finale gestuit Huijser en Kort pas ie van Westhoektoernooi Damclub Zierikzee kijkt hoopvol naar lichting van jeugdige spelers Tennistoernooi in Westerschouwen Erik Zabel start in profronde Nederland Een gele trui voor alle ploeggenoten Indurain Chris Schoneman pakt twee titels in de Cl Externe competitie wordt 'sportief moeilijke zaak Heerenveen Ronde van Haamstede Patricia Kort en Chris Schoneman in actie tijdens de finale in het gemengd dubbel in de C2. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEÜE r Het Westhoektoer nooi zat dit jaar vol verrassingen. In veel sche ma's werden de geplaatste koppels vroegtijdig uitgeschakeld. Dat leverde een reeks opzienba rende finalisten op. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Inschrijving voor iedereen mogelijk BURGH-HAAMSTEDE - In Sport- en Recre atiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haam- stede wordt op zondag 13 augustus een tennis toernooi voor koppels gehouden. Aan dit evenement kunnen alle inwoners van Schou- wen-Duiveland alsmede alle toeristen deelne men. Een lidmaatschap van de bond is hierbij niet vereist. Jan Dirk Huijser en Gerrit Kort kwamen bijvoorbeeld als ongeplaatst koppel in de finale van de heren dubbel vetera nen. Tot een nog grotere ver rassing, in de vorm van een overwinning in het toernooi, kwam het echter niet. Het als derde geplaatste duo Mijndert Maris/Jan Bijdevaate stak daar met 7-6 6-0 een stokje voor. ,,De accu was in de twee de set helemaal leeg", aldus Gerrit Kort. ,,Ik ben de hele week bezig geweest, en heb fantastisch gespeeld, maar in de halve finale heb ik zo'n beetje al mijn kruit verscho ten." Kort en Huijser schakel den toen de als nummer één ge plaatsten Bakker en Van R'ooy uit. Jan Eijdevaate en Meindert Maris hadden in de halve fina le ook al hun zwaarste partij gekend. ,,Het is maar goed dat we vandaag voor het bier uit hebben gespeeld", aldus Bijde vaate die na zijn gewonnen partij zijn dorst met het goud gele vocht kon lessen. Voor Maris lag dat anders. Met het oog op zijn volgende finale in de heren dubbel Cl, dit keer samen met Jan Dirk Huijser in plaats van tegen hem, hield hij het maar bij een glaasje ijs thee. Subtiel tikje In de heren dubbel D2, baarde .het duo Dekker uit Bruinisse opzien. Vader Jaap (41) en zoon Jan Peter (11) hadden zich al dapper een weg naar de finale gevochten. Daar moesten ze het opnemen tegen Herman Mol en Harry Smit, beiden af komstig uit Schuddebeurs. De Dekkers bleken ook hierin te sterk. In de tie-break van de tweede set toonde Jan Peter nog eens aan dat hij makkelijk mee kon in het veld van oude ren. Zo sloeg hij bij een 3-2 stand met een subtiel tikje een bal net over het net, daar waar zijn tegenstanders een harde mep hadden verwacht. De voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. ,,Het was een idee van miji\ moeder om ons samen te laten spelen", onthul de Jan Peter. Zowel vader als zoon staan inmiddels drie jaar op de baan waarbij duidelijk mag zijn dat de jongste telg het meeste vorderingen maakt. Bondstraining en regelmatig spelen liggen daaraan ten grondslag. Jan Peter beviel het spel wel: „Tegen ouderen hoef je minder te lopen." De tegen standers hadden dat ook door, maar toonden zich sportieve verliezers. „Winst zat er ge woon niet in. Zo'n ventje kom je ook niet vaak tegen", aldus een van hen. Jeanette Dogger en Dina van de Horst, beiden uit Scharen- dijke, overheersten in de da mes dubbel Dl. „Maar het was een leuk toernooi','aldus Van de Horst. „In Zierikzee heb ik met mijn dochter meegedaan. Maar de tegenstand daar stej- de niet veel voor. Hier hebben we het niet cadeau gekregen. We hebben lekker gespeeld." Boeiend Van de Hofèt en Dogger, bei den 47 jaar oud, staan zo'n tien jaar op de baan. Beiden volgen les bij Theo Gorsse en beiden hebben ook de hoop om uitein delijk door te stoten naar de C2: „Nu zijn we op papier zelfs nog D2. maar daar zal door on ze punten wel snel verandering in komen." Van de Horst heeft in het verleden overigens al tijd gekorfbald en had nooit verwacht dat er nog een andere sport zou zijn die ze net zo leuk zou vinden. Boeiend was de strijd in het ge mengd dubbel bij de Cl. Patri cia Kort en Chris Schoneman namen het daarin op tegen Jan tien Tol en Patrick Meuldijk. De spelers gaven elkaar geen duimbreed toe. De eerstè set ging weliswaar met moeite naar Kort en Schoneman en in de tweede set ging de partij op tie-break naar de andere kant van het net. De derde set kwam wat eenvoudiger bij Kort en Schoneman terecht. En daar kon zelfs de machtige service van Meuldijk niets aan veranderen, 6-3. Schoneman won later op de dag tevens de finale in het he ren dubbel in dezelfde klasse. Met J. Geleijnse versloeg hij het koppel Jan Dirk Huijser en Mijndert Maris met 6-3 en 6-1. Burgh-Haamstede, Westhoek- toernooi, finales: Heren dubbel Cl: C. Schone- man/J. Geleijnse - J. D. Huijs- er/M. Maris 6-3 6-1. Dames dubbel Cl: P.Kort/M. Hermans - J. Bon/M. Ver- schoore 7-5 6-2. Gemengd dubbel Cl: P. Kort/ C. Schoneman - J. van Tol/P. Meuldijk 6-2 6-7 6-3. Heren dubbel C2: P. Bek/F. Schouw - R. Kort/M. van de Polder 7-6 6-3. Dames dubbel C2: C. Roda/C. den Ouden - M. Deering/H. van de Pols 6-3 3-6 6-3. Gemengd dubbel C2: A. de Looff/J. C. van de Stichel - Van Dijke/Van Dijke 6-3 6-4. Heren dubbel Dl: Hoep/De Waal - Smits/Smits 6-4 7-5. Dames dubbel Dl: D. van de Horst/J. Dogger - W. Wels/D. Meuldijk 6-2 6-4. Gemengd dubbel Dl: C. van Roos/R. Vermeulen - E. Schroever/J. Hoare 6-4 4-6 6-4. Heren dubbel D2: Dekker/ Dekker - H. Smit/H. Mol 6-1 7- 6. Dames dubbel D2: E. Schroe- vers/R. van de Velde - W. van de Linden/C. van Leeuwen 6-2 6-3. Gemengd dubbel D2: W. van de Linden/C. van .Leeuwen - Hop/Hop 6-4 6-2. Heren dubbel veteranen: M. Maris/J. Bijdevaate - J. D. Huijser/G. Kort 7-6 6-0. Dames dubbel veteranen: C. Roda/J. van Dijke - C. den Ou- den/E. Platteschoore 6-1 6-4. Gemengd dubbel veteranen: Bakker/Bakker - Kort/Rook 6- 0 2-6 6-3. Aan het toernooi is een limiet gesteld van 32 koppels. Er wordt gespeeld in een knock out systeem. Maar de verlie zers uit de eerste ronde kunnen terecht m de verliezerspoule. Zodat iedereen minimaal twee partijen speelt. Iedere partij duurt overigens veertig minuten. Voor deze j tijdsindeling (in plaats van sets) is gekozen vanwege het i feit dat de deelnemers aan het einde van de dag ook aan kun- Ploegleider Walter Godefroot ziet in de 25-jarige Berlijner een mogelijke winnaar voor de rondtocht door Nederland. Volgens de Belg kan zijn sprin ter ook op het geaccidenteerd terrein van Zuid-Limburg goed uit de voeten. Dat bewees hij verleden jaar in de Koning- innerit naar Valkenburg. Toen finishte hij als tweede. Ook Indurain won zondag de Tour voor de vijfde opeenvolgende keer. Naast hem aan tafel zat zijn vrouw Marisa. De Bask prees de buitengewone sfeer in de Banesto-ploeg. President Saenz van Banesto complimenteerde zijn renners. Hij wees erop dat Banesto de enige ploeg was die compleet, zonder uitvallers, de finish in nen schuiven voor een barbe cue. Omdat bij de organisatie de ge zelligheid voorop staat, maakt het niet uit hoe de koppels worden samengesteld. Zowel heren- of damesdubbels als mixed-dubbels komen daarom uit in hetzelfde toernooi. De winnaars ontvangen een ten nisracket. Inschrijven kan tot 9 augustus bij het sport- en recreatiecen trum. Erik Breukink staat op 22 au gustus in Haarlem aan de start. De winnaar van Nederlands enige profronde van 1993 rijdt in een gecombineerde ploeg, hoofdzakelijk bestaande uit Nederlanders in buitenlandse dienst. Breukink is tot nu toe de enige die officieel benaderd is door de organisatie. Parijs haalde. De Spaanse mi nister van sport Cortes drong in zijn toespraak aan op de start van de Tourwinnaar in de komende Ronde van Spanje, .eind september. Maar bovenal wenste hij de toezegging van Indurain dat die beschikbaar is als kopman van de Spaanse wielerploeg op de Olympische wegwedstrijd van 1996 in Atlanta. PARIJS (ANP) - Erik Zabel, tweevoudig ritwin naar in de afgelopen 82e Tour, is kopman van de Duitse Telekom-formatie in de Profronde van Nederland van 22 tot en met 26 augustus. PARIJS (ANP) - Miguel Indurain heeft zijn acht ploeggenoten beloond met een gele trui. De winnaar van de Ronde van Frankrijk bood zijn helpers het geel aan tijdens een diner in hotel Meridien-Montparnasse. k ZIERIKZEE - „Een moeilijke zaak", zo om schrijft secretaris Cor Boot van damvereniging Zierikzee en Omstreken de competitiedeelna me in het komende seizoen. De hoofdklasser moet namelijk steeds meer mensen ontberen, waardoor een evenwichtig competitieverloop danig in de knel komt. Secretaris Cor Boot van de Zierikzeese damvereniging: ,,Met vijftien leden kunnen we de club wel draaiende houden, maar het zou mooi zijn als het er wat meer waren.(Foto: Marijke Folkertsma) NYON (ANP) - Heerenveen heeft in de achtste finales van de Intertoto Cup een thuiswed strijd geloot. Tegenstander op 29 juli is FC Farul Constanta uit Roemenië. De weg voor de Friese eredivi- sieploeg naar Europees beker voetbal omvat twee ronden. Bij winst op de Roemeense te genstander wordt de ploeg op 2 augustus geconfronteerd met een uitwedstrijd tegen de win naar van het duel tussen Gi- rondins Bordeaux en Eintracht Frankfurt. Indien die horde eveneens genomen wordt, is Heerenveen deelnemer aan de voorronde van het UEFA-be- kertoernooi. Het speelt dan op 8 augustus uit en 22 augustus thuis tegen een van de volgen de vier clubs: Bursaspor, OFI Kreta, FC Aarau en SC Karls ruhe. Loting achtste finales Interto to Cup: FC Köln (Dui) - Tyrol Innsbruck (Oos), Girondins Bordeaux (Fra) - Eintracht Frankfurt (Dui), Leverkusen (Dui) - Odense BK (Den), Bur saspor (Tur) - OFI Kreta (Gri), FC Aarau (Zwi) - SC Karlsruhe (Dui), Heerenveen (Ned) - Fa- rul Constanta (Roe), Piatra Ne- amt (Roe) - FC Metz (Fra), RC Strasbourg (Fra) - Vorwarts Steyr(Oos). BURGH-HAAMSTEDE - Voor de Wielerronde van Haamste de die op zaterdag 5 augustus wordt verreden hebben zich in middels al meer dan vijftig coureurs ingeschreven. Onder hen de winnaar van vorig jaar Bob Rasenberg. De ronde gaat over tachtig ki lometer en het startschot zal rond 19.00 uur gegeven wor den.'Tot de favorieten kunnen naast Rasenberg, Frangois Franse, Ruud Havermans en Peter Hoondert gerekend wor den. Ook Erwin van Loo en Ar nold Duinhouwer moeten op het parcours een goede klasse ring neer kunnen zetten. „Sportief gezien zal het het ko mend seizoen een moeilijke zaak worden. Het handhaven van ons team in de klasse waar we nu in spelen, zal geen pro bleem zijn, maar het is maar de vraag of we altijd met acht man op pad kunnen." De damclub telt momenteel vijftien leden. Ruim voldoen de om een team van acht te vul len. Onder de dammers zijn er echter een aantal die wel graag in de interne competitie uitkomen, maar zich niet be schikbaar stellen voor het achttal. Boot heeft daar alle begrip voor, maar komt met maximaal tien beschikbare spelers behoorlijk in de knel. „Chris van der Wielen moeten we ook al missen. Hij speelde altijd op één van de hoogste borden, maar hij kan geen tijd meer vrijmaken. Het wachten is nu een beetje op oud-leden die zich weer beschikbaar stel len. Zo hopen we het eerste team nog wat aan te vullen." Damclub Zierikzee is altijd een bescheiden club geweest. Op speelavonden komen meestal tien van de vijftien le den opdagen in het speellokaal van het UVV-gebouw in Zier ikzee. De groep is gelukkig nog te groot orn de hele interne competitie in een huiskamer af te werken. Boot: „Met vijftien leden kunnen we de club wel draaiende houden, maar voor de club zou het mooi zijn, als het er wat meer waren." Meer dan achttien leden heeft de club volgens Boot, die al 23 jaar secretaris is, nooit gehad. „En dat terwijl het potentieel aan huisdammers op het ei land toch erg groot is. Maar het blijkt toch erg moeilijk voor die mensen om ze op de club te krijgen. Bij het kerst-sneldam- toernooi komen ze wel eens op dagen. Dat is een gezellige aan gelegenheid. Dat weten ze allemaal." „De meeste mensen hebben ook een andere hobby, volley bal of basketbal. Teamsporten schijnen toch meer te trekken. Bovendien vormen de denk sporten toch een beetje een buitenbeentje. Velen denken toch dat het een saaie aangele genheid is." Boot erkent dat het grote aantal remises in top wedstrijden niet bepaald een goede reclame is. „Maar op la ger niveau speelt dat helemaal niet. Ik schat dat bij ons op de club slechts tien procent van de partijen in remise eindigt." Vrijdagavond Aan de speelavond kan de ta nende belangstelling voor de damsport volgens Boot niet liggen. „De vrijdagavond is goed, vooral voor de jeugd. Bo vendien hebben de meeste mensen op zaterdag vrij. We hebben het wel eens op maan dagavond geprobeerd, omdat we dachten dat het voor de se nioren makkelijker zou zijn. Dat sloeg toch niet echt aan." Om de sport weer wat meer on der de aandacht van de jeugd te brengen, startte de club eni ge jaren geleden met het jeugd- dammen. Ze nam bijvoorbeeld de organisatie van het school- dammen voor haar rekening. Het winnende viertal van de eilandelijke scholencompetitie zal het komend seizoen ook les krijgen. „De eerste jaren is die 'nazorg' er niet geweest. Door de lessen kunnen ze beter voor bereid op het Zeeuws kam pioenschap verschijnen. Maar alles staat natuurlijk met de bereidheid van leden om tijd vrij te maken om les te geven. Nu zijn het vooral Jos de Wild en Rinus yan der Wielen die die taak op zich nemen." Zou het wat de promotie be treft dan beter kunnen? „Zo'n zomeravondcompetitie als de schaakclub, daar is onze basis te klein voor. Onze leden zijn daar vanwege werkzaamhe den en vakantie minimaal aan wezig. We hebben Zeeuws kampioen Johnny de Leeuw eens een simultaan laten spe len. Daar kwamen wel wat niet-leden op af, maar echt aanslaan deed dat ook niet. Misschien dat we bij ons veer tigjarig bestaan in 1997 eens een echt grote naam uit kun nen nodigen."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6