Zeilvloot prepareert zich voor lange Vëronica-race Bikke Torentoernooi moet het zonder titelverdedigers stellen Istanbulspor met Van Vossen tegen Zeeuwse selectie Arjo Baart wint nachtwedstrijd p-ilVslUUïïSK luiliiHi Opvolging Diepenhorst is rond Cees Willemse nieuwe trainer van SKNWK Deltaweek nadert einde Stratenloop LTC Scharendijke Toch sterk deelnemersveld in Zierikzee SsUflBEKH VRIJDAG 7 JULI 1995 NR 25801 9 NIEUWERKERK - Cees Willemse uit Brui- nisse is de nieuwe trainer van de Nieuwer- kerkse zaterdag vierdeklasser SKNWK. Hij volgt Piet Diepenhorst op die aan het eind van het afgelopen seizoen op voor spraak van de spelersgroep moest vertrek ken. Beide partijen kwamen een eenjarige overeenkomst overeen. Willemse: ,,Ik ben gewend om voor één jaar te tekenen." Willemse werd door de spe lersgroep nadrukkelijk als kandidaat naar voren ge schoven. „Ik ben door de club benaderd en heb zelf niet aangedrongen. Dat de spelers bij mij tercht kwa men is logisch. In de jeugd hebben ze bijna allemaal bij mij getraind." Magito geselecteerd ZIERIKZEE - Peter van Vossen is samen met zijn club Istanbulspor zondag 16 juli in actie te zien tegen de Zeeuwse selectie. De wedstrijd wordt gespeeld in Lewedorp (Zuid-Beveland). Bij Istanbulspor staan naast Van Vossen ook John van den Brom en de trainers Beenhakker en Korbach onder contract. Istanbulspor belegt vanaf 14 juli een twee weken durend trainingskamp in Winterswijk en speelt in die tijd enkele oe fenwedstrijden. Voor de Zeeuwse selectie bete kent de oefenwedstrijd tegen de Turkse ploeg het begin van een serie wedstrijden tegen aantrekkelijke tegenstanders. Maandag 17 juli speelt de Zeeuwse selectie in Axel tegen Waregem en dinsdag 18 en vrij dag 21 juli speelt de pioeg van coach Wies van Avermaete te gen Ajax. Selectie Voor de vier kort op elkaar volgende wedstrijden beschikt Van Avermaete over een brede selectie. Danny Magito is een van de spelers die in actie zal komen. De geboren Zierikzeeë- naar is tegenwoordig woon achtig in Zeeuwsch-Vlaande- ren. De overige geselecteerden zijn: Shannon Braafhart (Goes), Wim en Frank Goedegebure ('s-Heer Arendskerke), Jaap Pijnenburg (Hoek) Jurriaan Maccow, Johnny Kole, John Bentschap Knook (Kloetinge), Piet Baan, Albert Slinger (Middelburg) Danny Gabriël- se, Richard Meulmeester, Mar tin Janse (RCS), Remco van Keeken (SHO), René Schreu- der (Veere), John Vette (Yerse- ke) Menno van Gremberghe, Michael Pieters (Axel), Johnny Lensen (Koewacht), Nico'Knol, Willy de Jaeger, John Alleman (Breskens), Jaap Pijnenburg, Geert Jan de Smet, Geert de Poorter, Erwin Dek (Hoek), Dennis Rietjes, Hubert van de Hemel, Michel de Ridder, Mark de Kunder (Terneuzen). OUWERKERK - Voor de nachtviswedstrijd, voor de leden van de hsv Oosterschelde verschenen 34 henge laars aan de waterkant. Er werd gevist in de Kreken van Ouwerkerk en de vangst voldeed niet aan de verwachting. De meeste deelnemers vingen wel vis maar het waren alle maal palingen van klein for maat. De enige deelnemer die een wat grotere paling ving was Arjo Baart. Met twee vissen, die goed waren voor 256 pun ten, werd hij winnaar. De overige uitslag luidt: 2. R. v. d. Zande 250; 3. mej. S. de Vis ser 250; 4. M. v. d. Hoek 235; 5. E. Smit 200; 6. E. Fierens 180; 7. H. Bolle 180; 9. H. Stouten 155; 10; W. Timmerman 140; 11. R. Timmerman 135; 12. K. v. Dijke 130; 13. P. Bierings 125 en 14. A. Verwest 120. ZIERIKZEE - Het tennis vraagt dit weekeinde weer alle aandacht. In Bruinisse worden zater dag de finales verspeeld van het Mosseltoer- nooi, terwijl in Zierikzee het Dikke Torentoer- nooi een aanvang neemt. Korfbal De afdeling Zuid-west van het Koninklijk Nederlands Korf- balverbond houdt deze week een aantal beachkorfbaltoer- nooien in Zeeland. Vrijdag 14 juli staat een toer nooi in Westenschouwen op de agenda. Dit evenement vindt plaats op het strand nabij de rotonde en begint om 19.00 uur. Schaken Bij schaakvereniging Zierik zee is de zomercompetitie in volle gang. Liefhebbers van een partijtje schaken kunnen zonder verdere verplichtingen maandag 10 juli een keer deel nemen aan de wedstrijden. Per avond worden drie partijen met een bedenktijd van een half uur per persoon gespeeld. Plaats van handeling is het UVV-gebouw in Zierikzee. Belangstellenden dienen zich voor 19.45 uur te melden bij de wedstrijdleiding. Tennis In Bruinisse worden zaterdag de finales gehouden van het Mosseltoernooi. Deze wedstrij den beginnen rond elf uur en de laatste finalisten gaan pas tegen het eind van de middag de baan op. In Zierikzee wordt een week lang gestreden om de ereplaatsen in het Dikke To- rentoernooi. De eerste wed strijden worden zaterdag ge speeld. De finales volgen acht dagen later. Zeilen De officiële sluiting van de Deltaweek vindt zaterdag om 23.00 uur plaats in de tent voor de Yachtclub in Colijnsplaat. Zondag, na de afsluitende IMS- wedstrijden, worden hier ook de kampioenswimpels in die klasse uitgereikt. De grotere schepen van de vloot van de Deltaweek krijgen vandaag de 150 mijlen lange Veronica- race voor de kiezen. (Foto: Marijke Folkertsma) COLIJNSPLAAT - Voor de wat grotere schepen in de vloot van de Deltaweek stond de donder dag in het teken van de voorbereiding op de Ve- ronica-race. Stoere bemanningen met ervaren zeemansbenen zijn normaliter niet vies van een paar potjes bier, maar wie zijn oor gisteren te luister legde bij de schepen hoorde de zeilers donderdagavond toch vooral praten over 'vroeg naar bed gaan' en 'niet te veel drinken'. De donderdag was ook uiter mate geschikt voor de voorbe reiding. Voor de IMS-schepen die deze week tevens om het Nederlands Kampioenschap strijden stond er namelijk geen wedstrijd op het pro gramma. De dag werd zodoen de benut met het vaarklaar maken va^n de boten en het aan boord heisen van de proviand. De Veronica-race is dus niet zomaar iets. Honderdvijftig zeemijl krijgen de schepen voor de kiezen. Dat betekent minimaal een volle dag varen en als wind en getijde slecht staan kunnen daar zomaar nog eens twaalf uren bijkomen. Voor de 22-jarige Evert de Wit uit Dreischor is het de eerste keer dat hij aan de Deltaweek deelneemt. Dit ondanks het feit dat de zeilinstructeur, al vanaf zijn zevende regelmatig op het water zit. ,,Dit wordt mijn eerste serieuze lange zee- wedstrijd. De Deltaweek be valt me tot nu toe perfect, maar na de Veronica-race ver moed ik dat ik wel kapot zal zijn. Ik zal zorgen dat ik mijn slaap pak, zodat ik mijn con centratie erbij kan houden." De Wit is bemanningslid op de Aquila, een schip met Scharen- dijke als thuishaven. Met de materiële voorbereiding wil het op de boot nog niet lukken. ,,We moesten op het laatste moment nog zeekaarten te pakken krijgen. Dat lukte in deze haven niet. Ook konden we ons vuurwerk hier niet aan vullen en een dag voor de race was de dieseltank hier in de haven leeg." In het algemeen klassement speelt de Aquila geen rol van betekenis, maar de bemanning aast nog wel op een dagsucces. Vanmorgen om tien uur is het startschot gevallen van de langste wedstrijd van de Del taweek. De wat kleinere sche pen vertrokken even later voor de Roompotrace, de Zee- landbrugrace of zoals deTarka voor de Vuilbaardrace. De Tarka heeft overigens Brouwershaven als ligplaats en niet zoals gisteren in deze krant vermeld stond Bruinis se. Kapitein Kees Kort uit Zierikzee kan tot nog toe op een geslaagde week terugkij ken met onder meer twee eer ste en twee tweede plaatsen. Donderdag was er echter niet meer dar. een plaatsje onder de top weggelegd.Bemanningslid Amar de Wit over de tocht van donderdag. „Omdat we de spinaker tot twee maal toe snel paraat hadden, konden we hal verwege de race snel uitlopen. Op weg naar de Zeelandbrug viel echter de wind in, waar door de schepen met een groter spinaker ons weer bij konden halen." Het oppervlakte van het zeil van de Tarka is name lijk slechts 32 vierkante meter. Er zijn schepen waarbij dat 55 bedraagt." Prijsuitreiking Hoewel de uitslagen goed zijn, verwacht Kort geen eerste plaats in het totaalklassement van de NKK 6, 7 en 8. „Ik denk niet dat we het redden. In de NKK 8 vaart een klein scheep je en dat is bijzonder snel." De Zierikzeeënaar zal de prijsuit reiking echter niet overslaan. „Ook als je niks wint, moet je je gezicht laten zien. Voor de concurrentie, die hoor je ook te feliciteren." Vandaag en mor gen kan de Tarka echter nog gebruiken om de favorietenrol waar te maken. De prijsuitrei king van de Deltaweek vindt overigens plaats zaterdag avond rond een uur of elf. Een bordje bij de ingang van het restaurant met feesttent geeft aan, dat de zeilers dan weer op vertrouwde gewoonten terug kunnen vallen. De feestavond wordt namelijk aangekondigd met een bord dat vermeldt dat een deelnemer aan de Delta week een beetje moet. kunnen zeilen, maar goed moet kunnen drinken. Zondag kunnen de IMS-zeilers op dezelfde plaats hun overwinningswimpels af halen. UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met Hans Visser (MVV) en Dries Boussatta (Haarlem) overeenstemming bereikt over een tweejarig contract. De clubs moeten het onderling nog wel eens worden over de trans fer. DOMBURG - Op woensdag 12 juli houdt de atletiekvereni ging Dynamo'70 uit Middel burg haar jaarlijkse (15e) stra tenloop in Domburg over 10 ki lometer. De wedstrijdloop start om 20.00 uur op de Markt in Dom burg en staat open voor dames en heren senioren en vetera nen. De prestatieloop start om 19.00 uur eveneens op de Markt in Domburg. Gekozen kan hier- worden uit maximaal acht ron den van 1250 meter. De deelne mers aan de prestatieloop ont vangen een herinnering en doen na afloop mee aan een verloting. Inschrijven voor de prestatieloop kan in het Schut tershof vanaf 18.00 uur. SCHARENDIJKE - De club- kampioenschappen bij tennis vereniging Scharendijke nade ren hun ontknoping. De finales staan voor zondag 27 augustus op het programma. Bij de dames enkel zijn de vier halve finalisten inmiddels be kend. De als eerstè en tweede geplaatste Lidie Bomer en Di- na van de Horst kwamen zon der noemenswaardige proble men in de halve finale. Wil Flohil zorgde wel voor een ver rassing. Zij won van de veel jongere Michelle Brondgeest, 7-6 5-7 en 6-4. Het kwartet wordt gecompleteerd met Mi riam Bezuyen. Bij de heren werd de als vierde geplaatste Wijnand Renden uitgeschakeld door Jan Willem Dorreman. Van Sinderen, Koot en Cobussen zijn de ande re drie halve finalisten. In het dubbelspel deden zich bijna geen verrassingen voor. Alleen Michelle Brondgeest en Mi riam Bezuyen konden het niet bolwerken'tegen Janny Cobus sen en Alma de Jonge (5-7 7-5 5-7). Michel de Vlieger (links) en Christiaan Huizer (rechts) zijn eikaars tegenstanders in de eerste ronde van het Dikke Torentoernooi. (Fo to's: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Het twaalfde Dikke Torentoer- nooi dat morgen in Zierikzee begint zit in een strak keurslijf geperst. Het schema voor het grootste tennistoernooi van het eiland zit bom vol. De organisatie heeft menig late inschrijver nee moeten verkopen. Volgende zondag worden de finales gespeeld. p,,Bij een dagje regen moeten we uitwijken naar jmdere par ken. Als we er helemaal niet uitkomen kunnen we ook pro set gaan spelen", aldus Gerda Minnaar, een van de vier wed strijdleiders van het toernooi. De organisatie hoeft zich wat het weer betreft echter nog geen zorgen te maken. Voorlo pig zien de weersvoorspellin gen er goed uit. Maar liefst 332 deelnemers spe len samen 344 wedstrijden. De ze zijn weer onderverdeeld in 25 onderdelen. Die variëren van de herenenkel BI tot en met'het gemengd dubbel in de D2. Voor de heren B, de hoogste ca tegorie, hebben zich zeventien deelnemers ingeschreven. On der hen bekende eilanders als Johnny Otte, Camiel Folmer, René Schimmelpenninck, Pe ter Coppoolse en Michel de Vlieger. Zij gaan echter niet als favorieten van start. Die rol is weggelegd voor Harry Oolders uit Roden (eerste geplaatst) en Ben Spee. De als tweede ge plaatste Domburger komt uit voor LTC uit Haarlem. Michel de Vlieger opent het toernooi bij de heren B overi gens met een partij tegen Christiaan Huizer. De enige partij in de zestiende finales. Alle andere spelers hebben de eerste ronde een bye. Finalisten Helaas voor de organisatie hebben de twee finalisten van vorig jaar, Marcel Wolfert en Björn Beekman zich niet inge schreven. Minnaar: „Beekman was een vakantieganger en kwam uit Limburg. Hij zal dit jaar een andere vakantiebe stemming hebben gekozen. Wolfert studeert momenteel in Leiden en heeft zich inderdaad niet ingeschreven. Ook Marjet Groenleer, de winnares van de Dames B, doet niet mee. We hebben haar nog gebeld. Ze wilde wel meedoen, maar zij is op vakantie." Marianne Wagenaar uit Den Bosch heeft daarom de eerste positie op de plaatsingslijst van Groenleer overgenomen. Als alles volgens schema ver loopt zal zij in de finale uitko men tegen Corina Davidse uit Colijnsplaat. 'De Patricks' Opvallend in het deelnemers veld is een grote afvaardiging van tennisclub CC uit Dor drecht. Zij komen met 26'spe lers naar Zierikzee. Dat dat niet de minsten zijn mag bij voorbeeld blijken uit het sche ma bij de heren dubbel BI. Pa trick Hordijk en Patrick Bastiaan, beiden lid van de Dordtse vereniging, willen daar als 'De Patricks' naam gaan maken. Geduchte tegen stand zullen zij daarbij krijgen van Michel Gorsse en Camiel Folmer of wellicht van het koppel Johnny Otte/Robin Ni- colai. Bij het gemengd dubbel in de BI worden de eerste twee plaatsen van de plaatsingslijst ook bezet door leden van CC. Liane Bax en Patrick Hordijk zijn favoriet. Het duo Steen man/Dekker goede tweede. Inschrijvingen De herenenkel Cl kent net als bij de BI een Rodenaar als eer ste geplaatste. Het betreft hier Alex de Rooy. Verondersteld tegenstander in de finale is de als tweede geplaatste Sander Posthumus uit Dordrecht. De herenenkel Dl heeft de meeste inschrijvingen. Vijfendertig spelers nemen het in deze klas se tegen elkaar op. Ivo Spinne- man uit Goes wordt veronder steld de beste van het veld te zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9