'Alle ingrediënten voorhanden voor ontstaan onveilige situatie' Jeugd trotseert hoge temperatuur en geniet van spel in Kindertrirak Nieuwe diaserie Slot Haamstede Veiligheid Nieuwe Kooliveg laat te wensen over Moderne struikrover Waterscooter gestolen Aanrijding bij kruising de Val Fietsster licht gewond Sluipverkeer aangehouden Ide'èle verenigingen klagen over toegewezen plaats Meisjes lastig gevallen DONDERDAG 27 JULI 1995 NR 25812 3 KMHKP In- en uitrijdend verkeer naar en van het tankstation zorgt regelmatig voor hachelijke situaties op de Nieuwe Kooiweg. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - In de afgelopen vier maanden was het tien keer raak op de Nieuwe Kooiweg tussen de rotonde en de stoplichten in Zierikzee. Vijf van de ongelukken hadden direct te maken met het tankstation dat aan deze weg ligt. Volgens A. Gerards van de plaatselijke politie is het aantal on gelukken niet echt hoog, maar zouden er toch structurele maatregelen genomen moeten worden. Dat is ook de mening van M. C. Pieterman van de afdeling Schouwen-Duiveland van Veilig Ver keer Nederland. Volgens Rijkswaterstaat is het te vroeg om conclusies te trekken. „Op zich is het aantal ongeluk ken niet schrikbarend gezien de hoeveelheid verkeer die er over de weg rijdt. Maar dan moeten we wel bedenken dat het aantal bijna-ongelukken niet meegeteld is", aldus Ge rards. Dat er sprake is van een verkeersonveilige situatie is hem bekend. Volgens hem geldt dat echter niet alleen voor het stuk Nieuwe Kool- weg, maar voor de gehele N59. „Deze weg is ons al jaren een doorn in het oog wat betreft de verkeerssituatie. Daar wordt al jarenlang overleg over ge voerd." Ook al baart het aantal onge lukken geen zorgen, toch pleit Gerards ervoor structurele maatregelen te nemen om de verkeersveiligheid ter plaatse te verhogen. Dit zou onder meer kunnen door ook een ver bod in te stellen op het linksaf slaan naar het tankstation. Dit is ook het geval bij de afslag naar de Oudeweg. „Waarom dit niet geldt bij het tanksta tion weet ik niet. Vreemd is het wel", aldus Gerards. Dat vindt ook Pieterman van VVN. Over getallen van dit stuk weg beschikt hij niet, maar uit eigen bevinding en uit hetgeen de vrijwilligers van VVN hem vertellen weet hij dat het „foute boel" is. „Al le ingrediënten zijn hier voor handen voor het ontstaan van een onveilige situatie." De in grediënten waar hij op doelt zijn onder meer het slechte zicht door de bocht die in de weg zit, de in- en uitritten van het tankstation, verkeerslich ten en het hoge verkeersaan bod. „Het is daar een benarde situatie, maar pasklare oploss ingen kan ik niet a la minute geven." Voorbarig Volgens A. van der Zeijst, hoofd van de Dienstkring Noord- en Midden-Zeeland van Rijkswaterstaat, de beheerder van de weg, is het voorbarig om op basis van de huidige ge gevens over te gaan op het ne men van maatregelen. „We analyseren de gehele N59 re gelmatig samen met de politie in het kader van het Gericht Verkeers Toezicht. We zijn op dit moment niet van mening dat er ineens iets vreemds aan de hand is met dit stuk weg." De oorzaak van de ongelukken ter plaatse heeft volgens Van der Zeijst te maken met de hoe veelheid informatie waanwee de weggebruiker ineens gecon fronteerd wordt. „Het open karakter van de weg verandert ineens in een gesloten karak ter. Dat vraagt erom de situ atie beter op te nemen. Pas wanneer b^jkt dat er door de aanwezigheid van bepaalde objecten een verkeersonveili ge situatie ontstaat gaan we over tot het nemen van maatre gelen." De eigenaar van het tanksta tion, H. Goudzwaard, was van morgen niet bereikbaar voor commentaar. ZIERIKZEE - Bij de rotonde in Zierikzee werd op dinsdag morgen van een 25-jarige trac- torbestuurder uit Kruisland een portemonnee gestolen. De manier waarop het een en ander plaatsvond zou niet mis staan in een ridderroman. De dader, die in een oude grijze Opel Kadett achter de tractor met aanhangwagen reed, gaf vlak voor de rotonde te kennen dat hij de tractorbestuurder iets wilde vragen. Dat bleek de juiste route naar Renesse te zijn. Als dank voor de uitleg kreeg de tractorbestuurder een stomp in zijn maag en werd vervolgens zijn portemonnee uit zijn broekzak gehaald. Hierna vluchtte de man als een moderne struikrover in zijn auto in de richting van Brui- nisse. De man is ongeveer veer tig jaar en 1,80 meter lang. Hij sprak stotterend. BROUWERSHAVEN - In de nacht van dinsdag op woens dag is vanaf het erf van een woning een waterscooter met trailer gestolen. De diefstal vond plaats aan de Heernisweg in Brouwersha ven. Gedupeerde is een 31-jari- ge inwoner van het Duitse Kre- feld. ZIERIKZEE - Woensdag vond rond 11.00 uur een kop/staart- aanrijding plaats tussen twee personenauto, juist na de krui sing met de weg naar de Val, afslag Zeelandbrug. Beide bestuurders reden uit de richting Zierikzee in de rich ting Bruinisse. Een 58-jarige bestuurder uit Vianen reed achterop een auto bestuurd door een 46-jarige inwoonster van Hoge en Lage Zwaluwe. Beide voertuigen liepen bij de aanrijding zodanig veel schade op, dat ze weggesleept moesten worden door een takelwagen. OOSTERLAND - Een 43-jarige inwoonster van het Duitse Id- stein Woetsdorf is dinsdagmid dag met lichte verwondingen overgebracht naar het zieken huis in Zierikzee nadat zij bij Oosterland frontaal was aan gereden door een personen auto. De vrouw fietste op de noorde lijke parallelweg in de richting van Zierikzee. Een tegemoet komende auto, bestuurd door een 49-jarige inwoonster van deze plaats, hield waarschijn lijk niet genoeg rechts. Een frontale botsing was het ge volg, waarbij de fietsster licht letsel opliep. DEN HAAG - De ouders van Kumral Bag, Hei, het zevenja rige meisje dat onlangs ver moord werd aangetroffen, heb ben burgemeester Havermans van Den Haag woensdag 11.000 handtekeningen aangeboden van mensen die vinden dat de stad veiliger moet worden. GOES - Bij een controle op sluipverkeer op de parallel weg langs de N256 (Zierikzee- Goes) tussen Kats en Goes maakte de politie dinsdag te gen 21 automobilisten proces verbaal op. De politie stelde zich tussen 11.00 en 13.00 uur op aan de Katseveerweg in Kats en de Klaphekkeweg in Goes. De pa rallelweg naast de doorgaande weg van Zierikzee naar Goes wordt, ondanks een verbod, veelvuldig als sluiproute ge bruikt. Negentien Nederland se bestuurders vinden binnen kort een acceptgiro op de deurmat van vijftig gulden. Een Duitse en een Belgische automobilist moesten ter plaatse de boete betalen. ZWOLLE - Een groep Zwolle naren heeft het initiatiatief ge nomen voor het verspreiden van informatie over het ge bruik van huishoudelijke en andere apparaten. Vertoning in de kelders HAAMSTEDE - Voor wie meer wil weten over Slot Haamstede heeft de Vereniging- Natuurmo numenten een gloednieuwe diaserie samenge steld. Deze wordt meerdere malen per week vertoond in de kelders van het slot. ZIERIKZEE - De kinderen stoorden zich dinsdag tijdens de tweede Toe ristendag in Zierikzee niet aan het mooie weer en de daarmee gepaard gaande hoge temperatuur. Zij grepen hun kans en vermaakten zich op perbest in de Kindertruuk. Veel mensen verkozen waarschijnlijk het strand boven een bezoek aan Zierikzee. Desondanks was het gedurende een hele dag gezellig druk. Behalve in de Sint Domusstraat, luidde de mening van de standhouders aldaar. Zij voelden zich ergens achteraf weggedrukt met het gevolg dat er weinig verdiend werd. Slot Haamstede is toeganke lijk voor bezoek op dinsdag avonden om 19.00 uur en op woensdagen. Men mag dan een kijkje nemen in de enkele ja ren geleden herstelde Ridder zaal en de nieuwe diaserie kan bekeken worden. Het grootste deel van het slot is nog steeds bewoond. De Vereniging Na tuurmonumenten is eigenaar van het slot, maar de familie van wie men het slot overnam logeert regelmatig in Slot Haamstede. Dat is de reden dat bezoekers alleen toegang hebben tot de kelders en de Ridderzaal. Wie de diaserie wil zien kan het best een warme trui of een jas meenemen. In de kelders kan het behoorlijk koud zijn. Het Slotbos is voor bezoekers ge sloten. Tijdens excursies kan men er wel een kijkje nemen. De parkachtige aanleg van het Slotbos is nog goed te herken- nen. In het Slotbos komen on geveer dertig vogelsoorten voor. Natuurmonumenten laat de ontwikkeling van het bos zo natuurlijk mogelijk verlopen. Een dode boom wordt niet weggehaald omdat deze voor paddestoelen, insekten en vo gels erg aantrekkelijk is. Na het bos gaat de excursie door de duinen. Hoge, droge duinruggen worden afgewis seld door natte valleien en duinmeertjes. Op de ene plek groeit zandzegge, duinriet of pijpestrootje en op andere plaatsen ziet de bezoeker mei doorn, liguster of kardinaals muts. De Kindertruuk op het Haven plein mocht zich verheugen in een grote belangstelling van de kinderen. Zij hadden de dag van hun leven, want het komt niet vaak voor dat je je kunt vermaken in een tot speeltuin omgetoverde vrachtwagen. En terwijl de ouders verkoeling zochten onder de parasol op een van de terrassen op het Ha venplein, leefden de kinderen zich naar hartelust uit in het ballenbad, op de glijbaan of aan de touwladdder. Er was gedurende de hele dag sprake van een gezellige druk te, waarbij het hoogtepunt zo als gebruikelijk in de ochtend uren lag. Maar ook 's middags bleven de mensen komen. En dat viel Ria Geluk van de Com missie Toeristendagen van Zierikzee Aktief allesbehalve tegen. „Vaak zie je met dit mooie weer dat er 's middags geen mensen meer zijn, maar dat was nu niet het geval. Het bleef de hele dag lopen." Bladvulling Dat was echter niet het geval in de Sint Domusstraat. Hier klaagden de standhouders over gebrek aan belangstel ling, hetgeen volgens hen te maken heeft met de locatie. „Ik heb het idee dat we als een soort bladvulling dienen en al leen hier staan om mensen te trekken voor de winkeliers. We hebben altijd op het Haven park gestaan, maar dat kan in eens niet meer. Dat snap ik niet. Er moet daar voor ons toch best een plekje over zijn? Iedereen heeft onlangs tijdens de Paardenmarkt kunnen zien hoe gezellig dat is." Aan het woord is Jaap den Haan van voetbalvereniging Zierikzee. Samen met Henk Vermeule probeert hij tijdens de Toeris tendagen in Zierikzee de club kas aan te vullen. „Op zo'n ma nier lukt dat echter nauwe lijks. Er komen hier bijna geen mensen langs. De standhou ders laten zich daarom al niet meer zien. De verenigingen blijven over", aldus Den Haan.,We halen net de kraam- huur eruit, maar daar hebben we niets aan. We staan er im mers niet voor onszelf, maar voor de vereniging", vult Ver meule hem aan. Bea Arensman van de Dieren bescherming heeft dezelfde er varing. „We zijn hier samen met de andere (ideële) vereni gingen neergezet omdat de commerciële standhouders en winkeliers klaagden dat er hier weinig mensen kwamen. Maar de standhouders zijn niet eens teruggekomen. Dus daar hoeven ze geen rekening meer mee te houden." Ze heeft haar kritiek kenbaar gemaakt bij Trudy Boin, coör dinatrice van de activiteiten in de Sint Domusstraat namens de Commissie Toeristendagen van Zierikzee Aktief. „Daar kreeg ik te horen dat we ge woon pech hebben gehad. Ver huizen naar het Havenpark was niet mogelijk. Ik heb toen nog gevraagd of ik het in schrijfgeld terug kon krijgen. Maar ook dat kon niet. Daar heb ik nog het meeste spijt van; dat ik al betaald heb. An ders was ik niet meer geko men." Volgens Boin komt de kritiek echter iets te vroeg. „We heb ben het beleid veranderd. Dan kun je niet na één keer zeggen het lukt niet. Zoiets moet groeien. De verenigingen heb ben altijd op de beste plekjes gestaan, maar de Toeristenda gen zijn niet alleen voor hen. Er zitten hier zo'n veertig on dernemers in de buurt en daar doen we dit allemaal voor." Dit is ook waar Geluk de na druk op legt. „Het zijn de le den van de Zierikzeese Onder nemers Centrale die de Toeristendagen regelen met het doel Zierikzee bekendheid te geven. Het hele kostenplaat je loopt behoorlijk op. Alleen de hoofdactiviteit op het Ha venplein kost gemiddeld al vierduizend gulden. Daar ko men dan nog de kosten bij van onder meer het poppentheater, de parkeerwachters en de BU- M A-rechten." De onkosten worden door twee partijen opgebracht. De onder nemers en de standhouders. Van deze laatsten bestaat het merendeel uit commerciële standhouders. „En om deze te gemoet te komen proberen we de loop in de straten te houden. Dat gebeurt door een spreiding van de stands over de stad. We hebben het Havenpark opge heven als locatie voor kramen om de Lange Nobelstraat en de Sint Domusstraat te verstevi gen", aldus Geluk. Dat dit ten koste gaat van de omzet van de ideële verenigingen vindt zij jammer. „Maar het gaat ons om het totale programma." De Kindertruuk op het Havenplein kon zich een hele dag verheugen in een grote belangstelling van de jeugd. (Foto: Marijke Folkertsma) BLh'TM.M.'.ILJJTl.f.U.llllIlM WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 20% Min.temp. 14 graden Middagtemp. 26 graden Windkracht zuidw. 4 Zondag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 30% Min.temp. 14 graden Middagtemp. 26 graden Windkracht oost 2 Maandag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 20% Min.temp. 15 graden Middagtemp. 28 graden Windkracht noordo. 2 ZON- EN MAANSTANDEN 28 juli Zon op 05.55, onder 21.36 Maan op 07.00, onder 21.29 Eerste Kwartier: 24 aug. (17.14) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De buiigheid is nog niet helemaal voorbij. Vannacht is het ta melijk bewolkt, de minimumtempe ratuur komt uit op omstreeks 14 gra den, en vooral in het oosten van het land valt nog een enkele bui. Mor gen overdag wordt het op de mees te plaatsen droog en de bewolking maakt steeds meer plaats voor de zon. De temperatuur loopt op tot on geveer 24 graden en er waait een overwegend zuidwestenwind die zwak tot matig is, rond kracht 3. De afname van de buiigheid hangt sa men met een zwakke rug van hoge- luchtdruk. Morgenavond ligt die bo ven ons land en ook in het weekeinde hebben we daarmee te maken. De zon schijnt dan gere geld. Hoewel het niet uitgesloten is dat er in de loop van de dag een en kele bui ontstaat, blijft het op de meeste plaatsen toch droog. De wind is in het weekeinde zwak maar zoekt wel de oosthoek op. De tem peratuur loopt op tot zomerse waar den van ongeveer 26 graden. Het ziet er naar uit dat in het begin van dè nieuwe week al weer maxima mogelijk zijn van dicht bij 30 gra den. BROUWERSHAVEN - Op een bungalowpark aan de Schouw- sedijk in Brouwershaven zijn dinsdag twee meisjes van acht en tien jaar lastig gevallen door een man. Een week eerder overkwam een zevenjarig meisje hetzelfde. In alle gevallen werden de meisjes aangesproken door een man en vervolgens betast. Vol gens de getuigenisssen gaat het om een Nederlandse man van ongeveer twintig jaar, nor maal postuur, met kort stijl blond haar. De man droeg een wit T-shirt met aan de voorzij de een opdruk en een korte broek met verschillende kleu ren. Hij verplaatste zich per fiets. Mensen die informatie kunnen verschaffen over deze persoon kunnen contact opne men met de politie in Zierik zee. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3