Bijdrage verbetering Brouwse dorpshuizen Een nieuw winkeltje met oude en nieuwe nostalgische voorwerpers Nieuwe kSeurenmengmachine kan 60.000 kleuren maken Kenteken graveren in de autoruiten Go EL Beltman algemeen directeur Rabobank Schouwen-Zierikzee Nieuwe kleding én nieuwe naam Van Juliana Welzijn Fonds Vanaf 1 september Zomeravond in kerk Burgh T&T Decoraties in Korte Sint Janstraat flakkee verhuizingen b.v. WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1995 NIEUWSBODE EXTRA De nieuwe algemeen directeur G. B. Beltman. ZIERIKZEE - De huidige algemeen directeur van de Rabobank Ooster- beek-Renkum, G. B. Beltman gaat met ingang van 1 september die func tie vervullen bij de Rabobank Schouwen-Zierikzee. De 48-jarige nieuwe directeur gaat zich de eerste jaren vooral toeleggen op het omvormen van de fusiebank Schouwen-Zierikzee naar het model Visie 98 van Rabobank Nederland. Toen de Rabobanken Schou wen en Zierikzee besloten te fuseren werd tegelijkertijd be sloten een algemeen directeur van buitenaf aan te trekken. Dat werd Beltman omdat hij zijn sporen bij de Rabobank ruimschoots verdiende. In 1969 werd hij hoofd van de adminis tratie bij de Rabobank Ooster- beek-Renkum. In de loop van de jaren klom hij daar via al lerlei functies op tot onderdi recteur commerciële zaken, een functie die hij in 1976 kreeg. Twaalf jaar later kreeg Beltman de hele verantwoor delijkheid voor de bank en werd benoemd tot algemeen directeur. Onder zijn leiding groeide de Rabobank Oosterbeek-Ren- kum behoorlijk en behaalde steeds betere resultaten. De balans van de Veluwse vesti ging liet afgelopen juni een to taal zien van 400 miljoen gul den, terwijl dat in 1980 nog 163 miljoen was. Juist dit succes was voor Beltman reden om de nieuwe baan op Schouwen- Duiveland te aanvaarden. Hij is van mening dat het haast on mogelijk is om in Oosterbeek nog betere resultaten te beha len. ,,Ik kan de zaak alleen nog op peil houden en daar heb ik te veel energie voor. Ik zoek een nieuwe uitdaging, een nieuwe klus." Die klus wacht hem bij de Ra bobank Schouwen-Zierikzee. Beltman kantelde de Rabo bank Oosterbeek-Renkum de afgelopen jaren reeds naar Vi sie 98 van de Rabobank Neder land en wil die omslag ook zo snel mogelijk maken met de Rabobank Schouwen-Zierik zee. Visie 98 gaat uit van een klantgerichte aanpak in plaats van een produktgerichte. Dat betekent onder meer dat klan ten van de bank in de toekomst één persoonlijke adviseur krij gen toegewezen die informatie geeft over het totale diensten pakket. Bij meer complexe zaken wordt de adviseur aan gevuld met verschillende me dewerkers. Tot nu toe kregen klanten van de bank te maken met verschil lende medewerkers voor ver schillende diensten. Ou de om schakeling naar één adviseur per klant mogelijk te maken moeten medewerkers van de bank worden omgeschoold en bijgeschoold. Beltman denkt dat de nieuwe organisatie er over ongeveer anderhalf jaar 'staat'. Tegelijkertijd is hij van plan de bank nadrukkelij ker te presenteren aan de bankrelaties. Onder meer door cliënten bij elkaar te brengen, business to business meetings, seminars en cursusse1 voor klanten te organiseren ,,Het moet duidelijk zijn dal de Ra bobank Schouwen-Zi e fikzee op een moderne, des)< undige manier bankiert." RENESSE - Bij de Hubo-Bouwmarkt in Renes- se is een nieuwe kleurenmengmachine in ge bruik genomen. Het betreft een computerge stuurde robot die de capaciteit heeft om verf en beits van professionele kwaliteit te mengen in 60.000 verschillende kleuren. Het bedrijf speelt met het nieuwe apparaat in op de groeiende vraag bij het publiek naar kleuren 'op maat'. De kern van de kleurenmeng machine wordt gevormd door een sterke computer, waarin alle mengrecepten zijn opge slagen. Nadat de klant een keuze heeft gemaakt uit een van de 1300 kleuren van de Flexa ambian ce a la éarte waaier, hoeven de medewerkers van de Hubo- Bouwmarkt alleen het bijbe horende kleurnummer in te toetsen. De kleurenmengma chine zorgt ervoor dat de geko zen kleur heel precies toebe reid in de klaargezette verfbus stroomt. In de bus kan hoog- glanslak, zijdeglanslak, muur verf, structuurverf of verf voor binnen- of buitenshuis zitten. Voor klanten met speciale wensen wordt hun eigen kleur in het geheugen van de kleu renmengmachine gezet. Dat gebeurt ook bij recepten die Hubo-Delta Warenhuis be drijfsleider Arjen Poortman zelf maakt. Bijvoorbeeld om verf te verkrijgen die precies past bij een uit het buitenland afkomstige keuken or. bij ex clusief gekleurd sanitai Wan neer hij het recept eenmaal heeft opgeslagen in de compu ter van het apparaat, maakt de kleurenmengmachine "outloos de bijzondere kleur. De kleurenmengmach'ne is uitgerust met een printer die op een etiket precies afdrukt welk recept is gebruikt. Dat houdt in dat de klam ';ij elke bus verf een opgave krijgt van kleur en verfsoort. Door het werk dat het appa raat de medewerkers van Hu- bo uit handen neemtkunnen die meer aandacht geven aan de klanten. Voor de mensen die in een doe-het-zelfzaak komen zijn de extra adviezen en tech nische tips, die ze op die ma nier krijgen, belangrijk omdat ze hèt werken gemakkelijker kunnen maken en het resultaat van de werkzaamheden extra mooi. de winkel allerlei dingen die ze vroeger zelf hadden, maar heb ben weg gegooid. Conny Tette- ro ervaart dagelijks dat die voorwerpen tegenwoordig weer helemaal 'hartstikke in' zijn. ,,De mensen willen ge bruikte dingen hebben. Hoe ouder hoe liever." De voorwerpen voor en in het smalle, diepe winkelpandje worden door veel voorbijgan gers dan ook nauwkeurig be keken. Het assortiment va rieert van nostalgische 'snuffeldingen' als een ouder wets theelichtje, kinderfor nuisje, toverlantaarn, fot olijstjes, stopflessen en oude blikken, waarvan de prijs va rieert van twee gulden tot en-' kele tientjes tot duurdere arti kelen. Een thonet kinderstoel, theeserviezen van Duits porse lein en Mosa, oude spiegels, ou de stoelen en wat kleinere kastjes. Meubelen die Conny Tettero zonodig zelf opknapt en restaureert. ,,Dat heb ik ge leerd van mijn vader." Behalve echt oude spullen om vat het assortiment van T T Decoraties ook 'nieuwe' nos talgische artikelen. „Gegra veerde glazen, blikken speel goedfiguren, kandelaars, pillendoosjes en kandelaars. De mensen zijn ook dol op rie ten vogelhuisjes. Die zijn al bijna uitverkocht." Toen ze de winkel samen met haar zus in richtte stalde Conny Tettero de nieuwe nostalgische artikelen uit in aparte vitrines. Na enke le dagen kwam ze er al achter dat dat niet werkte. „De men sen merkten die spullen niet op. Nu ik het hele assortiment door elkaar heen heb gezet ver kopen ze veel beter." Hoewel in deze periode van het jaar minstens evenveel toeris ten als reguliere eilandbewo ners door de Korte Sint Jan straat lopen, heeft Conny Tettero al ervaren dat deze laatste groep vaker wat koopt. „Toeristen lopen vaak binnen om rond te kijken, maar kopen toch iets minder snel." Conny Tettero heeft het goed naar haar zin in Zierikzee, waar heen ze een jaar geleden van wege de veranderde werk kring van haar echtgenoot verhuisde. „Het is hier heer lijk rustig en ik heb veel geluk gehad dat zo'n prachtig pandje beschikbaar kwam om een winkel in te beginnen." Actie in Bruinisse BRUINISSE - Op vrijdag- 4 augustus kunnen autobezitters het kenteken van hun voertuig in hun autoruiten laten graveren. Het betreft een actie om autodiefstal te voorkomen. Het graveren wordt gedaan op het Kerkplein in Bruinisse van 10.00 tot 17.00 uur. Een gespe cialiseerd bedrijf heeft slechts enkele minuten nodig om het kenteken in elke autoruit aan te brengen. Naar keuze kunnen de letters en cijfers worden aangebracht in witte,zilver kleurige of goudkleurige cij fers en letters. Het graveren wordt uitge voerd door Car-Sec Nederland, een bedrijf dat als eerste in Eu ropa ook in staat is om het chassisnummer van caravans aan te brengen in de ruiten van deze vakantieverblijven, die meestal van kunststof zijn. Jaarlijks worden in Europa tienduizenden caravans gesto len. Volgens politie, ANWB en ver zekeringsmaatschappijen is het graveren van het kente kennummer in de ruiten van een auto of het chassisnummer in de ruiten van een caravan een goede en goedkope manier om de kans op diefstal van het voertuig te voorkomen. Voer tuigen die zijn voorzien van zo'n teken zijn voor dieven minder aantrekkelijk omdat alle ruiten moeten worden ver vangen. Jaarlijks verdwijnen duizen den auto's via diefstal naar voormalige Oostbloklanden. In 1994 werden in Nederland 40.000 auto's gestolen. Niet al leen duurdere merken, maar ook middenklassers. Vooral de snelle uitvoeringen als de GTi's en Turbo's zijn in trek bij autodieven. M De handbalvereniging Delta Sport heeft een nieuwe hoofdsponsor: de Nutsspaarbank uit Zierik zee. Dat houdt in dat de handballers nieuwe sportkleding, trainingspakken en sporttassen kregen, maar ook een nieuwe naam. De komende twee seizoenen treden de sporters op als handbalvereni ging Nutsspaarbank/Delta Sport. Bovenste rij van links naar rechts: trainer/coach Alex de Brau wer, Erwin Schaalje, teambegeleider Theo de Looze, Harald van Zwieten, Mare VeldhorstTommy Verwest, Jaco Vleeshouwer, Roti Flipse, Bert Nuijens, Piet Bos, Bert de Vos, Peter Lefèvre, me\ vrouw Sterenborg en voorzitter Aart Walraven. Onderste rij van links naar rechts: Lars va n Zwie ten en Ferdinand Thiery. Op de foto ontbreekt Jan Groenendijk. Conny Tettero: Heel leuk om te zien hoe mensen reageren op spullen in de ivinkeV (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - „Ik ben gek op nostalgische voorwerpen, zowel echte oude als nieuwe. Wanneer ze maar mooi zijn." Al vele jaren verzamelt Conny Tettero-Rademaker uit Zierikzee oude poppen huizen, poppen en bootjes. Voorwerpen die zij aantreft op vlooienmarkten en veilingen. Maar ook over andere nostalgische artikelen is zij heel enthousiast. Het winkeltje T T Decoraties, dat zij in juli begon in de Korte Sint Janstraat in Zierikzee, betekent dan ook de vervulling van een lang gekoesterde wens. „Dit is wat ik altijd had willen doen." Het feit dat Conny Tettero on langs het diploma binnenhuis architectuur behaalde, speelde ook een rol bij het besluit een eigen winkel te beginnen in de corative voorwerpen. De naam T T Decoraties is gebaseerd op de T van haar ei gen achternaam en die van haar zus Els Treur-Rademaker uit Hilversum. „Zij verzorgt vooral de inkoop van de voor werpen die in de winkel wor den verkocht. Zij ziet of ze echt oud zijn en heeft een goed ge voel voor wat de mensen leuk vinden." Zelf staat Conny Tet tero vooral in de winkel, die in het hoogseizoen vijf dagen per week is geopend (niet op zon dag en maandag) en in de win terperiode drie dagen. Een taak, die haar tot nu toe prima is bevallen. „Het is heel leuk om de zien en te horen hoe mensen reageren op de spullen in de winkel. Zo'n oude lam petkan bijvoorbeeld. Dan zeg gen ze 'ach, mevrouw zo moest ik me vroeger wassen. Wat hebben we het tegenwoordig toch goed'. Of ze herkennen in steund. Voor het aanbrengen van een nieuwe dakbedekking krijgt de gemeente een bedrag van 11.700,-. Om de leefbaarheid van de kleine kernen te behouden startte het Juliana Welzijn Fonds begin 1994 een tweejari ge actie waarbij de Zeeuwse dorpshuizen centraal staan. Dorpshuizen zijn volgens het Fonds essentiële voorzienin gen voor de leefbaarheid op het platteland. Het fonds stelt 990.000 gulden beschikbaar om het voortbe staan van de dorpshuizen in de provincie Zeeland veilig te stellen. Van dat totaalbedrag wordt per dorpshuis maximaal 30.000 gulden toegekend, wanneer daar energiebesparende maat regelen worden toegepast. Het Brouwse Tonnenmagazijn is dus een van de gebouwen waarvoor het maximumbe drag werd toegekend. Het Juliana, Welzijn Fonds kent zo'n groot belang toe aan energiebesparende maatrege len omdat het constateerde dat de energielasten vaak een flin ke post vormen op de begro ting van een dorpshuis. Het te rugdringen van deze kosten maakt het mogelijk vaker pe riodiek onderhoud te plegen aan een dorpshuis. Een post die er volgens het fonds nu nog wel eens bij inschiet. Een voor deel is verder dat energiebe sparende maatregelen gunstig zijn voor het milieu. Het Julia na Welzijn Fonds is een onaf hankelijke instelling die onder meer geld krijgt uit de girolo terij, bankloterij, de lotto/toto en de krasloterij. BURGH-HAAMSTEDE - In de Hervormde kerk in Burgh wordt zondag 6 augustus de laatste avond uit de serie zo meravonden gehouden over zin, ziel en zaligheid. Ruud Bartlema, kunstenaar en theoloog uit het Drentse Peize, draagt voor uit de poëzie van de dichter Hans Andreus en vertelt iets over de achtergron den van deze gedichten. Er wordt tevens muzikaal op de gedichten ingegaan. De avond begint om 19.30 uur. BROUWERSHAVEN/NOORDGOUWE - In het kader van haar Zeeuwse dorpshuizenproject heeft het Juliana Welzijn Fonds aan de gemeente Brouwershaven een financiële bijdrage toegekend voor de opknapbeurten van het Tonnenmagazijn in Brouwershaven en het dorpshuis in Noord- gouwe. Het gemeenschapscentrum Tonnenmagazijn in Brouwers haven ondergaat momenteel een renovatie, waarbij onder meer warmte-isolatie wordt aangebracht. Voor deze ener giebesparende maatregelen krijgt de gemeente 30.000 gul den van het Juliana Welzijn Fonds. Ook het initiatief van de Brouwse gemeenteraad voor een opknapbeurt van het gebouw, waarin het dorpshuis en de basisschool in Noordgou- we zijn gevestigd, wordt door het Juliana Welzijn Fonds ge- De renovatie van het Brouwse Tonnenmagazijn is bijna gerealiseerd. (Foto: Joop van Houdt) Sj^ERKBIDE Middelharnis Hellevoetsluis VBMJIZBS Tel. 01870-82188 Tel. 01883-20016 Zierikzee Oud-Beijerland Tel. 01110-13163 Tel. 01860-13624 Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3