Ronde van Bruinisse trots op zijn ruim zeventig deelnemers Geplaatste spelers maken in Nieuwerkerk hun status waar In cje schijnwerper Ben Meziane favoriet in Bombokaalloop Echtpaar Van Lint wordt 'koningskoppel' Schaatskernploeglid Jeroen Straathof ook aan de start Nog geen verrassingen in Gruttepikkerstoernooi DINSDAG 25 JULI 1995 NB 25811 9 Karin Bastian verdedigt titel ZIERIKZEE - Rachid Ben Meziane won vorig jaar met bijna een minuut voorsprong op de nummer twee de elfde Bombokaalloop in Burgh-Haamstede. Ook dit jaar behoort de at leet uit Zierikzee weer tot de favorieten. Twee jaar terug eindigde Ben Meziane ook in de voorste gelederen. Toen werd hij twee de achter Sepp Vermeulen. In 1992 pakte Edwin de Leeuw de hoofdprijs. Bij de dames ver dedigt Karin Bastian haar ti tel. De atlete van Sporting Walcheren liep de tien kilome ter in een tijd van 38.35. De Bombokaal-stratenloop is een initiatief van atletiekver eniging Delta Sport uit Zierik zee en is ontstaan uit een trim- loop. De twaalfde editie van deze loop staat voor donderdag op het programma. Het start schot, op de Ring in Haamste de, zal om 20.15 uur worden ge geven. Op de Ring is ook de finishlijn getrokken. Troeven Naast Ben Meziane zijn Kees Dijkman en Eddie Smit de an dere Delta Sport-troeven die in actie komen. In de strijd om de ereplaatsen krijgen ze concur rentie van Ron Leroy (Atleti- ca), Rini Bruggeman (AV'56) en Wilco de Vos (AV'56). Edwin de Leeuw, de nummer twee van vorig jaar, had zich maan dag nog niet ingeschreven, maar van hem is bekend dat hij zich altijd op het laatste nippertje aanmeldt. Bekende namen bij de dames zijn Nellie van Horssen (Dyna mo), Elly Westerweel (Atleti- ca), Marjan de Jonge en Greetje Smit (Delta Sport). Voorafgaande aan de wed strijdloop zijn er nóg diverse andere lopen. Zo wordt de jeugd om 19.00 uur weggescho- ten voor een trimloop over 2,5 kilometer en vertrekken om 19.15 uur recreatielopers voor de trimlopen over 3,3, 6,6 of 9,9 kilometer. Score van zestig procent BURGH-HAAMSTEDE - Het echtpaar Van Lint is het koningskoppel geworden van de der de zomeravondbridgedrive in dorpshuis de Schutse in Burgh-Haamstede. Hun zestig pro cent score was net genoeg om als hoogste van de zaal in aanmerking te komen. De heren Van Tilburg/Vugts, uitkomend in een andere pou le, zaten het winnende koppel op de hielen met 59,58 procent. Het echtpaar Veenema kwam met 59 procent ook aardig in de buurt. Aan de derde zomerayond- drive deden 37 paren mee. Zij werden verdeeld over drie groepen. De volgende drive wordt donderdag gehouden. Belangstellenden kunnen tot tien voor half acht inschrijven. Uitslag Groep rood: 1. Echtp. Van Lint 60.00%; 2. echtp. Veenema 59.00; 3. echtp. Lansdorp 57.50; 4. heren Bontebal-v. Krimpen 56.25; 5. echtp. Van Horssen 53.50; 6. mevr. Kleijn-heer Ke gels 52.92; 7. dames Boom- Goedbloed 50.00; 8. echtp. Koe- lewijn 48.00; 9. heren Blonk- Killan 47.50; 10. heren Van Eck- Meinster 45.00; 11. mevr. Holleman-heer Schulting 44.17; 12. echtp. Visser 40.00; 13. dames Leonard-v. Schuppen 35.50. Groep blauw: 1. Echtp. Lunter 57.08; 2. dames Jongmans-v. d. Werf 54.17, 2. echtp. Oostwou- der 54.17; 4. dames v. Oeveren- Tennekes 53.33; 5. dames v. Geesbergen-v. d. Wekken 52.50; 6. mevr. De Ruiter-heer Becker- man 51.67; 7. echtp. Mes 51.25; 8. echtp. Willebrands-Bakker 49.17; 9. mevr. Flohil-heer Wij- denes 47.92; 10. echtp. Moer man 45.83; 11. mevr. Fokker- heer Brouwers 44.17; 12. dames v. d. Wetering-Vendrig 38.75. Groep groen: 1. heren Van Tiulburg-Vugts 59.58; 2. echtp. Stokla 57.08; 3. mevr. Van Reisen-heer De Jongh 54.18; 4. dames Plaating-Wij denes 52.50; 5. dames Killan-v. Win gerden 51.25; 6. mevr. Terwischa-Gedrojc 50.83; 7. he ren v. Veen-Kleijn Hesselink 50.42; 8. echtp. v. d. Sluis 48.75; 9. dames Kikkert-Ensing 47.08; 10. dames Prins-De Groene 46.25; 11. dames Glimmerveen- Kort 42.08; 12. echtp. Scheuier- man 40.00. Schmid (Goes) en Toon Ver meulen (Kloetinge) tot de re gionale favorieten rekenen. Vorig jaar werd de 28e editie van de ronde gewonnen door Peter Mol uit Kapelle. Hij de marreerde op de Boomdijk uit een kopgroep van zeven man, draaide vervolgens als eerste de Dorpsweg op en kon zijn verkregen voorsprong daar vasthouden. Peter Kant uit Goes spurtte achter hem naar een tweede plaats. Wilfred Bastiaanse werd derde. Twee jaar terug sprintte een kopgroep van vijf man om de dagprijs. Daarin bleek Rob Sienders de snelste. B-amateurs Bij de B-amateurs komen er geen eilandelijke coureurs aan de start. De organisatie heeft daar ook niet naar hoeven speuren, want er zijn op Schou wen geen renners met een B-li centie. Johnny Roos uit Mid- delharnis mag de wedstrijd Het peloton dendert donderdag weer door de straten van Bruinisse. (Foto: Joop van Houdt) met een beetje overdrijving dan ook als een thuiswedstrijd beschouwen. Tot de favorieten voor de ritze- ge kunnen Johnny Broers (Maartensdijk), John Akker mans (Nieuw Vossemeer), Pa trick Kroonen (Breda) en Dick Sassen uit Uithoorn gerekend worden. Opvallendste naam in het deel nemersveld is echter die van Jeroen Straathof, lid van de Nederlandse schaatskern ploeg. 110 premies BRUINISSE - Bob Rasenberg, Francois Franse, Vital Timmermans en Dave Dubbeldam zijn de grootste favorieten voor de eindzege in de don derdag te verrijden ronde van Bruinisse. Om half zeven zal burgemeester A. Vogelaar het startschot geven voor de wedstrijd over 100 ki lometer. De B-amateurs die om half vijf ver trekken rijden zestig kilometer. Ruim zeventig renners zullen aan de start verschijnen en daar mag de organisatie best trots op zijn. Veel rondes in Zeeland, waar de belangstel ling voor het wielrennen onder de actieve sporters tanende is, kunnen slechts een man of veertig begroeten. Bruinisse weet echter ieder jaar weer zo wel kwantitatief als kwalita tief boven het gros uit te ste ken. Het parcours in Bruinisse is uitgezet over de Dorpsweg, waar de start- en finishstreep is getrokken, de Nieuwstraat, Tijdens de wedstrijd zijn er in totaal maar liefst 110 premies te vergeven. Er is een leiders- prijs, voor de renner die zijn wiel tijdens de wedstrijd het vaakst als eerste over de meet drukt en er zijn klassements sprints om drie ronden. Wie tevens bedenkt dat ook de eerste twintig aankomenden nog in de prijzen vallen, zal be grijpen dat de coureurs in Bruinisse niet slecht bedeeld worden. de Oudstraat, de Steijnstraat en de Molenweg. De ronde telt in totaal 2500 meter en zal door de heren renners dus veertig keer worden gefietst. Bekende namen De organisatie van de wieler ronde kan zich in nog meer be kende namen verheugen dan de vier hierboven genoemde renners. Van Schouwen-Dui- veland zullen Erwin van Loo uit Ouwerkerk en Arnold Duinhouwer uit Brouwersha ven deelnemen. Wie een wat ruimere cirkel om Bruinisse trekt mag ook Erwin Gotzen- berger (Middelharnis), Peter Hoondert (Goes), Walter Arnold Duinhouwer uit Brouwershaven is een van de twee ren ners van Schouwen-Duiveland die donderdag aan de start zal verschijnen. (Foto: Marijke Folkertsma) In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die in het weekeinde een opmerkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende dagen aan een belangrijk eve nement meedoen worden uit genodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Erwin van Loo 'In de schijnwerper' De wielrenner uit Ouwerkerk start donder dag als de eilandelijke favo riet in de Wielerronde van Bruinisse. Naam: Erwin-van Loo. Geboren: Op 13 mei 1971 in Ouwerkerk. Woonplaats: Ouwerkerk/Am- sterdam. Sport: Wielrennen. Partner: Mijn vriendin Esther. Club(s): Theo Middelkamp en de stichting De Willebrordse Renner. Beroep: Ik studeer politicolo gie. Hobby's: Sporten, lezen en uitgaan als ik er tijd voor heb. Favoriete sporten: Wielrennen en om te zien voetbal, volley bal en basketbal. Laatste boek: Oreste Pinto - Vriend of Vijand. Dat gaat over de ontmaskering van King Kong en vele andere spionnen die in de Tweede We reldoorlog een rol hebben ge speeld. TV-programma's: Studio Sport, het Sportjournaal, Nova en de andere actualiteitenrubrieken en een goede film. Kranten/tijdschriften: Ik lees de Volkskrant, heel af en toe de NRC en de PZC. Muziek: Mijn muziekkeus is heel gevarieerd. Als ik toch namen moet noemen dan kies ik voor Prince, the Stone Roses, Lenny Kravitz en Geor ge Clinton. Eten: Vooral Chinees, het maakt niet uit wat voor ge recht en Italiaans vind ik ook wel lekker. Drinken: Koffie, cola en een biertje op zijn tijd. Uitgaan: Dat doe ik in Am sterdam en het liefst in een beetje bruine kroeg. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De Meeuwendui nen bij de vuurtoren in Haam stede. Favoriete stad in Nederland: Amsterdam Vakantie: Ik ben de laatste jaren niet op vakantie ge weest, maar als ik ga is Frankrijk favoriet. Al zou ik ook nog wel graag naar Italië willen of op wintersport. Geloof: Voor mij speelt dat geen rol. Heeft hekel aan: Arrogantie. Slechtste eigenschap: Ik ben erg opvliegend. Beste eigenschap: Mijn door zettingsvermogen. Mooiste sportmoment: De Ronde van Midden-Zeeland van vorig jaar. Toen zat ik de hele dag in de kopgroep. Ik reed die dag heel goed. Vervelendste sportmoment: Vallen is altijd vervelend. Blessures: Ik ben niet -bles- suregevoelig. Met een beetje rekken en strekken kun je veel voorkomen. Sportief doel: Ik wil een goed amateur worden en binnen en kele jaren een paar koersen winnen. Voorlopig krijgt mijn studie echter voorrang. Sportvrouw/sportman uit de regio: Irma Heeren, die waar deer ik enorm. Zij heeft zoveel voor haar sport over. Beste trainer: Dokter Van Opstal uit Bavel. Hij is al jaren sportarts en be kend met de atletiek en het wielrennen. Van hem heb ik veel geleerd over trainingsop- bouw. NIEUWERKERK - In het Gruttepikkers II- toernooi dat deze week in Nieuwerkerk wordt gehouden maken de geplaatste spelers tot nu toe hun klassering meer dan waar. Het blijkt voor de overige deelnemers moeilijk om hen uit het toernooi te stoten, al hing een enkele repu tatie wel aan een zijden draad. Marcel Verwei leek bijvoor beeld ogenschijnlijk op een makkelijke overwinning af te gaan in zijn partij tegen Eric Broekhuizen. De in Zierikzee competitie-spelende tennisser uit Kortgene won de eerste set met 6-2 en kwam in de tweede set op een comfortabele 5-2 voorsprong. Broekhuizen, woonachtig in Poortvliet, kende vanaf dat moment echter een sterke pe riode en wist zijn achterstand om te buigen in een 6-7 winst. In de beslissende derde set wist in de eerste vijf games geen van beide spelers zijn ser vice vast te houden. Toen dat Verwei uiteindelijk bij een 3-2 stand wel lukte was de partij gespeeld. De beslissende 4-2 voorsprong werd door de eerstgeplaatste speler in het Cl-toernooi uitge bouwd tot een 6-3 overwin ning. Geen kind Andere geplaatste spelers had den juist geen kind aan hun op ponenten. Van Dijke/Van Ma rion wonnen in de heren dubbel C2 met twee maal 6-3 van Marteijn/Hoogerhuis. Het duo Van de Vet/Schönberger elimineerde het koppel Van de Klooster/Anker met 6-2 en 6-4. Uitslagen Nieuwerkerk, Gruttepikkers Il-toernooi: Heren enkel B: René Schim- melpennink - André Goedege- bure 6-3 6-2. Heren enkel Cl: Marcel Verwei - Eric Broekhuizen 6-2 6-7 6-3. Heren enkel C2: R. Foudse - A. Kooman 6-0 6-0, Mark Lode- wijk - W. de Kok 6-4 6-4, B. Smit - O. Kramer 6-2 6-4, E. Verbraak - H. Bouma 5-7 7-5 6- 1, Piet van Gelder - Cees Stou ten 5-7 6-2 6-2, J. C. van de Sti- chel - M. van de Polder (w.o. Van de Stichel). Heren dubbel C2: W. de Kok/P. Vrij - H. Bouma/R. Geense 6-3 6-3, R. van Dijke/S. van Ma rion - S. Marteijn/L. Hooger- huis 6-3 6-3. Dames dubbel C2: B. de Brui- ne/B. Cortie - C. Reingoudt/M. van Herpen 6-4 7-6, E. Beze- mer/R. Slootmaker - M. en C. Verwijs 7-6 6-2, E. Terwis- scha/A. van de Pol - R. van Ek/R. Groenedijk 6-3 6-4. Gemengd dubbel C2: R. en C. Reingoudt - R. Anspach/G. 't Hart 6-0 6-2. Heren enkel Dl: L. Smid - R. van de Zande 6-2 7-5, A. Broek huizen - G. J. Anker 6-2 6-4, M. Folmer - R. Klerks 6-3 6-4, A. de Gans - M. Ruitenbeek 6-0 7- 6, W. Mulders - B. Smit 6-3 6-2, D. Bezuyen - T. Vos 6-1 7-5. Heren dubbel Dl: L. Haeck/W. van de Welle 6-2 6-4, A. van de Vet/E. Schönberger - W. van de Klooster/G. J. Anker 6-2 6-4. Gemengd dubbel Dl: L. Haeck/E. Pollemans - Q. van Dijke/N. Deurloo 2-6 6-4 6-4, Ad Goedegebure/J. Vleeshou wer- J. Verwijs/M. Filius 6-1 6- 0. W. Veerhoek/M. Wielaart - R. van de Velde/L. Slootmaker 6-3 6-4. Heren enkel D2: Q. van Dijke - A. Moerman 4-6 4-0 (Opgave A. Moerman), Leon de Bruine - E. Schaalje 6-2 5-7 6-1, L. de Brui ne - Q. van Dijke 4-6 6-2 7-5, M. van de Mark - J. Pantekoek 6-4 7-6, P. Bustraan - W. Wegge- man 6-0 6-2, A, Smaal - M. Ha- velaar 6-1 6-3, J. Wallet - M. Vreeke 2-6 6-3 7-5, W. van de Klooster - H. Jeysman 5-7 6-3 6- 2, J. de Ronde - M. Passchier 6-4 4-6 6-4, J. Walpot - J. Franke 6-3 6-1. D. de Kok - A. van Vaarde- gem 6-2 7-6. M. Radeke - P. Stoutjesdijk (w.o Radeke). Heren dubbel D2: T. van de Berge/J. van de Doe - A. van Vaardegem/A. Duinhouwer 6- 4 7-5, R. Loos/W. Fonteine - F. Roodenburg/H. Doeleman 6-3 6-4, P. Stoutjesdijk/ H. Keste- loo 0-6 6-4 6-3, H. van de Stein/P. Snoey 4-6 6-3 6-4, J. Wallet/A. van Westen 6-4 5-7 6- 3, Jeysman/Mol - M. Pas- schier/M. van de Zande 6-1 6-2. Dames dubbel D2: H. Witte/R. Ruitenbeek - A. Pollemans/L. van Schouwen 6-1 6-1, R. den Engelsman/L. Buys -D. Bak ker/S.Moerman 6-3 6-0. Gemengd dubbel D2: A. en M. Smaal - J. Luckies/D. Bakker 6-3 6-2, R. en S. Schiettekatte - C. Dalebout/N. Schiettekatte 6-2 6-2. L. Linnebank/R. Smaal - P. Regeer/J. Vermeent 6-0 6-1. Marcel Verwei kreeg toch nog een zware dobber aan Eric Broek huizen. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9