Expositie Kijk op de Delta in gemeentehuis Middelharnis NIEUWSBODE EXTRA Weer twee nieuwe boomwandelingen dier in het vizier Schilderijen Co Schellevis te bezichtigen in Bongerd Feestavond met Arne Jansen en Tatjana Grote rol van jachtwerven in de scheepsbouw en scheepsreparatie Boekjes Jan en Ellen Midavaine Coopertest Werk van 32 kunstenaars uit Deltagebied Marieke en Manon zijn jong, dynamisch en levenslustig Speldagen Noordwelle Jaarmarkt Zangdienst Verkoping tweedehands materialen Volgens onderzoek Ambachten in beeld Tot en met zondag 20 augustus Wielerronde Braderie scouting r WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1995 NIEUWSBODE EXTRA In Dorpstienden in Ouddorp OUDDORP - In multifunctioneel gebouw Dorpstienden in Ouddorp wordt vrijdag' 4 au gustus een feestavond gehouden waarbij de ar tiesten Tatjana, Arne Jansen en Arie Ribbens optreden. Zij worden begeleid door the Sonny Boys. De van oorsprong, Joegoslavi sche actrice/zangeres Tatjana begon haar loopbaan in 1986. Zij maakte naam als actrice in de films Starke Zeiten, My blue heaven en Flodder, de meest bekeken bioscoopfilm in de Nederlandse filmhisto rie. Daarna volgde Flodder goes Manhattan en Flodder the final, die in juni in premiè re ging. Zowel in Nederland, België als Duitsland is Flod der ook te zien als TV-serie. Tatjana maakte verder succes volle singles als You and me, Chica Cubana, Baby love, Awake boy, Don't you want me, Feel good en Never, never. Enkele van die nummers zingt zij in Dorpstienden. Arne Jansen werd vooral be kend met het lied Meisjes met rode haren. Een nummer dat in 1992 uitkwam en dat de zan ger sindsdien al meer dan hon derdduizend keer op het podi um presenteerde. De muziek- carrière van Arne Jansen ver liep sinds die hit voorspoedig. Vijftien jaar lang trokken Jan sen en Les Cigales door de Be nelux. In 1983 verliet Jansen de succesgroep om in zijn een tje op te treden in feestzalen, dancings, discotheken en feesttenten. Vrijdag is hij te horen in Ouddorp. Dat geldt ook voor Arie Rib bens, die in 1980 zijn solo-car rière startte met de single Bra bantse nachten. De zanger verwierf in de loop van de ja ren de bijnamen Feestmixer bij uitstek en The Godfather of the polonaise. Zijn nieuwste single is 'Ik ga uit m'n bol aan de Costa de Sol'. Een nummer dat hij in Dorpstienden onge twijfeld zal zingen. De drie ar tiesten worden muzikaal bege leid door Sonny Boys, een negenmans formatie die haar sporen verdiende als profes sioneel Top 40-begeleidingsor- kest. De feestavond in Dorpstienden is van 20.00 tot 01.00 uur. Kaarten voor het evenement zijn te koop bij de VW-Ouddorp. WESTENSCHOUWEN - Rotonde-de Punt- Strand en De Boswachterij-Strand zijn de titels en tevens de wandelroutes die worden beschre ven in twee nieuwe boekjes met boomwandelin gen van J an en Ellen Midavaine. Het gaat om deel vier en vijf in een serie waarmee het echt paar Midavaine wandelroutes door de natuur in de Schouwse •Westhoek omschrijft. Daarbij komt vooral de flora en fauna aan de orde die wandelaars tij dens hun tochten passeren. Het echtpaar Midavaine wil men sen bewust maken van de bij zondere planten, dieren en landschap in het gebied. Men richt zich daarbij in de eerste plaats op jeugdige wandelaars, maar ook voor volwassenen bevatten de boekjes veel we tenswaardigheden. Boomwandeling deel vier be steedt aandacht aan bomen en struiken 'die tegen een stootje kunnen', vogels in de inlaag, duinvorming en strandvon- sten. Zaken waarmee wande laars worden geconfronteerd wanneer zij, aan de hand van het boekje, met een open oog voor de natuur vanaf de roton de bij Westenschouwen via het duingebied in westelijke rich ting naar De Punt van Schou wen lopen en via het strand weer terug. Boomwandeling deel vijf be schrijft een ongeveer drie uur durende tocht door de Bos- wachterij van Westerschou- wen, een duinlandschap en over een stuk Noordzeestrand. In het boekje wordt informatie gegeven over boomsoorten die men passeert, insekten als motjes en de rode bosmier, de sporen van konijnen, reeën en vele soorten vogels. De teksten zijn geschreven door Jan Midavaine. Zijn vrouw Ellen maakte daar teke ningen bij. De boekjes zijn te koop bij de VVV-kantoren in de Westhoek en bij het trampo linecentrum bij de rotonde van Westenschouwen, dat het echt paar Midavaine runt. In de se rie boomwandelingen versche nen eerder boekjes die tochten door de verklikkerduinen, de Karolingische burcht en omge ving en de Lageweg-Wissewek ken' in Westenschouwen om schrijven. BURGH-HAAMSTEDE - Bij Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen in Burgh- Haamstede kunnen liefheb bers op maandag 7 augustus te recht voor het lopen van een Coopertest. De Coopertest is een hardloop test over 12 minuten. Het is de bedoeling een zo groot mogelij ke afstand af te leggen. Degene die de test het best volbrengt krijgt een uur bowling aange boden. Het startschot zal maandag 7 augustus gegeven worden om acht uur. Tot half acht kunnen belangstellenden zich inschrijven. MIDDELHARNIS - In het gemeentehuis van Middelharnis is deze zomer een grote expositie van Moderne kunst ingericht. Tweeëndertig beeldende kunstenaars van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland tonen hier enkele van hun werkstukken. Reeds voor de vierde keer is er een expositie met als titel Kijk op de Delta. Het initiatief, dat gestart is in 1986 met de eerste Kijk op de Delta, door de gemeente en Kulturele Kring de Welle, is uitgegroeid tot een regelmatig terug kerende manifestatie. De doelstelling van deze ge beurtenis is niet wezenlijk ver anderd. Ook nu beoogt men een dwarsdoorsnede te laten zien van het werk van beel dend kunstenaars die wonen en werken in het Deltagebied. Dit jaar is het echter uitge breid met een paar kunste naars die hun inspiratie op doen op de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden. Dat deze veelomvattende tentoonstel ling een waarde heeft die uit stijgt boven het regionale blijkt niet alleen uit de belang stelling van de kunstenaars, maar ook door de financiële steun van de provincie Zuid- Holland, die ih principe alleen projecten ondersteunt die van boven-regionaal belang zijn. De belangstelling van kunste naars om aan deze tentoonstel ling hun medewerking te ver lenen was groot. De deelname was in principe mogelijk voor alle kunstenaars. Kunstenaars konden reageren op de oproep in het blad BK-informatie, een informatiebron voor beeldend kunstenaars die professioneel met hun vak bezig zijn. Een on afhankelijke selectiecommis sie beoordeelde de ingezonden documentatie. Deze commissie stond dit jaar onder het voor zitterschap van de heer Ton Frenken, beeldend kunstenaar en oud-directeur van de Cultu rele Raad van Noord-Brabant. Bij de selectie vormde kwali teit het belangrijkste uitgangs punt. De mogelijkheid om de werken te kunnen exposeren in het gemeentehuis speelde bij de selectie een onderge schikte rol. In het gemeente huis bestaat de mogelijkheid om zeer uiteenlopende kunst werken te laten zien. Schilde rijen en beelden van zeer groot formaat, die ruimte nodig heb ben, een installatie waarbij een kruiwagen zand nodig is en heel fijn geschilderde stille vens, die alleen" in een kleine besloten ruimte tot hun recht komen. Een grote variatie van kunstwerken die met- elkaar een interessante expositie moeten vormen. De selectie commissie slaagde er in een ex positie samen te stellen van ho ge kwaliteit. De lijst van kunstenaars om vat veel bekende namen, regio naal bekend, landelijk bekend en kunstenaars die werk heb ben in musea over de hele we reld. Ook zijn er kunstenaars, waarvan het werk voor het eerst te zien is in dit gemeente huis. De vaste bezoekers zullen waarschijnlijk ook kunste naars missen, die op éen of an dere reden niet op deze ten toonstelling vertegenwoor digd konden zijn. Een verza meling kunstwerken van kun stenaars, die nog niet zo lang bezig zijn en kunstenaars die hun sporen reeds hebben ver diend en toch aan deze exposi tie hun medewerking hebben verleend. Hierdoor lopen de prijzen, die voor het werk .wordt gevraagd nogal uiteen. De kunstenaars die aan de ex positie meedoen zijn: Wim Bakker, Arie Berkulin, J. C. Blaak, Dick Bouman, Leender Buth, Hans Dolieslager, Regi van Driel, Rinus Groenendaal, Tien Heestermans, Leontien Tierolff Hooy, Anton Hoorn weg, Harald Jean Jassoy, Rien Jansen, Clara de Jong, Cobi van der Kooij, Adriana van Ot- terloo, Kees Plomp, Kaza Poorter, Jerry van der Raaf, Gust Romijn, Hans de Ruijter, George Schade, Alex Schellen berg, Foke Stribos, Yvonne Struijs, A. E. Tanis, David Vandekop, Vassier, Harry Vis ser, Paul van Vliet, Kees van der Vossen en Lex Weijerman. Openingstijden: .maandag tot en met vrijdag 9.00-16.00 uur Marieke is wit/zwart en Manon cypers/wit. Deze twee levens lustige, heel speelse poezen zijn nog maar drie maanden oud. Zij zullen het zeer waarderen als een aardig haasje hen spoedig op komt halen. Momenteel zitten deze lieve kittens nog in het die renasiel aan de Zandweg in Zierikzee. Met soortgenoten en hon den kunnen Marieke en Manon goed opschieten. Zij zijn in de leeftijd dat ze overal nog aan kunnen wennen. Marieke en Manon zijn trouwens niet de enige leuke, jonge katjes die in het asiel zit ten... er zitten meerdere vertederende, jonge, dynamische katten, die ook een haasje willen. Wie het leuk vindt om Marieke, Manon of een ander katje, of hond uit het dierenopvangcentrum te ha len, kan bellen 01110-17013. Er zitten zestig katten enzes honden. De hond Tas ja is nog niet geplaatst. Verheugend is dat de al wat oudere katten Mickey en Mouse een haasje hebben gevonden. Zij stonden twee weken geleden in deze rubriek. (Foto: Marijke Fol- kertsma). NOORDWELLE - In Noord welle worden door de Dorpsge meenschap op donderdag 3 en vrijdag 4 augustus de jaarlijk se Speldagen gehouden. De Speldagen zijn voor alle kinde ren in de leeftijd van de basis school. Het thema dit jaar is circus. De Speldagen beginnen don derdagmiddag om 13.30 uur. In het dorpshuis bereiden de kin deren een circusvoorstelling voor die om 19.00 uur gehou den wordt. Tussendoor wordt er een pannekoekendiner ge serveerd. Vrijdagmiddag staat er bij mooi weer een wandeling naar het strand op het programma, 's Avonds worden de tenten op gezet. Voor de jongsten is het daarna tijd voor een avond- j wandeling. De ouderen trek- j ken er 's nachts op uit. Zater dagmorgen wordt het tenten kamp afgebroken, waarmee een einde is gekomen aan de Speldagen. OUWERKERK - Zaterdag 5 au gustus wordt in Ouwerkerk de Jaar-markt gehouden. De Ring staat dan vol kramen. Het on derdeel rommelmarkt, komt voor rekening van de Neder landse Hervormde Kerk in Ou werkerk. Zowel boeken en platen, klei ne meubelen als snuisterijen en drankjes en hapjes zijn er te koop. Ook staat er een vis kraam, kunnen er spelletjes worden gedaan en is er een ver loting. Te winnen valt een mand levensmiddelen en een rollade. De markt begint om 9.00 en duurt tot in de middag. RENESSE - Zondag 6 augustus wordt in de Hervormde kerk in Renesse een tweetalige zangdienst gehouden. Voorgangers zijn Pfarrer H. Zeiler uit Haiger en ds. H. A. Stap uit Renesse. Het orgel wordt bespeeld door Willie Bil. Aan de dienst werkt een 'gelegenheidskoor' mee dat op 6 augustus repeteert voor de aanvang van de dienst van 18.45 uur tot 19.50 uur. Dit koor bestaat uit gemeentele den en toeristen. Iedereen die mee wil zingen is welkom. BRUINISSE - De opslagruim te van de bazarcommissie van de Nederlandse Hervormde Kerk in Bruinisse is overvol. Om een beetje ruimte in de uit puilende opslagplaats aan de Industrieweg in Bruinisse te creëren wil de commissie op zaterdag 12 augustus tussen 10.00 en 16.00 uur een verko ping houden. Belangstellenden kunnen daar terecht voor allerlei tweede hands materialen en kleine bruikbare voorwerpen. Onder het genot van een kopje koffie of thee of een glaasje fris kan men een collectie boeken, pla ten, curiosa en vele meubels bezichtigen. De opbrengst van deze verkoopdag is bestemd voor onderhoud van de gebou wen van de Hervormde Ge meente. BRUINISSE - De betekenis van jachtbouw- en jachtreparatiewerven binnen de totale scheeps bouw- en scheepsreparatiesector wordt in Ne derland onderschat. Ontwikkelingen in met name de bouw van zeeschepen staan volop in de belangstelling-. Volgens het Economisch Insti tuut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM) blijkt de omzet van nieuwbouw- en re- paratiewerven van plezier vaartuigen echter groter te zijn dan de omzet van de nieuw bouw- en reparatiewerven van (overige) (zee)schepen. Dit blijkt uit de onderzoekspubli- katie 'Ambachten in beeld: Nieuwbouw- en reparatiewer ven van jachten' van het EIM in samenwerking met het Cen trum voor Ambachtsonder- zoek. Optimisme Het rapport geeft inzicht in de basisstructuur van de nieuw bouw- en reparatiewerven van jachten tot 100 werkzame per sonen. Het onderzoek is uitge voerd in opdracht van het Mi nisterie van Economische Za ken en de branche-organisaties HISWA-Vereniging (afdeling Jachtbouw) en Metaalunie/Ne derlandse Jachtbouw Indus trie. De j achtbouw- en j achtrepara- tiewerven kijken met optimis me tegen 1995 aan. De bedrij ven verwachten dat ten opzichte van 1994 de omzet met ongeveer 6 procent toe zal ne men. De werkgelegenheid bin nen de branche zal echter niet noemenswaardig toenemen. Ongeveer 40 procent van de be drijven verwacht dat dit jaai de winst zal stijgen. De ongeveer 730 jachtbouw- en jachtreparatiewerven in het MKB behaalden in 1994 een omzet van 750 miljoen gulden (exclusief B.T.W.). Dit bete kent ten opzichte van 1993 een toename van twee procent. De gemiddelde omzet per jacht werf bedroeg iets meer dan 1 miljoen gulden. De verschillen per bedrijfstype zijn groot: jachtwerven die complete ple ziervaartuigen bouwen heb ben de hoogste gemiddelde om zet, bijna 3 miljoen gulden. Reparatie- en onderhoudswer- ven de laagste, nog geen half miljoen gulden. De gemiddel de omzetten van gemengde jachtwerven en gespecialiseer de cascobouwers liggen daar tussenin met respectievelijk ruim negen ton en ruim drie kwart miljoen gulden. De ex port bedraagt 33 procent van de branche-omzet. In directe zin is een kwart van de jacht werven actief op het gebied van export. Indirect zijn nog meer jachtwerven bij de ex port betrokken, omdat zij pro- dukten en onderdelen toeleve ren aan de exporterende jachtwerven. De branche biedt werkgelegenheid aan circa 4.450 personen en is overwe gend kleinschalig. Bij een kwart van de bedrijven is spra ke van een alleen werkende ondernemer. Tweederde van de jachtwerven telt een bezet ting van maximaal vijf perso nen. Co Schellevis maakt gestileerde tot abstracte landschappen en stadsgezichten HERKINGEN - In theetuin De Bongerd/studio Lohr in Herkingen is tot en met zondag 20 augustus een expositie van schilderijen die werden ge maakt door Co Schellevis uit Middelharnis. Schellevis is inmiddels zeven jaar bezig om zich te ontwikke len tot kunstschilder. Een aan tal tentoonstellingen, waaron der twee in theetuin De Bongerd, lieten de verschillen de stadia van deze ontwikke ling zien. De schilder uit Middelharnis begon als amateur met het ma ken van aquarellen. Geleide lijk stapte hij over op de olie verf- en acryltechniek. Onder invloed van cursussen in het Diekhuus verbeterde hij zijn techniek. Schellevis bleef daarbij trouw aan zijn onder werpen en de wijze waarop hij die uitbeeldde. Gestileerde tot abstracte landschappen en stadsgezichten. Schellevis schildert nog steeds voor zijn plezier. Hij probeert niet zijn brood ermee te verdie nen. Volgens kenners is de kwaliteit van zijn werk inmid dels wel professioneel. Belang stellenden kunnen zelf een me ning vormen in De Bongerd. De theetuin ligt aan de Molen dijk 65 in Herkingen. De expo sitie is dagelijks, behalve don derdags, te zien van 10.30 tot 22.30 uur. De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 19 juli zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- J. van Hoorn, Koningin Julianaweg 20, Middelharnis De tweede prijs: Een waardebon van 15,- C. J. v. d. Houten, Meelstraat 56, Zierikzee De derde prijs: Een waardebon van 10,- M. A. van de Maas, Zuidstraat 12, Burgh-Haamstede Het sleutelwoord van de puzzel van 5 juli is: De grens passeren De oplossing van de niéuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puz zel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 11 augustus in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. gestremde melk om kaas van te maken; 3. het de ereprijs toekennen; 5. klos voor het opwinden van film- of geluidsbanden; 6. buisje met injectievloeistof; 8. de manschappen die in normale stelling van een troepenafdeling achter elkaar staan; 9. Europese rekeneenheid; 10. afme ting van iets, loodrecht op de lengte-as; 13. knaagdier; 14. gegraveerde; plaat; 16. helleveeg; 17. telwoord; 18. voorzetsel; 19. vuurgloed; 21. foto grafisch beeld dat voor projectie dient; 23. litteken; 26. ochtendgewaad; 29. kledingstuk; 30. ontkenning; 31. snelheid; 32. grootste Europese uil; 33. schatten; 34. vogel. Verticaal: 1. harsachtige stof die bij het verbranden een welriekende geur verspreidt; 2. bloem; 3. verkeerd; 4. persoon die bij een gebeurtenis is geweest zodat hij later kan vertellen hoe die plaatsvond; 5. bijstand; 7. klier; 10. omlaag; 11. loot; 12. welluidendheid; 14. het uiterste gedeelte van een zaak; 15. mineraalwater; 19. balspel; 20. gevoel van beklemming; 22. bleek, teer; 24. geluk; 25. verfrissing; 27. kleur; 28. tandbeen van de slag tanden. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters uit de vakjes: 11, 14. 26, 19, 9, 17, 33, 29, 9, 24, 12, 8, 24, 12, 2, 14, 23, 21. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de Wielerronde van Haamste de die op zaterdag 5 augustus wordt verreden hebben zich in middels al meer dan vijftig coureurs ingeschreven. Onder hen de winnaar van vorig jaar Bob Rasenberg. De ronde gaat over tachtig ki lometer en het startschot zal rond 19.00 uur gegeven wor den. Tot de favorieten kunnen naast Rasenberg, Frangois Franse, Ruud Havermans en Peter Hoondert gerekend wor den. Ook Erwin van Loo en Ar nold Duinhouwer moeten.op het parcours een goede klasse ring neer kunnen zetten. BRUINISSE - Scouting Bru houdt zaterdag 19 augustus een braderie op het Kerkplein in Bruinisse. De braderie gaat om 09.30 uur van start en duurt tot 12.00 uur. Bij slecht we.er wordt uitgewe ken naar het verenigingsge bouw aan de Deestraat. Op de braderie kan men onder meer terecht voor kwartjesspul, speelgoed, taarten en het vis- spel. Ook de Scoutomatic is present. Voor de inwendige mens wordt gezorgd met olie bollen en andere lekkernijen. De opbrengst van de braderie is bestemd voor de inrichting van het herbouwde clubhuis. Oplage 29.860 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 01870-82554 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 225. Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 01110-16065. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 169.585. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7