Middenschouwen wil eigen groenbeheerplan ontwikkelen UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Kampweg 'ramp' voor auto Snorscooter gestolen in Bruinisse Gewonde bij ongeluk Stoofweg Noord welle Kind aangereden op de rotonde Renesse SKNWK zet zichzelf te kijk met 13-3 nederlaag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTEKAARTJES? Geen verhoging belastingen 'Wm 3 Q 4 O 3: 5 7 Bob Rosenberg wint in Haamstede dé krant van schouwen - duiveland! 32M- RIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 7 AUGUSTUS 1995 151e JAARGANG NR 25818 ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES.VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 '•■2 s iséSfg WËÊisÈiÊ^;I In Middenschouwen staat heel wat op stapel. Naast het groenbeheersplan gaat het onder meer om de realisering van een bedrijfster rein bij Scharendijke (fotö) en een bedrijfsterrein bij Kerkwerve (Foto: Joop van Houdt) SCHARENDIJKE - Het college van b en w van de gemeente Midden schouwen wil in 1996 in eigen beheer een groenbeheerplan én een groen werkplan opstellen. Dat blijkt uit de begroting van de gemeente Mid denschouwen voor 1996. Als het aan het college ligt worden in 1996 flink wat projecten gerealiseerd. Om die plannen allemaal te kunnen finan cieren is volgens het college echter geen verhoging van de gemeentelijke belastingen nodig. Het is niet de eerste keer dat in Middenschouwen pogingen worden gedaan om in het ver lengde van het groenstructuur plan een groenbeheerplan in elkaar te zetten. In de begro ting voor 1995 werd het plan ook al gelanceerd. Het voorstel van het college om 20 mille uit te trekken voor het laten op stellen van zo'n groenbeheer plan werd toen door een meer derheid van de raad getorpedeerd. Met name het CDA ontpopte zich als tegen stander. De VVD nam een wat genuanceerder standpunt in. Wat de liberalen betreft mocht er wel een groenbeheerplan komen, mits de gemeente dat plan in eigen beheer ontwik kelt. Het college is de raad nu tegemoet gekomen. In de be groting wordt aangekondigd dat men in eigen beheer een groenbeheerplan en een groen werkplan op wil stellen. Ook wil het college verder met pro- jecten uit het landschapsbe leidsplan en het groenstruc tuurplan. Voor 1996 wil het college werk maken van Eiker zee en Nieuwerkerke ofwel 't Schutje. Bij Eikerzee zou de huidige laanbeplanting langs de Elkerzeesew$g moeten ver dwijnen voor zover deze het uitzicht op molen De Lelie be lemmert. Het groen op de voormalige be graafplaats zou deels gerooid en deels uitgedund moeten Worden zodat .*n 'vogelbósje kan ontstaan. Om het zicht vanuit de besloten kern op het open buitengebied te verbete ren zou een aantal wilgen langs de Elkerzeeseweg moeten ver dwijnen. Verder zou de erfbe- planting bij een aantal kam- peerboeren verbreed dienen te worden en is het de bedoeling dat de entree van het dorp een extra accent krijgt. Soortgelijke plannen liggen klaar voor Nieuwerkerke. Als in 1996 uit te voeren projecten uit het Groenstructuurplan noemt het college de herinrich ting van het gebied rondom de vijver bij het gemeentehuis en de entree van dorpshuis De Putmeet, eveneens in Scharen dijke. Verder kondigt het college aan de reconstructie van de Schelp- weg 250.0000), tweede fase fietspadenplan 265.000,-), groot onderhoud aan het Baken in Scharendijke 350.000,-), reconstructie van de Ring in Kerkwerve 350.000,-) en de aanleg van een gecombineerd fiets- en wandelpad op de dijk bij de jachthaven in Scharendijke 45.000,-) Volgens het college is de financiële positie van de gemeente Middenschouwen dusdanig dat al deze projecten - samen een investering van ruim 1,2 miljoen - in 1996 gere-' aliseerd kunnen worden. De post onvoorzien zou dan altijd nog 236.563,82 bevatten. Servieewoiiingen Het college wil verder werken aan de plannen voor de realise ring van een servicewoningen- complex voor ouderen in Scha rendijke. „Gelet op het grote belang dat wij hechten aan de huisvesting van ouderen stel len wij u thans voor de tweede maal voor een bedrag van 100.000,- te reserveren", aldus het college. En er staat nog meer op stapel in Midden schouwen. De structuurvisie Ellemeet is bijna klaar en in middels is het ontwerp-be- stemmingsplan voor een be drijfsterrein in Kerkwerve gereed gekomen. Dit plan wordt binnenkort in procedure gebracht. Het ontwerp-be- stemmingsplan voor een be drijfsterrein in Kerkwerve is reeds in procedure gebracht. Goed nieuws voor de fietsers. Het fietspad op de Brouwers- dam is door Rijkswaterstaat gerealiseerd en er komt nu ook schot in het fietspad van de Brouwersdam tot aan Scharen dijke. Het Rijk heeft toegezegd de helft van de kosten voor haar rekening te zullen nemen, de provincie is akkoord en het Waterschap Schouwen-Duive- land heeft ook geen bezwaren tegen de plannen. Als alles meezit wordt nog dit jaar een begin gemaakt met de aanleg van het fietspad. BRUINISSE - Een 23-jarige in woonster van Bruinisse deed bij de politie aangifte van dief stal van haar snorscooter. De snorscooter werd onder de ogen van de eigenaresse en haar vriend gestolen. In de nacht van zaterdag op zondag was de vrouw samen met haar vriend op de zeedijk bij de Langeweg in Bruinisse. De scooter had de drieëntwintig jarige onderaan de dijk gepar keerd. Het tweetal zag een au to stoppen bij de snorscooter. Vervolgens stapten vier a vijf mannen uit en forceerden het slot van de snorscooter. Eén van de mannen reed op de snor scooter terwijl de anderen in de auto stapten en richting Oosterland reden. Uit angst voor geweld hadden de eigena resse en haar vriend zich stilge houden. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. De gestolen snor scooter is van het merk Puch en paars van kleur. BEr kon geen auto meer bij gisteren in Renesse. Omdat het voorlopig de laatste tropische dag was, wilde iedereen naar het strand om nog wat laatste plekjes huid te bruinen. Dat leidde in de middag tot grote drukte, zoals op deze foto van de Rampweg te zien is. Omdat er toch geen doorkomen aan was, haalde de ZWN de zomerbus van de weg. Verder werd de normale busroute omgelegd. Ook de Jan van Renesseweg was volledig verstopt. Vanwege andere werkzaamheden kwamen de parkeer wachtenpas tegen 16.00 uur aan hun eigenlijke werk toe. Verschillende auto's van foutparkeerders zijn weggesleept. De thuisreis 'savonds, leverde volgens de politiewoordvoerder de gebruikelijke files op. (Foto: Marijke Folkertsma) Duitse bestuurder had teveel alcohol op NOORDWELLE - Een 20-jarige man uit het Duitse Neurenberg werd in de nacht van vrij dag op zaterdag overgebracht naar het zieken huis vanwege verwondingen die hij opliep bij een auto-ongeluk op de Stoofweg in de omge ving van Noord welle. Het ongeluk gebeurde om on geveer 03.00 uur toen twee jeugdige Duitsers in een perso nenauto vanuit de richting Re- nesse over de Stoofweg reden. Ter hoogte van de Kuyerdam- seweg sloeg de 20-jarige be stuurder linksaf. Op dat mo ment werd hij ingehaald door een personenauto die werd be stuurd door een 20-jarige man uit Spijkenisse. De klap die volgde kwam zo hard aan dat het Duitse voertuig total-loss moest worden weggetakeld. De 20-jarige Duitse passagier werd per ambulance naar het Zweedse Rode Kruis Zieken huis in Zierikzep gebracht. De Duitse bestuurder bleek teveel alcoholhoudende drank op te hebben. De ademanalysetest van de po litie wees 350 ug/1 uit, terwijl 220 ug/1 maximaal is toege staan voor het besturen van een auto. Tegen hem werd pro- ces-verbaal opgemaakt. Even als de bestuurder van de ande re auto liep hij bij het ongeval geen noemenswaardige ver wondingen op. RENESSE - Op de kleine rotonde aan het eind van de Hoogenboomlaan in Renesse werd zater dag een fietsend kind aangereden door een 20- jarige automobilist uit Haamstede. Het ongeluk gebeurde om on geveer 15.00 uur. De man die verklaarde in de war-te zijn ge bracht door geparkeerd staan de auto's, reed in de verkeerde richting over de rotonde. Daar reed op dat moment een 10-ja- rig kind uit Woerden dat werd geschept door de auto van de Haamstedenaar. Het kind liep daarbij een ge broken arm en vleeswonden op. Het werd per ambulance overgebracht naar het Zweed se Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. De politiek is de kunst der verwikkelingen. Talleyrand Wolkenvelden H HET WEER Wolkenvelden en op de meeste plaat sen droog. Overdag ook perioden met zon. Minimumtemperatuur ongeveer 13, middagtemperatuur rond 20 gra den. Wind noordelijk, matig, kracht 4, langs de kust en op het IJsselmeeraf en toe krachtig 6. OMROEP Lokale omroep in Westerschouwen vanaf vandaag de ether in als West-Radio C. FEEST Een dag en een nacht feest in Ouwerkerk met jaarmarkt en Zomernachtfeest. TECHNIEK Technisch vernuft én nostalgie tijdens eerste augustus-kermis in Zierikzee. VOETBAL Bruse Boys krijgt de ruimte van druk combinerende ploeg uit Strijen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - De eilandelijke voetbalclubs zijn in hun eerste oefenwedstrijden niet bijzonder succesvol gebleken. Van de KNVB-ploegen deed Bruse Boys het nog het best. Op eigen veld speelden de Bruenaren gelijk tegen Strijen, 1-1. Zierikzee verloor met 2-0 van Serooskerke en WIK ging met 4-2 onderuit tegen Colijnplaat- se Boys. SKNWK uit Nieuwer- kerk maakte het helemaal bont. De uitwedstrijd tegen Oostkapelle, over twee weken ook bekertegenstander van de club, ging met maar liefst 13-3 verloren. Onder de afdelingclubs viel er wel winst te noteren. ZSC uit Scharendijke won de uitwed strijd tegen DFS (Haamstede) met 4-1 en Mevo versloeg Hoe- dekenskerke met 5-2. De 20-ja- rige Lars van Zwieten nam voor de Zierikzeese vereniging drie treffers voor zijn reke ning. Oud-Zierikzeeënaar Ronald van Oeveren was voor zijn club RBC op dreef in de oefenwed strijd tegen Espanol, 3-3. Hij scoorde twee maal in de wed strijd die in Barcelona live werd uitgezonden. De goed spelende Emiel Dorst uit Bruinisse gaf een van de voorzetten waaruit Van Oeve ren scoorde. Wielrennen In Haamstede werd Bob Ra- senberg voor de tweede achter eenvolgende keer winnaar van de plaatselijke wielerronde. Rasenberg was vorig jaar in Zierikzee ook al de snelste. 'Haamstede' was voor de cou reur uit Terheyden alweer de zevende seizoensoverwinning. Vital Timmermans eindigde als tweede, Marco Luyten leg de beslag op de derde plaats. Tennis Ingrid Saman en Wesley Goud behaalden op het jeugdtennis- toernooi van tennisvereniging Noord-Beveland de eerste plaats. Saman deed dit in de categorie meisjes tot en met 16 jaar. Zij stond in de finale te gen Dorine Pieters uit Zierik zee. Bij een stand van 5-2 werd de wedstrijd gestaakt omdat Pieters wegens astma niet ver der kon spelen. Wesley Goud versloeg in de categorie jon gens tot en met tien jaar Kees Jan van de Zweep. Sport op pagina 6 en 7. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1