Verkeerslawaai noopt Zierikzee tot sanering van 150 woningen Borden: Kijkje op het erf UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE NHOUD Zeister uiendieven voelen nattigheid 326g Nieuw initiatief Plattelandstoerisme Sluipverkeer op de bon Duikspullen gestolen uit auto 3 4 5 7 dé krant van schouwen - duiveland! fl? ^£6l6U0r^> V/DDP'-B^' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 27 JULI 1995 151e JAARGANG NR 25812 Behalve door verkeerslawaai van de N59 wordt het verkeerslawaai in de Schuurbeque Boeyestraat veroorzaakt door voorbijrijden de bussen. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - In Zierikzee moeten in totaal nog honderdvijftig wonin gen gesaneerd worden in het kader van de Wet geluidhinder. Dit blijkt uit een inventarisatie naar woningen die vanwege het verkeerslawaai een te hoge geluidbelasting ondervinden. Deze woningen moeten zoda nig Worden aangepast dat ze voldoen aan de wettelijk gestelde grens waarden. Het gaat om woningen langs de N59 en de aan- en afvoerwegen van het centrum. Alle woningen komen voor op de zogenaamde B-lijst van de minder urgente gevallen. Hier op staan woningen die ten tijde van het inwerkingtreden van de Wet geluidhinder op 1 maart 1986 aan de gevel een geluidbe lasting ondervonden van tus sen de 55 en zestig dB(A); onge veer het geluid van een brommer. Volgens E. Caspers van de gemeente Zierikzee gaat het in dit geval om een zo genaamd equivalent geluidni veau. Dit is een gemiddelde waarde berekend over 24 uur. De honderdvijftig woningen waar het in Zierikzee om draait staan aan de De Kanter laan, de Calandweg, de Nieu we en Oude Haven, het Janne- wekken en de Schuurbeque Boeyestraat. Volgens Caspers gaat het in de meeste gevallen om gevelisolatie. Daarnaast moet er soms een stuk dak vernieuwd worden dat akoestisch lekt en suskas- ten worden aangebracht om de bewoners toch voldoende iso latiemogelijkheden te geven. Gunstig' Caspers verwacht .weinig pro blemen bij de definitieve vast stelling van de lijst die op dit moment ter inzage ligt bij de gemeente. „Het is tenslotte gunstig voor de bewoners. De woning wordt er alleen maar beter van zonder dat ze ervoor hoeven te betalen. En met het aanbrengen van isolatie met een akoestisch doel wordt de woning ook thermisch geïso leerd. Bovendien kunnen de bewoners van de uitvoerende aannemer tegen aantrekkelij ke prijzen ook verdere isole rende aanpassingen uit laten voeren. Een uitzondering hierop vor men de woningen aan de Oude Haven. „Dit zijn monumenten en daarom vrijgesteld van de eisen die in de wet worden ge steld. In principe mag er niets aan deze woningen verande ren. Dus als er bijvoorbeeld ie mand per se dubbelglas wil, dan is het maar de vraag of dat mogelijk is", aldus Caspers. Aan de andere kant zijn de ei genaren van de woningen vol gens hem niet verplicht hun woning te laten saneren. „Als ze niet mee willen doen, dan doen ze niet mee." Kosten De gemeente betaalt slechts een klein deel van de kosten die met de sanering gemoeid zijn. Het merendeel wordt op gebracht door de Provinciale Geluidhinderdienst. Deze dienst krijgt op dit moment on geveer vier ton per jaar van de rijksoverheid voor het uitvoe ren van projecten. Op dit mo ment gaat het geld allemaal op aan de meest urgente gevallen. Dit is ter beoordeling van de geluidhinderdienst zelf. Gezien de aantallen woningen die er landelijk ter sanering worden aangemeld, verwacht Caspers dat er pas na 1998 geld vrijkomt van het ministerie om ook de woningen die op de B-lijst staan te saneren. Eerst worden de woningen van de A--, lijst, de meest urgente geval len, aangepakt. Dat is de afge lopen jaren onder andere ook gebeurd met woningen aan de Hoofdpoortstraat en West straat in Zierikzee. Dat de inventarisatie er nu al ligt heeft te maken met het verzoek van het ministerie aan alle gemeenten, voor het eind van dit jaar een lijst van te sa neren woningen in te dienen. Het ministerie wil hiermee in zicht krijgen welke geldelijke middelen er in de toekomst no dig zijn voor de sanering. Met het tijdig indienen van de in ventarisatie heeft Zierikzee te vens het benodigde budget vei lig gesteld. Acht agrarische bedrijven op Schouwen-Duiveland laten voortaan via een informatiepaneel weten dat toeristen welkom zijn. Op de foto mevrouw Mol van zuivelboerderij WVF-hoeve in Kerkwerve. (Foto: Joop van Houdt) BURGH-HAAMSTEDE - Acht agrarische be drijven op Schouwen-Duiveland laten voortaan door middel van een informatiebord op het erf weten dat belangstellenden welkom zijn op de boerderij. Gisteravond tijdens de Boerenmarkt in Burgh-Haamstede werden de panelen ont huld. 'Kijkje op het erf' luidt de aan hef van de borden die op iden tieke wijze zijn ingedeeld, maar verder specifiek op de acht bedrijven toegesneden in formatie bevatten. Het eerste deel 'Even voorstel len', links bovenaan op het bord, legt uit over wat voor be drijf het gaat en wat de bezoe ker er kan verwachten. Het tweede deel, 'Wist u dat...' vertelt een aantal wetenswaar digheden over het bedrijf, die de bezoeker moeten opwekken om verder een kijkje te gaan nemen. Dan is er een deel dat aangeeft v/elke bedrijven er meedoen aan 'Kijkje op het erf' en waar ze gevestigd zijn. Verder wor den op dit stuk van het bord de zes jaarlijkse agrarische eve nementen van Schouwen-Dui veland genoemd. In het laatste deel van het bord wordt aange geven op welke uren het be drijf voor bezoek geopend is. Subsidie De infoborden 'Kijkje op het erf', die permanent op de boe renbedrijven blijven staan, werden gemaakt met vijftig procent subsidie van het pro ject Plattelandstoerisme van de provincie. De borden zijn een initiatief van de agrarische sector op Schouwen-Duiveland, het bu reau Bedrijfscontact Zeeland Noord en de stichting Streek VVV en Promotie Schouwen- Duiveland. Bij de presentatie gisteravond óp het bedrijventerrein Rota- rij waren vertegenwoordigers aanwezig van zeven van de acht deelnemende bedrijven en verder mensen van gemeente en VVV. Deelnemers De acht deelnemers zijn: zui velboerderij De Westhoek te Burghsluis, pannekoekmolen De Graanhalm in Haamstede, fruitteeltbedrijf De Welle in Noordwelle, zuivelboerderij WVF-hoeve in Kerkwerve, es- cargotskwekerij Van Lange- raad en palingkwekerij Delta Aal in Kerkwerve, wolboerde rij Bienefelt in Kerkwerve, groenteboerderij K. J. van de Velde in Dreischor en kaas boerderij De Stolpe in Nieu- werkerk. ZIERIKZEE - Tegen zestien automobilisten is gisteren pro ces-verbaal opgemaakt omdat zij bij de stoplichten van de kruising van de Weg naar de Val en de N59 vanaf de paral lelweg de hoofdrijbaan opre den. De politie controleerde giste ren tussen 10.00 en 10.30 uur op sluipverkeer dat gebruik maakt van de noordelijke en zuidelijke parallelweg tussen Nieuwerkerk en Zierikzee. Bij de stoplichten komt dit ver keer weer de hoofdrijbaan op. Het is echter alleen toegestaan dit kruispunt recht over te ste ken vanaf de parallelwegen. Zestien automobilisten, waar van één uit Bruinisse, werden aangehouden. Er werd met na me gebruik gemaakt van de zuidelijke parallelweg (elf keer). Gezien het grote aantal overtredingen heeft de politie zich voorgenomen vaker con troles uit te oefenen op deze plaats. RENESSE - Uit een auto die stond op een parkeerplaats aan de Ramp weg in Renesse, is woensdagmiddag een grote hoeveelheid duikuitrusting weggenomen ter waarde van 4300 gulden. De gedupeerde is een 32-jarige inwoonster van het Duitse Boebs. De diefstal moet zijn gepleegd tussen 14.00 uur en 17.00 uur. Op dezelfde parkeer plaats, in diezelfde tijd, werd ook ingebroken in de auto van een 60-jarige inwoner van het Duitse Aken. Hij raakte zijn autoradio en twee jassen kwijt. De waarde van dit ge- stolene is niet bekend. binnenhuisadvies malrijke berrevoets ontwerpen en adviezen realisatie complete inrichtingen en kleinschalige bouw nieuwe haven 139 4301 dl zierikzee telefoon 01110 17299 06 5324 20 75 telefax 01110 14123 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Het betere is de vijand van het goede. Shakespaere ONGELUKKEN Met de regelmaat van de klok is het raak op de Nieu we Kooiweg bij Zierikzee. ZORG De behoefte aan zeer intensieve zorg in de PZZ neemt toe. BOERENMARKT Warm weer drukt bezoekersaantal derde Boerenmarkt in Haamstede. TENNIS Ab Duinhouwer in Gruttepikkerstoernooi uitgescha keld door Jan de Ronde. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Af en toe zon 9 HET WEER Overdag af en toe zon en op de meeste plaatsen droog. Minimum temperatuur omstreeks 14 graden. Middagpemperatuur ongeveer 24 graden. Zwakke tot matige wind, rond kracht 3, voornamelijk uit zuidwestelijke richting. BURGH-HAAMSTEDE - Twee 25-jarige inwoonsters van Zeist hebben in de nacht van woensdag op donderdag een nat pak overgehouden aan hun mislukte poging een grote hoeveelheid uien van een akker te stelen. Afgelopen nacht stuitte de politie op de Bouwmans- weg in Haamstede op een personenauto die niet wilde stoppen voor controle. De wagen kon met behulp van andere surveillerende colle gae te Ellemeet tot stil stand worden gebracht. In de auto zat behalve de 50-ja- rige bestuurder uit Nieuwe- ge, een 2-jarig kind en lag er 150 kilo uien. Bij nader onderzoek trof de politie op de Bouwmans- weg twee drijfnatte 25-jari- ge vrouwen uit Zeist aan, die op een perceel gerooide uien nog vier zakken met uien hadden staan. De da mes bleken in een sloot on der water te zijn gedoken toen de politie op het punt stond hen te betrappen bij het stelen van de uien. Behalve een proces-verbaal voor de dames in kwestie vanwege deze diefstal, kreeg ook de bestuurder een proces-verbaal omdat de auto niet was verzekerd en rij technische gebreken vertoonde en werd de wa gen in beslag genomen. DEN HAAG - Twee gevangenen van de Tijdelijk Extra Bevei ligde Inrichting (TEBI) in Vught moeten buiten hun cel handboeien dragen. De presi dent van de rechtbank in Den Haag, mr. A. van Delden, heeft hun eis tot meer bewegings vrijheid buiten hun cel woens dag afgewezen. HEMELUM - Om het „file leed" voor de brug bij het meer Galamadammen in Friesland wat te verzachten, heeft de horeca-exploitant bij de brug woensdagmiddag de automobi listen op een waterijsje getrak teerd. Tussen half twaalf en half zes deelde hij vijftiendui zend ijsjes uit. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement metautom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij putomatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1