Drie bruisende Visseiijdageii zonnig van start ie Bruinisse Zoekplaatje Sluiting van vijf verzorgingshuizen Concert van Normaal Goede aanvoer en uitstekende kwaliteit mosselen WiMÊgk iPi Zierikzee treedt strenger op tegen dumpen huisvuil LMg® h«vann Dieven gepakt Dakgoot beschadigd VRIJDAG 14 JULI 1995 NR 25805 3 Miss Visserijdagen 1995 Marian Jumelet arriveerde in een oldtimer bij de muziektent. Vervolgens ging zij op pad met het zwarte goud'. (Foto: Marijke Folkertsma) BRUINISSE - Het begin van het mosselseizoen betekent in Bruinisse, naar goed gebruik, feest vieren. Donderdag opende Miss Visserijdagen 1995 de 26-jarige Marian Jumelet uit het dorp, de 27ste Visserijdagen. Een evenement dat drie dagen lang maritiem vertier biedt aan jong en oud. Eén van de hoogtepunten vormt dit keer het vuurwerk op vrijdag avond, dat Luuk Ottens, voorzitter van de organiserende Stichting Festi viteiten Bruinisse, wat omvang betreft, omschrijft als 'nooit eerder in Nederland vertoond'. Miss Visserijdagen 1995 arri veerde in een oldtimer bij de muziektent in het centrum van het dorp, waar ze burgemees ter A. Vogelaar de eerste mos selen aanbood. Zowel de Miss, dochter van mosselvisser Isaak Jumelet, als de burge meester refereerden aan het feit dat het beter gaat met de mosselvisserij. ,,De aanvoer is goed en van uitstekende kwa liteit", aldus de burgemeester. Hij noemde Bruinisse en mos selen een ijzersterke combina tie: ,,En Bru promoot daarbij zichzelf met een ijzersterk pro gramma", stelde hij. Minder ijzersterk is de combi natie Bruinisse en paling, bleek wel uit de woorden van Miss Visserijdagen. Bruse vis sers halen paling uit de Greve- lingen, maar die paling trekt volgens haar steeds meer weg naar zee omdat de Grevelingen te zout wordt. En dat betekent dus een beduidend minder goe de vangst voor de Bruse vis sers. Promotie Het dorp is letterlijk klaar voor de verwachte toeloop tij dens de Visserijdagen die don derdag, vrijdag, en zaterdag worden gehouden en ter pro motie van de visserij dienen. „Gemiddeld komen er meestal zo'n 30.000 mensen gedurende die drie dagen", zegt Ottens. Bruinisse heeft vierduizend ki lo mosselen in huis om de da gen door te komen. De mosse len zijn beschikbaar gesteld door het Produktschap Vis en Visprodukten en de eigen vis serijvereniging. Een bakje kost de bezoeker een gulden. Met opzet wordt een kleine vergoeding gevraagd. „Als het gratis is, heb je toch mensen die te veel bakjes nemen, het niet op kunnen en dus maar weggooien. Het vragen van een kleine vergoeding voor komt dit toch enigszins", meldt de voorzitter. Voor het eerst sinds vijfen twintig jaar wordt er tijdens de Visserijdagen weer vuur werk afgestoken. Mede door bijdragen van sponsors heeft, de organisatie voor 20.000 gul den vuurwerk naar Bruinisse kunnen halen. Vrijdagavond vanaf 22.45 uur gaat de zaak op het havenplateau de lucht in. Volgens Ottens wordt het een echt spektakel omdat er din gen bij zitten die elders in Ne derland nooit zijn afgeschoten wegens ruimtegebrek. Op de eerste dag van het visse rijevenement was er onder meer kermis, een show voor kinderen en ouders door Oom Ko, en werden er in het dorps huis films vertoond over onder meer de paling-, mossel- en Noordzeevisserij. Wie een dansje wilde wagen kon te recht in de feesttent op het par keerterrein hoek Nieuw- straat/Dreef. Vandaag, vrijdag, werd een grote braderie geopend, was er een kinderdisco en dansmu ziek in de feesttent. Naast het vuurwerk, is vanavond de pi pes en drumband Interscaldis te zien op het havenplateau. Het hoogtepunt van de Visse rijdagen, de vlootschouw, vindt zaterdag plaats. Om 13.30 uur kan iedereen die zin heeft in een tochtje, inschepen op één van de Bruse vissers schepen. "ztv - - Fr.-*»'-.-. pi. vzl p B&&-m mwmr mm r „Het wordt tijd dat hier wat aan wordt gedaan. Dat zullen ve len met mij eens zijn. Dat zei fotograaf Joop van Houdt toen hij bovenstaand Zoekplaatje op de redactie inleverde. Wie weet wat deze 'bak' voorstelt en op welke locatie hij ligt maakt kans op een cadeaubon. Naar aanleiding van het Zoekplaatje van vorige week kwam bij de redactie een recordaantal inzendingen binnen. Alle inzenders kwamen met hel juiste antwoord. Op het Zoek plaatje was een gedeelte te zien van de Serooskerkseweg (Rijks- weg N57) tussen Serooskerke en Haamstede. Sommige mensen namen zelfs de moeite om ter verduidelijking de ter plaatse staande verkeersborden te beschrijven of te tekenen. Naast de rijksweg was een gedeelte te zien van het natuurgebied Schelp- hoek. Daarnaast de Gemene Geul, een waterplas die ontstond vanwege het doorbreken van de achterliggende dijk door de Wa tersnoodramp in 1953. Een inzender schreef dat het water in de Gemene Geul toen veertig meter diep ivas. Over de geul ligt een kleine brug waar vaak vissers zitten. Uit de dikke stapel goede inzendingen werd die van A. H. Fokker, Zeedistelweg 24, 4325 BL Renesse als winnaar getrokken. Hem of haar wordt een cadeau bon toegestuurd. De inzendingen naar aanleiding van boven staand Zoekplaatje kunnen morden opgestuurd naar Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zicrikzee of in de brievenbus aan het Jannewekken 11 worden gegooid. De brieven en kaarten moeten uiterlijk woensdag 19 juli bij de redactie bin nen zijn. Aan de buitenzijde graag het woord Zoekplaatje ver melden. (Foto: Joop van Houdt) MIDDELBURG - In het kader van het Plan voor de Bejaardenoorden 1993-1996 zijn in Zee land reeds vijf verzorgingshuizen gesloten. Eén volgt begin volgend jaar. De verzorgingshuizen op Schouwen-Duiveland mogen blijven bestaan en ook hun capaciteit hoeft niet te worden ver minderd. Dat laatste is wel het geval bij negen andere Zeeuwse verzor gingshuizen. Gesloten zijn tot nu toe Ter Veste in Middel burg, Nieuw-Zorgvliet in Wolphaartsdijk, Bachten Vae- te in Kruiningen, Ter Walle in - Biervliet en Ruschvliet in Schoondijke. Op 1 januari 1996 gaat ook Sint Maartenshof in Sint Maartensdijk dicht. Vermindering van de capaci teit is aan de orde bij het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg dat van 135 terug moet naar 115 plaatsen. Swerf-Rust in Middelburg dat twintig van de honderd plaatsen moet inleve ren. Nieuw Sandenburgh in Veere dat terug gaat van 93 naar zestig plaatsen. Ter Reede in Vlissingen dat wordt ver kleind van 265 naar 251 plaat sen. Vrendieke in Hoek gaat van 81 naar 79 plaatsen en De Molenhof in Zaamslag van 88 naar 86. Het Gasthuis in Goes wordt verkleind van 141 tot 118 plaatsen en Rehoboth in die zelfde plaats van 65 naar veertig. Tenslotte wordt Vre- delust in Yerseke ingekrom pen van 73 naar 68 plaatsen. Op deze manier wil het provin ciaal bestuur een nieuwe start maken met de ouderenhuisves ting in de provincie, zonder een onredelijk beslag te leggen op de WBO-middelen. Het is de bedoeling om in de toekomst meer woonzorgcomplexen voor ouderen te realiseren. Dat gebeurt niet alleen door nieuwbouw, maar ook door het omvormen van .traditione le verzorgingshuizen tot woon zorgcomplex. 'Wij luifsteren of niet' is de titel uan de nieuioe 'ueldtoch-t' waarmee de Achterhoekse popgroep Normaal door Nederland trekt. Op donderdag 21 juli treedt de Nederlandstalige popgroep op in het Walcherse Westkapelle. De tournee wordt gehouden in het kader van het twintigjarig bestaan van Normaal. Tijdens het concert presenteert Normaal een aantal hits uit de voorafgaande jaren. Omdat de groep bij elk optreden een andere keuze maakt is geen concert hetzelfde. Het decor waartegen de popgroep op treedt omvat reusachtige opblaaselementen waarin de geluids installatie van 24 kilowatt vernuftig is verstopt en een achter doek van strokarton, waarmee het slot van elk optreden kracht wordt bijgezet. Het concert begint om ongeveer 21.30 uur. Containers haven in trek ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee gaat strenger optreden tegen illegale lozingen van vuilnis. De laatste tijd gebeurt het steeds vaker dat particulieren en bedrijven afval zomaar er gens dumpen. Dit is met name het geval in en bij de containers aan de haven. Naar de oorzaak van het ille gaal dumpen van afval kan P. de Winter, technisch milieu ambtenaar van de gemeente Zierikzee, slechts gissen. „Het gebeurde vroeger ook wel, maar de laatste tijd wordt het steeds erger." Zo'n drie tot viei^ keer in de week wordt er wel ergens vuil aangetroffen waar dit niet de bedoeling is. Klachten uit de omgeving zijn mede aanleiding voor de ge meente het probleem aan te gaan pakken. Met name de vuilcontainers aan de haven zijn een gelief koosde plek. Deze zijn alleen bestemd voor de gebruikers van de haven, maar worden ook gebruikt door inwoners van Zierikzee. „Deze contai ners zijn hierdoor sneller vol en wanneer dat het geval is wordt het vuil ernaast gezet", aldus De Winter. Daarnaast wordt er ook regelmatig vuil aangetroffen op de hoek van de straten. De gemeente wil door een bete re controle een einde maken aan het dumpen van afval. Dat zal onder meer gebeuren door. het zoeken naar aanwijzingen die kunnen leiden naar de da der. Daarnaast wordt navraag gedaan in de omgeving. „Op deze manier kunnen we erach ter komen wie het afval heeft gedumpt, waarna de politie wordt ingeschakeld om proces verbaal op te maken", aldus De Winter. Hij realiseert zich dat het moeilijk is in alle gevallen de dader te achterhalen. „In ne gen van de tien gevallen lukt dat niet. Het kost veel tijd en gezien de werkdruk werd er in het verleden weinig aandacht aan besteed. Nu hebben we ons echter de prioriteit gesteld het op deze manier aan te gaan pakken." Het liefst heeft De Winter dat het illegaal dumpen van afval helemaal niet meer gebeurt. „Het is niet hygiënisch en bo vendien ziet het er ook niet uit al dat vuil op straat." Advertentie Nieuwerkerk UNAstraat 10 Brouwershaven Noorddijkstraat 8 01114-1368 01119-1634 technisch installatieburo Zierikzee 01110-I3w4d verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 Verwachting t/m dinsdag 18 juli WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht zuidwest 4 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 19 graden Windkracht zuidwest 4 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 19 graden Windkracht zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 15 juli Zon op 05.37, onder 21.53 Maan op 23.07, onder 09.42 16 juli Zon op 05.39, onder 21.51 Maan op 23.32, onder 10.57 17 juli Zon op 05.40, onder 21.50 Maan op 23.56, onder 12.10 Laatste Kwartier: 19 juli (13.11) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het ziet er niet slecht uit voor de komende dagen. Vannacht zijn er opklaringen, in het binnen land is er kans op een mistbank en het kwik daalt naar ongeveer 15 gra den. Morgen overdag zien we de zon in eerste instantie behoorlijk veel, al ontstaan er ook wel stapel wolken. Morgenmiddag neemt de bewolking van het westen uit toe en zo ook de kans op een bui, mogelijk met onweer. De dag eindigt dan ook wat minder mooi. De middagtempe- ratuur ligt rond de 22 graden. Er staat een zuidwesten wind, zwak tot matig, rond kracht 3, aan de kust vrij krachtig, 5. In de loop van de dag draait de wind naar het zuiden. Zon dag zien we de zon afgewisseld door veel stapelwolken en er komt een enkele bui voor. Ook na het weekeinde is het nóg even fris en onstabiel, maar tegen het midden van de week zit de temperatuur weer in de lift. RENESSE - In de nacht van donderdag op vrijdag betrapte de politie twee jongeren op een poging tot diefstal. De twee, een 20-jarige inwoner van Hilvarenbeek en een 19-ja- rige inwoner van Tilburg wer den betrapt toen ze probeerden het slot van een fiets open te breken. Bij de politie werd aangifte gedaan van de dief stal van één fiets in Zierikzee en twee in Bruinisse. ZIERIKZEE - Door een onbe kend gebleven vrachtwagen werd gisteren een dakgoot van een woning in de Regenboog straat in Zierikzee beschadigd. Volgens huiseigenaar woning bouwvereniging Beter Wonen bedraagt de schade ongeveer 600,-. ZIERIKZEESCHE O NIEUWSBODEËÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende aborinements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3