GOED KOOP Niet te blussen liefde Westerschouwse lokale radio-omroep heet vanaf vandaag West Radio C 61-jarige Zierikzeese geschept bij oversteken Druk weekeinde voor de reddingsbrigades strand Via de duinen naar Engeland Verwarde Duitser houdt huis in politiebureau Jongen valt uit rolstoel Belgische radiozender claimt de naam Radio Continue Gewond op hef strand Autodief gepakt Motor gestolen Motorrijder komt ten val Inbraak in wegrestaurant Winkeldievegge betrapt SLAVINKEN MAANDAG 7 AUGUSTUS 1995 NR 25818 3 Verwachting t/m vrijdag 11 augustus RENESSE - Een Duitse motorrijder richtte na zijn arrestatie zaterdagavond voor en kele duizenden guldens schade aan in het politiebureau in Renesse. De 30-jarige inwoner van Stuttgart werd zaterdag avond door de politie aan gehouden in de Meeuwen duinen bij Nieuw- Haamstede. De man vertel de de politie dat hij van plan was om via de duinen naar Engeland te rijden. Vandaar zou hij dan met zijn motor verder rijden naar Amerika. De man was dermate in de war dat de politie er een dokter bijhaalde. Na onder zoek door de arts werd de Duitser overgebracht naar Goes waar een onderzoek naar zijn geestesgesteld heid wordt ingesteld. Op het politiebureau in Renes se richtte de man voor dui zenden guldens schade aan. Hij rukte onder meer een complete verwarmingsra diator van de muur. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht n.oost 3 Donderdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht n.oost 3 Vrijdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 25 graden Windkracht oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 8aug. Zon op 06.12, onder 21.17 Maan op 19.21onder 03.24 Volle Maan: 10 augustus (20.17) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het is even niet zo warm meer in Nederland. In de loop van vandaag bereikte koele Noordzee lucht ons land en daardoor behoren de hoog-zomerse temperaturen tij delijk tot het verleden. Zo wordt het morgenmiddag op veel plaatsen 'slechts' een graad of 20. Op langere termijn gaat het weer bergopwaarts met de zomer van 1995; zoals de weerkaarten er nu voorliggen, is tij dens de laatste dagen van deze week 25 graden eerder regel dan uit- zondering.Zowel de terugval in tem peratuur als de opleving van de zo mer later, hangen samen met een omvangrijk hogedrukgebied. Mor gen ligt het zwaartepunt ervan bo ven Groot-Brittanië. In ons land waait daardoor een koele, noordelij ke wind. Na woensdag ligt het cen trum van het hoog bijna recht boven Nederland. Aan de aanvoer van koe le Noordzeelucht komt dan een ein de; het kwik kan weer omhoog. Van avond en annacht zijn er nog flink wat wolkenvelden. Het koelt af tot een graad of 13. Morgen later op de dag breekt de zon steeds beter door, vooral landinwaarts. Het blijft bijna overal droog. De noordelijke wind is matig,aan zee en op het IJsselmeer soms krachtig. En het wordt circa 20 graden. WESTENSCHOUWEN - Een 7- jarige jongetje uit Utrecht liep zondagmiddag verschillende botbreuken op toen hij op het strand uit zijn rolstoel viel. De jongen lijdt aan een ziekte waarbij hij gemakkelijk bot breuken oploopt. Toen de ou ders zondagmiddag de riemen van zijn rolstoel losmaakten, viel de jongen eruit. Hij brak beide benen en zijn linkerarm. Het kind werd door de strand- reddingsbrigade voorzichtig in de strandambulance naar De Rotonde gebracht. Van daaruit is de 7-jarige met de reguliere ambulance naar een zieken huis in Utrecht gebracht. ZIERIKZEESCHEifj} NIEUWSBODE Bi Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant - maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2°/o B.T.W. ZIERIKZEE - Een 61-jarige vrouw uit Zierikzee werd vrijdagmorgen zwaar gewond toen ze sa men met haar kleindochter per fiets de Nieuwe Kooiweg aan de buitenrand van Zierikzee over stak. Het ongeluk gebeurde om on geveer 11.00 uur toen de vrouw een fietstochtje maakte met haar 11-jarige kleindochter. Het tweetal fietste over de Klerksweg en wilde vandaar de Nieuwe Kooiweg (de rijks weg N59 tussen Zierikzee en Serooskerke) oversteken om over het fietspad verder te kunnen rijden. Op dat moment reed in de richting Zierikzee een stapvoets rijdende file over de weg. De vrouw reed daar met haar kleindochter tussendoor. Zij merkte niet dat op de andere weghelft vanuit de richting Zierikzee een personenauto na derde. Het voertuig werd be stuurd door een 32-jarige vrouw uit Breda, die de Zierik zeese fietster niet meer kon ontwijken. Zij schepte de vrouw met haar fiets. De kleindochter kwam met de schrik en enkele schaafwon den vrij. De 61-jarige vrouw moest per ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zij had een dubbele beenfrac tuur, een hersenschudding en kneuzingen. Stefan van Roosmalen en René van Noort bij de zendmast van West Radio C op de vuurtoren in Nieuw-Haamstede. (Foto: Marijke Folkertsma) NIEUW-HAAMSTEDE - 'Luister mee op West Radio C Keiharde klankkleur, muziek zonder irri tatie. Dit is West Radio C Vanaf vandaag zijn deze tunes te horen op 107.4 Mhz, de golflengte van de Westerschouwse lokale radio-omroep. Sinds 1 juli verspreidt de lokale radio-omroep via de ether dag en nacht muziek en lokaal nieuws in het westelijk deel van Schouwen-Duiveland. Tot en met vorige week onder de naam Radio Continue. Een prima naam, die precies de belangrijkste doelstelling van de lokale omroep aangaf vonden initiatiefnemers Stefan van Roosmalen en René van Noort uit Den Bosch. Maar de eigenaar van een Bel gisch radiostation dacht daar anders over. Hij liet weten dat zijn station al langere tijd in de lucht was onder de naam Radio Continue. Bovendien had hij de rechten op die naam vastge legd bij een merkenbureau voor de Benelux. Van Roosma len en Van Noort konden kie zen. Of hun lokale omroep werd een filiaal van de Bel gische Radio Continue of zij kozen voor, een andere naam. Het werd dat laatste, want zelfstandigheid staat hoog in het vaandel van de twee Bra bantse radio-enthousiasten. Het werd West Radio C. West als afkorting van Westerschou- wen en C als nostalgische her innering aan de vorige naam continue. Voor die continuïteit van ze ven dagen per week dag en nacht muziek en kort lokaal nieuws zorgen ongeveer twaalf vrijwilligers. Zij hebben alle maal hun eigen taak en specia liteit, die varieert van het 'panklaar' maken en opnemen van korte teksten met lokaal nieuws, reklamespotjes en boodschappen van ideële in stellingen tot het verzorgen van de technische apparatuur en het opnemen van muziek banden. Die banden worden 's nachts en in het weekeinde uit gezonden. Door de week wordt de radio-studio onder in de vuurtoren in Nieuw-Haamste- de constant bemand door vrij willigers, die elkaar om de twee a drie uur aflossen. Zij zenden live muziek en lokaal nieuws uit, dat zij elk op hun eigen wijze aankondigen. Behalve een antenne, die deze radiosignalen over Wester- schouwen verspreid, omvat de zendmast bovenop de vuurto ren ook een antenne waarmee het Nos-nieuws wordt opge vangen, dat ieder uur via de lo kale radiozender wordt door gegeven. De muziek, die het leeuwedeel van de uitzendin gen vult, wordt zeer zorgvul dig uitgekozen. „Rustige, pop ulaire muziek die niet snel irriteert. Dus geen gillende gi taren of house". Een keuze die uitgaat van het standpunt dat mensen alleen actief aan hun radio gaan draaien wanneer de 'geluiden die ze horen irritatie oproepen. „Wij willen 'be- hang-radio' brengen. Achter grondmuziek die langere tijd prettig is om naar te luisteren, opgefleurd met berichten uit de eigen regio." Die berichten duren nooit lap- ger dan enkele minuten en worden twee a drie keer per uur tussen de muziek door ge presenteerd. „Nu zijn het nog aankondigingen. Maar in de toekomst willen we ook inter views gaan doen. Maar zeer kort en niet gedetailleerd." Voor dat doel heeft het tweetal reeds-een mobiele studio. Een auto met opnameapparatuur er in. „Er is nog wat meer plan ning en organisatie nodig voor we daarmee kunnen begin nen." Ook aan de studio onder in de vuurtoren moet nog het nodige gebeuren. Desondanks gaan de uitzendingen 24 uur per dag de lucht in. En met suc ces volgens de Brabanders, die het 'radio-loze' Westerschou- wen enkele jaren geleden ont dekten toen ze in Renesse en Haamstede kwamen stappen. Via folders, posters en natuur lijk de uitzendingen zelf kreeg de lokale omroep de afgelopen weken al de nodige bekend heid onder de inwoners en be zoekers van de Westhoek. „Het is verbazend hoeveel mensen op het strand en in het centrum van Renesse en Haamstede al naar onze omroep luisteren. De mensen vinden de afwisseling van muziek en korte lokale boodschappen waarin we rom melmarkten, exposities en an dere evenementen aankondi gen leuk." Van Roosmalen en Van Noort zien het daarom he lemaal zitten. „We gaan door, ook in de toekomst." Dat laatste kan nog een pro bleem worden wanneer Schou wen-Duiveland op 1 januari 1997 één gemeente wordt. Het Commissariaat voor de Media schrijft immers voor dat er per gemeente één lokale omroep actief mag zijn. En in Zierikzee gaat 1 september de lokale om roep Radio Schouwen-Duive land de lucht in. „Toen we on geveer een half jaar bezig wa ren met de voorbereidingen voor onze radiozender hoorden we van de plannen voor Radio Schouwen-Duiveland. Wan neer Schouwen-Duiveland één gemeente wordt is fusie de bes te oplossing omdat de zend machtigingen van beide om roepen dan ongeldig worden. We hebben al een aantal ge sprekken gehad met Radio Schouwen-Duiveland, maar tot nu toe zonder resultaat. Dat komt vooral omdat wij een heel ander idee hebben over ra dio maken. Wij presenteren een dag vol muziek, met tus sendoor wat informatie. Ik denk dat het bij hen precies an dersom is." De radiomakers zien ook de grote groep vrijwilligers waar mee Radio Schouwen-Duive land gaat werken niet zo zit ten. „Ik heb gehoord dat het er ongeveer zestig zijn. Wij willen die groep liever zo beperkt mo gelijk houden. Een klein team waarop je kunt bouwen. Dat werkt veel fijner." Van Roosmalen en Van Noort maken zich voorlopig niet druk over mogelijke samen werking met Radio Schouwen- Duiveland. „Voor de herinde ling kunnen nog wel enkele lokale radiozenders ontstaan op Schouwen-Duiveland. Daar zouden we dan ook mee moe ten samenwerken." RENESSE - De Strandred- dingsbrigade en een huisarts in Renesse hebben vrijdag hulp verleend aan een 26-jarige Duitser, die gewond op het strand lag. De man werd rond 17.00 uur ontdekt in de buurt van strandpaviljoen De Branding. Hij had een flinke wond op zijn neus en verder verwondingen aan het hoofd. Met de strand ambulance werd hij naar de huisarts vervoerd, waar de neus wond werd gehecht. Hoe de man gewond raakte is niet duidelijk. De arts vermoedt dat de combinatie drank, pil len en zonneschijn hiermee van doen heeft. SCHARENDIJKE - In de nacht van zaterdag op zondag vatte de politie in Scliarendij- ke een autokraker in de kraag. Het betreft een 23-jarige man uit Hellevoetsluis. De man probeerde in Scharen- dijke de auto van een 25-jarige Duitser open te breken. De Duitser betrapte de autokra ker op heterdaad en hield deze samen met zijn vrienden vast tot de politie kwam. Uit nader onderzoek bleek de auto waar in de autokraker reed een in Den Haag gestolen BMW te zijn. De verdachte werd door de politie ingesloten. Tivintigtal acties post Ouddorp DEN HAAG/OUDDORP (ANP) - De reddingsbriga des op de stranden hebben een druk weekeinde ach ter de rug. In diverse kustplaatsen moesten zij gere geld in actie komen. Door een combinatie van noord oosten wind en een sterke ebstroom kwamen veel mensen in problemen. De strandreddingsbrigade in Scheveningen kwam zondag 45 keer in actie en voerde in totaal 60 reddingen uit. Door de wind en het afgaande tij kwamen veel mensen te dicht bij de golfbrekers terecht.- Bij de Haven is nog een zoekac tie geweest met drie boten en een reddingsboot. Twee men sen hadden iets of iemand in het water zien drijven. De zoekactie leverde niets op. De reddingen vonden plaats over het hele strand, het drukst was het tussen 14.00 en 15.00 uur. Ook de Ouddorpse Reddings brigade moest er dit weekein de vaak op uit trekken. Zater dag redde deze brigade vijftien personen en zondag acht men sen. Volgens strandcommandant S. Jansen moeten de badgasten beter letten op de gevarenvlag- gen die zijn dienst hijst bij ge vaarlijke stroming. Een rode vlag duidt aan dat het levens gevaarlijk is om te gaan zwem men. Een gele vlag betekent: alleen geoefende zwemmers. AMSTERDAM - De Tasjesdief is opnieuw in de prijzen geval len. De film won de Grote Prijs van het 4e Internationale Kin derfilmfestival van Japan in Tokyo. DRONTEN - De Wereld Jambo ree in Dronten heeft dit zomer weekeinde 22.500 bezoekers ge trokken. De politie had geen problemen met de verkeers stromen. BREDA - Een 33-jarige Spaan se vrachtwagenchauffeur is za terdagmiddag verdronken in de Galderse meren bij Breda. De man was daar met enkele collega's gaan zwemmen ZIERIKZEE - Van de Gouwe- veersezeedijk in Zierikzee is gisteren, zondag, een motor ge stolen. De diefstal werd gepleegd tus sen 13.00 uur en 14.00 uur. De gedupeerde is een 56-jarige in woner van Zierikzee. De waar de van de motor bedraagt 2000 gulden. SCHARENDIJKE - Een 25-ja rige motorrijder uit Zevenaar is gisteravond, zondagavond, gewond geraakt bij een eenzij dig ongeval op de Rampweg bij Scharendijke. De motorrijder reed rond 21.45 uur over de Rampweg richting Renesse en sloeg rechts af naar Paviljoen Wijde Wereld. In de bocht lag los grind waardoor de motor slipte. De Zevenaarder werd met pijn in het hoofd en zijn benen afge voerd naar het Rode Kruis zie kenhuis in Zierikzee. OOSTERLAND - In de nacht van vrijdag op zaterdag is om streeks 05.30 uur ingebroken in een wegrestaurant langs de N57 ter hoogte van Oosterland. Toen de restaurant-eigenaar - gealarmeerd door het afgaan van de alarminstallatie - en de politie ter plaatse kwamen bleek de voordeur van het res taurant te zijn opengebroken. De inbrekers hadden reeds het hazepad gekozen. Er wordt niets vermist. Een ambulance, drie brandweerauto's en een sleepboot met twee drukstralen kwamen er aan te pas bij het huwelijk van Ankie van de Panne uit Kerkwerve en Rini Ravia uit Zierikzee. Bruide gom Rini is verpleger op de ambulance van het Oosterscheldeziekenhuis en bovendien lid van de vrijwillige brandweer. Het vertoon was een stunt van zijn collega's. Heel wat Zierikzeënaren lie pen vrijdagmiddag te hoop voor dit mooie 'kiekje op de kaai'. Hoewel het paar al een tijdje samen woont, is de liefde naar verluid nog steeds onblusbaar. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Zaterdag werd in een zelfbedieningswinkel aan bet Haringvlietplein een 43-jarige inwoonster van Sint Willibrord betrapt op winkel diefstal. De winkeldievegge probeerde twee ladegrepen te stelen, maar liep tegen de lamp. Tegen haar werd proces-verbaal op gemaakt. De winkeldievegge kreeg een boete van 200,- op gelegd. Advertentie van Aanbieding geldig van ma. 7 t/m wo. 9 augustus 1995. A&P Services B.V. tel. 02154-83333. ELKE DAG GOED NIEUWS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3