GEMEENTE BROUWERSHAVEN BOB NOOKEEN gemeente Z rlkzee EUROPflÏÏJIN Aardbeiplanten de zonnebloem Westerschowu/en om "wakker" te blijven DE ZONNEBLOEM BLIJFT GROEIEN... vuil op straat afsluiting centrum tijdens toeristendagen bouwen serre/plaatsen tuinhuisje wet geluidshinder monumentenwet bouwplannen DE GEMEENTEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND taxatie van alle onroerende zaken Besluiten Vrijstelling bestemmingsplan Verkeersmaatregelen Visserijdagen Bouwplannen Iepziekte STEUN ONS WERK GIRO 145 WOENSDAG 12 JULI 1995 NIEUWSBODE EXTRA De laatste tijd wordt in Zierikzee steeds vaker ge constateerd dat vuilnis door particulieren en be drijven op plaatsen wordt gedumpt waar het niet thuis hoort. Zo'n 3 a 4 keer per week wordt dit op diverse lokaties geconstateerd. De' gemeente gaat hier strenger tegen optreden door te proberen iedere illegale "lozing" op te sporen en hiervan aangifte te doen bij de politie. De politie maakt vervolgens proces-verbaal op. De Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland haalt ie dere week het vuil op: op donderdag in Poortam bacht en op woensdag in de rest van de stad. De ene week wordt de groene rolemmer geleegd (GFT- afval) en de andere week de grijze. Wanneer u veel (grof) afval heeft kunt u dit (gratis) laten afhalen door de reinigingsdienst. U dient hiervoor dan een afspraak te maken (tel. 01110-16651). De containers in de haven zijn geplaatst voor de be zoekers van de haven. Inwoners van Zierikzee mogen deze niet gebruiken om afval in te gooien. In verband met de organisatie van de toeristenda- gen op de dinsdagen 18 en 25 juli en 1, 8 en 15 au gustus is een gedeelte van het centrum van Zierik zee afgesloten voor alle gemotoriseerde verkeer, alsmede fietsers en bromfietsers. De afsluitingen duren van 8.00 tot 18.00 uur. De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat: A. mevrouw L. Sluys, een bouwaanvraag heeft inge diend voor het bouwen van een serre op het per ceel Krabstraat 21, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie M nr. 257 B. de heer J.L. Schults, een melding bouwvoorne men heeft ingediend voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Kokmeeuwstraat 11, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie M nr 196. Genoemde bouwaanvraag en melding bouwvoorne men zijn in strijd met het bestemmingsplan "Poort ambacht 1-5-6". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan de ingediende verzoeken medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan. In verband hiermee liggen de op voornoemde bouwaanvraag en melding bouwvoornemen betrek king hebbende bescheiden met ingang van 13 juli a.s. gedurende veertien dagen ter inzage bij de af deling Algemene Zaken in het stadhuis op werkda gen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men bedenkingen tegen het verlenen van een vrij stelling schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken op grond van het bepaalde in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat ter uit voering van het bepaalde in de Wet geluidhinder een inventarisatie is uitgevoerd naar de woningen welke vanwege het verkeerslawaai een te hoge ge luidsbelasting ondervinden en waar dientengevolge maatregelen moeten worden getroffen ter voldoe ning aan de wettelijke gestelde grenswaarden. In dit kader dienen woningen welke, ten tijde van het in werking treden van de Wet geluidhinder op 1 maart 1986, aan de gevel een geluidsbelasting on dervonden van 65 dB(A) (woningen op de zoge naamde A-lijst) of tenminste 60 dB(A) (woningen op de zogenaamde B-lijst) ter sanering te worden aan gemeld bij de minister van VROM. Voornoemde ontwerp A- en B-lijst liggen met in gang van 13 juli gedurende 4 weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Gedurende deze termijn kan men zijn zienswijze omtrent de ontwerp-lijsten naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden ingediend bij burge meester en wethouders van Zierikzee. Indien de zienswijze mondeling wordt gebracht, wordt hier van een verslag opgemaakt. Tegen vergoeding van de kosten worden afschriften van de ter inzage liggende stukken verstrekt. De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer R. Bakker, Nieuwe Schoolstraat 12, Dreischor, een aanvraag om vergunning ingevolge artikel 11, lid 2, sub a van de Monumentenwet is in gediend voor het verbouwen van een woning, plaat selijk bekend Ravestraat 26. Genoemde aanvraag met bijbehorende bescheiden ligt met ingang van 13 juli a.s. gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men zijn zienswijze tegen het verlenen van een ver gunning op grond van artikel 11 van de Monumen tenwet schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. A. Aangevraagde bouwvergunningen (art.41 Woningwet) bouw berging aan de Pieterseliestraat 16 door E. Olthoff plaatsen sirene aan het Hatfieldpark 2 door mi nisterie Binnenlandse Zaken verbouw/uitbreiden verzorgingstehuis aan de Hoge Molenstraat 13 door St. N.C.H.B. B. Ingekomen meldingen (art.42 Woningwet) aanbrengen zonwering aan het Vrije 24 door K.H. Groen plaatsen dakkapel aan de Steenbank 42 door F.L.J. Blommaert C. Verleende bouwvergunningen bouw afvalcentrum aan de Deltastraat door Rei nigingsdienst Schouwen-Duiveland bouw woning met garage aan de Gruttostraat door L. v.d. Lee uitbreiden bedrijfsruimte aan de Deltastraat 23 door G.C. de Jong Agencies B.V. D. Geweigerde bouwvergunningen veranderen reclameletters aan het Havenplein 7 door Restaurant "De Beuze" plaatsen tuinhuisje aan de Volkerakstraat 41 door L.A. Eekhof E. Verkeersbesluiten Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26, lid 1 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer maken burgemeester en wethou ders bekend dat met ingang van 13 juli de volgende verkeersbesluiten ter inzage liggen op de afdeling Algemene Zaken: A. Een parkeerverbod voor de noordzijde van het Jannewekken tussen de Driekoningenlaan en het perceel Jannewekken 17 B voor de beide zijden van de St. Anthonies- dam.Tegen de verleende bouwvergunningen (ondpr C.) en de verkeersbesluiten (onder E.) kan men op grond van de Algemene wet bestuurs recht binnen 6 weken na deze bekendmaking een. bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders. Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank. Hofplein 8, 4331 CK Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen wat betreft de verleende bouwvergunningen. Gemeente Zierikzee NIEUWS Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatie rubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting Postbus 5003 4300 KA Zierikzee MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE BEKENDMAKING WET MILIEU BEHEER Burgemeesters en wethouders van Brouwersha ven hebben: 1. de op 20 augustus 1975 respectievelijk 9 no vember 1982 aan de heer M.C. Klaasse ver leende milieuvergunning met betrekking tot een landbouwbedrijf aan de Welleweg 11 te Dreischor ambtshalve gewijzigd. De wijziging bestaat uit het toevoegen van voorschriften ten aanzien van geluid en de opslag van brandstoffen en het aanpassen van de overige voorschriften aan de huidige milieuhygiëni sche eisen; 2. een oprichtingsvergunning verleend aan de firma L.J. Hartman voor het oprichten en in werking hebben van een onderhouds- en hove niersbedrijf aan Den Osse 5 te Brouwersha ven; 3. een oprichtingsvergunning verleend aan firma A. van den Hoek Zn. voor het oprichten en in werking hebben van een constructie- en in stallatiebedrijf annex (motor-) rijwielherstel- inrichting aan de Zuiddijkstraat 19-21 te Brou wershaven. De vergunningen zijn gewijzigd c.q. verleend onder het instellen van voorwaarden ter be scherming van het milieu. INZAGE EN BEROEP De betreffende stukken liggen vanaf 13 juli 1995 ter gemeentesecretarie, Markt 2 te Brouwersha ven, voor een ieder ter inzage tot en met 23 au gustus 1995 op elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en op maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur, tijdens andere uren overdag na telefonische af spraak (tel. 01119-1651). Ingevolge de Wet milieubeheer staat tegen de (gewijzigde) vergunningen tot en met 23 augus tus 1995 beroep open bij de Afdeling bestuurs rechtspraak voor: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp vergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzi gingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aan gebracht; - belanghebbenden aan wie rederlijkwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergun ning. De (gewijzigde) vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 8:81 Awb juncto artikel 36 Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van één van de (gewijzigde) ver gunning dan wel tot het treffen van een voorlo pige voorziening. Het beroepschrift dient te wor den gezonden aan de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening aan de Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Namens het college van burgemeester en wet houders van Brouwershaven, de directeur van de Centrale Dienst Gemeentewerken. Brouwershaven - Bruinisse - Duiveland - Middenschouwen - Westerschouwen - Zierikzee Dit jaar en volgend jaar worden alle onroe rende zaken in de gemeenten opnieuw ge waardeerd. Deze werkzaamheden zijn enigs zins afwijkend van de taxatiewerkzaamheden in voorgaande jaren. Hierna wordt in het kort op enkele aspecten ingegaan. Wet Waardering Onroerende Zaken (Wet WOZ) Met ingang van 1 januari 1995 is de Wet WOZ van kracht geworden. Deze nieuwe wet heeft ten doel om op een uniforme wijze de taxaties uit te voeren. Daarnaast zorgt deze wet ervoor dat de taxatiewaardes beschikbaar zijn voor meerdere doeleinden. Gebruik van de taxatiewaarde Getaxeerd wordt doorgaans de vrije verkoop waarde, dat wil zeggen de waarde in lege toe7 stand bij verkoop op de vrije markt aan de meestbiedende gegadigde. De resultaten van deze taxaties worden door de gemeente, de be lastingdienst en het waterschap gebruikt. De gemeente baseert de aanslagen onroerende zaakbelastingen hierop. De belastingdienst gebruikt de taxatiewaarde ten behoeve van de bepaling van het huur waardeforfait van de eigen 'woning en de ver- mogingsbelasting. Het waterschap hanteert deze waarde ten be hoeve van de waterschapsomslag gebouwd. Dit jaar worden' reeds de bestaande taxatiege- gevens aan eerdergenoemde instanties gele verd. Taxatiebureau en uitvoeringsperiode De gemeenten op Schouwen-Duiveland heb ben de taxatiewerkzaamheden uitbesteed aan Houdringe B.V. Het gehele taxatieproject wordt uitgevoerd in de periode van juli 1995 tot april 1996. Verlenen van medewerking aan taxateurs Teneinde het pfoject tijdig te kunnen afron den, verzoeken wij u om uw medewerking te verlenen aan deze werkzaamheden. Op één van de volgende manieren kunt u iets merken van de taxatiewerkzaamheden: een aantal bedrijven ontvangt een vragen formulier, met het verzoek dit ingevuld te retourneren een aantal objecten wordt gefotografeerd een groot aantal woningen en bedrijven wordt door de taxateurs ter plaatse opgeno men. Dit kan beperkt blijven tot de buiten zijde, maar veelal zal de taxateur ook bin nen willen kijken. Alle taxateurs zijn door de gemeente voorzien van een legitimatiebewijs, voorzien van pasfo to, handtekening en gemeentestempel, wat zij op verzoek tonen. Wanneer weet u de waarde en wat tedoen als u het hiermee niet eens bent? Na de waardering van alle objecten krijgt u van de gemeente bericht van de taxatiewaarde van het door u in eigendom of gebruik zijnde object. U wordt in de gelegenheid gesteld een af spraak te maken met één van de taxateurs voor een algemene toelichting op de waarde bepaling. Vervolgens ontvangt iedereen een waardebeschikking met de vastgestelde waarde. Indien u het met de vastgestelde waarde niet eens bent, kunt u tegen deze be schikking binnen zes weken schriftelijk be zwaar indienen. Over de exacte data wordt u nog ingelicht. Heeft u nog vragen? Indien u op dit moment of tijdens de uitvoe ring van de taxaties nog vragen heeft, dan kunt u tijdens kantooruren bellen van de af deling financiën van de gemeente waarin de onroerende zaak is gelegen. GEM EENTE Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering o.m. de volgende besluiten genomen: bouwvergunning - D. van Duivendijk - aiopen en herbouwen schuur, Steinstraat 27 (verz. 04.07.95) - S. Otte - verbouwen garage tot badkamer, 't Hoefje 8 (verz. 06.07.95) - J.Joppe - bouw berging, Pr. Beatrixstraat 27 (verz. 06.07.95) drank- en horecavergunning - café 't Centrum - feesttent op het parkeerterrein aan de Dreef tijdens de Visserijdagen. vergunningen - Stichting Festiviteiten Bruinisse - organiseren van de Visserijdagen 1995 op 13, 14 en 15 juli i 995. Tegen deze besluiten kunt u als belanghebbende inge volge de Algemene wet bestuursrecht bezwaar indie nen. Het bezwaarschrift dient binnen zes weken na verzending van het besluit schriftelijk bij ons te zijn ingediend. Het bezwaarschrift dient tenminste te be vatten: de naam en adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de motivering van het bezwaar. (art. 19a lid 4 WRO) Met ingang van 13 juli 1995 ligt gedurende twee weken voor eenieder ter inzage het verzoek om vrijstelling ingevolge art. 19 van de WRO van het bestemmings plan 'Kom'. Dit verzoek heeft betrekking op de wijzi ging van de bestemming van het pand Nieuwstraat I I tot winkel. Gedurende bovengenoemde termijn kan eenieder bedenkingen tegen het voornemen vrijstelling te ver lenen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Bruinisse. Molenstraat 65 (431 I EB) Telefoon 01113-1251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01 113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Tijdens de Visserijdagen op 13, 14 en 15 juli 1995 zijn de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen van toepassing: - afsluiten voor moiorvoer-tui- gen van het zuidwestelijke ge deelte van de Deestraat en Ds. Waardenburgstraat voor het plaatsen van enkele woonwa gens, van dinsdag I I juli t/m zaterdag 15 juli - het opheffen van het een richtingsverkeer in een gedeelte van de oostelijke rijbaan van de Deestraat, van dinsdag I I t/m zaterdag 15 juli - afsluiten voor motorvoertuigen van de Beursstraat, Verlengde Beursstraat, Oudestraat, Goudzwaard straat en Lange Ring in verbarid met verschillende attracties, vrijdag 14, zaterdag I 5 juli - afsluiten Kerkplein en Korte Ring i.v.m. kermisattrac ties, dinsdag I I juli t/m zaterdag 15 juli - het afsluiten voor motorvoertuigen (ook het parke ren van vrachtwagens) voor het havenplateau vanaf woensdagavond 12 juli t/m zaterdag 15 juli. De buitendijks gelegen bedrijven blijven voor belang hebbenden en hulpverleningsdiensten bereikbaar - afsluiten voor motorvoertuigen van de Havendijk op vrijdag 14 juli van 18.00 tot 23.30 uur - afsluiten voor motorvoertuigen van oprit Havendijk (nabij 'De Meeuw') op zaterdag 15 juli - afsluiten voor motorvoertuigen van Hageweg bij kruising met Groeneweg, zaterdag 15 juli - afsluiten voor motorvoertuigen van e^n gedeelte van de Deltastraat vanaf de kruising met de Van Hertsbekestraat op zaterdag 15 juli. De volgende bouwaanvragen zijn ingediend: - W.J. Goosens - woning, Grevelingenhout 126 - H.A. Boer - woning, Grevelingenhout 96-97 De volgende melding bouwvoornemen is inge diend: - J. Grinwis - tuin- c.q. speelhuisje, Vlasstraat 14. Binnen twee weken kunnen belanghebbenden hun zienswijze naar voren brengen. De laatste tijd grijpt de iepziekte ook in Bruinisse desastreus om zich heen. Naast het openbaar groen is eveneens vastgesteld dat deze ziekte in particulier groen veelvuldig voorkomt. Een actieve bestrijding van deze ziekte is noodzakelijk ter voorkoming van ver dere uitbreiding. Hoe herkent u een iep? Het blad van iepen onderscheidt zich van andere bomen doordat het een scheve bladvoet heeft: de beide bladhelften beginnen niet op dezelfde plaats aan het bladsteeltje. Het blad is ovaal en eindigt puntig, de rand van het blad is puntig gezaagd. In de winter valt aan kale, met name jonge takken op dat ze een soort visgraatpatroon hebben. Hoe herkent u de iepziekte? Midden in de zomer ziet het blad, normaal gesproken, fris en groen. Een zieke iep vertoont herfstkleuren. Het blad verkleurt naar geel tot bruin en valt af. Dit begint met één tak en kan zich in enkele weken tijd verspreiden over de gehele kroon. Kenmerkend zijn de zogenaamde vaantjes: kale takken met nog één of twee verdorde blaadjes aan de uiteinden. Met een scherp mes kunt u een deel van de aangetaste tak afsnijden. In geval van iepziekte ziet u op het snijvlak donkerbruine tot zwarte stippen in de buiten ste jaarringen, die tot een ring aaneengesloten kunnen zijn. Snijdt u de tak in de lengte door, dan toont de verkleuring zich als donkerbruine strepen. 12 juli 1995, burgemeester en wethouders van Bruinisse Tijdelijk hij de Fujicolor Quieksnap 24+3 opnamen een ZONNEBRIL CADEAU! Korte sL Janstraat 4 Zierikzee. 01110-12048 Diverse soorten HET" TUINCENTRUM VOOR GROENLIEFHEBBERS Europatuin Renesse, Laone 20, 01116-1031 RECREATIEGEMEENTE BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) - F. Thielen, bouw woning Floge Hilleweg 2 te Burgh-FI aamstede; - F. Steehouwer, uitbreiding woning en bouw car port Dijkweg 30 te Serooskerke; VERGADERING GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Westerschouwen op maandag 17 juli 1995 in het gemeentehuis te Flaamstede. aanvang 19.30 uur. Agenda 1Opening Spreekrecht voor het publiek. 2. Bepaling volgorde stemming. 3. Notulen vorige vergadering. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel verkoop strook grond aan de Constan- tijnweg te Renesse aan dhr. J. M. Bodbijl. 6. Voortel tot vaststelling van herziene Algemene Plaatselijke Verordening. 7. Voorstel voteren krediet t.b.v. aanschaf hardwa-- re-software en te volgen cursussen. 8. Voorstel voteren krediet t.b.v. asfalteren van wegen. 9. Voorstel nemen voorbereidingsbesluit en mach tiging voeren art. 19 WRO procedure t.b.v. per ceel Stoofweg 16 en Burghseweg 73. 10. Begrotingswijjziging. 11Verder voorkomende zaken (o.a. behandeling voorstel in te stemmen met projectplan Name- stovo). 12. Rondvraag. 13. Sluiting. Na opening van de vergadering kan het publiek het woord voeren over al dan niet op de agenda vermel de onderwerpen. Daarvan zijn uitgezonderd agen dapunten die betrekking hebben op het doen van keuzen, voordrachten of aanbevelingen van perso nen. Degenen die van het spreekrecht gebruik willen maken melden dit voor aanvang van de vergadering bij de secretaris. Zij die zich als spreker hebben aangemeld verkrijgen van de voorzitter gedurende maximaal 5 minuten het woord. SPREEKUREN WETHOUDER VEERHOEK 17-7 en 24-7 VERVALLEN VERVALLEN COMMISSIEVERGADERINGEN De vergaderingen van de commissie Ruimtelijke Or dening (18/7) en Openbare Werken (20/7) komen te vervallen. Stichting LEZEN, Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam De laatste twee jaren nam het totale aantal zo'n dringende behoefte bestaat. Zonnebloemvrijwilligers met bijna 1000 toe. De Zonnebloem is u bij voorbaat dankbaar Dat betekent meer bezoeken en activiteiten, voor een bijdrage, waaraan bij veel zieken en gehandicapten Postbus 2100, 4800 CC Breda Telefoon (076) 60 20 60

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6