Valkelda-ensemble sluit reis naar Engeland af met concert Radio Schouwen-Duiveland vanaf 2 september te horen De Rabobank wijzigt de spaar rente Rabobank Concert orgel en panfluit Hervormde kerk Haamstede Personeel ambulance bekogeld Frontale botsing- bromfietsers Gronings ensemble in Zeeland Kabel- en etherfrequentie afgegeven 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE met ingang van 28 juli 1995 Spaar-Vrij- Rekening 2,0 Spaar-Groei-Rekening vanaf f 5.000,- 3,50 f 2.500,- tot 5.000,- 2,50% f 0,- tot f 2.500,- 2,0 Spaarplan Rekening 3,50% Spaar- Vast-Rekening (m.i. v. 24 juli 1995) Jaarlijks f 10.000,- f 10.000,- looptijd 1 jaar 3,25% 3,75% looptijd 2 jaar 4,0 4,50% looptijd 3 jaar 4,50% 5,0 looptijd 4 jaar 5,0 5,50% looptijd 5 jaar 5,25% 5,75% looptijd 6 jaar 5,50% 6,0 looptijd 7 t/m 9 jaar 5,75% 6,25% looptijd 10 jaar 6,25% 6,75% Rabo Rendement Rekening vanaf f 25.000,- 4,75% vanaf f 10.000,- 4,25% vanaff 1.000,- 3,75% 0,- tot f 1.000,- 3,50% Rabo Beleggersrekening vanaf f 50.000,- 4,50% f25.000,- tot f 50.000,- 3,75% f 0,-tot f 25.000,- 2,75% Rabo Woonspaarplan vanaf f 5.000,- 3,50% f 2:500,-tot f 5.000,- 2,50% f 0,- tot f 2.500- 2,0 Rabo Kinderspaarplan 3,25% RaboJongerenrekening 3,75% Zilvervloot 3,0 Werknemerssparen ambtenaren/premie-spaarregeling 6,0 spaarloonrekening 6,0 winstdelingsspaarrekening 6,0 Ongewijzigd Wijzigingén voorbehouden Zodra het tegoed een saldogrens overschrijdt, wordt het hogere rentepercentage vergoed over het gehele saldo. HAAMSTEDE - De organist Martin Mans en panfluitiste Noortje van Middelkoop geven vrijdag 18 augustus een gezamenlijk concert in de Hervormde kerk in Haamstede. Het duo treedt op onder de naam Gavotte, naar het mu ziekstuk Entr'acte Gavotte, van de componist A. Thomas. Mans geeft per jaar zo'n hon- panfluitiste. Zij volgt een op- derd concerten in binnen- en leiding voor dit, van origine buitenland. Afgelopen zater- Roemeense, instrument aan dag was hij nog te beluisteren het conservatorium in Hilver- in de Grote Kerk van Tholen. sum. Ook zij heeft inmiddels Voor volgend jaar is hij uitge- aan vele CD-opnamen meege- nod-igd voor een toernee door werkt. Op twee van deze CD's Australië. Met name de impro- (Gavotte) is zij samen te horen visaties van de in Melissant ge- met Mans. boren Mans zijn geliefd bij een Het is niet de eerste keer dat groot publiek. Daarnaast com- het duo in Haamstede te belui- poneert Mans zelfsteren is. Ook vorig jaar was Noortje van Middelkoop is dit het geval. Het concert be- sinds enkele jaren bekend als gint om 20.00 uur. RENESSE - Twee Rode-Kruis medewerkers werden in de nacht van zaterdag op zondag in Renesse met bierglazen be kogeld toen zij eerste hulp wil den verlenen aan een man die in een café met een barkruk was geslagen. De twee hulpverleners waren met de ambulance naar Renes se gereden in verband met een vechtpartij in een café. Hierbij had een twintigjarige inwoner van Zoelen een klap met een barkruk opgelopen. Het slachtoffer, dat niets met de ruzie te maken had, raakte zo danig gewond dat de ambulan ce werd opgeroepen. Toen de hulpverleners ter plekke wa ren werden zij door voorbij gangers met bierglazen beko geld. Politie te paard moest er aan te pas komen om de men sen op een afstand te houden. De hoofdwond van het slacht offer werd ter plaatse gehecht. Opname in het ziekenhuis was niet nodig. De politie heeft één verdachte aangehouden. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Hetzelfde zal het geval zijn tegen de andere betrokke nen van de vechtpartij. Afgelopen nacht werd er even eens gevochten in Renesse. Een inwoner van het Brabantse Oirschot liëp daarbij een snee in zijn hand op. SEROOSKERKE - Twee brom fietsers kwamen er zaterdag avond met enkele schaafwon den vanaf, nadat ze frontaal tegen elkaar waren gereden op het fietspad van de N59 ter hoogte van de vuilstortplaats in Serooskerke. Een zestienjarige inwoner van Middelburg haalde op het fietspad een voor hem rijdende bromfiets in juist op het mo ment dat uit tegenovergestelde richting een andere bromfiet ser uit Aken kwam. De politie vermoedt dat deze bromfietser geen verlichting aan had. De bromfietsen werden zwaar be schadigd. Gerefeormeerde Gemeente OOSTERLAND - Dinsdag 1 augustus 19.30 uur ds. J. Beens, Scherpenisse. tieteam hiervoor is op dit mo ment nog te klein. We hebben al contact gezocht met de ker kelijke gemeenschappen, maar dat heeft, waarschijnlijk door de vakantie, nog weinig resultaat opgeleverd." Radio Schouwen-Duiveland is de gehele dag in de lucht. Dat wil'echter niet zeggen dat er 24 uur per dag programma's ge presenteerd worden, met op ie der heel uur het NOS-nieuws. Met uitzondering van het weekend starten de uitzendin gen om 9.00 uur. Op zaterdag is dat om 8.00 en op zondag om 10.00 uur. De uitzendingen du ren tot 22.00 uur. Vervolgens schakelt de omroep over op zo genaamde computerradio. Dat is een voorgeprogrammeerd muziekprogramma, dat wordt afgewisseld met promotie spots en de regio-agenda. MIDDELBURG - Het Vocaal Ensemble Groningen geeft 'drie concerten in Zeeland. De eerste is donderdag 17 augus tus in de Koorkerk in Middel burg. Op het programma staat wereldlijke en geestelijke koormuziek uit de vijftiende en zestiende eeuw van Zuidne derlandse en Vlaamse compo nisten. Het koor, onder leiding van Wilfred Reneman, is een ge mengd koor van zestien zan gers. Het bestaat slechts één week per jaar. Iedere zomer komen de zangers bijeen om in vier dagen een programma van oude koormuziek in te stude ren. Dit jaar staan er werken op het programma van onder anderen Clemens non Papa, Pévernage, Pipelare en de la Rue. Het concert in Middelburg (aanvang: 20.30 uur) is het eer ste na de première woensdag 16 augustus in Weerselo. Na Middelburg is het ensemble nog twee keer in Zeeland te be luisteren. Vrijdagavond 18 au gustus in de Catharinakerk in Zoutelande en zaterdagavond 19 augustus in de raadzaal van het Belfort in Sluis. Het Valkelda-ensemble was zowel madrichaal als patrichaal te beluisteren. Rechts naast de muziekstandaard Willem Blonk. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Twee weken geleden zag de helft van het Valkelda-ensem ble, genoemd naar het zeilschip waarmee naar Engeland gevaren werd, elkaar voor het eerst. Tijdens een zeilreis naar Engeland werd er driftig gerepeteerd en vrijdagavond lieten ze in de Sint Lievensmonstertoren in Zierikzee horen waar dit allemaal toe geleid heeft. Willem Blonk, hij is het die het initiatief tot deze bijzondere reis nam, kon tevreden zijn. De repetities hadden hun vruch ten afgeworpen. In een zeer af wisselend concert lieten de zee zeilers horen waartoe ze vocaal in staat waren. Veelal zonder muzikale begeleiding gaven zij een zeer afwisselend concert, waarbij het niveau soms tot aanmerkelijke hoogte steeg. Oké, er ging ook weieens iets mis. Maar dat mag wanneer je slechts twee weken de tijd hebt gehad om op elkaar ingezon gen te raken. Variatie Het Valkelda-ensemble nam de aanwezigen mee op een mu zikale reis door Europa. Enge land, Spanje, Italië, Frank rijk, Nederland en Duitsland. De variatie van het optreden was mede hierdoor zeer groot. Dat kwam misschien wel het meest tot uitdrukking tijdens het slot van het optreden, toen achtereenvolgens arrangemen ten van Michael Jackson en Annie M. G. Schmidt werden gezongen. Blonk had zichzelf wat dit be treft geen enkele beperking opgelegd. En hetzelfde gold voor de leden van het ensem ble. Zij gingen tot het uiterste, ondanks het feit dat er, behal ve familieleden, slechts weinig belangstellenden waren. Blonk combineerde met deze muzikale zeilreis zijn twee gro te liefdes: zeezeilen en muziek. Zijn liefde voor het zeilen leid de in eerste instantie tot een studie scheepsbouwkunde in Delft. Later wisselde hij deze studie echter om voor het con servatorium en nu is hij dan ook beroepsmusicus. De zee trekt echter nog steeds en veel vuldig is hij met vrienden op het water te vinden. ,,Ik ben vaak zelf schipper en tijdens de tochten werd er re gelmatig gezongen. Op deze manier ontstond het idee om een zeiltocht te maken en tus sendoor optredens te verzor gen", vertelt Blonk. Vorig jaar probeerde hij het een en ander uit met twee tochten van een week. Dat bleek echter te kort en daarom koos hij dit jaar voor twee weken. Vijf vrien den van hem hadden wel oren naar zo'n reis en de andere vijf zeilers en zangers ronselde hij via een advertentie onder het kopje 'Actieve vakanties'. Samenstelling ,,Ik heb maar twee eisen ge steld aan de deelnemers. Ze moeten van zeilen en zingen houden en zelfstandig een stuk in kunnen studeren", aldus Blonk. Over de samenstelling van het ensemble was hij zeer tevre den. ,,Je moet het natuurlijk niet overschatten, maar er zit ten hele goede stemmen bij. Ook mindere natuurlijk, maar dat vang je met elkaar op. Als je maar redelijk zuiver kunt zingen. De rest kun je allemaal leren." Voordat ze twee weken gele den in Zierikzee van wal sta ken met de Valkelda hadden de deelnemers aan de tocht thuis kunnen oefenen. Tijdens de tocht werd er driftig verder gerepeteerd en bij iedere plaats die ze aandeden werd in de plaatselijke pub een optre den verzorgd. Het concert in de Dikke Toren was het laatste in de reeks. Het laatste officiële dan. Want na afloop nodigde Blonk alle aan wezigen uit voor een oorlam. En dat daarbij ook gezongen zou worden lijdt geen twijfel. het echter menens en wordt er dagelijks 'droog' gedraaid. Dat betekent dat alles er vol gens de officiële programme ring aan toe gaat. Alleen is het nog niet op de radio te beluiste ren. De twee weken tot het mo ment dat de uitzendingen daadwerkelijk vah start gaan worden gebruikt om fouten uit de opzet te halen en bepaalde dingen te verbeteren. De afgelopen twee maanden zijn de vrijwilligers bezig ge weest met het opknappen van de ruimte waarover ze de be schikking hebben. Dat was volgens Brouwer hard nodig, want het leek wel een zwijne- stal. Daar is nu vrijwel niets meer van te zien, al zal er nog wel een keer goed met de be zem door het gebouw gegaan moeten worden. Het hart van de studio is echter klaar en dat is het belangrijkste. Van hieruit wordt dagelijks aan het begin van de avond een informatief programma met regionieuws uitgezonden. Dit programma wordt de volgende morgen herhaald. Voor de jon geren is er iedere avond een speciaal programma. Met uit zondering van de maandag avond. Op deze avond neemt de ziekenomroep Nomen Nes- cio twee uur zendtijd voor zijn rekening. Daarnaast zijn eron der meer programma's voor kinderen, ouderen, landbou wers en kunst en cultuurlief hebbers. De zaterdag- en zondagmiddag worden groten deels besteed aan sport. Religie In het programma-overzicht is ook ruimte voor religie inge ruimd in de vorm van onder meer een religieus informatief programma. Volgens Brouwer is het echter onzeker of daar di rect in september mee begon nen kan worden. „Het redac- ZIERIKZEE - Na bijna twee jaar voorbereiding is het zover. Met ingang van zaterdag 2 september is Radio Schouwen-Duiveland op de kabel en in de ether. Eind vorige week werden de twee benodigde frequenties af gegeven. „De laatste maand worden de puntjes op de i gezet. Vanaf 11 au gustus wordt dagelijks het officiële programma gedraaid. Want het moet vanaf het begin af aan goed zijn", aldus zendercoördinator André Brou wer. In de studio aan de Vissersdijk in Zierikzee staan in de presen tatieruimte de drie microfoons al te lonken. Het rode lampje, ten teken dat men in de uitzen ding zit, is nu nog uit, maar moet over een maand zijn dien sten gaan bewijzen. Achter de grote ruit is een deel van de re gieruimte zichtbaar. Ook hier is alles al klaar voor de start op zaterdag 2 september. Van af deze dag is Radio^Schouwen- Duiveland als eerste lokale omroep te beluisteren op de ra dio. Via de kabel op de fre quentie 88.5 en via de ether op 107.1 FM. „Voor die tijd moet er echter nog wel het een en ander ge beuren", aldus Brouwer. Het belangrijkste daarbij is de pre sentatie van de programma's. „Het is natuurlijk geen. kin derspel waar we mee bezig zijn. Het moet allemaal perfect zijn. Dat zijn we verplicht naar de luisteraars en naar de ad verteerders." 'Droog' gedraaid Daartoe wordt er nu al door de vele vrijwilligers volop geoe fend. Vanaf 14 augustus wordt Nu de regiekamer en presentatieruimte voltooid zijn moeten volgens André Brouwer de puntjes op de i worden gezet. (Foto: Joop van Houdt) Organist Martin Mans

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6