agenda Kunst Expositie van poppenkamers Chinese kool een veelzijdige groente Amerikaanse stoomlocomotief op het traject Goes-Borsele Expositie abstracter! van Mini van iterson mm Herdenking bevrijding Tweede Wereldoorlog WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1995 NIEUWSBODE EXTRA Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot en met zaterdag 5 augustus Burgh-Haamstede Aquarellen Liesbeth de Haas- IJben. De Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag. 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 12 augustus Middelliarnis Expositie naïeve kunst van Fred Breebaart en Manoio Pu- erta Molina. Galerie De Paiter- re, Voorstraat 31.li Opening stijden: donderdag 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag 14.00 tot 21.00 uur, zaterdag 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 17 augustus Zierikzee Expositie over geschiedenis van de Nieuwe Kerk in de Nieuwe Kerk. Open tijdens Toeristendagen en marktda gen van 11.00 tot 16.00 uur. Tot en met 20 augustus Herkingen Expositie schilderijen van Co Schellevis. Theetuin De Bon gerd. Geopend elke dag van 10.30-22.30 uur. Donderdag ge sloten. Tot en met 23 augustus Brouwershaven Innerlandscapes olieverfschil derijen, Hennie Schrijver. Stadhuishal. Van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Van 6 tot en met 24 augustus Brouwershaven Poppen Elsje van Eisen. De Pu- pelae. Van 12.00 tot 16.30 uur. Tot en met augustus Middelharnis Expositie Kijk op de Dedoor diverse kunstenaars. Gemeen tehuis. Openingstijden: maan dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.30 uur. Tot en met 26 augustus Zierikzee Zomertenfoonestelling. Beel dentuin. Buregerweeshuis. Ma. t/m za. 10.00-17.00 uur. Tot en met 28 augustus Oosterland Expo pastels en aquarellen He Kruithof uit Per nis. Wesgres- taurant de Blauwe keet. Ope ningstijden: volgens restau rant, 09.00-21.00 uur. Augustus Zierikzee Expositie Geschiedenis van de Zierikzeese havens. In ruim eenmast-rivierklipper Mijn genoegen in Museumhaven. Di. en do.: 10.00-16.00 uur. Burgh-Haamstede Expositie beeldhouwwerken van Anita Dekker, Stijn Eys- broek, Miems van Citters en Ti neke Roose. Expositie aquarel len en olieverfschilderijen van Miems van Citters, Ineke Morel, Nelly Nelisse, Joost Theeuwes, Karischka en Piet Boogert. Openingstijden: don derdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Galerie Borsboom, Achterweg 7. Ouddorp Tentoonstelling Daar zit een luchtje aan. Ouddorps mu seum. Openingstijden dinsdag tot en met zaterdag 11.00 tot 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 2 augustus Ouddorp Toeristendag. Voetbalwedstrijd Flakkees Elftal - Feyenoord 2. Terrein WFB. 19.30 uur. Dirksland Vergadering adviescommissie algemene bestuurszaken en fi nanciën. Raadszaal. 19.00 uur. Donderdag 3 augustus Middelharnis Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.00 uur. Vrijdag 4 augustus Middelharnis Optreden Samsonite Five. Diekhuusplein. 21.00 uur. Ouddorp Strandloop. Start bij parkeer terrein Strand Noord. 19.00 Praise-avond. Gereformeerde I kerk. 20.00 uur. Feestavond met Tatjana, Arne Jansen en Arie Ribbens. Dorps tienden. 20.00 uur. Middelharnis Braderie in winkelcentrum D'n Diek. Van 13.00 tot 21.00 uur. 13e Wielerronde van Middel harnis. Start en finish: Bene den Zandpad. Categorieën: jeugd C7: 16.30 uur, dames: 17.30 uur, amateurs A/B: 19.00 uur. Semi Strandloop van 5 en 10 km. Start vanaf parkeerter rein Strand Noord. Inschrij ven: 17.00-18.30 uur bij strand- café De Zeester. Zaterdag 5 augustus Ouddorp Ochtendwandeling Kop van Goeree. Vanaf Gereformeerde kerk. 06.00 uur. Goedereede Tractoren- en motoreridag. Oostdijkseweg 23. 10.00 tot 16.00 uur. Middelharnis MSV AV Flakkee Straten- loop. Start tegenover het Diek- huus. 15.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Georganiseerde buitenrit bij manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a. 19.00 uur. Maandag 7 augustus Dirksland Begin Huttenweek. Speelwei de. Philipshoofjesweg. 09.00 uur. Dinsdag 8 augustus Stellendam Sportvissen op Noordzee. Haven. 0.700 uur. Sommelsdijk Evangelisatie tentdag. Wijkge- bouw De Zwaluw. 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 16.00 uur. Woensdag 9 augustus Ouddorp Fietstocht. Vanaf Gerefor meerde kerk. 19.00 uur. Sommelsdijk Evangelisatie tentdag. Wijkge- bouw De Zwaluw. 10.00 tot 12.00 en 14.30 tot 17.00 uur. Donderdag 10 augustus Ouddorp Bustocht naar Amsterdam. Vrijdag 11 augustus Middelharnis Zomerconcert. André Heuvel man, trompet en Piet Westhoé- ve, orgel. 20.30 uur. Ooltgensplaat Omloop van Flakkee. Wandel tocht. 19.00 uur. Zaterdag 12 augustus Sommelsdijk Sport kennismakingsproject voor de jeugd. Recreatiecen trum De Staver. 10.00 tot 15.00 uur. Middelharnis Actie Weer Naar Sjchool. Win kelcentrum D'n Diek. Oude-Tonge Havendag. Ooltgensplaat Omloop van Flakkee. Wandel tocht. 19.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Georganiseerde buitenrit bij manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk 2a. 18.00 uur. Zaterdag 19 augustus Middelharnis Snuffelmarkt. Diekhuusplein. Vanaf 10.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Georganiseerde buitenrit bij manege Oostmoer, Oostmoer- sedijk2a. 18.00 uur. Zaterdag 19 t/m zondag 27 augustus Oude-Tonge Open A-markt Toernooi. Ten nisvereniging Het Westrak. Woensdag 23 augustus Ouddorp Mosselfeest met muziek. Cam ping De Klepperstee, Vrij- heidsweg 1. 19.30 uur. Vrijdag 25 augustus Sommelsdijk Demonstratie-avond Duik team Oké. Zwembad De Sta ver. 20.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 2 augustus Zierikzee FNV Gratis spreekuur. MFC- gebouw De Huybertstraat 35. Van 10.00 tot 11.30 uur. Scharendijke Circus Germano. 15.00 uur. Oosterland Midzomeravondrommelmarkt. Rond de kerk en de toren. ±17.00 uur. Bruinisse Zeeuwse babbelaars bakken. Oudheidkamer. Van 14.00 tot 16.30 uur. Donderdag 3 augustus Zierikzee Officieel welkom voor jonge ren uit Hatfield. Trouwzaal van het stadhuis. 10.30 uur. Burgh-Haamstede Theatervoorstelling Een vreemdeling in eigen land in de Gereformeerde kerk aan de Platboslaan. 20.00 uur. Dreischor Orgelconcert door Dirk Jansz. Zwart. Nederlandse Hervorm de kerk. 20.00 uur. Noordwelle Aanvang Speldagen voor kin deren in basisschoolleeftijd. Dorpshuis. 13.30 uur. Vrijdag 4 augustus Kerkwerve Karaoke-soundmix show. Pe tit Restaurant Kerkwerve. 21.00 uur. Zaterdag 5 augustus Den Osse Braderie. Port Greve. Brouwershaven Kinderrommelmarkt. Markt. Van 09.00 tot 12.00 uur. Ouwerkerk Midzomerfeest. Ring. 21.00- 02.00 uur. Jaarmarkt. Ring. 09.00 uur. Zondag 6 augustus Burgh-Haamstede Zomeravond over zin, ziel en zaligheid in Hervormde kerk in Burgh, met dichter Hans Andreus. 19.30 uur. Renesse Duits-Nederlandse zangdienst in Jacobuskerk. 20.00 uur. Maandag 7 augustus Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest4 m.m.v. Karei bogerd, bariton en Bert Kruis, orgel. Gereformeerde kerk. 20.00 ur. Brouwershaven Brouwse Zomermarkt. Cen trum. Van 15.00 tot 21.00 uur. Dinsdag 8 augustus Zierikzee Toeristendag. Binnenstad. 10.00 tot 17.00 uur. Fietstocht voor senioren. Rou te Port Greve (26 km). Start sportpark Den Hogen Blok. 13,30 uur. Burgh-IIaamstede Oogstdemonstratie Stichting Het Werkend Trekpaard Zee land aan de Luchtenburghse- weg. 16.00-21.00 uur. Woensdag 9 augustus Kerkwerve Kinderbingo. Petit Restaurant Kerkwerve. Vanaf 15.00 uur. Bingo. Petit Restaurant Kerk werve. Vanaf 20.00 uur. Scharendijke Noordzeebraderie, op de Brou- wersdam. Van 13.00 tot 21.00 uur. Bruinisse Mosselen koken. Oudheidka mer. Van 14.00 tot 16.30 uur. Donderdag 10 augustus Dreischor Orgelconcert door Dirk Jansz. Zwart. Nederlandse Hervorm de kerk. 20.00 uur. Vrijdag 11 augustus Kerkwerve Disco. Petit Restaurant Kerk werve. 21.00 uur. Haamstede Circus Bongo op camping 't Zeepe. 19.00 uur. Zaterdag 12 augustus Burgh Burghse Dag in het teken van Ot en Sien. Dreischor Vlasdag. Ring. Van 09.00 tot 16.00 uur. Maandag 14 augustus Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest m.m.v. Herman en Henk-Jan Drost (trompet duo) en Bert Kruis, orgel. Ge reformeerde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Brouwse Zomermarkt. Cen trum. 15.00-21.00 uur. Dinsdag 15 augustus Zierikzee Toeristendag. Binnenstad. 10.00 tot 17.00 uur. Renesse Circus Bongo op camping De Brem. 19.00 uur. Woensdag 16 augustus Burgh-Haamstede Circus Bongo op camping De Duinhoeve. 19.00 uur. Zomerzangavond in kerkge bouw Ger. Gemeente aan de Ankerweg. 20.00 uur. Bruinisse Mosselen koken. Oudheidka mer. Van 14.00 tot 16.30 uur. DICK STERK'ENBURG Vanaf half april ben ik al weer bezig met het voorberei den van mijn najaarstentoonstelling. Misschien is het wel leuk u daarover iets meer te vertellen. Op zo'n tentoonstelling of expositie, presenteer ik het beste wat ik heb kunnen kopen sinds de 'vorige' tentoon stelling. Eerst aan mijn klanten door middel van een 'voorbezichti ging' waarvoor zij een uitnodiging krijgen. Daarna aan andere belangstellenden die drie weken de gelegenheid krijgen om kennis te nemen van wat er geboden wordt. Ik hanteer voor zo'n tentoonstelling als uitgangspunt dat 2/3 van de totale collectie welke wordt geëxposeerd nieuw moet zijn. Diegenen onder u die wel eens bij mij binnen zijn geweest., zullen misschien denken „zoveel moeite zal dat toch niet kosten", gezien de omvang van mijn zaak, maar zo een voudig is dat toch niet. Mijn beperkte ruimte vraagt meer harmonie en balans van de objecten dan een grote ruimte, waar niet alleen let terlijk maar ook figuurlijk meer 'speelruimte' is. Het aantal, afmetingen, onderwerpen en stijlen, maar vooral ook kleur, zijn maar een kleine opsomming van cri teria die aangelegd moeten worden. Ook mijn specialisatie, „figuratief 1870-1950" heeft na tuurlijk toch beperkingen. Ook is de te benutten tijd die tussen twee tentoonstellingen ligt korter dan het lijkt. De 'copy' bijvoorbeeld van een groot landelijk kunstblad, Kunstwerk, waarin ik, met foto, adverteer voor zo'n ten toonstelling moet zes weken vóór verschijnen 'kant en klaar' aangeleverd zijn. Als zo'n blad dan twee of drie weken vóór mijn tentoon stelling in de winkel ligt 'verlies' ik dus al zo'n twee maanden. Tel daarbij de tijd voor tekst en foto's die ik moet geven aan mijn drukker, die dat bij de redactie/uil gever moet aanleveren... Begrijpt u!? Ook de grootste leverancier van mijn objecten, de kunst veilingen, liggen in de zomermaanden nagenoeg stil. Ik spreek trouwens over objecten, en niet over schilderijen omdat dit ook betrekking heeft op bijvoorbeeld tekenin- gen en aquarellen. Naast de kunstveilingen zijn er nog twee belangrijke leve!-- ranciers voor het inkopen van kunst. De belangrijkste en ook meest interessante is de inkoop van particulieren. Ob jecten die bijvoorbeeld door vererving in hun bezit zijn gekomen. En van deze objecten afstand willen doen, of moeten doen. Het is altijd weer boeiend en ook een beetje opwindend als mensen mij bellen of langs komen met „ik heb iets". Vooral als het oud is en nogal grof heschilderd, wat op impressionisme kan duiden. Of objecten met mo nogrammen of initialen of namen die voor de bezitter moeilijk te lezen zijn. U zou zeker verbaasd zijn als u zou weten waar deze men sen soms vandaan komen, en hoe boeiend en interessant of verbazingwekkend de geschiedenis of de herkomst van zo'n object is. Dan komt de maker, de eertijdse bezitter of het object zelf soms een beetje tot leven. Ik zal u over zo'n geval vast nog wel eens vertellen. Ook kunsthandelaars met wie ik zeer collegiaal om kan gaan (helaas zeer uitzonderlijk) zijn leveranciers, alsmede de 'ambulante handelaars'. Handelaren die vaak op veilin gen kopen, maar ook bij particulieren. Zij werken vaak onopvallend en in een haast 'gesloten circuit', en hebben geen vast verkooppunt, wat voor een ieder vrij toeganke lijk is. Over de inkoop van objecten op veilingen en van particu lieren wil ik u graag nog eens meer vertellen, dus... wordt vervolgd. En aan het einde van dit verhaal 'de moraal'. Ik heb mijn najaarstentoonstelling nog lang niet rond en ik heb nog uiterlijk tien dagen! Ik laat u nog wel weten hoe het is af gelopen... In Museum De Blikvanger RENESSE - Poppenkamers en poppenwinkels. Dat is het thema van de expositie in Museum De Blikvanger in Renesse. De expositie ging' 1 augustus van start en duurt tot 29 september. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Bloemkool, boerenkool en rode kool worden regelmatig gegeten in Nederland. Tegenwoordig kiest men steeds vaker voor iets anders en bij voorkeur iets exotisch. In dat kader wint Chinese kool aan po pulariteit. Een makkelijk en snel te bereiden groente die ook nog eens erg ge zond is. Bovendien kan met Chinese kool de verrukkelijkste gerechten bereid worden. In dit artikel aandacht voor deze heerlijke zoetige kool die vooral kin deren lekker vinden. GOES - Vanaf zaterdag 5 augustus wordt de museumtrein op het traject Goes-Borsele voortgestuwd door een Amerikaanse stoomlocomotief. Het gevaarte is eigendom van de Stichting Stoomtrein Goes-Borsele (SGB), die het ter gelegenheid van de herdenking van de bevrijding van Nederland in 1945, vijftig jaar geleden liet terug brengen in haar oor spronkelijke staat. Ondanks het feit dat Chinese kool al vrij lang in Nederland wordt geteeld, liep deze groen te niet hard. De laatste jaren neemt de vraag naar deze groente echter steeds meer toe. In eerste instantie hebben de komst van betere soorten en een betere teeltkennis 'gezorgd voor de toenemende vraag. Roerbakken Maar ongetwijfeld heeft ook het nieuwe koken, het zoge naamde roerbakken, te maken gehad met de groeiende be langstelling voor Chinese kool. Bij deze manier van koken wordt veelal groente gebruikt die snel klaar is, maar die wel lekker knapperig blijft. Chine se kool leent zich hier buiten gewoon goed voor. Bovendien is roerbakken makkelijk en ge zond. Door de korte kooktijd blijven belangrijke vitamines in de groente bewaard. Van origine komt Chinese kool uit China. Naar het schijnt werd daar al voor het begin •van onze jaartelling Chinese kool geteeld. Van daaruit werd het over geheel oost-Azië ver spreid naar landen >als Japan, Thiwan en Korea. Momenteel wordt in deze landen Chinese kool op grote schaal geteeld. Specialiteit Het is er zelfs één van de be langrijkste bladgroenten. Chi nese kool wordt in Oost-Azië op vele manieren gegeten, rauw als salade aangemaakt met azijn, olie, zout en room en gekookt als bladgroente. Ook worden de dikke, witte blad nerven gekookt en op dezelfde manier als asperges bereid. Kimchi is een specialiteit uit Korea. Voor dit gerecht wordt de Chinese kool in een zoutop lossing gegist, waardoor een soort zuurkool ontstaat. Langwerpig Chinese kool ziet er eigenlijk meer uit als een langwerpige krop sla, dan als een kool. De groente heeft lange bladeren die aan de uiteinden naar bin nen krullen. En hoe meer ze naar binnen krullen des te mal ser ze zijn. Daardoor is Chinese kool ook ideaal rauw te eten, bijvoorbeeld in een salade. Gestoofd of gekookt is de groente geurig en knapperig en heeft het een zoetige smaak waar vooral kinderen dol op zijn. Daarnaast is Chinese kool ook nog goed voor ze, want het zit boordevol vitamine C, kalk en eiwit. Tegenwoordig kan Chinese kool bij de groenteman en in de supermarkt los of verpakt in folie gekocht worden. Contro leer of de bladeren mooi groen zijn, dan is de kool lange tijd houdbaar en hoeft er eigenlijk niets van weggegooid te wor den, behalve het stronkje na tuurlijk. Het beste is de kool in de lengte door te snijden en de helft die niet gebruikt wordt, af te dekken met folie. Zo is de Chinese kool wel een week in de koelkast te bewaren. Ook verwerkt in een salade blijft ze één tot twee dagen vers. Chinese kool bereiden is een voudig. De bladeren en stelen hoeven slechts acht minuten te worden gekookt in een klein laagje water. Lekkerder is het echter om Chinese kool te roer bakken, in combinatie met bij voorbeeld taugé, ui, prei, knof look, rode paprika en champig nons. Door de zoetige smaak is Chinese kool bij veel groente lekker, maar met de toevoeging van garnalen, blokjes ham of kip wordt het gegarandeerd een zalige schotel. Laat het mengsel niet te lang op het vuur staan, de Chinese kool en andere groente worden dan snel slap. Beter is het om pas op het laatste moment de stuk jes of reepjes kool erbij te doen, dan blijven ze lekker knapperig. Snelle variant Een snelle variant die zeer ver rassend van smaak is, is Chine se kool in combinatie met wat uitgebakken spekjes, kaas en appels. Voor vier personen heeft men hiervoor nodig: 1 kg Chinese kool, 40 g boter, zout, nootmuskaat, paneermeel, 100 g uitgebakken blokjes spek, 1- 2 gefruite uien op smaak ge bracht met kerriepoeder, 100 g blokjes kaas, 150 g m plakjes gesneden appels die gekookt zijn met wat gemberpoeder. Nadat de Chinese kool is schoongemaakt, roerbakt men de groente in een pan met wat boter of olie. Schep de groente goed om en laat het met het deksel op de pan in ongeveer 8- 10 minuten gaar smoren. Op smaak brengen met wat zout en nootmuskaat. Het overtolli ge kookvocht binden met pa neermeel. Hierna de spekjes, uien, kaas, champignons en ap pels toevoegen. Bij het gerecht rijst serveren. 4 Poppenkamers zijn te zien in allerlei maten, soorten en stij len. Zo is er de poppenkamer klassieke stijl uit 1920, maar zijn er ook poppenkamers uit de veertiger jaren te zien en ontbreekt een koloniale keu ken niet. Ook bij de poppen- winkeltjes is een grote ver scheidenheid. Er zijn onder meer bloemen- winkeltjes en stoffenwinkel- tjes te zien, maar ook een com plete poppen-supermarkt. De expositie is samengesteld uit de collecties van drie dames: Willy Koek uit Haamstede, De kunstenares volgde een schildersopleiding aan de Vrije Academie in Den Haag, waar zij ook lid was van de kunstkring Matuvu. De inspi ratie voor haar werk doet zij op tijdens reizen. De expositie omvat dan ook werken waar mee Van Iterson haar indruk ken aan de grand Canyon in de Verenigde Staten en het zui den van Portugal vastlegde. Haar schilderijen ontstaan na dat zij indrukken heeft ver gaard van landschappen of ge beurtenissen. Op doek maakt zij een reconstructie van het geen zij heeft gezien en erva- Mia Marcus uit Hoogvliet en - tevens eigenaresse van het blikkenmuseum - Annemarie Heiligers. De meubeltjes en attributen voor de poppenkamers zijn in de loop der jaren verzameld op rommelmarkten en/of het re sultaat van noeste huisvlijt. Oude Blikkenmuseum De Blikvanger is te vinden aan de Capelweg in Renesse en geo pend op d.insdag en vrijdag van 10.00-12.00 uur, op zondag 6 augustus van 11.00 tot 15.00 uur en zondag 3 september van 11.00-15.00 uur. ren. Mini van Iterson expo seerde eerder in het bezoekers centrum. Ook was werk van haar te zien tijdens exposities in Oostenrijk, in het Congres centrum in Den Haag, het Pro vinciehuis in Zuid-Holland, het Raadhuis in Leidschendam en de Bewaerschole in Burgh- Haamstede. In het bezoekerscentrum is te vens een permanente expositie te bezichtigen over het verle den, heden en de toekomst van de Grevelingen. Het bezoe kerscentrum is iedere dag geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De locomotief is een rangeerlo comotief met typisch Ameri kaanse kenmerken, zoals de stoomfluit. Het betreft' de loc 4 die de naam ing H. F. Enter draagt. De locomotief werd in 1943 gebouwd in opdracht van het Amerikaanse leger. Na D- day in 1944 werd de locomotief naar Frankrijk getranspor teerd, waar zich de geallieerde legertroepen bevonden. Hier deed de locomotief van het Transportation Corps van de US Army dienst op diverse sta tions. Soortgelijke locomotie ven van het Amerikaanse leger deden dienst in Antwerpen en het Zuiden van Nederland. Ter gelegenheid van de herden king van de bevrijding van Ne derland door Amerikaanse troepen in 1945 liet de stichting Stoomtrein Goes-Borsele de lo comotief terug brengen in haar oude staat. Alleen de groene le- gerkleur werd vervangen door zwart. In witte letters werden daarop de oude opschriften aangebracht, evenals het beeldmerk van het "US Trans portation Corps. In deze uit voering gaat de locomotief dienst doen bij de SGB. Op za terdag 5 en zondag 6 augustus tijdens het evenement 't Reis- vaerdig Beveland zijn de eer ste ritten met de Amerikaanse locomotief. Op deze dagen vertrekt de lo comotief om 11.00 uur met een speciale trein vanaf het SGB- perron aan de Van Doorne straat in Goes. De locomotief rijdt ook enkele pendelritten tussen de stations Oudelande en Hoedekenskerke, waar liet evenement 't Reisvaerdig Be veland wordt gehouden. Om 19.30 uur vertrekt de locomo tief weer terug naar Goes. Op beide dagen rijdt een tweede trein van Goes via Hoedekens kerke naar Oudelande en te rug. Deze trein vertrekt om 12.00 uur uit Goes en komt daar om 17.00 uur weer aan. Op en rondom het station van Hoedekenskerke wordt aan dacht geschonken aan de be vrijding van Nederland door de Amerikanen. Het evene ment omvat verder een ker mis, demonstraties met model len van boten, auto's, vliegtuigen en enkele stoom walsen.. OUDDORP/SCHARENDIJKE - In Bezoekers centrum De Grevelingen aan de Brouwersdam nabij Ouddorp is van donderdag 3 tot en met donderdag 31 augustus een expositie van ab stracte olieverfschilderijen, die werden ge maakt door Mini van Iterson uit Scharendijke. Locomotief 4389 van het US Army Transportation Corps in het depot Batignolles in 1945. (Foto: L. Villain)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5