een plekje voor mij. Als ik in het eerste kom zal het wel op die plek zijn. Wat ik er vandaag van vond? Ik kreeg weinig bal len en moest veel met mijn man meegaan." Met een veelvuldig aanwijzin gen gevende en notities ma kende Van Poortvliet langs de lijn kwam WIK door een goal uit het boekje op voorsprong. Erik-Jan Kort en Joost Rotte bereidden voor. Leon Hendrik- se rondde af. In datzelfde boek- het voor zich gebeuren. ,,Net voor ik kon aansluiten reed hij bij zijn twee medevluchters weg. De afstand was voor mij toen te groot om er naar toe te springen. Ja en toen kwam er een moment dat iedereen naar elkaar zat te kijken. Niemand wilde meer rijden en daardoor kreeg hij zo'n groot gat." De laatste vier omlopen bouw de de hartstochtelijk toege juichte Rasenberg zijn voor sprong alleen maar verder uit. Ver voor hij onder het finish- doek door reed, konden zijn beide armen al de lucht in. Ongelukje Erwin van Loo was toen al lang uit de strijd. De renner uit Ouwerkerk haakte halfweg de koers af. Net zoals zovelen voor hem overigens. Het hoge tempo, het moeilijke parcours en het aanhoudende warme weer waren daar debet aan. Arnold Duinhouwer uit Brou wershaven, de tweede eilande- lijke troef bij het amateurwiel- rennen, was helemaal niet aan de start verschenen. Hij had tijdens een ongelukje in huis zijn pols verstuikt. ,,Ik heb za terdag nog wel even op de fiets gezeten, maar het deed te veel pijn. Ik kon niet aanzetten in de bochten, dus was het beter om niet te starten." Haamstede, wielerronde voor A-amateurs: 1. Bob Rasenberg (Terheyden), 2. Vital Timmer mans (Yerseke), 3. Marco Luy ten (Lage Zwaluwe), 4. Wilfred Geijs (Kwadendamme), 5. Den nis Mesu (Heinkenszand), 6. Francois Franse (Kwadendam me), 7. Nico van de Klundert (Woensdrecht), 8. Eric de Crom (Höogerheide), 9. Ruud Haver mans (Nieuw Vossemeer), 10. Kees Schouwenaar (Kloetin- ge), 11. Rinie Sestig (Ooster hout), 12. Edward Farenhout (Spijkenisse), 13. Patrick van Passel (Sluiskil), 14. Aad van der Maden (Capelle aan den IJ- sel), 15. Ludwig Reijnen (Til burg), 16. Walter Schmid (Goes), 17. Martin Vrij (Ouden hoorn), 18. Peter Voshol (Nieu- werkerk aan den IJsel), 19. Herman Muller (Terneuzen), 20. Henry Loonen (Breda). je kwam vast te staan dat Hendrikse niet de man is om penalties te nemen. Voordat hij scoorde had hij vanaf elf meter gemist. Daarna werd duidelijk dat WIK vooral de fensief nog kwetsbaar is. Het gemis van laatste man Pa trick de Broekert, vertrokken naar Zierikzee en als aandach tig toeschouwer langs de lijn, was duidelijk zichtbaar. Invullen Het invullen van die positie zou de komende tijd wel eens hét probleem van WIK kunnen worden. Edwin Ganzeman do mineerde in de achterste lijn tê weinig maar koos wel het juis te moment om ten aanval te trekken en zo zijn goal mee te pikken. Toen echter was Colijn via Pe ter Bakker al op 1-1 gekomen. Nog voor rust profiteerde Mar co de Looff van de tweede fout in de WIK-defensie die direct leidde tot een tegentreffer. Na rust liep Colijn door goals van Marco de Looff en Ernest van de Weele verder uit. Dat in de laatste minuten WIK drie uitgespeelde kansen wist te forceren was positief. Negatief was echter de afronding van twee keer Erik-Jan Kort en één keer Theo Wittenberg. Tevreden Aanvoerder Eric van der San- de keek toch tevreden terug op de eerste dagen van de voorbe reiding en de nieuwe trainer. ,,De eerste indrukken zijn goed maar eigenlijk kun je pas in oktober of zo wat zeggen. Jammer dat we vandaag op het eind die leuke kansen niet af maakten. Maar de eerste week was positief." WIK - Colijnsplaatse Boys 2-4 (2-2). 25. Leon Hendrikse 1-0. 31. Peter Bakker 1-1. 35. Edwin Ganzeman 2-1. 38. Marco de Looff 2-2. 67 Marco de Looff 2- 3. 76. Ernest van der Weele 2-4. Scheidsrechter: A.H. van Kan uit Kerkwerve. Toeschouwers: 40. De coach ontdekte een gebrek aan stootkracht bij zijn team. De aanvalslinie met John van de Have, Erwin Nelissen en Patrick Roggeband wist zelf weinig kansen te creëren of werd door de rest van het team te weinig vrij voor het doel ge zet. „Qua veldspel waren we de betere ploeg. Er is hard ge werkt en ons spel oogde ver zorgder dan Serooskerke. We konden de bal ook goed laten rondgaan, maar als ik het zo zie, zal het zo zijn dat we dit seizoen weinig goals maken", aldus Meulmeester. „Of het echt een groot probleem wordt, zullen de volgende wed strijden uit moeten maken. Als het lang gaat duren voordat we scoren, hebben we inderdaad een probleem." Gemist Een schutter als Jan Leen Boot wordt node gemist in de aan val van de kersverse derde klasser. Wat dat betreft is het Okay, de tegenstander mag dan één hele klasse hoger spe len, natuurlijk, SKNWK miste enkele bepalende spelers en'ja, het was bijzonder warm én de ploeg was nog maar net een weekje in training. Maar 13-3 is toch wel een hele koude dou che. „Dit was meer dan een af straffing", is het commentaar van trainer Cees Willemse. „De inzet was er niet. Er liepen een paar spelers bij, waarvan ik dacht zijn ze er nou wel, of zijn ze er nou niet. En als oefen partij was dit natuurlijk nutte loos. Ik voel me flink beroerd. Je stapt ergens in. De spelers lijken gemotiveerd, ik ben ge motiveerd, maar nu zit ik toch even in een dipje." Aanvoerder Ronnie de Bruine wil wel een tipje van de sluier oplichten. „We probeerden een nieuwe speelstijl uit, met wat mensen op nieuwe plaatsen. We probeerden 'pressing naar voren' te spelen, maar dat werd maar door de helft van de spelers opgepakt. Daardoor ontstonden gaten en kwam de verdediging vaak tegen een overmacht te staan. Maar de uitslag is echt een samenloop van omstandigheden. Wij mis ten ook nog enkele spelers en écht waar, ieder schot van hun was gewoon raak. Het is zonde om met een nieuwe trainer zo te beginnen. Zelfs als je tegen boek over een rentree van de aanvaller nog niet definitief dichtgeslagen. Volgens Meul meester betreft de kwetsuur van Boot 'slechts' een menis cus en overweegt de aanvaller bij een geslaagde operatie toch nog een rentree. „Maar daar moeten we maar niet te veel op bouwen. Bovendien zal hij dan toch niet eerder terug zijn dan net voor de winterstop." Doelgerichte spelers als Marco Jonker en Michel .Janse zouden het team van Zierikzee boven dien ook van aanvallende im pulsen kunnen voorzien, maar zij zijn om uiteenlopende rede nen ook nog niet inzetbaar. Serooskerke dat al een week langer in training is, slaagde er aanvankelijk niet in dat ver schil uit te buiten. Zierikzee kon nog met 0-0 gaan rusten. In de tweede helft bepaalde een fraaie vrije trap die in één keer de kruising opzocht en een fout in de Zierikzeesche verdedi ging het verschil tussen beide teams. een profclub zou spelen, zou je nog niet zo ruim verliezen." Binnen een kwartier keek SKNWK al tegen een 4-0 ach terstand aan. Peter van der Cingel verkleinde de marge tot drie doelpunten. Bij een 5-1 stand scoorde Martijn Neele voor de Nieuwerkerkers en Van de Cingel was nog verant woordelijk voor de 5-3. Tot 6-3 kon er volgens de be trokkenen ook nog aardig mee- gevoetbald worden. Daarna ging langzaam het licht uit bij de Nieuwerkerkse spelers waarvan een deel nog weinig trainingsarbeid had verricht. Al hoefde dat geen nadeel te zijn. Zo was Van de Cingel, die nog helemaal niet had getraind de beste man van het veld bij SKNWK. Maar misschien zegt dat meer over de andere spe lers van de Nieuwerkerkse ploeg. „Je gaat hier wel over naden ken. WTant dit is natuurlijk niet gezond", zag ook Martijn Nee le. En Edwin de Bruine had zich ook een beter optreden in het eerste kunnen wensen. Hij kwam bij een 4-1 ruststand Le on Quik vervangen. De A-juni or kon de tweede helft gemid deld eens per vijf minuten de bal uit het net halen. Woensdag komt SKNWK op- •nieuw in actie. Dan in een thuiswedstrijd tegen DBGC. Dit duel begint om 19.30 uur. Een scrimage voor het doel van WIK-doelman Tonnie Hendrikse. Leon Hendrikse en Edwin Ganzeman (rechts) trachten de bal weg te werken. Een derde WIK-verdediger gaat schuil tussen de aanvallers. (Foto: Marijke Folkertsma) KERKWERVE - Peter van Poortvliet, WIK's nieuwe trainer, is zoals alle trainers in de oefen campagne op zoek naar de ideale formatie. In het voor beide ploegen eerste duel, thuis tegen Colijnsplaatse Boys, werd duidelijk dat er aan de teams nog wat te sleutelen valt. De bezoe kers uit Noord-Beveland zegevierden in Kerk werve wel met 2-4. Tegen aanstaande bekertegenstander NIEUWERKERK - De schone lei waarmee SKNWK aan het nieuwe seizoen wilde begin nen vertoont alweer een flinke vuile streep. In de allereerste wedstrijd onder Cees Willemse ging zo'n beetje alles mis. De uitslag 13-3 neder laag spreekt wat dat betreft boekdelen. Hier mee deelde Oostkapelle tevens een waarschu wing uit want over twee weken is dezelfde vereniging de bekertegenstander van de Nieu werkerkse club. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6