Warmte zorgt (nog) niet voor problemen Meneer de Koekepeer zorgt voor flexibele opvang in de vakantie dochters Ontkoppeling: kleinschalig: kamperen en boerenbedrijf Afzet frisdrank gigantisch Onderzoek knelpunten ambulance Subsidie voor nieuwe Zeelandkaart SuperSport Volgendjaar wellicht ook 's avonds open DINSDAG 11 JULI 1995 NR 25803 5 BURGH-HAAMSTEDE - De zes eilandelijke gemeenten willen het kamperen bij de boer los koppélen van het agrarisch bedrijf. Daarvoor in de plaats willen zij overgaan tot het instellen van een zonering en quotering voor het klein schalig kamperen. Hiermee is volgens de porte feuillehouders ruimtelijke ontwikkeling en recreatie de recreatieve ontwikkeling op Schou- wen-Duiveland beter te reguleren. ZIERIKZEE - De hoge temperaturen van de afgelopen dagen hebben tot nu toe geen noemenswaardige problemen opgeleverd. Zowel de Zierik- zeese huisarts C. H. G. Daniels als internist bij het Rode Kruis Zieken huis M. Drenth, melden dat de extreem warme dagen niet gezorgd heb ben voor een toeloop van mensen met klachten veroorzaakt door de hitte. Als de warmte twee of drie weken aanhoudt, dan wordt dat duide lijk anders, meent Daniels. Het voorstel van de gemeenten is een reactie op de nieuwe Wet op de Openluchtrecreatie (WOR). Deze wet gaat waar schijnlijk op 1 november van dit jaar in. De WOR spreekt niet meer van kamperen bij de boer, maar van kleinschalig kamperen. Dit kamperen wordt in principe overal moge lijk, maar gemeenten kunnen met eigen beleid paal en perk stellen aan de recreatieve ont wikkelingen. In tegenstelling tot de meeste Zeeuwse gemeenten willen de gemeenten op Schouwen-Dui- veland de koppeling tussen het kleinschalig kamperen en het agrarisch bedrijf loslaten. In plaats daarvan worden er ge bieden aangewezen waar er sprake mag zijn van recreatie ve ontwikkeling. Bovendien worden er voor deze gebieden maximumaantallen kampeer plaatsen vastgesteld. Volgens mevrouw M. van Genderen- Maljaars van het bureau recre atie van de gemeente Wester- schouwen, is het voorstel van de gemeenten een goed middel om de recreatieve ontwikke lingen op ruimtelijke grond slag te reguleren. De reden van dc ontkoppeling is volgens haar de onhaalbaarheid van de handhaving van de relatie tus sen kleinschalig kamperen en het agrarisch bedrijf. Dat bleek al bij de opstelling van de kampeerwet. ,,De vraag is wat een agrarisch bedrijf is. Dat is moeilijk te definiëren. Daarnaast is er het probleem van de rustende boeren. Wan neer zij hun bedrijf verkopen blijven ze wel aanspraak ma ken op de mogelijkheden van het kamperen bij de boer", al dus Van Genderen. Op dit moment hebben drie van de zes portefeuillehouders het voorstel onderschreven. Van Genderen verwacht het akkoord van de andere drie wethouders op korte termijn. Vervolgens wordt het voorstel ter kennis gebracht van gede puteerde G. J. van Zwieten. In deze brief wordt de provincie tevens gevraagd een deel van de kosten op zich te nemen voor een onderzoek naar de ge bieden op Schouwen-Duive- land waar kleinschalig kampe ren mogelijk is. MIDDELBURG - Het provinci aal bestuur heeft uit de alge mene reserve 50.000 gulden be schikbaar gesteld voor een onderzoek naar de knelpunten in de ambulancehulpverlening in de provincie Zeeland. Het onderzoek wordt uitge voerd door KPMG Manage ment Consulting uit Utrecht. Het bedrijf richt zich bij het onderzoek op de aard en de ma te van knelpunten die bij de ambulancehulpverlening in Zeeland worden ervaren. Het onderzoek start naar verwach ting op 1 september. Naar aan leiding van de resultaten van het onderzoek bekijkt het pro vinciaal bestuur of direct maatregelen kunnen worden genomen om de kwaliteit van de ambulancehulpverlening te verbeteren of dat alsnog een meer diepgaand onderzoek moet worden verricht naar de kwaliteit van de ambulance hulpverlening. DEN HAAG (ANP) - Vier Ne derlandse toeristen zijn maan dag door een verkeersongeluk in de Amerikaanse staat Arizo na om het leven gekomen. Het busje waarin ze zaten, botste in de buurt van de stad Page door onbekende oorzaak frontaal te gen een bestelwagen. Dit heeft een woordvoerder van de SOS- alarmcentrale dinsdag beves tigd. DEN HAAG (ANP) - Een ou derpaar heeft 100.000 gulden smartegeld gekregen nadat zijn kind door een medische fout letsel had opgelopen. Dat heeft de rechtbank in Amster dam bepaald. De Consumen tenbond spreekt van een door braak omdat tot nu toe alleen slachtoffers in aanmerking konden komen voor smarte geld. blijft het kind maar twee uur tjes in Meneer de Koekepeer", vertelt Lutz. Voor ouders die van tevoren niet weten hoe veel opvang ze denken nodig te hebben, heeft de Stichting een strippenkaart. De kaart geeft per strip recht op een ochtend, middag of een hele dag op vang. Min of meer reguliere contracten, met een looptijd van minimaal een maand, zijn ook mogelijk. De Stichting werkt met gedi plomeerde leidsters die dag programma's hebben samen gesteld voor de 'zomergastjes'. De kleinsten worden voorna melijk in en om het kinderdag verblijf bezig gehouden, ter wijl er voor de oudere kinderen ook uitstapjes zijn gepland. In Meneer de Koeke peer kunnen deze zomer kinde ren van nul tot twaalf jaar te recht. In verband met de beperkte capaciteit van het kinderdagverblijf, raadt de Stichting wel aan om van tevo ren te reserveren. Dit kan tele fonisch of door gewoon even binnen te lopen bij Meneer de Koekepeer. Volgens de huisarts is het zaak je bij deze temperaturen rustig te houden en bij voorkeur de koelte op te zoeken. In Neder land zijn we er, zegt Daniels, niet op ingesteld, maar het houden van een siësta zoals in de zuidelijke landen gewoon is, zou hier nu ook best op z'n plaats zijn. Afgezien van een aantal roodverbrande kinde ren, heeft de huisarts tot nu toe geen patiënten in zijn spreek kamer gehad die klachten had den door de warmte. Hetzelfde geldt voor internist M. Drenth. ,,Er zijn nu nog geen problemen, maar als de warmte zolang aanhoudt als vorig jaar, dan zullen er beslist mensen zijn die last krijgen", aldus Drenth. Volgens hem vormen vooral ouderen met hartklachten een kwetsbare groep. Receptioniste van de Corne- liastichting, Loes Wielemaker ZIERIKZEE - Het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij geeft de provincie Zeeland een ton subsidie voor de zogeheten Zeelandkaart, een soort creditcard waarmee dit jaar bij wijze van experi ment voor het gebruik van be paalde voorzieningen in de openluchtrecreatie kan wor den betaald. Het ministerie verstrekt de subsidie omdat de Zeeland kaart een bijdrage levert aan het financieel-economische draagvlak voor behoud en ver betering van recreatievoorzie ningen in de regio. Verder vindt het ministerie dat het be taalmiddel een voorbeeld kan zijn voor andere delen van het land en informatie kan opleve ren voor mogelijk landelijke oplossingen van de financie- ringsproblematiek in de open luchtrecreatie. Zo is er op dit moment een lan delijk initiatief gaande om de financiering van watersport voorzieningen, het nationale toervaartnet, van de grond te tillen. Het ministerie gaat er van uit dat de Zeelandkaart geen afbreuk doet aan dit lan delijk streven en de daaruit voortvloeiende regeling. vertelt dat de ouderen binnen de muren van het verpleeg huis, tot nu toe niet veel last lijken te hebben van de warm te. „We krijgen in elk geval geen klachten. De mensen ma ken zich niet zo druk en we zet ten de ramen zoveel mogelijk open, dat scheelt allemaal", al dus de receptioniste. Het per soneel heeft volgens haar dui delijk meer moeite met de warmte. De meeste gemeenten op Schouwen-Duiveland werken momenteel met een tropen rooster. Een bepaald percenta ge van de ambtenaren kan ge bruik maken van deze tijdelij ke voorziening. Van dit per centage is weer een klein deel dat ook daadwerkelijk met een tropenrooster werkt. In de praktijk houdt dit in om 7.00 uur of tussen 7.00 uur en 8.00 uur beginnen, afhankelijk van de gemeente, en om 13.00 uur of tussen 13.00 uur en 14.00 uur weer naar huis. De supermarkten hebben mo menteel geen klagen. P. But ler, afdelingsmanager van Al- bert Heijn Zierikzee, meldt dat de frisdrankverkoop 'gigan tisch' is en dat ook de barbe cuespullen als zoete broodjes over de toonbank gaan. „De ijsverkoop valt trouwens wel mee, waarschijnlijk omdat zo'n produkt moeilijk mee is te nemen vanwege de warmte", aldus Butler. HILVERSUM (ANP) - Met een aantal vriendschappelijke voetbalwedstrijden start op 1 augustus SuperSport, een nieuw kanaal voor abonneete levisie. Wanneer op 18 augustus de eredivisie begint, brengt Su pers Sport, een onderdeel van FilmNet Televisie, elke vrijdag rechtstreeks een wedstrijd. Van cle vakantie-opvang in Meneer de Koekepeer wordt goed gebruik gemaakt. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Na het succes van vorig jaar is de Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland in Burgh-Haamstede nu voor het tweede seizoen van start gegaan met de zogenaamde vakantie-opvang. Een bijzondere vorm van kinderopvang die is bedoeld voor kinderen van ouders met seizoensgebonden werk en voor toeristen die hun kroost graag voor een dagje willen onderbengen. De Stichting wil volgend jaar ook voor de avonduren, vakantie-opvangmogelijkheden realiseren. Volgens directeur van de Stichting Kinderopvang, Ro nald Lutz, zaten vorig jaar tus sen de drie en vier kinderen per dag op het kinderdagver blijf Meneer de Koekepeer in Haamstede voor vakantie-op vang. „En dat is niet slecht, ze ker omdat we toen nog maar enkele maanden open waren", zegt hij. Lutz verwacht dat dit jaar zeker zfoveel kinderen op de speciale voorziening af zul len komen. „We hebben in elk geval al de nodige aanmeldin gen binnen", zegt hij. In de meeste gevallen waren het vorig jaar mensen die in de ze regio seizoensgebonden werk hadden, die gebruik maakten van de vakantie-op vang. „Kinderen van toeristen hebben we heel weinig gezien en dat is tot nu toe nog steeds zo. Met het mooie weer van nu, gaat het hele gezin naar het strand", vertelt de directeur. Waar volgens hem wel behoef te aan bestaat bij toeristen, is een opvangmogelijkheid voor de avonduren. „Van de VVV horen we dat daar vraag naar is. Recreanten willen bijvoor beeld 's avonds graag eens een keer zonder de kinderen uit eten of op stap. Voor dit sei zoen hebben we opvang in de avonduren niet meer voor el kaar kunnen krijgen, maar voor volgend jaar gaan we dat zeker proberen", aldus Lutz. Tot eind augustus kunnen mensen gebruik maken van de speciale opvangmogelijkheid in Meneer de Koekepeer, waar bij flexibiliteit voorop staat. Het grote verschil met de regu liere opvang, die ook de zomer gewoon doorgaat, is dat ouders bij de vakantie-opvang aan veel minder regels zijn gebon den. Normaliter moeten ou ders hun kind of kinderen voor minimaal een aantal maanden opgeven, voor tenminste drie dagdelen op vaste dagen. Strippenkaart „In de maanden juli en augus tus kun je even van tevoren bellen of er nog plaats is en daarna je kind brengen. Enige voorwaarde is dat ze voor een dagdeel moeten betalen, ook al Tuinieren Wie het eigen tuintje wiedt, niet schouwt onkruid bij de ander. Heeft toch altijd dit verschiet: blijvend lief zijn voor elkander! Wie de eigen zorgen heelt, niet zeurt over dag van morgen. Gaat door 't leven, onverveeld, is in liefde al geborgen! Wie niet tracht, zo elke dag, welk gewin het schoonst kan dijen. Weet niet wat aan goeds vermag, wiedt geen grasjes tussen keien.... P. C. Noordhoek Zierikzee Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus I, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5