Ben Spee ook in Nieuwerkerk de beste Veel punten, maar geen geld meer Piet Postema snelste in trimloop Haamstede Vijfde plaats Hennie de Koster DUIVENRUBRIEK Monique van Sabben wint bij de dames Tennis voor toeristen Oranje Van Loo Sirjansland Racing Team houdt braderie MAANDAG 31 JULI 1995 NR 25814 7 BURG-HAAMSTEDE - Piet Postema uit Oost- Souburg heeft de 9,9 kilometer lange trimloop in Haamstede als eerste afgelegd. Hij deed dit in een tijd van 39 minuten en drie seconden. Middelburger Mare Riemens kwam 46 tellen la ter over de finish. Hennie de Koster, eindigde als enige van Schouwen-Duive- «land in de kop van het klasse ment. Zijn tijd van 42.09 minu ten was goed voor een vijfde plaats. Hannie van Reek (Oost- Voorfte) was de eerste vrouw op deze afstand. De tijd die zij voor de 9900 meter nodig had was 48.34 minuten. Bij de 6,6 kilometer kwam de 17-jarige Michel van Zundert uit Breda als eerste over de streep. De 3,3 kilometer werd een prooi voor Sander Spier uit Hilversum. 3300 meter mannen: 1. Sander Spier, Hilversum 12.25; 2. Pie- ter Craig, Dordrecht 12.30; 3. Krispijn de Jonge, Noordwelle 12.32. Vrouwen: 1. Nynke Harder. Montfoort 14.08; 2. Hermien Rogband, Zierikzee 16.02; 3. Jamie Weda, Dordrecht 17.02. 6600 meter mannen: 1. Michel v. Zundert, Breda 24.32; 2. Jan Bijdevaate, St. Maartensdijk 28.01; 3. Cristiaan Gleies, Gum- mersbazzn 28.13. Vrouwen: 1. Marleen Zijde laan, Schoonhoven 33.04; 2. Wilma v. Donk, Brouwersha ven 33.58; 3. Henriëtte Beu- kert, Haamstede 38.23. 9900 meter mannen: 1. Piet Postema, Oost-Souburg 39.03; 2. Mare Riemens, Middelburg 39.49; 3. Marius Besuyen 40.20; 4. Gerben Stoel, Genemuiden 41.33; 5. Hennie de Koster, Zie rikzee 42.09; 6. Ton Elsevier, Nieuw-Vossemeer 42.14; 7. Jan Marijnissen, Made 42;23; 8. Theo Ducaneaux, Rotterdam 42.59; 9. Jan Schouwen, Rhoon 43.18. Vrouwen: 1. Hannie v. Reer, Oostvoorne 48.34; 2. Kinelian Menden (Dtsl.) 57.30. PV Gevleugelde Vrienden Uitslag van de wedvlucht van PV Gevleugelde Vrienden van uit Sint Witz op zaterdag 22 ju li. De duiven werden gelost om 6.45 uur met mooi weer. Er de den zes deelnemers mee met 55 duiven. De eerste duif werd ge klokt door J. A. van der Linde om 10.39,16 uur met een snel heid van 1284.02 meter per mi nuut. De laatste duif werd ge klokt door Berrevoets/De Bruyn om 12.28.42 uur. J. A. van der Linde 1, 2, 6,13; A. Romijn 3, 4, 7, 8, 9, 10; B. Scher- penisse 5; Berrevoets/De Bruyn 11, 12, 14. Sint Witz Uitslag van de wedvlucht van uit Sint Witz op zaterdag 22 juli (jonge duiven). De duiven wer den gelost om 6.45 uur met mooi weer. Er deden 21 deelne mers mee met 376 duiven. De eerste jonge duif werd geklokt door J. A. van der Linde om 10.41.18 uur met een snelheid van 1273.02 meter per minuut. De laatste jonge duif werd ge klokt door A. J. Dekker om 11.29.29 uur. J. A. van der Linde 1, 4, 11, 16, 33, 47, 67, 49; H. J. van der Lin de 2, 8, 13, 14, 19, 20, 21, 25, 28, 30, 354, 53, 77, 89; A. Bakker 3, 6, 56, 68, 86; Koster-Winkels 5, 10, 50, 52; L. Berrevoets 7, 23, 24, 40, 59, 71, 79, 84; B. Scherpe- nisse 9,15, 69, 70, 80; J. van IJs- seldijk 12; Berrevoets/De Bruyn 17, 18, 22, 35, 36, 37, 41, 54, 64, 65, 72, 78, 83; A. Romijn 26, 29, 32, 39, 55, 81, 88; J. A. v. Almenkerk 27, 38, 42,43, 44, 51, 57, 66; M. A. Gieskes 31, 45, 58, 62, 73, 82, 92, 93; L. v. d. Hoek 46, 48; A. J. Dekker 60, 61, 87, 94; B. P. Wesdorp 63; B. A. de Bruyn 74; J. C. F. Pankow 75, 76; A. Schults 85; A. Heijboer 90, 91. Ad de Gans uit Middelharnis dichtte zichzelf de Joop Zoete melk-prijs toe. Dit vanwege zijn twee tweede plaatsen, zo wel in de heren enkel als in de heren dubbel verloor hij de fi nale. Nieuwerkerk, Gruttepikkers li-toernooi, finales: Heren en kel B: Ben Spee - Jaco Alme kinders 7-6 6-2. Heren enkel Cl: Marcel Verwei - Erik Anspach 7-5 6-2. Dames enkel C: Monique van Sabben - Cynthia Westerweel 7-5 6-4. Heren dubbel Cl: Mijndert Ma- ris/Wilco Hoogerhuis - Edwin de Keijzer/Peter Jan Manten 6- 3 7-6. Gemengd dubbel Cl: Hans Jan Goedegebure/Lianne de Looff - Wilco Hoogerhuis/Andrea Hamelink 6-2 6-1. Heren enkel C2: André van Ek - René van Dijke 6-1 3-6 6-1. Heren dubbel C2: Richard van de Vrie/Winfred van de Pol - René van Dijke/Sander van Marion 5-7 6-3 6-3. Dames dubbel C2: Conny den Ouden/Corrie Roda - Adrie de Looff/Jopie van Dijke 4-6 6-4 6-4. Gemengd dubbel C2: Corrie Roda/Paul Schuiten - Winfred en Annemiek van de Pol 6-3 6-2. Heren enkel Dl: Lute Smid - Ad de Gans 6-7 6-0 6-1. Dames enkel Dl: Corien Dijke- ma - Gré 't Hart 6-2 6-3. Heren dubbel Dl: Ronnie de Waal/Jeroen Hoep - Ad de Gans/Eric Langbroek 6-3 6-3. Dames dubbel Dl: Angelique en Dini van de Horst - Hubrina de Vlieger/Rianne Berrevoets 6-1 6-3. Gemengd dubbel Dl: Ted von Harras/Irene Roozenburg Eelco Kouwenberg/Angelique van de Horst 6-3 6-4. Heren enkel D2: Jan de Ronde - Danny Pantekoek 3-6 6-4 (op gave Pantekoek). Dames enkel D2: Rina Smaal - Rianne Berrevoets 6-1 6-3. Heren dubbel D2: Jan de Ron- de/Ronnie de Waal - Danny en Johan Pantekoek (w.o. De Ronde/De Waal). Dames dubbel D2: Ineke Vos/Janneke Doeleman - H. Witte/Renate Ruitenbeek 6-2 6-0. Gemengd dubbel D2: Linnen- bank/Rina Smaal - Erwin en Petra Schaalje 6-0 6-1. NIEUWERKERK - De reeks van grote tennis toernooien op Schouwen-Duiveland kreeg zon dag in Nieuwerkerk een waardige afsluiting. De twee beste spelers uit het circuit stonden gisteren tegenover elkaar in de B-finale van het Gruttepikkers li-toernooi. Ben Spee, al eerder winnaar van het Zierikzeese Dikke Toren-toer nooi versloeg in twee sets Jaco Almekinders, die zich een maand geleden de sterkste had ge toond in het Mosseltoernooi van Bru-Tèn. Al in de halve finale hadden beide spelers een flinke proeve van bekwaamheid afgelegd. Spee maakte daarin korte met ten met René Schimmelpen- nink (6-0 6-2) en titelverdediger Almekinders gaf Michel de Vlieger een tennislesje door hem met 6-1 6-0 terecht te wij zen. De eerste set van de finale ste vende rechtstreeks op een tie break af en ook daarin duurde het lang voor het uiteindelijke setpunt aan Spee kon worden toegewezen (12-10). Met dank aan Almekinders overigens die bij een 6-3 voorsprong drie kansen op het zevende punt liet liggen. De narrow escape deed Haar lemmer Spee zichtbaar goed, want met stijgend zelfvertrou wen liep hij in de tweede set uit naar een 3-0 voorsprong. Via 4-1 werd het uiteindelijk 6- 2 waarna Spee zijn zilveren grut mocht incasseren. De hoogste eer bij de dames ging naar de Goese Monique van Sabben. De 27-jarige speel ster versloeg in de C-finale Cynthia Westerweel met 7-5 6- 4. Net als bij Spee hing de winst in de eerste set ook bij haar een paar keer aan een zij den draadje. Van Sabben: ,,Bij een 5-3 achterstand werkte ik een paar setpoints weg en bij 5- 4 ook nog enkele. Toen het uit eindelijk 7-5 in mijn voordeel werd durfde ik in de tweede set wat meer. toen ging het me teen een stuk beter." De reden dat beide speelsters wat huiverig begonnen, was omdat ze elkaar door en door kenden. Beiden zijn namelijk lid van 't Halve Maantje in Goes en hebben elkaar daar op dq baan al ettelijke keren be streden. Van Sabben: ,,Met wisselend succes, want we zijn behoorlijk aan elkaar ge waagd." Danny Pantekoek moest twee finales laten lopen. In zijn he ren enkelpartij in de D2 speel de zijn elleboog-blessure op en bij een 1-1 stand aan zet was verder spelen voor hem onmo gelijk. Het dubbelspel waarin Danny samen met zijn vader Johan speelde moest hij later op de dag ook laten lopen. Bru- enaar Jan de Ronde, tot twee maal toe zijn tegenstander, kwam zo op een eenvoudige manier aan twee zilveren grut ten. De 23-jarige De Ronde had overigens ook in de halve fina le zijn partij al cadeau gekre gen. Het betekende de eerste toernooizege voor De Ronde uit zijn inmiddels drie jaar du rende tennisloopbaan. Brandstof André van Ek uit Hilversum leek in de eerste set in de heren enkel C2-finale zijn beste krachten verbruikt te hebben. Tegenstander René van Dijke kreeg de tweede set praktisch cadeau. In de derde set her vond de jonge Van Ek zich ech ter en maakte de partij met 6-1 krachtig af. De brandstof was in de derde set op", aldus Nieu- werkerker Van Dijke. Jaco Almekinders uit Middelharnis kon zijn hattrick in Nieuwerkerk niet vervolmaken. Dit jaar werd hij in de finale gestuit door Haarlemmer Ben Spee. (Foto: Joop van Hpudt) (ANP) - De Internationale Voetbal Federatie FIFA heeft een keurmerk ingevoerd voor de ballen waarmee officiële wedstrijden worden gespeeld. RENESSE - Het mixed-tennis toernooi voor toeristen dat ie der jaar door Tennisvereniging Scelveringhe uit Renesse wordt georganiseerd is alweer toe aan zijn tiende editie. Het wordt dit jaar gehouden van 7 tot en met 11 augustus. Ter gelegenheid van dit lus trum zal het er iets anders aan toegaan dan in voorgaande ja ren. Er word2n tennisteams van ,?es personen geformeerd waarin minimaal twee dames en twee heren moeten zitten. De minimumleeftijd is vijftien jaar. Voor het winnende team is een beker beschikbaar. Er *wordt geen individueel klasse ment opgemaakt. De wedstrij den worden dagelijks gespeeld tussen vier uur 's middags en tien uur 's avonds. Belangstel lenden kunnen zich per team of individueel opgeven bij de VW in Renesse of bij het ten nispark. ZIERIKZEE - Het Nederlands korfbalteam, Met Dennis Vos- hart uit Scharendijke in de ge lederen, bereidt zich in okto ber op Schouwen-Duiveland voor op het Wereldkampioen schap dat die maand in India zal worden gehouden. Oranje verblijft in het week end van 14 en 15 oktober op een recreatiepark in Haamstede. Het Nederlands team zal te vens die zondag een wedstrijd spelen in Sporthal Onderdak in Zierikzee. Tegenstander in dat duel is hoofdklasser Fortu- na uit Delft. BIERVLIET - Wielrenner Er- win van Loo uit Ouwerkerk in in de 52e Ronde van Biervliet als 18e geëindigd. De renner maakte deel uit van het pelo ton dat vergeefs jacht maakte op een kopgroep van vijftien man. Winnaar werd Frangois Franse. Richard Groot en Wim Goudzwaard (rechts) met hun motoren. (Foto: Marijke Folkertsma) SIRJANSLAND - Het Sirjansland Racing Team zit met een probleem. Net nu het sportief de goede kant op gaat, is de bodem van de geldkist in zicht. Daarom organiseerde het raceteam za terdag in samenwerking met motorclub SIR een rommelmarkt/promotiedag compleet met feestavond. Met een beetje baromzet en een voorspoedige verkoop is wellicht weer een race weekend te financieren. Wim Goudzwaard en Richard Groot zitten nu halverwege het race-seizoen van de Supersport 400. Tweedejaars coureur Goudzwaard heeft inmiddels al drie vijfde plaatsen gereden en eerstejaars Richard Groot begint na drie races juist de fij ne kneepjes onder de knie te krijgen. ,,We proberen de rest van het seizoen ook.nog uit te komen op de resterende vijf races, maar we krijgen nu toch wel wat geldgebrek", aldus Goudzwaard die zegt voor een vloeiend verloop toch nog wel tienduizend gulden te kort te komen. Eigenlijk is Goud zwaard een beetje het slacht offer van zijn eigen succes. ,,Als je vooraan rijdt, gaat het racen ook meer kosten. Je krijgt meer slijtage en je moet de motor ook meer op zijn don der geven. Nu heb ik nog een setje banden te goed van mijn sponsor, maar daar ben ik straks ook doorheen." Caravan Zo'n setje, die er in één race doorheen gaat, kost Goud zwaard en Groot zo'n 650 gul den per motor per race. De ove rige kostenposten zijn het inschrijfgeld (85 gulden per wedstrijd), de brandstof, nieu we onderdelen, de motorolie, de rem-olie, de remblokken en de reiskosten. ,,Ik werk in Duitsland, dus om op een cir cuit te komen moet ik soms wel duizend kilometer rijden." Aan overnachtingen zijn ze weinig geld kwijt, want slapen doen ze in een omgebouwde ca ravan, die tevens als trans portmiddel voor de motoren wordt gebruikt. Verder is er ook nog de onbetaalbare steun van Mariska Groot. ,,Ze doet alles voor ons en neemt zo doende veel werk uit handen. Ze verdient een grote pluim." Het raceteam wordt verder ge completeerd door monteur Wim van der Have. Goudzwaard komt inmiddels dicht bij zijn doelstelling die hij aan het begin van het sei zoen heeft gesteld. ,,Ik heb aangekondigd dat ik zevende zou worden. Nu sta ik op een gedeelde tiende plaats, maar van de vijf rijders die voor me staan, kan ik er nog wel een paar inhalen." Nog vijf races resten hem daar voor. ,De eerstvolgende is op 13 augustus in het Belgische Zolder. Goudzwaard: ,,Daar heb ik niet zulke hoge ver wachtingen van. Die baan ligt mij niet zo. Je hebt er veel tech niek nodig en de kwaliteit van het asfalt laat te wensen over. Als ik op Zolder in de punten wil rijden, moet het regenen. Dan wordt de baan spekglad, dan is iedereen bang, maar ik niet. Op het circuit van Assen zit ik altijd vooraan en daar moeten we nog twee keer rij den. Ook Zandvoort en het stratencircuit van Tolbert lig gen me wel. Dus het moet mo gelijk zijn nog wat plaatsen te stijgen." Mits natuurlijk het materiaal optimaal is. Goudzwaard: „Als het geld er niet komt, moet ik rijden met het materi aal dat ik nog heb. Dan zal ik het zeker rustiger aan moeten doen." Zijn optreden tot nu toe heeft in ieder geval een aan zienlijk aantal nieuwe dona teurs opgeleverd en één moge lijk nieuwe sponsor. Leerjaar Voor de 29-jarige Richard Groot is dit seizoen een leer jaar. Hij wil zich pas volgend jaar met de strijd om de punten gaan bemoeien. Groot: „Voor een eerstejaars is het ook moei lijk om sponsors te vinden. Die kijken het liever eerst even aan." Groot mag als beginnend racer nog niet op de stratencircuits rijden. Hij heeft daarom nog maar drie races mee kunnen doen. De komende vijf keer komt hij wel in actie. „Tolbert is dan wel een stratencircuit, maar op het eind van het sei zoen verleent de KNMV daar voor dispensatie." Zijn eerste optreden weet Groot, net als Goudzwaard rij dende op een ZXR 400, zich nog wel te herinneren. „Je denkt dat je op de openbare weg soms hard reed, maar dan komen ze je aan alle kanten voorbij stui ven. Maar dan krijg je in één keer iets van 'wat jij kan, kan ik ook' en geef je automatisch meer gas. Dan ga je zelf ie mand voorbij of kan je in ieder geval meekomen." Vooruitgang Door de ervaring die hij in de eerste helft van het race-sei zoen heeft opgedaan merkt Groot duidelijk vooruitgang in zijn rijden. „Met name op As sen. Ik begon daar met een ron detijd van 1.51 minuut, maar half juli reed ik tijdens de tweede training ineens 1.47." Vallen de sportieve vorderin gen mee, ook bij Groot valt het financieel wat tegen. „Een raceweekend kost al gauw dui zend gulden. Er zijn zo'n veer tien races per jaar. Een klein deel van het geld wordt ver goed door sponsors in de vorm van geld of racebanden." Beide coureurs zijn echter geenszins van plan hun dure hobby zomaar op te geven. In tegendeel, ze barsten van de ambitie. Groot: „Voorlopig rijd ik nog in deze klasse, maar op den duur wil ik overstappen naar de 250 cc. Nu is dat finan cieel nog niet haalbaar." Goudzwaards ambities liggen bij de Supersport 600. „Die zit ten tegen de Thunderbikes aan. Als je in de Supersport 600 met de besten mee kan, kun je soms een wildcard voor de Thunderbikes in de TT van As sen krijgen. En meerijden in zo'n wedstrijd is voor mij een droom." Resterend programma Super sport 400: 13 augustus Zolder, 27 augustus Assen, 3 septem ber Tolbert, 24 september Zandvoort en 1 oktober Assen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7