Ruim drie ton beschikbaar v©or reconstructie Rimg in Kerkwerve Kettingbotsing Moriaanshoofd UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE sbj Kostuums Kolberts 1/2 Pantalons Overhemden pnjs Truien Ad/nnct deurloo In later stadium plannen voor travaille Duitse motorrijdster komt ten val Hardrijders op de bon 2 DUTCHBAT 3 FINANCIËN 9 TENNIS Duitser met mes bedreigd door betrapte autokraker TAXATIE? HANSE VERBEEK dé krant van schouwen - duiveland! tl ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE mannen Mol 7 VRIJDAG 21 JULI 1995 151e JAARGANG NR 25809 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Aan de buitenzijde van de Ring in Kerkwerve zijn parkeerstroken gepland. (Foto: Marijke Folkertsma) SCHARENDIJKE - De gemeente Middenschouwen trekt ruim 300.000,- uit voor dp reconstructie van de Ring in Kerkwerve. Met algemene stem men ging dé gemeenteraad van M:ddenschouwen tijdens de vergadering gisteren, donderdag, in het gemeentehuis akkoord met het voorstel van het college om genoemd bedrag beschikbaar te stellen. „Wij hopen dat het net zo mooi wordt als op de tekening", aldus VVD-gemeenteraadslid J. M. van Langeraad. Het reconstructieplan voorziet in een compleet nieuwe inrich ting van de Ring. Om de snel heid van het gemotoriseerd verkeer af te remmen krijgen de straten die uitkomen op de Ring een haakse aansluiting op die ring. Aan de buitenzijde van de Ring komen parkeer stroken. Travaille De oude straatstenen gaan eruit en de Ring krijgt een compleet nieuw plaveisel. Daarbij wordt gebruik ge maakt van verschillende soor ten verhardingsmateriaal. Omdat er onder de omwonen den nogal wat bezwaren waren tegen het plaatsen van leilin des is dat onderdeel nog niet in het plan opgenomen. Hetzelfde geldt voor het plan om een tra vaille te plaatsen. Ter hoogte van Ring 11 wordt een zithoek gecreëerd. Tijdens de gemeenteraadsver gadering ontstond nauwelijks discussie over het reconstruc tieplan. Wel drong CDA-ge- meenteraadslid C. W. Boot er op aan alle betrokkenen steeds goed op de hoogte te houden van de plannen. Wethouder W. G. Renden reageerde op de woorden van Boot met de op merking dat het een ieder vrij staat om op het gemeentehuis de plannen te komen bekijken. „Iedereen individueel infor meren, zoals u voorstelt, lijkt mij iets te veel van het goede", aldus Renden. Op vragen van VVD-woord- voerder Van Langeraad ant woordde de wethouder dat nog niet precies bekend is hoe het 'praathuis' eruit gaat zien. „Wij hadden gedacht aan een eenvoudige schutting achter de bankjes, maar de welstands commissie heeft die plannen bekeken en we zullen toch een stuk sloot moeten dempen. Er moet groenblijvende beplan ting bij het praathuis komen". De reactie van Van Langeraad: ,,En dan straks zeker ook nog een bodemonderzoek". De nodige discussie ontstond over de plaats waar wellicht in de toekomst in Scharendijke een servicewoningencomplex wordt gebouwd. Het college sprak zich eerder al uit voor de locatie Dijkstraat, maar het CDA drong toen aan op een on derzoek naar de mogelijkhe den voor de bouw van een der- gelijk servicewoningencomplex in Scharendijke-West. Dat onder zoek is verricht, maar de eind conclusies worden, zo bleek, verschillend geïnterpreteerd. Onrust Bij sommige omwonenden is de locatie Dijkstraat voorals nog niet in goede aarde geval len. De heer De Ruiter maakte gebruik van het spreekrecht voor het publiek om zijn zorg over die locatie uit te spreken. Volgens hem zou de bouw van het servicewoningencomplex daar van invloed zijn op de waarde van omliggende wo ningen. „Als daar een service woningencomplex komt dan geeft dat een verandering in het dorpsbeeld die zijn weerga niet kent", aldus De Ruiter. Overigens bestaan er op dit moment alleen nog maar ruwe schetsplannen van hoe het ser vicewoningencomplex eruit moet gaan zien en heeft de ge meente nog geen overeenstem ming bereikt met woning bouwcorporatie Beter Wonen over de hoogte van het ge bouw. De Ruiter voorspelde dat het niet eenvoudig zal zijn om genoeg potentiële bewo ners te vinden voor een derge lijk complex. „Ik denk dat veel mensen toch liever in hun huis je blijven wonen". De Ruiter kreeg alleen bijval 'van het CDA. Mevrouw P. W. Berrevoets-Ringelberg stelde allereerst dat in de visie van haar fractie de door de gemeen te geraadpleegde stedebouw- kundige zich niet uitspreekt voor de locatie Dijkstraat, maar juist de voorkeur geeft aan een stekje in Scharendij- ke-West. Burgemeester W. den Boer bes treed die conclusie. „Hij stelt heel duidelijk dat de ligging in Scharendijke-West te ver van de dorpskern is" Twistpunt Tijdens de gemeenteraadsver gadering kwamen de CDA- fractie en het college wat dat twistpunt betreft niet dichter bij elkaar. Mevrouw Berre- voets merkte verder nog op dat haar fractie er niet van over tuigd is dat met de bouw van het servicewoningencomplex de inwoners van Scharendijke een dienst bewezen wordt. Zij werd op de vingers getikt door VVD-woord voerder H. Coo- Hij merkte fijntjes op,.dat er ook ouderen in Scharendijke wonen. En koppelde daar de opmerking aan vast dat er ook al veel ouderen zijn weggegaan uit Scharendijke omdat hier geen geschikte woning meer voor hen was. „wij vinden dat we dit niet op de lange baan moeten schuiven. En wat ons betreft mag het best wat kos ten", aldus Coomans. Mevrouw Berrevoets zei ook te vrezen dat een dergelijk pro ject de draagkracht van de ge meente te boven gaat. Burge meester Den Boer antwoordde daarop dat op dit moment nog erg weinig te zeggen is over de kosten. Hij voegde daar aan toe dat de financiering op dit moment nog niet aan de orde is. „Je moet ergens beginnen en dan moet je eerst een locatie kie zen", aldus de burgemeester. De overige fracties lieten een aanmerkelijk positiever ge luid horen, al moest SGP/ RPF/GPV-woordvoerder J. L. F. Bolleman wel van het hart dat hij het een droevige zaak zou vinden als het kerkgebouw aan de Dijkstraat gesloopt zou moeten worden. Uiteindelijk ging de raad ak koord met het collegevoorstel om te kiezen voor de locatie Dijkstraat. Alleen CD A-ge meenteraadslid Boot liet we ten geacht te worden te hebben tegen gestemd. „Het lijkt mij financieel voor de gemeente onoverkomelijk". Vijf auto's raakten gistermorgen betrokken bij een kettingbotsing op de N59 bij Moriaanshoofd. De voertuigen raakten zodanig be schadigd dat ze allemaal moesten worden weggesleept. Het ongeluk gebeurde omstreeks elf uur. Op de weg naar de kust was het toen al een drukte van belang. De voorste twee auto's, bestuurd door een 39-jarige inwoner van Rotterdam en een vijftigjarige inwoner van Gilze, die bij de kettingbotsing betrokken waren, kwamen achteraan de file tot stilstand. De derde auto, bestuuard door een vijf tigjarige inwoner van Sprundel zag te laat dot de auto's tot stilstand waren gekomen en reed er achterop. Een 26-jarige automobilis te uit Dordrecht kon hierachter nog net op tijd tot stilstand komen. Dat was niet het geval met een 43-jarige inwoonster van Helvoirt. Zij botste met haar auto tegen haar voorgangster. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. (Foto: Marijke Folkertsma) SEROOSKERKE - Een 24-jari- ge Duitse motorrijdster uit Is- sum kwam donderdag ten val op de Serooskerkseweg in Se- rooskerke. Zij moest zich met schaafwonden onder dokters behandeling stellen. De motorrijdster verloor tij dens het remmen de controle over haar motor. Zij kwam ten val en schoof met haar motor over de weg en kwam in de berm tot stilstand. De motor fiets raakte licht beschadigd. ZIERIKZEE - De politie zette donderdag 31 voertuigen op de foto. Zij overtraden de snel heidslimiet. Eén van de over treders deed dat zelfs met 43 kilometer per uur. Hij reed op de Heuvelsweg 123 kilometer per uur, terwijl tachtig de maximumsnelheid is. Op de Heuvelsweg constateer de de politie gistermorgen nog twaalf andere voertuigen die de maximumsnelheid aan hun laars lapten. Op de Seroos kerkseweg bij Moriaanshoofd waren dat er twaalf. Op dezelf de weg bij Seroooskerke be trapte de politie nog eens zes hardrijders. De wereld wordt oud en weder jong, doch altijd hoopt de mens op verbetering. Schiller Zonnige perioden El HET WEER Droog en zonnige perioden. Mini- mumtemperatuur rond 14 graden. Middagtemperatuur van 18 graden iT op de Waddeneilanden tot 22 gra- den in het zuidoosten van het V\ land. Zwakke tot matige wind uit west tot noordwest, rond kracht 3. Dutchbat staat klaar voor vertrek uit voormalig Joe goslavië. o Mager financieel weerstandsvermogen Brouwersha ven door investeringen DEESTRAAT Bruinisse krijgt 275.550 gulden van provincie voor re constructie Deestraat en Hagelaan. Jaco Almekinders jaagt op hattrick in Gruttepik- kerstoernooi in Nieuwerkerk. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's RENESSE - Een twintig-jarige inwoner van het Duitse Erkelenz is afgelopen nacht met een mes bedreigd toen hij twee autokrakers betrapte tijdens hun bezigheden. Behalve in auto's wa ren leden van het dievengilde actief in een wo ning in Bruinisse en op diverse campings. Toen de man omstreeks drie uur terugliep naar zijn auto op een parkeerplaats aan het Duinwekken in Renesse zag hij licht branden in het voer tuig. In „de auto zaten twee per sonen waarvan er één direct de benen nam. De andere stapte langzaam uit en bedreigde de Duitser met een mes, waarna ook hij er vandoor ging. Uit de auto werden boxen en een au toradio gestolen. Uit een woning aan de Jacht havenweg in Bruinisse, van een 43-jarige Frangaise uit Saint Nom la Breteche, werd afgelopen nacht-een onbekend geldbedrag ontvreemd. Daarnaast werd er in totaal in vijf tenten ingebroken. Twee daarvan stonden op een cam ping aan de Kuijerdamseweg in Scharendijke en drie op een camping aan de Jongejan Boe- ijesweg in Haamstede. Er wer den onder meer tassen, kle ding, een gasstel en een tuinstoel ontvreemd. In de nacht van woensdag op donderdag werden er zes au to's opengebroken. In vijf van de gevallen gebeurde dit in Re- nesse. Eén auto werd openge broken in Haamstede. De buit bestond onder meer uit audio- apparatuur, waardepapieren, een fototoestel en geld. Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 O kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a ƒ182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: —r Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, ca Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee ii

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1