De dilemma's van een toernooi-organisatie Serge Berrevoets niet tegen Ajax S n d e H i schijnwerper Vijftigjarig verjaarsfeestje van Duiveland wordt groots gevierd Olympiakos weigert te spelen Westhoektoernooi vaart wel bij huidige opzet finales Bombokaal Stratenloop WIK start voorbereiding tegen Colijn Jeugd speelt tegen Feyenoord Camping-voetbaltoernooi Eerste-divisieclubs dupe DINSDAG 18 JULI 1995 I NR 25807 Jeroen Fokke ligt al snel uit de gemengd dubbel. ,,Ik had gehoopt dat er een goede uitslag bij de foto geplaatst had kunnen worden. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Een klein schema met weinig' partijen of een groot schema met enor me klasseverschillen. Wedstrijden om drie ge wonnen sets, wedstrijden op tijd, wedstrijden in een poule-systeem, kies maar. Een toernooi vol met fanatieke B-spelers of een evenement waar de gezelligheid de boventoon voert: Bij de organisatie van een tennistoernooi komt zo veel kijken. .7 Vakantie gaat voor GOES - Serge Berrevoets die na afloop van het vorige seizoen van voetbalvereniging Zierikzee overstapte naar Goes, komt woensdag niet in actie als zijn nieuwe club in Goes een oefenduel speelt tegen landskampioen en Europa Cup houder Ajax. De keuzes staan bij tennisver eniging Westenschouwen uit Burgh-Haamstede echter al ja ren vast. Gezelligheid staat hoog in het vaandel en dubbel spelers komen vaker met een dergelijke instelling naar het toernooi dan singelaars. En om de strijd gelijk te houden, is er ook voor kleinere schema's ge kozen boven he£ proppen van alles en iedereen in een grote^ lijst. „Natuurlijk spelen men-' sen het liefst zo veel mogelijk partijen. Maar als wij bijvoor beeld de Cl en C2 samen zou den voegen, is dat voor de C2- spelers niet leuk. Het klas- severschil met spelers uit de Cl is dan te groot", aldus Pa trick Meuldijk, één van de wedstrijdleiders van het West hoektoernooi. ,,Bij kleine schema's beginnen sommige koppels weliswaar meteen met een halve finale, maar als we categorieën sa menvoegen is ook bij voorbaat In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die een opmerkelijke prestatie hebben geleverd of aan het begin staan van een belangrijk jaar in hun sport- carrière worden uitgenodigd om op trefwoorden te reage ren. Deze aflevering staat Dennis Voshart uit Scharen- dijke 'In de schijnwerper'. De 'korfballer van het Jaar 1994' wil dit jaar met DKOD lands kampioen worden en neemt in oktober deel aan het WK-korf- bal in India. Naam: Dennis Voshart. Geboren: Op 10 mei 1970 in 's- Gravenhage. Woonplaats: Scharendijke. Sport: Korfbal. Partner: Heieen Voshart, we zijn een maand geleden ge trouwd. Club: DKOD uit Heelsum. Vorige clubs: Phoenix, KVR, All-Ready, Togo en Swift. Beroep: Algemeen medewer ker op camping Schouwen- duin. Hobby's: Korfbal, skiën en ei genlijk alle sporten behalve paardrijden. Favoriete sporten: Korfbal en voetbal. Om naar te kijken verder alle sporten die op hoog niveau worden gespeeld. Laatste boek: The Fugetive. Schrijver: Ik heb geen favorie al bekend wie in de halve fina le staan." Poule-systeem Speelster Patricia Kort vindt de kleine schema's vooral in sportief opzicht niet leuk. „Na tuurlijk ben je blij als je in een finale staat, maar zo'n plaats krijgt pas echt waarde als je er voor hebt moeten spelen. Maar hier op het eiland zijn gewoon niet zoveel speelsters die in de C uitkomen. De D heeft meest al wel grotere schema's." In Bruinisse, tijdens het Mossel- toernooi, speelde Kort overi gens in een poule-systeem waardoor ze ondanks het ge ringe aantal deelnemers wel meerdere keren in actie kon komen. Een poule-systeem, daar is Meuldijk eigenlijk ook wel een voorstander van, maar voor een kleine vereniging als Wes tenschouwen, met slechts drie te schrijver. Ik lees niet veel boeken. TV-programma's: Studio Sport en tekenfilms. Kranten/tijdschriften: Ik lees de PZC en op maandag alle sportedities van de landelijke kranten. Muziek: Klasieke muziek, vooral na een drukke tijd om een beetje te relaxen. Eten: Ik lust alles, maar Chi nees en pasta's vind ik het lekkerst. Drinken: Cola, vooral op warme dagen en als het ijs en ijs koud is. Uitgaan: In Arnhem, na een gewonnen wedstrijd. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De boswachterij Westenschouwen. Bos, strand en duinen bij elkaar. Je kunt er bij sneeuw zelfs langlaufen. Favoriete stad in Nederland: Utrecht. Vakantie: Ik ben laatst in Cuba geweest, maar dat is niet banen stuit je dan al snel op or ganisatorische problemen. „Spelen volgens het poule-sys teem geeft meer wedstrijden. Tegenwoordig willen de mees te spelers bovendien alleen in de avonduren spelen. Dat is or ganisatorisch gewoon een ramp. Dan zou je minder men sen toe moeten laten tot het toernooi. Dat willen we ook niet." Niet gezellig Het zelfde-probleem (te veel partijen, voor te weinig banen) gaat spelen als het toernooi eventueel wordt uitgebreid met een B-schema wat wel een stille wens is van de organisa tie. „Dan zouden we misschien weer een andere klasse moeten laten vallen, maar dat willen we niet. Bovendien gaat het bij ons ook om de gezelligheid en dan kun je beter C- en D-spe- lers hebben, want zeg nou zelf, echt gezellig zijn die B's niet. Die zijn veel te fanatiek." Geen verrassing Veel verrassingen deden zich gisteren niet voor op de banen van TV Westenschouwen. Je roen Fokke uit Goes had er sa men met tennispartner Hanne- ke de Vlieger uit Zierikzee wel graag voor willen zorgen, maar Ria en Cuup Veltman ga- mijn favoriete bestemming. Ik ga het liefst naar het Zwitser se Alpengebied. Geloof: Ik ben goedgelovig. Heeft hekel aan: Mensen die het achter de ellebogen heb ben of mensen die achter ie mands rug praten. Ik ben zelf recht door zee en dat verwacht ik ook van anderen. Slechtste eigenschap: Ik ben een opgewonden standje en erg fanatiek. Ik wil altijd winnen. Beste eigenschap: In de sport ben ik een doorzetter. Mooiste sportmoment: Het binnenkomen van een uitver kocht Ahoy in Rotterdam voor de finale om de landstitel. Vervelendste sportmoment: Het verliezen van die finale tegen Roda. Blessures: Ik ben twee jaar ge leden een keer door mijn enkel gegaan. Dat gebeurde ook nog tijdens mijn werk. Ik was toen twee maanden uitge schakeld. Sportief doel: Het behalen van de wereldtitel in oktober in India en ik wil dit jaar met DKOD weer de finale om de landstitel spelen. Sportvrouw/sportman uit de regio: Er zijn in Zeelarïd niet veel sporters op hoog niveau. Irma Heeren steekt er wel bo venuit. Beste trainer: Tjeerd de Jong. Hij is de laatste twee jaar mijn trainer geweest. ven in de onderlinge partij geen krimp. Met 6-0 en 6-4 trok ken zij de partij naar zich toe. Dit tot niet geringe frustratie van de 22-jarige Fokke. „Ik zag dat er een foto van mij was ge nomen. Ik had er graag een mooie stand bijgevoegd. Maai de tegenstanders waren net iets sterker. Mijn vrienden spelen allemaal Cl of C2 en in die klasse wil ik ook terecht komen. Maar ach, zij zijn ook op 7-jarige leeftijd begonnen en ik ben pas twee jaar bezig. In de D2 kun je ook haast nie mand van je eigen leeftijd vin den om mee te tennissen. Ieder een is of veel ouder of veel jonger." In Nieuwerkerk zal Fokke opnieuw een poging wa gen om via een goed toernooi punten te verzamelen. Nederlaag De 47-jarige Nellie Geense uit Bruinisse leed in de gemengd dubbel Dl eveneens een neder laag. Zij speelde met Kees Rijnberg uit Westerschouwen. In Rinus Ars en Willie van dei- Vries uit Ovezande vonden zij hun meerderen (6-1 7-5). Geen- se heeft nu nog één kans over om tot de finale te geraken en wel in de dames dubbel. „Ik schrijf nooit voor meer dan twee onderdelen in. Ik moet er toch voor heen én weer naar Bruinisse. Maar als ik er steeds zo snel uit lig, had ik makke- Sportvereniging Duiveland pakt daarom op vrijdag 25 en zaterdag 26 augutus groots uit met de viering van het vijftig jarig bestaan van de vereni- lijk voor vier onderdelen in kunnen schrijven." Geluk Het koppel Van der Vries jaagt overigens in de tien jaar dat ze al samen spelen nog steeds op de eerste toernooiwinst. „Een paar keer een halve finale, ver der zijn we nog niet gekomen. Je moet toch ook een beetje ge luk hebben om in een finale te komen." BURGH-HAAMSTEDE - Atle tiekvereniging Delta Sport houdt donderdag 27 juli in sa menwerking met de Stichting Recreatie Activiteiten Wester schouwen voor de twaalfde keer de Hotel Bombokaal Stra tenloop. De strijd om de Bombokaal speelt zich af in en rond het centrum van Haamstede waai de wedstrijdatleten drie ron den lopen van 3,3 kilometer met start en finish op de Ring. De wedstrijdloop voor senio ren gaat 20.15 uur van start. Inmiddels heeft de loop een ze kere vermaardheid gekregen in de regio. Behalve plaatselij ke favorieten verwacht de or ganisatie dan ook een aantal sterke lopers van elders aan de start. Voorafgaand aan de wedstrijd wordt om 19.00 uur een jeugd- trimloop gehouden over 2.500 meter. De oudere trimmers gaan om 19.15 uur van start. Zij kunnen kiezen uit een loop van 3.300, 6,600 of 9.900 meter. KERKWERVE - Zaterdag vier deklasser WIK start de voorbe reiding op het nieuwe seizoen met een thuiswedstrijd tegen derdeklasser Colijnsplaatse Boys op zaterdag 5 augustus. De eerste serieuze confrontatie staat voor dinsdag 22 augustus op het programma. Dan staat de formatie van Peter van Poortvliet tegenover Seroos- kerke in de eerste bekerronde. Na Colijnsplaatse Boys volgen er thuiswedstrijden tegen Grenswachters (8 augustus), Yerseke (16 augustus) en Dui veland (19 augustus). WIK gaat zaterdag 12 augustus op be zoek bij Wolfaartsdijk. Na de bekerwedstrijd ont vangt WIK op vrijdag 25 au gustus Kapelle en zaterdag 2 september Zeelandia op het sporterrein de Vospit. ging. Sportief hoogtepunt voor alle belangstellenden moet de zeskamp worden. De voetbaljeugd van de vereni ging heeft echter een heel an- De afwezigheid van Berre voets in het team van Goes heeft niets te maken met het feit dan hij door trainer Hugo Barends niet goed genoeg wordt bevonden voor het eer ste team. Berrevoets is name lijk op vakantie. De Zierikzeeënaar trainde daardoor ook nog maar één keer mee met de selectie. Toch heeft Barends al een goede in druk van de linkeraanvaller. „Hij is technisch, creatief. Ser ge heeft individuele kwalitei ten, haalt makkelijk de achter lijn en scoort ook nog eens gemakkelijk." Scoren Voor de wedstrijd tegen Ajax heeft Arends zijn spelers geen speciale training gegeven. „Waarom? Om een paar doel- Aan het evenement wordt in totaal door vijf campings deel genomen. De teams spelen in één poule en per avond worden er twee wedstrijden gespeeld. Plaats van handeling is het voetbalveld van DFS in Haam stede. Het eerste duel begint ven. De Grieken zijn op trainings kamp in Mierlo. De schrifte lijk gemaakte afspraken met voetbalmakelaar Maaskant hebben t ze naast zich neerge legd. De afspraken zijn gemaakt toen 'de inmiddels ontslagen der hoogtepunt om naar toe te leven. Alle juniorenteams strijden die dag namelijk te gen de.leeftijdsgenoten van be kerwinnaar Feyenoord. Ter gelegenheid van het feest zal op het trainingsveld een tent verrijzen. Daarin wordt vrijdag een feestavond gehouden voor leden, oud-le den en donateurs. De vijfmans formatie Deltacombo zorgt hier voor de muzikale omlijs ting. Een fanfare-optocht en een kinderkermis vormen de hoofdmoot van het ochtend programma op zaterdag. Om tien uur trappen de E- en F-pu- pillen af tegen de teams van Feyenoord. In de rust van deze wedstrijden zal er een optre den zijn van Aerobics-vereni ging High-Five uit Goes. Om 11.00 uur trappen de D- en C-ju- nioren af tegen Feyenoord en om 13.00 uur is het de beurt aan de A-junioren. De zeskamp start om 14.45 uur. De viering van het vijftigjarig bestaan wordt afgesloten met een kara- oke-disco-avond. Programma Vrijdag 25 augustus: 20.30 uur: Feesttent op trai ningsveld open. 20.45. uur: Opening feestavond door de voorzitter van SV Dui veland. 21.00 uur Feestavond voor le den, oud-leden en donateurs van SV Duiveland, met mede werking van de vijfmans for matie Delta Combo uit Brui nisse. 0L.00 uur Afsluiting van de feestavond. puntjes minder te incasseren. Als je nu ineens extra hard zou trainen, wordt de kans op bles sures vergroot. We doen ge woon rustig aan. Het blijft voor ons ook een wedstrijd in de voorbereiding op het nieu we seizoen. Een heel speciale wedstrijd, dat wel." Aan een voorspelling wil hij zich niet wagen. „Maar als we het onder de vijftien kunnen houden mo gen we denk ik blij zijn. Het leukste zou zijn als we zelf ook een keer zouden scoren." Goes heeft de Amsterdammers uitgenodigd om zo het hon derdjarig bestaan van de ver eniging luister bij te zetten. In middels zijn al 4000 van de vijfduizend toegangskaarten verkocht. Bij Goes verwachten ze morgen een uitverkocht huis. De wedstrijd begint om 19.30 uur. om 19.00 uur. De tweede wed strijd vangt aan om 20.15 uur. Aan het toernooi in Haamste de wordt deelgenomen door de volgende campings: Rozenhof, Duinoord, 't Zeepe, Duinrand en Blomshoeve. Thijs Libregts nog technisch directeur was bij Olympiakos. Zijn opvolger meent dat de wedstrijden tegen de Brabant se eerste-divisieclubs niet in de voorbereiding passen. Maas kant overweegt een klacht in te dienen bij de Europese voet balbond UEFA. Zaterdag 26 augustus 09.00 uur: Met Oosterlands Fanfare over het dorp, met daarachter de voetballertjes en gymmertjes. 09.45 uur: Opening door de voorzitter. Tevens opening van de kinderkermis op en rond de velden. 10.00 uur Aanvang eerste helft voetbalwedstrijd F- en E-pu- pillen van Duiveland tegen de F- en E-pupillen van Feye noord. 10.20 uur: Optreden High Five (Aerobics Demonstratie Groep) uit Goes. 10.30 uur: tweede helft F- en E- pupillen. 10.50 uur: Optreden High Five. 11.00 uur: Eerste helft voetbal wedstrijd D- en C-junioren Duiveland, tegen de D- en C-ju nioren van Feyenoord. Tevens open les/demonstratie High Five met de gymieden. 11.30 uur Rust voetbalwed strijd. 11.40 uur Tweede helft voet balwedstrijd D- en C-junioren. 12.10 uur Pauze. 13.00 uur Eerste helft A-junio ren Duiveland tegen A-junio ren Feyenoord. 13.40 uur Rust voetbalwed strijd. 13.50 uur Tweede helft A-juni oren. 14.45 uur Zeskamp voor alle liefhebbers. 16.30 uur Prijsuitreiking zes kamp. 17.30 tot 18.30 uur Receptie ge nodigden en leden. 19.30 uur "Karaoke-disco- avond voor de jeugd van Dui veland, tevens zullen op deze avond de prijswinnaars van de Bonte Avond optreden. 23.00 uur Einde en dagafslui ting door de voorzitter. Piet Bal, jeugdsecretaris. (Foto: Marijke Folkertsma) OOSTERLAND - Sportvereniging Duiveland zag vijftig jaar geleden het licht als Sport Staalt Spieren. Wandelsport, Gymnastiek en korfbal waren toen de pijlers waarop de vereni ging dreef. Pas later werd er in Oosterland ook aan voetbal gedacht. Dit jaar bestaat de sport vereniging vijftig jaar en dat willen ze vieren. BURGH-HAAMSTEDE - In Burgh-Haamstede wordt van maandag 31 juli tot en met vrijdag 4 augustus een camping-voetbaltoernooi gehou den. DEN BOSCH (ANP) - De Griekse voetbalclub Olympiakos Piraeus weigert oefenwedstrijden te spelen tegen FC Den Bosch, TOP en Eindho-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7