Laatste "bocht scherprechter in Wielerronde van Bruinisse Rachid Ben Meziane moeiteloos voorop in twaalfde Bombokaal Van Loo en Duinhouwer vallen uit Jeroen Straathof in Bruinisse Fietsende schaatser wint met speels gemak Meer favorieten verlaten strijd in Nieuwerkerk MC SIR Barcelona buiten spel Teleurgesteld Stratenloop bij de dames prooi voor Irma Heeren VRIJDAG 28 JULI 1995 I NR 25813 Miss Visserij 1995 Marian Jumelet wordt omringd door de prijswinnaars van de 29e Wielerronde van Bruinisse. Van links naar rechts Koos Moerenhout, Marian Jumelet, Davy Dubbeldam en Wilfried Bastiaanse. (Foto: Joop van Houdt.) BRUINISSE - Toen bij het ingaan van de laatste ronde van de 29e Wielerronde van Bruinisse Davy Dubbeldam en Koos Moerenhout bijna twintig seconden voorsprong hadden op de ach tervolgers, verheugde het publiek zich op een spannende eindsprint. Het kwam er niet van. De laatste bocht in het parcours gooide roet in het eten. Moerenhout slipte weg met zijn voor wiel en Davy Dubbeldam uit Sluiskil kon de ronde met gemak op zijn naam schrijven. BRUINISSE - Schaatsen en fietsen zijn goed met elkaar te combineren. Dat héél goed kunnen schaatsen ook leidt tot héél goed kunnen fietsen, bewees Jeroen Straathof gisteren in Bruinisse. Het schaatskernploeglid en voormalig wereld kampioen hij de junioren won met speels gemak de Wielerronde van Bruinisse. Een week trainingsstage in de Franse Alpen had de jon ge schaatser goed gedaan. Eerder deze week reikte hij al tot een achtste plaats in de Acht van Chaam en dat zijn vorm stijgende is be wees Straathof in Bruinis se. Al vanaf de start liet hij het peloton achter zich, maar toen hij na drie rondjes zag dat hij niemand mee kreeg, liet de man uit Gelders wou- de zich weer terugvallen in de groep. „Ik wist dat Ton Griep en Willem Varen kamp hier ook meereden. Dat zijn renners die nor maal gesproken wel in zijn voor een vroege ontsnap ping. Mijn poging was in ie der geval niet voor niets. Zo scoorde ik vast wat punten voor de leidersprijs." Johan Penen uit Rijsbergen probeerde halverwege nog weg te rijden, maar zijn po ging was al bij voorbaat tot mislukken gedoemd. Straathof had gewoon te goede benen om géén eerste te worden. „Het gat met Pe nen heb ik zelf voor een groot deel dichtgereden. Toen de groep weer bij el kaar was, heb ik goed opge let op welke plek je het bes te weg kon gaan. Dat was tweehonderd meter voor de finish." Straathof wachtte met zijn coupe tot de laatste ronde en kwam zo alleen aan de meet. 'Bruinisse', was dit jaar pas zijn eerste zege. Op deze manier rijdend mis staat de schaatser absoluut niet in het peloton bij de A- amateurs. „Maar die rijden zo'n tachtig tot honderd ki lometer en de B-amateurs maar zestig. Dat past beter in mijn voorbereiding op het schaatsseizoen. Maar wie weet, soms moet je wel eens afwijken van de trai- ningswetten. Ik wil in sep tember proberen om bij voorbeeld in twee klassiekers mee te rijden." 29e Wielerronde van Brui nisse, B-amateurs/vetera nen: 1. Jeroen Straathof (Gelderswoudej, 2. Jack Broeren (Sint Willebrord), 3. Anton van de Heijden (Schaik), 4. Johnny Broers (Maartensdijk, 5. Antoon Schouw (Bosschenhoofd), 6. René Freijten (Sint Wille brord), 7. Willem Buiten dijk (Lekkerland), 8. Pa trick Kroonen (Breda), 9. Piet de Jong (Terheyden), 10. Jaap de Groot (Gorin- chem). Burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse schiet even na half zeven de B-amateurs weg. Onder de renners de latere winnaar Jeroen Straathof. (Foto: Joop van Houdt) NIEUWERKERK - Het Gruttepikkers Il-toer- nooi in Nieuwerkerk heeft opnieuw afstand ge daan van enkele geplaatste spelers. In de heren enkel Dl verloor J. van de Werf van Rob van Ek, 6-3 6-3. Tot een val va$ Moerenhout kwam het gelukkig niet. Hij, werd zelfs nog net tweede voor' Wilfried Bastiaanse die als eer ste van de groep achtervolgers nog tot in, maar niet voorbij, het achterwiel van de onfor- Een fors aantal deelnemers meldde zich aan voor de twaalfde editie van het evene ment in Burgh-Haamstede. Met boven de 130 gefinishte lo pers kan de organisatie dan ook terugkijken op een ge slaagde loop. Met een goede winnaar. Doorkomst Rachid Ben Meziane bleek te sterk voor de concurrentie. Kort na de start pakte hij de tuinlijke Moerenhout kon ko men. „Dubbeldam is normaal op het rechte eind rapper. Ik demarreerde vlak voor de bocht met de bedoeling om een gaatje te slaan", aldus Moeren hout die vorig jaar al eens sta- kop. Bij de eerste doorkomst, na ruim 3,3 kilometer, volgden Niels Koole, Ad Onnink en Charles Timmerman zijn spoor. Een ronde later had Meziane flink aan de boom geschud. Toen al was het verschil in tijd ruim vijf seconden tussen hem en Niels Koole. Ad Onnink zou daarna geblesseerd uitvallen. Dat aan de finish het gat tus sen de nummers één en twee ruim 22 tellen was gaf de sterk te van de winnaar aan. Toch ge liep bij de profs van Motor ola. „Het was een risico. Toen mijn voorwiel wegglipte was de sprint natuurlijk voorbij." Dubbeldam behaalde in Brui nisse alweer zijn zevende sei zoensoverwinning. Het meest recent was zijn zege in de Ron de van Kruiningen. „Ik ben normaal inderdaad iets rapper dan Moerenhout. Hij probeer de mij te pakken voor de laat ste bocht. Dat ging te gefor ceerd. Ik profiteerde en kon makkelijk winnen." Achtervolging- De aanzet voor de uiteindelij ke winst van Dubbeldam werd al in het begin van de koers ge geven. Al na tien van de 45 ron- was die niet tot het uiterste ge gaan. „Ik ben niet gedemar reerd, maar gewoon weg gelo pen", sprak hij. Ben Meziane kwam niet aan de tijd van 1994. „Ik ben hier gekomen om te winnen. Dat is gelukt. Het lopen ging heel soepel, al is het geen gemakkelijk parcours." De nummer twee, Niels Koole, was eerlijk. „Rachid was te sterk. Aan het einde van de tweede ronde ging hij versnel len en moest ik een gat laten vallen. Jammer." Dames Zoals verwacht won Irma Hee- ren bij de dames. „Ik ben bezig voor Almere. Iedere wedstrijd die ik loop beschouw ik op dit moment dan ook als een trai ning." Heeren was tevreden over haar prestatie „Een pri den gingen acht renners er van door. De ploeg van Westland was daarin met Niels van Els- akker, Davy Dubbeldam en Eric de Crom het best verte genwoordigd. Veel te laat zetten de renners van het Erotic Discout Center in het peloton de achtervolging in. De voorsprong van de acht was toen namelijk al gegroeid tot 35 seconden en daar kreeg het machtige blok dit keer niets van af. Slechts vijf renners die het allemaal op ei gen gelegenheid probeerden, slaagden er nog in tot het lei dende achttal te komen. Toen de dertien bij elkaar wa ren brak er een periode aan ,van kijken en inschatten. Van ma tijd. En dat je wint is mee genomen." Haamstede, 12e Hotel Bombo- kaal, 10 kilometer: Senioren, mannen 10.000 me ter: 1. Rachid Ben Meziane, Delta Sp. 32.11.1; 2. Niels Koole, Sp.Walch. 32.33.7; 3. Mi- quel van Tongeren, Sp. Walch. 33.03.6; 4. René Lambregts, Thor 33.05.2; 5. Edwin de Leeuw, AV'56 33.08.2; 6. Dries- ke Nelemans, Sprint 33.09.1; 7. Charles Timmerman, Voorne 33.11.3; 8. Wim Padmos, Voor ne 33.34.7; 9. Jan-Willem Lether, Sliedr. 33.43.5; 10. Pe ter Ramsteijn, Sp. Walch. 34.12.2; Overige Delta Sporters 12. Kees Dijkman, 34.25.1; 13. John Quaak, 34.31.8; 25. Arjan Beije, 36.19.7; 32. Peter Vader, 37.44.1; 47. Gert-Jan de Glop- per, 40.48.4; 52. Robert Kraaij- enbrink, 41.45.1; 54. André Lems, 41.57.8; 57. Cees Hart, 43.11.8. Senioren, vrouwen 10.000 me ter: 1. Irma Heeren, Sp. Walch. 35.45.8; 2. Carlien Harms, Schuurmans 36.27.5; 3. Elise Zijderlaan, Avan'tri 37.31.6; 4. Karin Bastian, Sp. Walch. 39.16.8 5. Marianne Provoost, AV'56 40.52.3; 6. Henny Ter louw, Sliedr. 47.00.4. Veteranen, mannen 40+ 10.000 meter: 1. Jan Faes, Parthenon 34.24.5; 2. Piet van Malsen, At- verna 34.48.4; 3. Peter de Jongh, Sprint 34.56.1; Veteranen, mannen 50+ 10.000 meter: 1. Rien Oele, Fortuna, 35.29.3; 2. Leo Dam, Flakkee, 39.25.2; 3. Kees Marcusse, Dy namo 40.27.0. Veteranen, mannen 60+ 10.000 meter: 1. Piet Schotanus, Spark 45.08.6; 2. Bram de Rij ke, Dynamo 46.08.1; 3. Kees Kortleve, AV'56 47.19.1. Veteranen, vrouwen 35 10.000 meter: 1. Maaike Sytse- ma, LAAC 42.28.2; 2. Ellie Wes- terweele, Atletica 42.51.6; 3. Nellie van Horssen, Dynamo 43.34.6. die status quo maakten Dub beldam en Moerenhout ge bruik toen ze er tussenuit kne pen. Dubbeldam: „Dat was zes ron den voor tijd. Als je het later probeert, laten ze je niet meer gaan. Nu denken ze nog, laat ze maar even, we pakken ze wel terug, maar onze samenwer king was prima." Erwin van Loo en Arnold Duinhouwer reden in Bruinis se een onopvallende koers. De beide renners van Schouwen- Duiveland stapten ook voortij dig af. Van Loo: „Ik heb goed voorin gereden, maar uiteinde lijk kwam ik conditie te kort. Het wedstrijdritme dat ik nog mis, moet langzaam komen, daar kun je niet op trainen." Duinhouwer: „Het was ontzet tend afzien, vooral met al die tempowisselingen. Op de dijk moest je zwaar trappen met die wind tegen en daarna komt de wind in de rug en rijden ze ont zettend hard. Een parcours voor renners met souplesse en dat heb ik voor geen meter." De renner uit Brouwershaven was maar net op tijd voor de start. „Ik heb geen tijd gehad om me in te rijden. Ik had me een half uur verkeken op de aanvangstijd. Dat is niet best hè, voor een sportman." Uitslag 29e Wielerronde van Bruinisse: A-amateurs: 1. Davy Dubbel dam (Sluiskil), 2. Koos Moe renhout (Achthuizen), 3. Wilf ried Bastiaanse (Hoogerheide), 4. Niels van Elsakker (Hooger heide), 5. Patrick Tolhoek (Yerseke), 6. Marcel Remijn (Wilhelminadorp), 7. Edward Farenhout (Spijkenisse), 8. Pa trick van Passel (Sluiskil), 9. Frangois Franse (Kwadendam- me), 10. Peter Hoondert (Goes), 11. Vital Timmermans (Yerse ke), 12. Eric de Krom (Hooger heide), 13. Eddy van Hasselt (Roosendaal), 14. Nico van de Klundert (Woensdrecht) 15. Toon Vermeulen (Kloetinge), 16. Paul Coehorst (Tilburg), 17. Kees Schouwenaar (Kloetin ge), 18. Eric Westerbeek (Prin senbeek), 19. Twan van Loon (Zegge), 20. Dennis Raadtgever (Sint Willebrord). SIRJANSLAND - Het Sirjans- land Racing Team houdt zater dag 29 juli, in samenwerking met Motorclub SIR, een weg race promotieshow. Belang stellenden kunnen op deze dag van dichtbij kennisnemen van alles wat er bij de wegracerij komt kijken. Het evenement begint om 10.00 uur en duurt de gehele dag. Rond de dorpskern van Sir- jansland wordt een braderie en snuffelmarkt gehouden. In de loop van de dag zullen er bo vendien diverse filmdemo's worden vertoond en de cou reurs van het Sirjansland Ra cing Team zullen aanwezig zijn om vragen te beantwoorden, 's Avonds wordt het feest voortgezet met een barbecue en optredens van de bands De Sirjannekes en Zeeuws Meisje. BUITENPOST (ANP) - De eer ste oefenwedstrijd van Barce lona in Nederland is in het wa ter gevallen. De ploeg van trainer Johan Cruijff had donderdagavond moeten aantreden in en tegen derdeklasser Buitenpost (Friesland). Een wolkbreuk maakte het veld van de ama teurclub echter onbespeelbaar. Het oefenduel is verschoven naar zaterdag. BRUINISSE - De feestvreugde stond bij Davy Dubbeldam voorop. Natuurlijk, hij had zo juist de Wielerronde van Brui nisse op zijn naam geschreven. Maar hij keek verder vooruit naar de wielerevenementen op Schouwen-Duiveland en daar om was hij ook een beetje te leurgesteld. „Onze club is nog niet uitgeno digd voor de Wielerronde van Zierikzee. Dat vind ik heel jammer. Ik heb daar toch altijd goed voorin gereden en een omnium, dat ligt mij ook wel." Voor het omnium in Zierikzee, dat op 18 augustus plaats vindt, heeft de organisdatie acht wielerclubs benaderd. Zij stellen allen een ploeg van vier renners samen. In de heren dubbel Dl wonnen R. Anspach en R. Klerks van het als tweede geplaatste kop pel A. van de Vet/E. Schönber- ger. In het gemengd dubbel Dl kreeg het toernooi voor het duo M. van Dijke/M. Verwijs een vroegtijdig einde. Zij kon den het niet bolwerken tegen F. van Harras en J. Roozen- burg. Nieuwerkerk, Gruttepikkers li-toernooi, gemengd dubbel Cl: H.J. Goedegebure/L. de Looff - M. en G. Fischer 6-4 6-4, W. Hoogerhuis/A. Hamelink - D. Both/M. Pollemans 6-3 2-6 7- 5, M. Maris/N. Van Tongerloo - C. Schoneman/M. De Vlieger (w.o. Maris/Van Tongerloo). Heren enkel C2: J. Stouten -< R. Folmer 6-3 3-6 6-4. E. Broekhui zen- J. Stouten 6-1 3-6 6-4, R. Bridge In dorpshuis de Schutse in Haamstede wordt donderdag 3 augustus de vijfde zomer avondbridgedrive gehouden. De drive begint om half acht en tot tien minuten voor aanvang kan er ingeschreven worden. Schaken Schaakclub Zierikzee houdt dinsdag 1 augustus de achtste speelavond van de zomer- van Dijke - M. Lodewijk 6-1 6- 4, J. C. van de Stighel - M. van Herpen 7-5 6-4, A. van Ek - C. Schoneman 6-2 4-6 6-2. Heren dubbel C2: E. Ver braak/J. Folmer - J. C. van de Stighel/R. Fondse 6-2 7-5, C. en J. Stouten - J. en R. van Ek 6-2 4-6 7-5, R. van de Vrie/W. van de Pol - H. Minnaar/R. van Wijk 6-0 6-2, R. van de Vrie/W. van de Pol - Blokland/C. Mole naar 6-4 6-3, M. Franse/H. Har- tog - W. van Dijke/F. Verspeek 6-2 6-4. Dames dubbel C2: G. Min naar/A. Maris - B. de Bruine/B. Cortie 6-1 6-3, J. Bie- nefelt/M. van Garsel - K. Mel- legers/J. Goedegebure 1-6 6-3 6- 3, A. de Looff/J. van Dijke - E. Terwisscha/A. van de Pol 6-3 4- 6 6-2. avondcompetitie. Belangstel lenden worden uitgenodigd om een partijtje mee te spelen. Zij kunnen zich rond half acht melden in het UVV-gebouw in Zierikzee. Tennis In Nieuwerkerk worden zon dag de finales gespeeld van het Gruttepikkers Il-toernooi. De prijsuitreiking staat rond 19.00 uur op het programma. De start van de twaalfde Bombokaalloop met in het midden Rachid Ben Meziane, de latere win naar. (Foto: Joop van Houdt) BURGH-HAAMSTEDE - „Ik voel me verplicht om hier te lopen. Voor mijn club", reageerde hij na afloop. Rachid Ben Meziane voldeed donder dag in Burgh-Haamstede aan zijn verplichtin gen. Voor het tweede achtereenvolgende jaar schreef de atleet van Delta Sport de 10 kilome ter lange Bombokaal stratenloop op zijn naam. ZIERIKZEE - De sportevenementen staan deze week op een laag pitje. Over een week is dat over, want dan beginnen alle voetbalclubs op het eiland aan een lange reeks van oefenwed strijden. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9