9De spelers heblbee zichzelf een grote druk opgelegd9 Het ideale weer v©or Jan-Willem de Coeinek In d e sch i j nwerper Zomeravonddrive in Burgh-Haamstede Cees Willemse nieuwe man bij SKNWK Van Loo en DuinSiouwer in ronde van Zierikzee Dikke Torentoernooi wijkt niet voor warmte I DINSDAG 11 JULI 1995 NR 25803 SKNWK-trainer Cees Willemse: ,,Als ik ergens aan begin, zet ik mij voor honderd procent in. Die inzet eis ik ook van mijn spe lers. "(Foto: Marijke Folkertsma) (door: Peter van den Belt) BRUINISSE - Op zijn zesde mocht Cees Willem- se nog geen lid van Bruse Boys worden, anders had hij dat zeker gedaan. Tien moest je midden jaren zestig zijn om lid van een club te worden. Toen hij die leeftijd eenmaal had bereikt trok junior Cees op zaterdagochtend naar het voet balveld en pas zondagmiddag laat, als duide lijk was dat ze bij geen enkel elftal meer een in valler konden gebruiken, kreeg zijn moeder de vuile was in handen. Eigenlijk praat Cees Willemse liever niet over zichzelf. Dat geeft hem het gevoel alsof hij op zit te scheppen? Als de-be baarde trainer 'er, echter eens - goed voor gaat zitten wil hij wel wat kwijt. Over de liefde voor het voetbal bijvoorbeeld. Dat zit de Willemses in het bloed. Dit weekeinde bijvoor beeld wilde een van zijn twee zoontjes nog per se met zijn voetbalkleren het bed in. „Hij had een tijd niet gevoetbald en moest even dat voetbalgevoel weer hebben." Heel herken baar voor Cees Willemse die zich vanaf zijn zestiende be perkte tot het spelen voor één £fcea-rn:: heteerste,- -van -Bruse -Boys. Een activiteit die- hij spoedig combineerde met het geven van trainingen aan de jeugd. Het begin van een trai nerscarrière was gelegd. Vorige week bereikte de in middels 41-jarige Willemse een akkoord met SKNWK om het komend seizoen als trainer het eerste team onder zijn hoede te nemen. Het is de tweede keer dat Willemse de overstap naar Nieuwerkerk maakt, want tien jaar terug was hij ook al eens verbonden aan SKNWK. Toen als jeugdtrainer. Diezelf de jeugd, die nu voor een groot deel de basis vormt van het eerste team van de Nieuwer- kerkse vereniging, was hem nog niet vergeten toen er een opvolger voor Piet Diepen horst gevonden moest worden. „Ik heb niet het idee dat ik als goedkope kracht tewerk ben gesteld omdat de club aan Die penhorst nog een afkoopsom moet betalen. Met die zaak heb ik gelukkig ook niets te ma ken. Als Diepenhorst in zijn recht heeft gestaan, is het zo goed. Ik heb de spelersgroep wel gezegd, dat ze zichzelf een grote druk hebben opgelegd. -J^aar. .buiten toe is er bepaalde stemming ontstaan van een lastige groep en dat alleen Louis van Gaal de boel daar nog zou kunnen redden. In mijn omgeving werd ook al als geintje gezegd dat ik binnen twee weken wel weer terug zou zijn. We zullen wel zien." Als speler was Willemse een waterdrager. Een middenvel der die het zware werk op knapte voor de spitsen. Het pu bliek zag hem regelmatig bal verlies lijden, maar van zijn teamgenoten kreeg hij de waardering. „Als voetballer heb ik in dienst van anderen gespeeld. Als trainer is het be langrijk om in dienst van een vereniging te werken." Achttien was hij toen hij de jeugd van Bruse Boys begon te trainen. Daarna werd hij jeugdtrainer bij SKNWK, ver volgens had hij drie jaar lang de senioren van Duiveland on der zijn hoede. „Langer dan drie jaar moet je als trainer ook niet bij een club zitten. Je gaat wennen aan een bepaalde selectie en dat houdt de door stroming tegen. Daarom ben ik ook gestopt bij Duiveland." Dat hij vervolgens twee jaar niet actief was als trainer deert hem niet. „Ik heb tijd gehad voor mijn tweede passie: de muziek. Ik zing en speel key board. Ze vroegen me laatst al of ik in een bandje wilde zin gen. Dat typeert mij een beet je. Als ik ergens aan begin, zet ik mij er voor honderd procent voor in. Die inzet eis ik ook van mijn spelers. Die zullen er op dinsdag, donderdag en za terdag moeten zijn. Anders moeten ze iets anders gaan doen. Maar ik ken ze. Het is een jonge groep dartele veu lens, maar ik denk wel dat er mee te werken is." Tactisch sterk De door het bestuur geprezen mondige spelersgroep vond dat ze onder Piet Diepenhorst niet meer vooruit kwam. Al snel wezen de neuzen van de spelers in één richting. „De jongens hebben om een trainer gevraagd die tactisch sterker was dan hun voorganger. Dat ze bij mij kwamen vind ik leuk. Maar als we als club tac tisch meer willen brengen, zal de discipline goed moeten we zen. Zowel in als buiten het veld. Zelf vind ik mij tactisch wel sterk. Als speler was ik dat al. Maar hoe groot die in vloed kan zijn op de spelers ligt aan hen. Willen ze naar je luisteren en willen ze het uit voeren." Wat voor trainer kunnen de spelers verwachten. „Ik train veel op techniek, maar ik vind dat je de conditie niet moet vergeten. Ik zal vooral wed- strijdgericht bezig zijn, veel met de bal dus. Ik vind dat ie dereen het gevoel moet hebben erbij te horen. Het is dan voor al belangrijk dat de twaalfde en dertiende man zich positief optellen. Je ,mpet geen situ aties krijgen dat een of twee spelers niet meer voor het eer ste willen spelen. Dus moet je bijvoorbeeld niet iemand vijf weken lang op de bank hebben zitten. Die kan dan beter wed strijdritme houden in het tweede." Willemse trekt graag zijn eigen plan. Voor het trai nerswereldje op zich heeft hij namelijk geen goed woord over. „Dat vind ik maar eng. Veel trainers zijn egoïstisch. Die proberen vaak over de rug van een club hogerop te ko men. De meesten zijn ook al in december met een andere club bezig. Daar doe ik niet aan mee." Piet Diepenhorst haal de met SKNWK twee jaar de nacompetitie. Willemse wil graag hetzelfde presteren, maar druk voelt hij naar eigen zeggen niet. Een ander dan sportief doel slaat hij momen teel zelf nog iets hoger aan. „We zullen er met zijn allen aan werken om de naam SKNWK naar buiten toe weer positief uit te dragen. Want al le publiciteit van de laatste maanden heeft de club weinig BURH-HAAMSTEDE - Aan de eerste zomer- avondrive in Burgh-Haamstede hebben in to taal 48 paren meegedaan. Deze werden verdeeld over vier groepen. Mevrouw Klein en meneer Ke gels verwierven tijdens de ope ningswedstrijden de titel 'ko- ningskoppel'. Zij haalden met 67,92 procent de hoogste zaal score. Het echtpaar De Leeuw bleef daar met 65,83 procent vlak achter. Donderdag 13 juli staat de tweede zomerdrive op het pro gramma. Plaats van handeling is de Schutse, Julianastraat 22 in Burgh-Haamstede. De drive begint om half acht en inschrij ven in mogelijk tot een kwar tier voor aanvang. Groep geel: 1. Mevr. Kleijn- heer Kegels 67.92%; 2. heren Bontebal-v. Krimpen 61.67; 3. mevr. Kort-heer Van Eek 61.25; 4. dames Van Oeveren- Tennekes 56.25; 5. echtp. Maas 53.75; 6. echtp. Scheuerman 51.67; 7. mevr. Halster-heer Beckerman 47.92; 8. echtp. Sto- kla 47.50; 9. echtp. Willems 46.25; 10 heren Versteeg-De Deugd 42.50; 11. dames Kikkert-Ensingh 32.50; 12. echtp. Löbker 30.82. Groep groen: 1. Echtp. Van Lint 62.50%; 2. echtp. Maaskant 59.58; 3. echtp. Argelo 57.08; 4. mevr. Brinckman-heer Boot 54.58, 4. mevr. Bogmans-heer v. d. Brink 54.58; 6. echtp. Van Went 51.25; 7. dames v, Wingerden-Schurink 48.75; 8. mevr. Bookelman-heer Kleijn H'esselink 45.00; 9. dames Leonard-v. Schuppen 44.18; 10 mevr. v. d. Berge-heer 't Hart 42.90; 11 mevr. Meijer-heer Exoo 41.68; 12. heren v. Veen- Rogaar 37.92. Groep rood: 1. Heren Blonk- Karstens 63.75%; 2. dames Visser-Fokker 58.33; 3. echtp. Peters 54.58; 4. echtp. Van Alp- hem 52.92; 5. echtp. Lafeber 52.08; 6. echtp. Ponsie 50.83; 7. dames v. Geesbergen-v. d. Mark 48.75; 8. dames Vierge- ver-Plaating 48.33; 9. echtp. Schotpoort 44.58; 10. echtp. Lansdorp 43.75; 11. dames Flohil-v. d. Wekken 42.92; 12. echtp. Kuipers 39.18. Groep blauw: 1. Èchtp. De Leeuw 65.83%; 2. mevr. De Feijfer-heer v. Ast 60.42; 3. echtp. Daqnker 54.17; 4. dames Jongmans-v. d. zande 53.75; 5. echtp. Mes 52.92; 6. echtp. Hee- res 51.25; 7. echtp. Moerman 47.50; 8. echtp. De Jong 46.67; 9. dames Boom-Goedbloed 45.83, 9. echtp. Killan 45.83; 11. echtp. Verheul 38.75; 12. echtp. Visser 37.08. ZIERIKZEE - Acht wielerverenigingen hebben inmiddels toegezegd een afvaardiging te sturen naar de dertiende wielerronde van Zierikzee. Erwin van Loo en Arnold Duinhouwer zullen de bekendste renners zijn die vrijdag 18 augustus onder de 32 deelnemers te vinden zijn. De verenigingen zijn allen uit genodigd door het Wielerco- mité van de ronde. Meer ren ners willen de organisatoren ook niet aan de start hebben. Dit omdat de dertiende editie een heel speciale wordt. Een omnium zoals dat in wielerter- men heet. Onbekend fenomeen Het omnium bestaat uit ver schillende onderdelen. De deelnemers zullen op het par cours dat dit jaar uitgezet is op Havenpark en Havenplein, een puntenkoers, een afval- koers en een race achter der- nies (motoren) rijden. Voor veel renners een onbekend fenomeen. Per onderdeel zul len ook lang niet alle renners tegelijkertijd starten. Zij wer ken de onderdelen af in groe pen van zestien of acht. Per rit zijn punten te verdienen en de beste acht rijders na drie on derdelen krijgen een startbe wijs voor de finale. De eind strijd is wederom een rit achter de dernies. Het startschot voor de dertien de wielerronde zal worden ge geven door oud-wielrenner Wim van Est. De deelnemende verenigingen zijn Wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen, Roosendaal, De Zuidwest hoek, Hoekse Renners, Hart van Branbant, De Jonge Ren ner en Sint Gilles-Waes. Deze laatste is afkomstig uit België. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die een opmerkelijke prestatie hebben geleverd of aan het begin staan van een nieuwe uitdaging, worden uit genodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Emiel Dorst 'In de schijnwerper'. De 24-jarige voetballer is deze week begon nen met de training bij Eerste divisieclub RBC en hoopt bij de Roosendaalse club een ba sisplaats te veroveren. Naam: Emiel Dorst. Geboren: 25 december 1970 in Oosterland. Woonplaats: Bruinisse. Sport: Voetbal. Partner: Mijn vriendin Sandra de Keijser. Club(s): RBC. Vorige clubs: Duiveland, Kloetinge, Zierik zee, Vlissingen, NAC, en het Belgische Borghout. Beroep: Magazijnmedewerker in Oos terhout. Hobby's: Vissen en ik kijk veel sport op televisie. Favoriete sporten: Tennis, voetbal, wielrennen en basketbal. Laatste boek: Ik ben geen lezer. In mijn jeugd heb ik voor het laatst een boek gelezen. TV-programma's: Studio Sport en Goede Tijden, Slechte Tijden. Kranten/tijdschriften: Ik lees de Zierikzeesche Nieuwsbode, de PZC, Voetbal International en Elf. Muziek: Top veertig muziek en dan vooral Lionell Ritchie en Whitney Houston. Eten: Ik lust graag mosselen, vooral die van mijn schoonvader. Drinken: Frisdrank, ik ben nooit zo'n drinker geweest. Bier hoeven ze bijvoorbeeld van mij niet meer te maken. Uitgaan: Op zijn tijd. Meestal ga ik dan naar Brasschaat in België en af en toe naar Renesse, maar niet in de zomermaanden, want dan is het' daar te druk. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: 't Hoefje 19 in Bruinisse. Daar woon ik nog maar net. Het is helemaal verbouwd. Favoriete stad in Nederland: Breda, dat -ligt mij wel. Bra banders zijn sowieso gezellige mensen. Vakantie: Ik ben net terug van Gran Ca- naria. Ik moet ieder jaar even naar de zon. Geloof: Ik ben Nederlands Hervormd. Als ik tijd heb, probeer ik wel naar de kerk- te gaan. Heeft hekel aan: Mensen die denken of weten dat ze iets goed kunnen en ook met zo'n houding rondlo pen. Die voelen zich dan meer dan een ander. Maar ieder mens heeft zijn waarde. Slechtste eigenschap: Ik zie mijn eigen fouten soms niet. Beste eigenschap: Ik kan goed met iedereen op schieten. Zodoende heb ik geen vijanden en wel vrien den. Mooiste sportraoment: Dat moet dit jaar komen. Dat hoop ik echt. ik heb wel een paar keer goed gespeeld, maar in mijn carrière nog niet veel geluk gehad. Vervelendste sportmoment: Mijn vriendin is ernstig ziek geweest en om dan aan sport te doen, dat is eigenlijk niet te combineren. Je kunt je niet concentreren en dat leidde tot slechte prestaties op het veld. Ik heb op het punt gestaan om mijn contract in te leveren. Blessures: Heb ik bijna nooit gehad, maar daar moet je geluk mee hebben. Ik zit kennelijk ge zond in elkaar. Sportief doel: Een basisplaats in een Eredi visie-elftal. Sportvrouw/sportman uit de regio: Dat zou ik zo snel niet weten. In het algemeen vind ik Mi chael Jordan erg goed. Die is een klasse apart. Beste trainer: Ron Spelbos. Die heb ik bij NAC meegemaakt. Die man heeft uitstraling. Er zijn trai ners die hoeven niet veel te zeggen, en toch weet je gelijk wat de bedoeling is. Jan-Willem de Coninck stond in zijn eerste wedstrijd in het Dik ke Torentoernooi geen game af. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Hoge temperaturen, een stevig potje tennis en dan flink zweten met tussen door een paar slokjes water. De twintigjarige Jan Willem de Coninck uit Zierikzee houdt daar wel van. Chi Kin Choi, zijn tegenstander in de eerste ronde in de herenenkel Cl van het Dikke Torentoernooi, heeft het geweten. De Co ninck won met twee maal 6-0. „Ik had toch wel wat meer van hem verwacht. Maar hij is nog jong en mist daardoor nog kracht. Over drie jaar gaat hij me wellicht voorbij", was het droge commentaar van de win naar na afloop van de partij die overigens in de avonduren werd afgewerkt. „Ik houd van dit weer' aldus De Coninck. „Ik speelde na tuurlijk wel om half acht, mid den op de dag had het met deze temperaturen wel wat moeilij ker voor mij geworden." Niet geplaatst Hoewel De Coninck tot de be tere spelers in de Cl behoort is hij niet geplaatst. „Dat viel me wel een beetje tegen. Ik had ze ker gehoopt op een bescherm de positie, maar in dit toernooi is het klasseverschil tussen de meeste spelers erg klein." Doordat De Coninck niet tot de geplaatste spelers behoort zal hij zijn volgende partij naar al le waarschijnlijkheid lang niet zo makkelijk winnen. De als eerste geplaatste Alex de Rooy uit het Drentse Rhoden is dan zijn tegenstander. Aangenomen dan dat de Drent zijn eerste partij wint. Mocht het tropische weer aanhouden dan zijn er zeker kansen voor de Zierikzeeënaar. Persoonlijke fouten Het toernooi bij de herenenkel Cl verloor gisteren wel een ge plaatste speler. De als derde geplaatste Jos Verschuure kon het niet bolwerken tegen Jo- han Vogelaar. In de herenenkel BI gingen zo wel Johnny Otte als Camiel Folmer onderuit. Beiden noe men als oorzaak een teveel aan persoonlijke fouten. Martijn Bij de Vaate kwam wel een ronde verder. Hij versloeg E. Amperse in drie sets, 4-6 6-2 en 6-4. In de volgende ronde komt de 20-ja- rige Zierikzeeënaar uit tegen de als tweede geplaatste B. Spee of diens tegenstander in de eerste ronde, Peter Cop- poolse. Zierikzee, Dikke Torentoer nooi, belangrijkste uitslagen: herenenkel Cl: Jan Willem de Coninck - Chi Kin Choi 6-0 6-0, Marcel Verweij - Arno de Ko ning 6-1 6-4. Herenenkel C2: Jan Bij de Vaate - Jaap Kievit 6-1 6-2. Herenenkel Dl: Sven Vermeu len - Robin Vrij 6-3 6-1, Eugene Hendriks - Ad Kooman 6-1 6-2, Ad den Engelsman - Ivo Walra ven 7-5 6-3, Ivo Spinnewijn - Jacco Vleeshouwer 6-1 6-0, Jaap Kievit - Bert van Sabben 6-2 6-0. Remco Koster - Friso de Jong 6-3 4-6 6-2. Herenenkel D2: Cor de Jonge - Werner Kafoe 6-4 6-3, Danny Pantekoek - Aart Chatelain 6-1 6-0, Mark Passchier - Niek de Jonge 6-2 6-2, Peter Bustraan - Robin Kerkhove 6-4 4-6 6-1, Tonny Nelis - Rob Schiettekat- te 7-5 6-1. Damesenkel D2: Angelique van de Kroon - Jolanda Burghs 6-4 6-4, Marjolein Schimmel- pennink - Els Schroevers 6-2 6- 3. Damesdubbel Dl: Wilma Kooman/Janet Vleeshouwer - Anita Wisse/Tony Versteeg 6-0 6-2. Monique de Morree/Alie van Willigen - Willy Joos- sen/Rian van Tilburg 6-2 1-6 6- 3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9