Ik schiet op een andere manier' Westhoektoernooi beproeft de teamgeest van tenniskoppels Dikke Torentoernooi nadert de finaledag Kleiduivenschutter Adriaan van Damme: Voetbal Coopertest Vakantievierende broers verdedigen titel Golf Tomek Iwan Simpelaar wordt er vaker twee keer ge schoten en is er voor één duif 56 in plaats van 38 gram hagel verschoten." Het lijkt een steekhoudend ar gument voor wat de top van de kleiduivenschutters betreft. Van Damme gaat hier wel voorbij aan het feit dat de min dere schutters ook wel eens met 36 gram hagel in één pa troon twee keer missen. Adriaan van Damme met de pas behaalde trofee. ,,Ik ben niet zo snel zenuwachtig.(Foto: Marijke Folkertsma) HAAMSTEDE - Adriaan van Damme is weer een jaar lang de beste kleiduivenschutter van de Koninklijke Nederlandse Jagers Vereniging. Hij veroverde die prijs dit jaar in de A-klasse. Vorig jaar was hij nog Neerlands beste in de Hoofdklasse, maar wegens te weinig competi tie is die afgeschaft. De 33-jarige Van Damme steekt momenteel ver uit bo ven zijn concurrenten schut ters. Waar hij met gemak tot zo'n 94 rake schoten in een se rie van honderd komt, komen zijn naaste belagers niet ver der dan zeven- of achtentach tig. „Ik schiet op een andere manier. Ik start met richten een paar centimeter voor de kleiduif. De meeste beginnen achter de weggeschoten- klei- duif en halen hem dan in. Waarom niet iedereen het op mijn manier doet? Die is moei lijker." Dat hij ook de concurrenten die 'zijn' manier van schieten wel beheersen de baas blijft, dankt Van Damme aan zijn koele, nuchtere kijk op zijn sport. „Ik ben niet zo snel ze nuwachtig. Ik kan goed onder druk schieten. Of er nu tien of honderd mensen staan te kij ken, zal mij worst wezen." Prijsschieten De Nederlands kampioen heeft het kleiduivenschieten van kind af aan meegekregen. Zijn vader deed het, zijn broers wa ren er ook bedreven in. Op het erf, waar een werpmachine staat, loste de in Haamstede geboren en getogen Van Dam me zijn eerste schoten. Op zijn zestiende deed hij het onder begeleiding op de schietbaan. Vanaf zijn achttiende mocht hij het helemaal zelf doen, waarna letterlijk het prijs schieten een aanvang nam. Zo zeer dat zijn riante stacaravan inmiddels vol met trofeeën staat. Tegenwoordig gebeurt het ove rigens nog maar sporadisch dat Van Damme in Haamstede in de lucht knalt. Het maakt te veel lawaai en dat is hinderlijk voor de gasten op zijn cam ping. Voor zijn training is tiij nu aangewezen op banen in Rilland en 's-Heer Arendsker- ke. „Op Schouwen-Duiveland is momenteel nog geen baan. Ik zou wel een leuk plekje weten. De oude vuilnisbelt is er bij uitstek geschikt voor." Milieubeweging- De milieubeweging heeft, hoe gek dat ook in eerste instantie mag klinken, de spanning een beetje uit de sport gehaald. Van Damme. „Tegenwoordig mag er minder loodhagel in een patroon, 28 in plaats van 36 gram. Daardoor is de spreiding van de hagel in de lucht dun ner. Dan vliegt een kleiduif daar gemakkelijker doorheen. Het gevolg is dat er meer deel nemers in de wedstrijd een duif missen." Van Damme heeft het niet op het 'succesje' van de milieu-ac tivisten. „Het is in feite zin loos. Bij de KNJV mag er twee keer op één kleiduif geschoten worden. Doordat bij 28 gram hagel meer gemist wordt, ZIERIKZEE - De afdeling Lei den van de KNVB heeft de in deling bekendgemaakt van de interregionale competities van het damesvoetbal. Schouwen-Duiveland wordt hierin vertegenwoordigd dooi de dames van WIK. Zij spelen in klasse 2B. Tegenstanders in de competitie 1995-1996 zijn: Woudrichem, Tricht, Slie- drecht, Yerseke, Hoek, Stads- polders, Nieuwdorp, Papen- drecht, Serooskerke (W), SC Everstein en Spui. BURGH-HAAMSTEDE - De eerste Coopertest gehouden rond Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen is dooi de heer B. Spier als snelste af gelegd. Hij liep in twaalf mi nuten een lengte van 3450 me ter. Die afstand was vijftig meter meer dan de nummer twee, T. de Jong haalde in dezelfde tijd. De volgende Coopertest zal worden gehouden op maandag 7 augustus. Er wordt gestart om 20.00 uur en tot 19.30 uur kunnen belangstellenden zich opgeven bij het sportcentrum. De snelste loper mag met vijf anderen een uur gratis bowlen om van de inspanningen te be komen. Burgh-Haamstedë, Cooper test: 1. B. Spier 3450 meter, 2. T. de Jong 3400, 3. R. Kraaie- brink 3075 4. A. Kraaiebrink 3025, 5. R. Korstanje 2650, 6. J. Lekkerkerk 2250, 7. W. Janse 2250 en 8. J. Halan 1700 meter. ZIERIKZEE - De Nederlandse betaalde voet balclubs laten dit jaar bijna allemaal Schou wen-Duiveland links liggen. Alleen Dor- drecht'90 speelt eind van deze maand in Bruinisse tegen Bruse Boys. Walcheren, Zuid- Beveland en Goeree-Overflakkee worden ko mende weken wel door de profs bezocht. In Lewedorp speelt de Zeeuw se selectie zondag 16 juli om 19.00 uur tegen Istanbulspor met onder andere Peter van Vossen in de gelederen. Dins dag speelt de Zeeuwse selectie tegen Ajax, dit gebeurt in Vlis- singen. Woensdag is Goes de te genstander van de Europa cup houder. Dit duel begint om 19.00 uur. Vrijdag in Breskens mag de Zeeuwse selectie het vervolgens weer opnemen te gen de Amsterdammers. Feye- noord speelt zaterdag de 22e in Dirksland tegen een selectie van Goeree-Overflakkee. Atletiek In Renesse wordt dinsdag 18 juli een Midzomernachtloop gehouden. De aanvang is 21.00 uur. Er kan gelopen worden over de afstanden 2,2 4,4, 6,6, of 8,8 kilometer. De ronde is uitgezet op het landgoed van Slot Moermond. Beachkorfbal Op het strand van Westen- schouwen, bij de rotonde, start vanavond om 19.00 uur het beachkorfbaltoernooi. Wed strijden duren een kwartier. De prijsuitreiking wordt rond 10.00 uur verwacht. Schaken Schaakclub Zierikzee is bezig met de zomercompetitie. De wedstrijden, drie per persoon per avond, worden gehouden in het UVV-gebouw. Iedereen die eens kennis wil maken met het schaakspel wordt uitgeno digd mee te doen. Tennis In Zierikzee worden zondag de finales gespeeld van het Dikke Torentoernooi. Met de ruim twintig partijen wordt 's mor gens al een aanvang gemaakt. Sluitstuk is de finale in de he- rendubbel BI. De prijsuitrei king staat voor 18.00 uur ge pland. In Westenschouwen begint morgen (zaterdag) het West hoek-toernooi. Op dit toernooi komen alleen de dubbels in ac tie. De finales staan voor vol gende week zondag op het pro gramma. Geen last Van Damme zegt zelf overi gens geen last te hebben van de maatregel. Hij schiet met full- schoke, waardoor de hagel in de lucht dichter bij elkaar blijft. Dat zijn voorbeeld niet altijd navolging vindt komt doordat er dan nauwkeuriger gericht moet worden. Anders wordt de kleiduif eerder ge mist. De loodhagel wordt overigens alleen in officiële wedstrijden gebruikt. Op oefenbanen wordt met ijzerhagel gescho ten. Dit is niet erg geliefd bij de schutters omdat het het ge weer aantast. Swinkels Van Damme is eigenlijk de evenknie van Eric Swinkels, de man die voor Nederland meervoudig Olympische roem vergaarde. Swinkels is echter de kampioen van de Koninklij ke Nederlandse Schutters As- sosiation. In tegenstelling tot de KNJV, die het jachtschieten vertegenwoordigt, richt de KNSA zich vooral op het sport- schieten. „Ik ben ook wel lid van die bond. Maar om je daar voor het NK te plaatsen moet je kwali ficatiewedstrijden aflopen. Die worden vrijwel allemaal in het hoogseizoen gehouden en dan kan ik niet weg, vanwe ge het werk op mijn camping. Dat zijn mijn inkomsten. Swinkels klaagt dat er geen nieuwe aanwas is in zijn'sport. Die is er wel, maar die mensen hebben er gewoon de tijd en het geld niet voor. Als ik een grote sponsor zou hebben, zou ik zeker aan de wedstrijden van de KNSA meedoen. Ik weet zeker dat ik ook daar hoog zou kunnen eindigen." BRUINISSE - Op Golfbaan Grevelingenhout in Bruinisse wordt 6 september een golfeve- nément gehouden voor de klanten van Rabobank Oost- Duiveland. Het programma bestaat uit twee onderdelen: een golfclinic voor klanten die kennis willen maken met de sport en.een sta- blefordwedstrijd over 18-holes voor klanten met permissie voor de wedstrijdbaan. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met de bank. Camiel Folmer. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - In Zierikzee wordt veel waarde gehecht aan het herendubbelspel. Zowel bij de clubkampioenschappen als in het Dikke Toren toernooi geldt de finale in de B-klasse als het grote sluitstuk. Patrick Hordijk en Patrick Meuldijk staan in de heren dubbel B als eersten geplaatst. Hun kwartfinalepartij tegen C. Huizer en J. Servaas leverde 'de Patricks' geen noemens waardige problemen op. Met twee maal 6-4 werden de tegen standers ingerekend. Hun te genstanders in de halve finale zijn Harry Oolders en Alex de Rooy. Op papier interessanter was het duel tussen Robin Nicolai en Johnny Otte aan de ene kant en Camiel Foler en Michel Gorsse aan de andere kant van het net. Folmer en zijn com pagnon zijn als tweede ge plaatst en mochten dus hoger aangeslagen worden. De eerste set werd dan ook met 6-3 ge wonnen. In Robin Nicolai en Johnny Otte troffen zij echter een fanatiek duo tegenover zich dat met 6-4 de tweede set pakte. Wie op de baan van het tennispark vervolgens een spannende derde set verwacht te kwam echter bedrogen uit. Folmer en Gorsse kregen de geest en gaven hun opponenten met 6-0 stevig het nakijken. In de halve finale komen Gorsse en Folmer uit tegen Steehman en Hendriksen die eerder in het toernooi het due Jan Wil lem de Coninck en René Schim- melpennink het nakijken gaf. In het gemengd dubbel in de B- klasse maken Lianne Bax en Patrick Hordijk hun favorie- tenrol voorlopig waar. Mireil le Drenth en René Schimmel- pennink werden met twee maal 6-4 verslagen. Zierikzee, Dikke Torentoer nooi, belangrijkste uitslagen: Heren dubbel BI: Camiel Fol- mer/Michel Gorsse - Robin Ni colai/Johnny Otte 6-3 4-6 6-0, Patrick Hordijk/Patrick Bas- tiaan - C. Huizer/J. Servaes 6-4 6-4. Heren enkel BI: Patrick Hor dijk - René Schimmelpennink 6-3 7-5, Patrick Bastiaanse - M. Gorsse 6-2 6-1, Ben Spee - Peter Coppoolse 6-1 6-0. Heren enkel Cl: Sander Post humus - Rob Kwakkenbos 6-2 6-3, Alex de Rooy - Bram Tuk ker 3-6 7-5 7-5, R. Koppert - J. van Klinken 7-5 6-0, M. Nisse - J. Vogelaaar 6-2 6-4. Heren enkel C2: Bram Tukker - M. Pinkster 6-1 6-0, Johan Vo gelaar - Jan Bij de Vaate 6-1 6- 2, Gert van Dijke - Sjors de Lange 3-6 7-5 6-2, Sander Gui- laume - Jaap Kievit 6-1 6-2, M. Altena - M. Kokelaar 6-2 6-3, Paul Schuiten - Chin Kin Chai 6-3 7-6, M. Altena - M. Kokelaar 6-2 6-3. Dames dubbel C2: Karin Melle- gers/Jopie Goedegebuure - An- nemiek v. d. Pol/Erna Beze- mer 6-0 7-6, Bianca den Ouden/D. Dettingmeier Maaike 't Mannetje/Marleen de Vlieger 6-0 6-2. Dames dubbel Dl: Olga Cool- bergen/Rianne Lagendijk - Sharon Schot/Silvia Schot 6-3 2-6 7-6, Cocky van Gilst/Dini Schouw - J. Muller/K. Cop- poolse 6-2 2-6 7-5, Jahny Evers- dijk/Willy de Jager - Nathalie Hordijk/Anouk de Ruiter 4-6 6-1 6-3. Dames enkel Cl: Monique van Sabben - Babs Baden 7-6 6-3. Dames enkel C2: Deborah van de Roest - Marit Janse 6-2 6-1, Fleur Ponte - Sabrina van de Roest (Opgave Van de Roest bij 5-2), Simone Friggen - Mar- riet Steeksma 6-2 7-5. Dames enkel Dl: Sabrina v.d. Roest - Nel Wessels (Opgave Wessels bij 1-2), Jacolies van Gastel - Marit Janse 7-6 6-3. Dames enkel D2: Marcella Krips - Petra Schaalje 2-6 6-3 7- 6. Heren enkel 35 Wil Pereland - Hans van Urk 6-0 6-4, J. Jelle- ma - H. Seysman 6-1 6-1. In het Westhoektoernooi, dat morgen begint, komen alleen dubbels in actie. (Foto: Joop van Houdt) WESTENSCHOUWEN - Bij tennisvereniging- Westenschouwen wordt de komende week de onderlinge verstandhouding binnen de tenniskoppels weer danig op de proef gesteld. Al vanaf de oprichting richt het West hoektoernooi, dat morgen voor de elfde keer een aanvang neemt, zich louter en alleen op de dubbels. Een opzet die aanvankelijk uit nood werd geboren. De club be schikt namelijk slechts over drie banen en moet ook nog im mer verlichting ontberen. Een volledig toernooi met enkel spelers erbij zou te veel tijd vergen. Dubbelspelen zorgen volgens de organisatie voor meer gezelligheid en dat is toch ook een aspect dat in de West hoek niet uit het oog wordt verloren. Ook niet door de nieuwe wedstrijdleiding die dit jaar voor de eerste maal de oude garde vervangt'. Honderdvijftig koppels heb ben zich ingeschreven zodat ook hier het schema vol zit. Al le partijen gaan echter wel ge woon om twee gewonnen sets. Zaterdagmorgen wordt een aanvang gemaakt met de wed strijden. De finales staat voor zondag 23 juli op het program ma. Gebundeld De Cl geldt al jaren als de hoogste categorie waarin ge streden kan worden. Arno de Koning (Westenschouwen) en Hans Jan Goedegebure (Duive- land) hebben in deze klasse de krachten gebundeld en zijn door de organisatie als eerste geplaatst. Als alles volgens plan verloopt komen zij vol gende week zondag in de finale uit tegen Wim Dettingmeijer en Patrick Meuldijk. Dit kop pel moet hoog worden aange slagen want zij zijn de club kampioenen 1994 van tennisvereniging Westen schouwen. Hans Jan Goedegebure heeft in het Westhoek-toernooi ech ter een titel te verdedigen. Sa men met Sjaak van Opstal wist hij vorig jaar het toernooi al op zijn naam te schrijven. De hoogste tennis-eer bij de da- mesdubbel wordt dit jaar in een poule gespeeld. Hier zijn geen uitgesproken fa vorieten. In het gemengd dubbel worden Patricia Kort en Chris Schone- man het hoogst aangeslagen. Zij staan op de nominatie om de titel van het dubbel Berbel Korenhof en Jan-Willem de Co ninck over te nemen. Wim Det tingmeijer en Corrie den Ou den zijn tweede op de plaatsingslijst. Zweet Het grootste schema kent het toernooi in de herendubbel Dl. Om in deze klasse de hoofd prijs (een mal van de vuurto ren) te bemachtigen zal het meeste zweet kosten. Jack en Hans van de Werf, twee in Haamstede vakantiehoudende tennisers, worden hier door de organisatie vooralsnog het hqogst aangeslagen. Zij ver dienden'de beschermde positie vanwege hun winst vorig jaar in hetzelfde toernooi. Toen was het koppel Verschoo- re/Van de Vet de tegenstander in de finale. Nu worden H. de Grauw en Dick Dool geacht tot in de eindstrijd te geraken. ZEIST (ANP) - De transfer van Tomek Iwan van Roda JC naar Feyenoord is van de baan. Volgens voorzitter Theo Pickée blijft de 24-jarige speler nu in elk geval tot medio 1996 bij Roda JC, onder sterk verbe terde voorwaarden. Zijn oude contract had dezelfde looptijd. BATH (ANP) - De jonge Zeeuwse atleet Erwin Simpe laar heeft op de derde dag van de Europese Jeugd Olympi sche Dagen brons veroverd bij het kogelstoten. Hij kwalificeerde zich met een persoonlijk record van 18,26 meter voor de finale en haalde daarin bij zijn eerste poging een beste afstand van 19,24.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9